Bournemouth – Southampton 1:3 (kon.) | Manchester City – Arsenal 2:1 (kon.) | Tottenham – Burnley 2:1 (kon.)
Manchester City
2:1 (0:1)
Arsenal FC
Neděle 18.12.2016, 17:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 17. kolo
    71. Raheem STERLING - 2:1

71
    Manchester City právě vstřelil branku!
    RAHEEM STERLING posílá domácí do vedení! Křídelník Citizens se uvolnil na pravé straně pokutového území přes Monreala a překvapil Čecha přízemní střelou na bližší tyč. Nutno pochválit také Kevina De Bruyneho, jenž Sterlinga našel krásným pasem.
    47. Leroy SANÉ - 1:1

47
    Domácí vyrovnávají po necelých dvou minutách druhé půle! Po Čechově výkopu se dostali na půlce k míči hráči Manchesteru. David Silva následně vysunul LEROYE SANÉHO, jenž přebral míč zřejmě v těsném ofsajdu a svůj únik zakončil střelou k tyči – 1:1.
    5. Theo WALCOTT - 0:1

5
    Arsenal právě vstřelil branku!
    To je vynikající start zápasu pro Arsenal! Hostům vyšel rychlý protiútok, na jehož konci Alexis Sánchez výborně načasoval přihrávku na THEA WALCOTTA, který si naběhl mezi Zabaletu a Otamendiho a chladnokrevně zakončil do protipohybu Brava.

Martin Augustin

Branky: 47. Sané (Silva), 71. Sterling (De Bruyne) – 5. Walcott (Alexis Sánchez)

Karty:   38. Silva (MAC), 51. Y. Touré (MAC), 80. De Bruyne (MAC), 90+5. Fernando (MAC) – 88. Elneny (ARS), 90+4. Gabriel (ARS)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 7:5. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 9:13.
    Manchester City: Bravo – Zabaleta (C) (46. Sagna), Otamendi, Kolarov, Clichy – Fernando – Sané (76. Navas), Y. Touré, Silva, Sterling – De Bruyne (84. Iheanacho).
    Náhradníci: Caballero – Sagna, Stones, Navas, Aleix Garcia, Nolito, Iheanacho.

Arsenal FC: Čech – Bellerín, Gabriel, Koscielny (C), Monreal – Coquelin (75. Giroud), Xhaka – Walcott, Özil, Iwobi (65. Oxlade-Chamberlain, 78. Elneny) – Alexis Sánchez.
    Náhradníci: Ospina – Gibbs, Holding, Oxlade-Chamberlain, Elneny, Lucas, Giroud.

Rozhodčí: M. Atkinson – G. Beswick, A. Nunn