Tondela – Boavista 1:1 (kon.) | Rio Ave – Nacional 2:1 (kon.) | Guimarães – Setúbal 3:1 (kon.)
Sporting – Braga 0:1 (kon.)
CD Tondela
1:1 (1:0)
Boavista FC
Neděle 18.12.2016, 17:00 • Estádio João Cardoso, Tondela (kapacita: 7.500 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 14. kolo

Domácí fotbalisté se v prvním poločase dostali do vedení, v závěru toho druhého se prosadili také hosté. Sudí nastavil čtyři minuty, které potvrdily, že oba týmy remízu berou. Zápas tedy končí za stavu 1:1 (18:56:06)

90+4

90+4
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

90+3
    V prodloužení nesledujeme příliš pěkný fotbal, ani jeden tým se nikam nežene.

90+2
    V poklidném tempu se zápas dohrává, ani jeden celek nyní nechce chybovat.

90+1
    Natavovat se budou čtyři minuty.
    88. CARVALHO - 1:1

88
    Boavista právě vstřelila branku!
    Renato Santos rozehrával rohový kop, střelecký pokus Lystsova byl zblokovaný. Pak se ale do zakončení dostal CARVALHO, který se nemýlil.

87
    Do dobré střelecké pozice se se probojoval jeden z hostujících hráčů, ale nezakončil přesně.

86
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Miguel Cardoso, přichází Tambe.

85
    Jeden z hostujících hráčů centroval před branku, tam byl ale připravený domácí hráč, který míč poslal znovu daleko od své brány.

84
    Žlutou kartu dostává Iuri Medeiros (Boavista FC). Po naprosto zbytečném faulu vidí hostující hráč kartu.

83
    Domácí hrají velmi dobře takticky, snaží se míč držet co nejdál od vlastní branky. Hostující celek si nedokáže poradit s takto organizovanou hrou.

81
    Dostáváme se do posledních deseti minut a hosté stále prohrávají o jednu branku. Boavistě se nedá upřít snaha, ale na pozornou domácí obranu to zatím nestačí.

80
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Tengarrinha, přichází Samu v.

80
    Žlutou kartu dostává Talocha (Boavista FC).

79
    Osobních soubojů začíná přibývat, sledujeme hodně nervózní část zápasu.

77
    Žlutou kartu dostává Erivelto (Boavista FC).

76
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Wagner, přichází Jhon Murillo.

75
    Následně se ale probojoval ke střele João Pica, jeho pokus končí výrazně mimo branku.

75
    Mnoho šancí k vidění není. Do zakončení se nedostali ani domácí po rohovém kopu, který rozehrával Pité Trabulo.

73
    Žlutou kartu dostává Tengarrinha (Boavista FC).

71
    Pité Trabulo rozehrával domácí rohový kop, do zakončení se on ani jeho spoluhráči nedostali.

69
    Lucas se dostal do zakončení, a tak musel zasahovat domácí brankář. Jeho zákrok bude patřit k lepším momentům tohoto zápasu.

68
    Boavista má velké problémy s přechodem do útočné fáze. Domácí celek hraje velmi dobře ve středu hrací plochy.

66
    Tondela pokračuje v aktivní hře a svého soupeře do žádných vyložených šancí nepouští. Nyní Erick Moreno minul branku hostů.

65
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Schembri, přichází Erivelto.

64
    Domácí hráči nyní velmi rychle přešli do útočné fáze, do šance se probojoval Wagner, jehož střela jen o malý kousek končí mimo branku.

61
    Domácí měli k dispozici rohový kop, který přišel centr Pité Trabula. Následně míč odvrátila obrana.

60
    Běží šedesátá minuta zápasu a domácí Tondela stále drží jednobrankový náskok.

58
    Do zajímavé střelecké pozice se dostal hostující Carvalho, jehož zakončení končí jen o malý kousek nad brankou. Nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno.

57
    Boavista má k dispozici další roh, který rozehraje Renato Santos.

57
    Hostující hráči diktují tempo hry, brankář domácích Cláudio Ramos musí být pozorný.

53
    Hostující Renato Santos rozehrával rohový kop, následně hosté dostali míč do branky, ale bylo to po nedovoleném souboji s brankářem.

51
    Obrana si s jeho centrem poradila jen za cenu dalšího rohového kopu. Ani tentokrát nedošlo ke střele na branku.

51
    První vážnější akcí ve druhém poločase bude rohový kop hostů, který rozehraje Renato Santos.

47
    Mnoho zajímavého se toho na trávníku neděje, sledujeme klidný vstup do druhého poločasu.

46
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Carraça, přichází Makhmudov.

46

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2
    45+1. LYSTSOV - 1:0

45+1
    Tým Tondela právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají do vedení, krásnou ránou z volného přímého kopu se prosazuje LYSTSOV.

45
    Probíhá poslední minuta hry, uvidíme, kolik budou rozhodčí nastavovat.

44
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Claude Goncalves, přichází Hélder Tavares.

43
    Claude Goncalves byl hodně nešetrně poslán k zemi, lékaři jej odnáší na nosítkách.

43
    U střídaček se začínají rozcvičovat hráči, pravděpodobně uvidíme poločasové střídání.

40
    Pět minut zbývá do konce prvního poločasu, domácí pokračují v aktivní hře, ale nemohou se zatím probojovat do vyložené střelecké pozice.

39
    Žlutou kartu dostává Ferreira (CD Tondela).

37
    V poklidném tempu se dostáváme do finální fáze prvního poločasu.

35
    Další rohový kop domácích končí nezdarem.

35
    Momentálně je k vidění aktivnější hra domácího celku, který ovšem trápí poměrně hodně nepřesností.

32
    Pité Trabulo rozehrával domácí rohový kop, ale míč odrazil hráč Tondely do zámezí. Následovat bude odkop od branky.

32
    Miguel Cardoso hledal dobrou přihrávkou spoluhráče, pas ale zachytil soupeř, a tak se směr hry přesouvá.

30
    Půlhodinka hry je pryč, sledujeme aktivnější hru domácího celku. Hostům nelze upřít snahu, ale zatím se podobně jako domácí, do vyložené střelecké pozice nepropracovali.

28
    Žlutou kartu dostává Claude Goncalves (CD Tondela). Hodně nepříjemný zákrok na soupeře znamená žlutou kartu pro domácího hráče.

27
    Hostující Renato Santos rozehrával volný kop, jeho ránu zblokoval výborně domácí Muguel Cardoso.

25
    Ke střele z velké dálky se odhodlal domácí Erick Moreno, jehož rána končí mimo branku.

25
    Hraje se na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene. Osobních soubojů začíná výrazně přibývat. Zatím vše řeší rozhodčí domluvou.

22
    Miguel Cardoso to zkoušel z velké dálky, jeho střela neměla nárok na úspěch. Míč končí vysoko nad brankou. Následovat bude odkop Agajeva.

20
    Domácí jsou znovu při chuti, ke střele z prostředku hřiště se dostal Wagner, který ovšem nepřekonal brankáře.

19
    Nyní sledujeme klidnější pasáž zápasu, ani jeden celek se nedostává do střeleckých pozic, optickou převahu mají ale domácí fotbalisté.

15
    Pité Trabulo rozehrával následný rohový kop, João Pica se probojoval do zakončení, a tak musel brankář Agajev zasahovat.

15
    Po delší době bez nějaké výraznější šance se do zakončení dostal Eric Moreno, jehož střelu tak tak vytáhl brankář.

11
    Další zajímavý pokus hostujícího celku, tentokrát však Renato Santos minul branku.

10
    Nyní se hostující celek probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale rána se nepovedla.

8
    Domácí Pité Trabulo rozehrával volný kop, brankář hostů Agajev dokázal míč vyrazit a následný pokus Wagnera byl velmi nepřesný.

6
    Domácí fotbalisté hrají aktivněji, snaží se vstřelit vedoucí branku, zatím marně.

4
    Do zajímavé střelecké pozice se probojoval domácí Ferreira, ale jeho rána byla zblokovaná.

2
    Úvod zápasu nabízí klidný fotbal, šance nejsou k vidění ani na jedné straně. Hraje se zejména na polovině hrací plochy.

1

CD Tondela: Cláudio Ramos – João Pica, Claude Goncalves, Miguel Cardoso, Ferreira, Erick Moreno, Pité Trabulo, David Bruno, Bruno Monteiro, Wagner, Lystsov
    Náhradníci: Janota – Hélder Tavares, José Correia, Jhon Murillo, Rafael Amorim, Murilo, Tambe

Boavista FC: K. Agayev – Lucas, Talocha, Renato Santos, Tengarrinha, Carraça, Edu, Carvalho, Schembri, Iuri Medeiros, Sampaio
    Náhradníci: Mickaël Meira – Anderson Correia, Makhmudov, Samu, Carlos Santos, Erivelto, Digas.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hostující celek je v tabulce na 14. místě, domácí pak na posledním osmnáctém.

CD Tondela z posledních pěti zápasů vyhrála dva. Poradila si s Aljustrelense 2:1 a Guimaraesem 2:1. Nestačila na Rio Ave 1.3, Nacional 2:3 a Leixoes 1:2.

Boavista FC z posledních pěti zápasů vyhrála jediný. Poradila si s Rio Ave 2:1, nestačilna na Guimaraes 1:2, Sporting 0:1, Ferreiru 1:2 a Guimaraes 1:2.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům portugalské Primeira Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí CD Tondela a Boavista FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.