NY Rangers – Toronto 2:4 (kon.) | Washington – Chicago 6:0 (kon.) | Florida – NY Islanders 2:5 (kon.)
Carolina – Buffalo 5:2 (kon.) | Tampa – Columbus 1:3 (kon.) | Calgary – New Jersey 1:2 (kon.)
Arizona – Winnipeg 4:3 (kon.) | Boston – Philadelphia 6:3 (kon.) | Colorado – Nashville 2:3 (kon.)
New York Rangers
2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Toronto Maple Leafs
Sobota 14.01.2017, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

59:15
    Lundqvist spěchá na střídačku, začíná power-play New Yorku.
    58:35 J. T. Miller - 2:4

58:35
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí ještě dramatizují závěr. Po průniku do pásma z levé strany dostal J. T,. MILLER přihrávku do jízdy a střelou těsně nad ledem prostřelil Andersena. Asistence: Pavel Bučněvič, Adam Clendening.

55:53
    Domácí si zahrají ještě jednu přesilovku, za Nashovo držení je na dvě minuty vyloučen Jake Gardiner.

54:33
    Andersen se rozhodl, že už za svá záda nepustí žádný puk a zatím mu to vychází. Nyní si doslova vychutnal Millerův švih a střelu schoval ve své bleskové lapačce.
    53:20 Connor CARRICK - 1:4

53:20
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Přesilovka je bleskově využitá! U tyčky stál zcela nebráněný CONNOR CARRICK a zblízka dorazil Bozakův pokus z mezikruží. Zaznamenal tak svůj druhý gól v letošním ročníku NHL. Asistence: Tyler Bozak, Mitchell Marner.

53:08
    Při střele hostujícího útočníka se ale faulu dopustil Kevin Klein a už míří na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za sekání.

49:40
    Hra se rychle přemístila na druhou stranu, Nylander zadovkou přihrál do druhé vlny Komarovovi, jeho švih ale Lundqvist zastavil rychlou lapačkou!

39:50
    Ještě jedno vyloučení. Pirri se už prodíral k puku, když jej hákoval Jake Gardiner. Přesilovka pro New York.
    34:27 Connor BROWN - 1:3

34:27
    Oj, tohle je pro domácí velice smolný gól. Toronto se sice dostalo do útočného pásma, ale nic nenasvědčovalo, že z toho bude gól. Jenže od levého mantinelu nahodil CONNOR BROWN a k překvapení všech prošel puk mezi Lundqvistovými betony. Asistence: Auston Matthews, Jake Gardiner.

29:30
    Hned na začátku přesilovky pálil Stepan a jeho bomba rozezvonila Andersenovu tyčku.

29:23
    Navíc je tu přesilovka pro domácí tým. James van Riemsdyk se snažil vyhodit puk z pásma, jenže jej poslal přes plexi mezi diváky. Jsou z toho dvě minuty za zdržování hry.
    29:05 Chris KREIDER - 1:2

29:05
    Před Andersenem vznikl pořádný zmatek, puk se najednou objevil zcela nekrytý, i přes Zajcevovu snahu se k zakončení dostal CHRIS KREIDER a zblízka poslal puk do sítě. Asistence: Ryan McDonagh, Mats Zuccarello.

26:31
    Domácí jdou do čtyř, v rohu kluziště se faulu dopustil Adam Clendening a odjel s dvěma minutami za hákování.

20:52
    Přesilovka pro New York, dvě minuty za držení obdržel Morgan Rielly.
    17:28 James van Riemsdyk - 0:2

17:28
    Tato zkrácená přesilovka je nakonec využitá, když se při krátkém závaru zjevil před brankářem na okamžik volný JAMES VAN RIEMSDYK, zpracoval si, chvíli počkal a pak poslal puk mezi betony povyjetého Lundqvista. Toronto už vede o dva góly! Asistence: Mitchell Marner, Tyler Bozak.

15:39
    Je po přesilovce. Rodící se protiútok přerušil faulem Brandon Pirri a od rozhodčích dostal dvě minuty za hákování.

14:44
    Už se ale zase vylučuje a na trestnou lavici míří opět hráč Toronta. Dvě minuty za držení si jde odsedět Jake Gardiner.

12:17
    Nyní si přesilovku zahraje domácí tým, za Zuccarellovo držení dostal dvě minuty gólman Toronta, Frederik Andersen.

09:12
    Už je pískáno a na trestnou lavici míří s dvouminutovým trestem Brady Skjei. Provinil se nedovoleným bráněním.

07:08
    Nyní nahodil od modré Holden a u tyčky se o teč snažil Nash. Puk ležel chvíli v brankovišti, Andersen jaj nakonec zvládl přikrýt. Tohle byla zatím největší šance New Yorku.
    04:49 William NYLANDER - 0:1

04:49
    Hosté jdou do vedení. Poměrně dlouhý závar před svým brankovištěm dokázal Lundqvist ještě pořešit, ale Toronto pokračovalo v náporu, po dalším náporu přišla přihrávka na pravou stranu a WILLIAM NYLANDER svou střelou těsně nad ledem zamířil přesně k zadní tyčce. Asistence: Nazem Kadri, Matt Hunwick.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 30. Kreider (McDonagh, Zuccarello), 59. J. T. Miller (Bučněvič, Clendening) – 5. W. Nylander (Kadri, Hunwick), 18. J. van Riemsdyk (Marner, Bozak), 35. Co. Brown (Matthews, Gardiner), 54. C. Carrick (Bozak, Marner)

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Skjei, McDonagh (C), Girardi, Holden, Klein, Clendening – Zuccarello, Stepan (A), Kreider – J. T. Miller, K. Hayes, Grabner – Rick Nash (A), Lindberg, Vesey – Fast, Pirri, Bučněvič.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – N. Zajcev, Rielly (A), C. Carrick, Gardiner, R. Polák, Hunwick (A) – Co. Brown, Matthews, Hyman – W. Nylander, Kadri, Komarov (A) – Marner, Bozak, J. van Riemsdyk – Sošnikov, F. Gauthier, M. Martin.

Rozhodčí: Charron, Morton – MacPherson, Murphy

Diváci: 18 006