Chabarovsk – Riga 5:0 (kon.) | Vladivostok – Jokerit 5:4 (po pr.) | Kunlun – Minsk 2:3 (0:2 po s.n.)
Dynamo Moskva – Toljatti 5:0 (kon.) | Jaroslavl – Nižněkamsk 3:1 (kon.) | Viťaz – Kazaň 3:2 (kon.)
Amur Chabarovsk
5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Dinamo Riga
Sobota 14.01.2017, 08:00 • Platinum Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

Oba dva sobotní soupeři se nacházejí na samém dně letošního ročníku KHL a jejich šance na play-off už začíná být mizivá. O něco lépe jen na tom domácí Amur Chabarovsk, nicméně k postupu mezi osmičku nejlepších by stejně potřeboval zázrak. Domácí výběr v dosavadních devětačtyřiceti utkáních vybojoval 53 bodů a ve Východní konferenci je na předposlední čtrnácté pozici, v celé KHL je na tom hůře pouze Nižněkamsk a právě Riga. Amur ztrácí na play-off čtrnáct bodů.

Chabarovsk se přitom v poslední době lehce zvedá, v pěti předchozích duelech vybojoval osm bodů. Ve čtvrtek přivítal na vlastním ledě běloruský Minsk a po vyrovnaném průběhu ho zdolal nejtěsnějším poměrem 1:0. Riga po třech porážkách v řadě zavítala taktéž ve čtvrtek na půdu Vladivostoku a zvítězila 3:1. V posledních pěti vzájemných zápasech obou sobotních protivníků nepadlo více jak pět branek a gólové hody se nedají očekávat ani tentokráte. Minule uspěl lotyšský výběr po výsledku 3:2.

Hosté v devětačtyřiceti odehraných utkáních získali jen pětačtyřicet bodů a v Západní konferenci jsou na jasně poslední čtrnácté příčce, na svého nejbližšího protivníka z Čerepovce ztrácejí bodů čtrnáct. Na play-off mají dokonce manko téměř nedostižných devětadvaceti bodů.

Dinamo výhradně spoléhá na hráče z vlastní země, v sestavě najdeme krajánků opravdu poskrovnu. Jedním z nich je český brankář Jakub Sedláček. V kádru Chabarovsku působí obránce Jan Kolář s útočníkem Tomášem Zohornou.

Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
    Jakub Sedláček má v letošní sezoně úspěšnost zákroků 90,0%

Jakub Sedláček z @dinamorigaofficial ???????????????? #CCMGoalie #MadeOfHockey #repost

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Amur Chabarovsk: Metsola (Pečurskij) – J. Kolář, Ljutov, Aťušov, Malevič, Gorochov, Kondratěv, Jelesin – Kuusela, Ramstedt, T. Zohorna – Byvalcev, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – V. Popov, Litovčenko, Kapustin – Krysanov, Romancev, Nazarov.

Dinamo Riga: Kalninš (Sedláček) – Galvinš, Zile, Cibulskis (A), Balinškis, Jerofejevs, K. Redlihs, J. Redlihs – Pavlovs, M. Redlihs, Meija – Lipsbergs, Darzinš, Bičevskis – Gillies, Tim Sestito, Toluzakov – Saulietis, Skvorcovs, Golovkovs – E. Kulda.

Rozhodčí: Gašilov, Fraňo – Sivov, Misjur.

Oba celky právě nastoupily a utkání za malý okamžik začne.

00:01

00:07
    Hned v úvodu se Chabarovsk dopustil zakázaného uvolnění

00:39
    Puk je ve středním pásmu, o něco aktivnější začíná být Chabarovsk.

01:05
    Po hezkém přečíslení přišla střela z pravé strany, brankář Kalninš vyráží.

01:38
    Chabarovsk nyní uklidňuje hru rozehrávkou za vlastní brankou.

02:05
    Domácí mají tlak a tlačí se před gólmana Kalninše.

02:38
    Chabarovsk znovu v poklidu zakládá útok z vlastní obranné třetiny.

02:53
    Od modré čáry vypálil Ljutov a brankář Kalninš schovává kotouč ve výstroji.

03:24
    Na levé straně zahrozila Riga, ovšem útočnou třetinu příliš dlouho neudržela.

03:49
    Další útočný výpad Chabarovsku byl neúspěšný.

04:25
    Hraje se nahoru dolů téměř bez přerušení, Amur má stále mírný tlak.

04:53
    Kalninš byl znovu v pohotovosti, nicméně tentokráte zasahovat nemusel.

05:38
    Po nepřesné rozehrávce je u kotouču Riga.

05:54
    Kalninš zasahuje po sražené střele z levého kruhu a hra je přerušena.

06:13
    Kalninš vyráží nebezpečnou střelu Vladislava Ušenina betonem k mantinelu!
    06:13 Kalninš skvěle zasáhl proti střele Vladislava Ušenina.

06:34
    Chabarovsk svírá svého soupeře ve vlastním obranném pásmu.

06:54
    Hosté se ubránili, pak ale vyhodili na zakázané uvolnění.

07:17
    Dinamo Riga se dopustilo dalšího zakázaného uvolnění.

07:43
    V šanci se zjevil Zile, ale na beton Metsoly nevyzrál.

07:55
    Lipsbergs hákoval unikajícího Krysanova a musí si odsedět dvě minuty, domácí si tak zahrají první přesilovku.

08:10
    Hosté hned vyrazili do brejku, nyní už se však usadil Amur v útočném pásmu.

08:50
    Střelu Ramstedta z pravého kruhu vyráží Kalninš před sebe.

09:22
    Kalninš vzápětí kryje střelu Kondratěva od modré.

09:55

10:12
    Riga první oslabení přežila, Chabarovsk však stále zůstává u kotouče.

10:48
    Lotyšský výběr vyhodil, Amur ovšem znovu přechází do útočného pásma.

11:28
    Hosté se po delší době dostávají ke kotouči.

11:46
    A hned mohli jít do vedení, nicméně po obrovském závaru před Metsolou nakonec kotouč do sítě nedostali! Golovkovs pálil v dobré šanci do vnějšího oblouku!
    11:46 Golovkovs ve velké šanci orazítkoval vnější oblouk!

12:08
    Riga se znovu bránila, ovšem nyní může v poklidu vystřídat.

12:42
    Lotyšský výběr přeci jen ožil a začíná se stále více tlačit před Metsolu.

13:19
    Po nepřesné rozehrávce se dostává do útočné třetiny Amur.

13:49
    Hraje se opravdu téměř bez přerušení, ani jeden výběr nikam výrazně nespěchá. Hosté mají kotouč za brankou Kalninše.

14:15
    Chabarovsk přeci jen na chvíli obléhal hostující branku, jenže ke střele se nedostal.

15:01
    Delší dobu se hraje bez přerušení, rozehrávka obou výběrů je hodně nepřesná.

15:18
    Přerušuje se až nyní po přihrávce rukou, po reklamní přestávce se bude vhazovat před Metsolou.

15:39
    Na obou stranách se přitvrzuje, přibývá soubojů u mantinelu.

16:05
    Amur i Dinamo mají velké problémy s udržením útočného pásma, vidíme tedy spíše pozvolný útok.

16:38
    Další nepřesnost, hra velmi rychle plyne.

16:53
    Chabarovsk rozjíždí akci po pravém křídle.

17:03
    Ke střele se dostal Nazarov, ovšem Kalninšovi příliš práce nenadělal.

17:23
    Závěr první třetiny se blíží, hosté se ubránili.

17:59
    Do konce úvodní části chybí zhruba dvě minuty, Riga má kotouč za vlastní brankou.

18:10
    Střela Darzinše byla zablokována padajícím obráncem.

18:42
    Amur se ani po dobré práci za brankou soupeře ke střeleckému pokusu nedostal.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:05
    Tak v závěru první části přeci jen vidíme zajímavý moment! Po souboji u mantinelu se strhla mezi oběma výběry potyčka, kterou rozhodčí celkem brzy vyřešili. Bude se vylučovat.
    19:05 V závěru třetiny se strhla před střídačkami potyčka.

19:20
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Georgs Golovkovs – 2 min.).

19:55
    V samém závěru se ještě dostali domácí do zakončení, jenže branku soupeře minuli.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní třetina je za námi. Branky jsme se v ní nedočkali a přílis vyložených šancí také vidět nebylo, průběh oživila až celkem rozsáhlá potyčka v poslední minutě. Druhá třetina začne přibližně v 8:50.

20:21
    Hned v úvodu se dostává do útoku domácí Amur, který má opět tlak.

20:48
    Máme tu další potyčku, menší trest odpykají Zohorna s Bičevskisem.

20:58
    Riga se snaží bránit, nicméně Amur je aktivnějším týmem.

21:28
    Hosté v poklidu rozehrávají zpoza vlastní branky.

21:58
    Domácí tvyšují své tempo a opět se ženou do útoku.

22:11
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají do vedení, za svou převahu jsou odměněni. Po hezké přihrávce se dostal ke střele KIRILL KAPUSTIN a vypálil přesně k tyči, brankář Kalninš byl tentokráte bez šance. Rozhodčí ještě zkoumali u videa, jestli se nejednalo o ofsajd, nicméně vzápětí branku uznávají. Asistence: Vitalij Aťušov, Vjačeslav Litovčenko.
    22:11 Kirill KAPUSTIN - 1:0

22:43
    Amur je pochopitelně ve větší pohodě a znovu se snaží útočit.

23:05
    Nepřesnosti na obou stranách, kotouč je ve středním pásmu.

23:58
    Opět se hraje ve vysokém tempu, do ofenzívy se tlačí lotyšský výběr.

24:13
    Delší dobu vidíme hru bez přerušení, u kotouče jsou hosté.

25:00
    V obrovské možnosti se ocitl Darzinš, který pálil z mezikruží a branku minul! Puk se následně odrazil od zadního mantinelu k pravé tyči k volnému Golovkovsovi, který měl opět velkou smůlu a trefil před prázdnou brankou pouze boční síť! Mohlo být vyrovnáno!
    25:00 Georgs Golovkovs si dnes vybírá obrovskou porci smůly!

25:34
    Na druhé straně odolával Kalninš, který si pohlídal přední tyčku.

26:14
    Po střele od Galvinše schovává Metsola kotouč do lapačky, následuje komerční přestávka.

26:49
    Riga se v útočné třetině neprosadila, domácí rozjíždějí akci z vlastní poloviny.

27:15
    Po nepřesné střele z pravé strany získává puk lotyšský výběr.

27:37
    Amur opět šetří vteřinky za vlastní brankou.

28:13
    Emoce nijak neopadají, po dalším bodyčeku je tu vzrušení u střídačky lotyšského celku.

28:43
    Chabarovsk se znovu tlačí do zakončení a snaží se přidat druhý gól.

29:06
    A to se mu povedlo velice brzy! Po přihrávce od Vladislava Ušenina se na levé straně ocitl VJAČESLAV UŠENIN a střelou z mírného úhlu našel skulinku u vzdálenější tyče. Asistence: Vladislav Ušenin.
    29:06 Vjačeslav UŠENIN - 2:0

29:26
    Riga se snažila zahrozit na pravé straně, po střílené přihrávce od Darzinše však zasahuje Metsola, který si musel poradit i s lehkou tečí.

30:15
    Lotyšský výběr nespěchá a čeká na střídání, kotouč má za vlastní brankou.

30:58
    Hosté jsou hodně opaření a momentálně jsou naprosto bezzubí.

31:31
    Kalninš opět v pohotovosti, ten nadvakrát přerušuje hru.

31:58
    Riga převzala kotouč, defenzívu soupeře však zatím nemůže překvapit.

32:10
    Z mezikruží pálil Meija, jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

32:33
    Hosté hrají sympaticky, ale nemohou se dostat k žádnému souvislému tlaku.

33:02
    Chabarovsk vybojoval kotouč ve středním pásmu a znovu míří kupředu.

33:34
    Amur nyní chvíli drží útočnou třetinu.

33:49
    Vzápětí o kotouč přišel a zahrozit tak může Riga.

34:07
    Riga si zahraje svou první klasickou přesilovku, dvě minuty za nedovolené bránění musí odpykat střelec druhé branky Amuru Vjačeslav Ušenin.

34:48
    Hostům početní výhoda příliš nevychází, Amur už dvakrát vyhodil.

35:17
    Zatím je to nepovedená přesilovka Rigy, Chabarovsk dokonce vystřelil a pak udržel útočné pásmo.

35:34
    Až nyní se musel Metsola činit, výborně zasáhl proti střele Lipsbergse a Ljutov poté hlavičkou zabránil hostům v dorážce!
    35:34 Metsola zasáhl skvěle proti střele Robertse Lipsbergse a Dmitrij Ljutov pěknou hlavičkou zabránil hostům v dorážce!

36:07

36:35
    Riga je s kotoučem za brankou, předchozí přesilovka rozhodně nepatřila mezi ty nejlepší.

36:52
    Lotyšský výběr se opět nachází s pukem za vlastní brankou.

37:19
    Amur sevřel soupeře ve vlastní třetině a snaží se najít místo ke střele.

37:41
    Tohle už bude mít Riga hodně těžké. Domácí přidávají třetí gól po hezké kombinaci, následně Ramstedt chytře přihrál na opačnou stranu volnému KRISTIANU KUUSELOVI, který se před prázdnou brankou nemýlil. Asistence: Teemu Ramstedt.
    37:41 Kristian KUUSELA - 3:0

38:01
    Riga je teď pod velkým tlakem, druhou třetinu naprosto nezvládá.

38:38
    Vyhodila až nyní, ovšem Amur se znovu dostává do zakončení.

39:00
    Domácí mnohem lépe bruslí, hosté se snaží druhé dějství už nějak dohrát.

39:40
    Kotouč se nachází za brankou Rigy.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina je za námi a jasně ji ovládl Amur, který už je hodně blízko ke třem bodům. Lotyšský výběr momentálně působí odevzdaným dojmem. Třetí třetina začne přibližně v 9:41.
    Po skvělé druhé třetině je v Platinum Areně hned veseleji!

40:48
    Amur se nikam nemusí tlačit a čeká co předvede Riga.

41:22
    Hraje se nahoru dulů, začátek třetí třetiny má velký spád.

41:58
    Chabarovsk se znovu tlačil do zakončení, nicméně Kalninš nemusel zasahovat.

42:36
    Delší dobu se hraje bez přerušení, u kotouče je domácí výběr.

43:18
    Chabarovsk dostal výhodu a hraje v šesti, svého soupeře doslova mačká ve vlastní šťávě.

43:58
    Hra stále není přerušena, domácí se snaží najít vhodnou příležitost ke střele.

44:17
    Lotyšský výběr až nyní získal kotouč, dvě minuty musí odpykat Meija.

44:26
    Přesilová hra je bleskově využita, po přihrávce na levou stranu vypálil velmi tvrdě VJAČESLAV UŠENIN a trefil se parádně do vzdálenějšího horního rohu, pomohla mu i lehká teč. Tento hráč tak skóruje podruhé v zápase. Asistence: Alexander Jelesin.
    44:26 Vjačeslav UŠENIN - 4:0

44:50
    Amur si zahraje další přesilovku, dvě minuty za hákování odsedí Sestito.

45:38
    Domácí mají obrovský tlak a snaží se přidat další gól, hosté nemohou vyhodit.

46:04
    Domácí vyslali na branku Rigy několik střel, ani jedna se však mezi tři tyče nevešla.

46:13
    Dinamo vyhazuje až nyní, nicméně Amur se okamžitě dere opět kupředu.

46:42

46:55
    Přesilovka sice skončila, ovšem po střele z pravé strany se snažil dorážet Zohorna. Kotouč se odrazil od brankáře lotyšského celku k JANU KOLÁŘOVI a ten bekhendem doklepl puk do sítě. Asistence: Teemu Ramstedt, Tomáš Zohorna.
    46:55 Jan KOLÁŘ - 5:0

47:09
    Kalninš zasahuje lapačkou, následuje komerční přestávka.

47:58
    Hra nyní rychle plyne, oba celky budou chtít tento duel především dohrát.

48:39
    Riga je za svou brankou, na tento zápas určitě nebude vzpomínat v dobrém.

49:06
    Vteřinky ubíhají. Amur se snaží přidat další góly.

49:58
    Riga vskutku působí odevzdaným dojmem, v tuto chvíli tempo hry opadlo.

51:04
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Danil Romancev – 2 min., držení protihráče).
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Uvis Balinškis – 2 min., držení protihráče).

51:34
    Hraje se ve čtyřech, Amur má kotouč za vlastní brankou.

52:05
    Do útočného pásma se probili domácí, ovšem ke střele se nedostali.

52:58
    Chabarovsk rozhodně nepolevuje, dnes má opravdu chuť ze hry.

53:49
    Delší dobu se hraje bez přerušení, Riga se snaží vstřelit alespoň čestný gól.

54:29
    Chabarovsk vyhodil na zakázané uvolnění.

55:29
    Vjačeslav Ušenin jde dnes podruhé na trestnou, tentokráte dostává menší trest za držení.
    Dne 12. ledna 2017 v Platinum Areně v Chabarovsku proběhla tzv. "Miškopada", tradiční charitativní akce, během které se vybralo rekordních 857 plyšáků! Znovu proběhne příští rok!

56:14
    Lotyšský výběr svíral svého soupeře ve vlastní třetině a i několikrát vystřeli, ovšem Metsola zasahovat nemusel. Následně Amur vyhazuje.

56:59
    Riga se opět usadila v útočném pásmu, tentokráte však vystřelit nedokázala.

57:29
    Domácí v plném počtu, nyní drží kotouč za vlastní brankou.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:30
    Utkání se vskutku jen dohrává, puk se spíše nachází ve středním pásmu.
    Stejně jako končí dnešní utkání, včera vedení Amuru Chabarovsku ukončilo smlouvu s dvěma hráči. Klub opustili Denis Orlovič-Grudkov a Michail Tichonov. Jan Kolář zůstal!

59:11
    Riga ještě zavítala do pásma soupeře, ovšem už se asi nic nestane.

59:46
    Utkání se dohrává v pásmu Chabarovsku.

Dnešní zápas je u konce. Po první vyrovnané třetině zabral domácí Amur Chabarovsk a svého soupeře jasně přehrál, když ve druhé části vstřelil tři branky a v té poslední další dvě. Dnes podal opravdu dobrý výkon a odevzdané Rize nedal žádnou šanci. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.

Vyloučení: 5-6 (10:13:17)
    Jan Kolář završil gólový účet dnešního zápasu a Tomáš Zohorna jednou asistoval (y)

Tomáš Zohorna a Michal Jordán v reprezentačním dresu ???????????????? #MadeOfHockey #narodnitym ???? – Aleš Krecl

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 23. Kapustin (Aťušov, Litovčenko), 30. Vj. Ušenin (Vl. Ušenin), 38. Kuusela (Ramstedt), 45. Vj. Ušenin (Jelesin), 47. J. Kolář (Ramstedt, T. Zohorna)

Dinamo Riga: Kalninš (Sedláček) – Galvinš, Zile, Cibulskis, Balinškis, Jerofejevs, K. Redlihs, J. Redlihs – Pavlovs, M. Redlihs, Meija – Lipsbergs, Darzinš, Bičevskis – Gillies, Tim Sestito, Toluzakov – Saulietis, Skvorcovs, Golovkovs – E. Kulda.

Rozhodčí: Gašilov, Fraňo – Sivov, Misjur