Novokuzněck – Barys 2:4 (kon.) | Magnitogorsk – Omsk 3:5 (kon.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 1:0 (kon.)
Kazaň – Ufa 6:5 (po pr.) | Viťaz – Toljatti 4:1 (kon.)
Ak Bars Kazaň
6:5 (2:1, 2:4, 1:0 - 1:0)
Salavat Julajev Ufa
Středa 18.01.2017, 17:30 • TatNeft Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny hokejové fanoušky. Dnes nás čeká utkání dvou vyrovnaných týmů z východní konference KHL. Domácí Bars Kazaň přivítají na svém kluzišti Salavat Ufu.

Ak Bars Kazaň:

Kazaň se nachází na 3. místě východní konference se ziskem 97 bodů, které jim stačí na jistý postup do Play Off. V posledních zápasech se jim ale příliš nedaří. Z posledních 5 utkání dokázali domácí hokejisté zvítězit pouze jednou a to v posledním zápase s Dinamem Moskva. Na domácím kluzišti prohráli poslední dva zápasy s Magnitogorskem a dnešním soupeřem Ufou.

Salavat Julajev Ufa:

Ufa se nachází na 5. místě východní konference se ziskem 79 bodů. Salavat v uplynulém měsíci hledá především sám sebe. Vždyť z posledních deseti zápasů dokázal vyhrát pouze dvakrát!
    V posledním zápase nestačili na Barys Astanu a nakonec v prodloužení prohráli 3:4. Poslední domácí utkání dostali hokejisté Salavatu výprask od Novogorodu dokonce 1:6.

Tomáš Mertl (UFA) – 4b. (3+1)
    Michal Jordán nasbíral v této sezoně čtyři body (1+3)

Tomáš Zohorna a Michal Jordán v reprezentačním dresu ???????????????? #MadeOfHockey #narodnitym ???? – Aleš Krecl

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – Jordán, Pajgin, Ohtamaa, Sidorov, Batyršin, D. Musin, Elliott, Jarullin (A) – Sekáč, Azevedo, Svitov (C) – Lukojanov, Tkačjov, M. Lazarev – Malychin, Varnakov (A), M. Gluchov – Obuchov, Glinkin, An. Popov.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Arzamascev, Gončarov, Loginov, Lepistö, Kuljaš, S. Garejev, Kornějev – M. Majorov, J. Bodrov, Lisin (A) – Omark (A), Mertl, Kaprizov – D. Makarov, Paršin, I. Grigorenko (C) – Kotljarevskij, Korotkov, A. Lazarev – Něstěrov..

Hráče máme na ledové ploše. Za pár okamžiků bude utkání zahájeno.

00:01

00:24
    Úvodní buly vyhráli hokejisté Ufy a ihned míří k soupeřově brance.

01:12
    První minutky zápasu jsou velmi nepřesné, ani jeden tým se nedokáže udržet v útočném pásmu.

01:27
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Damir Musin – 2 min., držení protihráče).

01:43
    Ufa právě vstřelila branku!
    Tak o byla rychle využitá přesilovka, Omark zavezl puk do útočného pásma, přesně našel hokejku ALEXANDERA LOGINAVA a ten svou tvrdou střelou překonal golmana domácích.
    01:43 Alexandr LOGINOV - 0:1

02:14
    Zakázané uvolnění domácích.

03:25
    Ufa je na začátku utkání aktivnější a drží puk na svých hokejkách.

03:57
    Makarov pálil, ale Garipov připraven

04:23
    Domácí opět vyhazují na zakázané uvolnění.

04:56
    Ufa se nyní vřítila do útočného pásma, nejdříve pálil Bodrov, následně se k odraženému puku dostal Makarov, který se snažil obkroužit branku soupeře a zasunout puk do prázdné branky. Bohužel pro něho se mu to nepodařilo, skvělá akce.

05:18
    Zakázané uvolnění také na druhé straně.

06:23
    Vhazování po pravé ruce Svedberga vyhráli domácí, vyloženou šanci si ale nevypracovali.

06:48
    Svedberg si připisuje velmi důležitý zákrok, po dobré kombinaci se sám před brankou ocitl Obuchov, golmana hostů překonat nedokázal.

07:32
    Nyní jsou lepším týmem na ledové ploše domácí, podařilo se jim zamknout svého soupeře v pásmu.

08:17
    Po střele Sidorova končí puk v ochranné síti, vhazování před golmanem Svedbergem.

08:43
    Střelu Jarullina golman vyrazil, následné pokusy o dorážku uhasila obrana hostů.

09:10
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Anton Lazarev – 2 min., podražení).

09:47
    Popov se pokoušel nabruslit do útočného pásma, ale obrana hostů připravena.

10:12
    Po střele Elliotta si nebyl golman Svedberg vůbec jistý, kde má kotouč nakonec ho v brankovišti zalehl.

10:32
    Kazaň vstřelila branku!
    Tak i Kazaň využívá svou první přesilovou hru, STEFAN ELLIOTT si na modré čáře párkrát vyměnil puk se svým spoluhráčem a poté tvrdou ranou prostřelil vše co mu stálo v cestě.
    10:32 Stefan ELLIOTT - 1:1

10:56
    Utkání máme znovu vyrovnané a hra podle toho také vypadá. Hraje se velmi opatrně a převážně ve středním pásmu.

11:30
    Až teď se podařilo Kazani na chvilku usadit v pásmu, kromě jedné střeli ale v pásmu nic nevymysleli.

11:43
    Na druhé straně musel ukázat svůj zákrok i golman Garipov, betonem vyráží do rohu.

12:12
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., podražení).

13:09
    Nahození Kaprizova si golman Garipov pohlídal. Následnou střelu Omarka zablokovala obrana a odpálila puk do bezpečí.

13:27
    Postavení mimo hru hostů.

14:12

14:59
    Za nohozeným pukem spěchal Svitov, následnou přihrávkou našel úplně volného Varnakova, ten však v jisté gólové šanci selhal!

15:34
    Po střele jednoho z obránců Ufy se bude vhazovat před Garipovem.

16:17
    Postavení mimo hru domácích borců.

17:11
    Kazaň se nyní usadila v útočném pásmu a vybojovala si faul.

17:27
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Tomáš Mertl – 2 min., držení protihráče).

17:54
    Svitov se nyní dvakrát ocitl ve výborné šanci, obě šance mu zkazil golman hostů.

18:32
    Kazaň využívá i druhou přesilovku a dostává se tak do vedení, Azavedo si odtáhl puk od levého mantinelu, vystřelil od modré čáry a před brankou dobře postavený SVITOV dokázal změnit dráhu letu puku až za záda Svedberga
    18:32 Alexandr SVITOV - 2:1

19:12
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., hákování).

19:43
    Ufa se ze všech sil snaží do konce první třetiny vyrovnat, od modré dvakrát pálil Kuljaš, golman Garipov připraven.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první třetině jsme viděli velmi opatrný hokej. Hrálo se sice opatrně, ale na trestnou putovali tři hráči. Všechny tři přesilové hry se povedlo hráčům využít, nejdříve se prosadili hokejisté Ufy, ale Kazaň dokázala odpovědět a v závěru třetiny dokonce otočit stav utkání.

Další třetina začne přibližně v 18:28

Střely na branku – 13:14

Týmy máme na ledě, druhá třetina může začít.

20:01

20:58
    Další přesilová hra a další gól! Ufa se usadila v útočném pásmu, touš si našel cestu k Kaprizovi, ten tvrdou střelou dostal puk až za Garipova a LINUS OMARK už měl lehkou práci.
    20:58 Linus OMARK - 2:2

22:12
    Lepší start do třetiny si snad hokejisté Ufy nemohli přát, krásnou přihrávku si zpracoval na modré čáře ALEXANDR NĚSTĚROV a tvrdou střelou překonal Garipova.
    22:12 Alexandr NĚSTĚROV - 2:3

23:45
    Kazaň je po dvou rychlých gólech v útlumu a nedaří se jí vůbec nic, puky jim odskakují od hokejek a přihrávky jsou velmi nepřesné.

24:26
    Teď se ale krásnou individuální akcí blýskl Sidorov. V plné rychlosti nabruslil do útočného pásma,objel branku soupeře a přihrál dobře postavenému Sekáčovi, ten však místo prázdné brány trefil pouze obránce.

25:14
    Ufa teď předvedla ukázkové napadání k volnému puku se dostal Omark, posunul puk za branku kde stál připravený Kaprizov, který krásnou přihrávkou našel volného TOMÁŠE MERTLA, ten si s golmanem Garipovem počínal na výbornou.
    25:14 Tomáš MERTL - 2:4

25:57
    Vhazování v útočném pásmu Kazaňe

26:29
    Od modré čáry teď pálil Makarov, golman Svedberg vyráží betonem.

27:12
    Hra se teď přesouvá velmi rychle ze strany na stranu, obě mužstva usilovně bojují o každý kousek ledu.

27:58
    Tak přece jen se Kazaň dočkala snížení tvrdou střelou se prezentoval Ohramaa, golman dokázal puk vyrazit pouze před sebe, kde stál připravený JUSTIN AZAVEDO, který dokázal dostat puk do branky.
    27:58 Justin AZEVEDO - 3:4

28:12
    Kazaň je teď na koni a tlačí se do zakončení.

28:46
    Vyrovnáno! Kazaň dokázala využít svého tlaku, Lukojanov objel branku soupeře, přihrál VLADIMIROVI TKAČJOVI, který dokázal protlačit touš do branky i s betonem golmana Svedberga.
    28:46 Vladimir TKAČJOV - 4:4

29:58
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Obuchov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Maxim Gončarov – 2 min., hrubost).

30:45
    Hra je teď plná emocí, uvidíme co nám přinese zbytek třetiny.

30:45
    hraje se 4 na 5

31:18
    Ufa se nemůže dostat do útočného pásma, Kazaň brání výborně.

31:42
    Až teď střílel od modré Kuljaš, golman připraven.

31:58

32:48
    Kazaň se teď dostala do výborné šance, Tkačjov se natlačil až před branku, ale obrana nebezpečí uhaslia.

33:12
    hraje se především ve středním pásmu.

34:48
    Po Svitovově tvrdém hitu pálil od modré Gončarov, Garipov puk kryje.

34:48
    Hráč hostů musí být po tvrdém hitu odvezen na nosítkách.

34:48
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Svitov – osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení).

34:48
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Svitov – 5 min., vražení na hrazení). Trest odpyká Maxim Lazarev.

35:12
    ALEXANDR LOGINOV tvrdou střelou překonává Garipova.
    35:12 Alexandr LOGINOV - 4:5

36:00
    Pokračuje přesilová hra hostů

36:45
    Ufa už je v útočném pásmu a snaží se vykombinovat slušnou pozici na střelu.

36:58
    Střídání v týmu Ak Bars Kazaň: ze hřiště odchází Emil Garipov, přichází Stanislav Galimov.

38:00
    Kaprizov nyní vyzkoušel pozornost Galimova, ten byl však připraven.

38:34
    Kazaň vyhazuje přes celé hřiště.

39:12
    Kaprizov je v téhle přesilové hře hodně aktivní, teď hledal svou přihrávkou volného spoluhráče, ten však branku netrefil.

39:48

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina nám přinesla střelecké hody, hráči dokázali dohromady vstřelit šest branek. Nejprve se do trháku dostali hráči Ufy, domácím se však podařilo náskok soupeře dohnat. Bohužel pro domácí se pak zbytečně nechal vyloučit Svitov. Ufa dokázal v 5 minutové přesilovce jednou rozvlnit síť domácí branky a tak upravit stav na 4:5. Třetí třetina bude jistě ještě velmi zajímavá.

Další třetina začne přibližně v 19:25

Střely na branku – 16:33

Třetí třetina může začít.

40:01

40:40
    První vhazování ve třetí třetině vyhráli domácí a hned se ženou do útoku.

41:12
    Hráči hostů se ubránili a vyrazili do protiútoku Makarov střílel z levé strany, ale Galimov připraven se svou lapačkou.

41:23
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Maxim Gončarov – 2 min., držení protihráče).

41:52
    Domácím se nyní naskytla velká příležitost vyrovnat stav utkání.

42:30
    Ufa se ale osvobozuje a vyhazuje puk.

43:23

43:45
    Střela Paršina byla zablokována.

45:12
    Ohtamaa nyní nebezpečně pálil od modré čáry, jeho spoluhráči sice clonili před brankářem, ten si ale i tak se střelou poradil.

46:01
    Kazaň bojuje o vyrovnání ze všech sil. Na hráčích domácích je touha po vyrovnání vidět v každém jejich pohybu.

46:12
    Vhazování před Svedbergem.

47:59
    Domácí se řítili do přečíslení 3 na 2, obrana hostujícího celku si však bez problémů poradila.

48:27
    Postavení mimo hru domácího celku, vhazování ve středním pásmu.

49:12
    Teď se podle mě mohl pískat faul na domácího útočníka, rozhodčí však i přes velké bučení z tribuny zůstává v klidu.

50:37
    Ufa zakládá útočnou akci až od své branky. Do útočného pásma se protlačit puk nepodařilo, tak to Ufa zkusí znovu až od své branky.

51:02
    Vhazování ve středním pásmu.

52:25
    Opět tvrdý střed v rohu domácího týmů, domácí hráč zůstal chvilku ležet otřesen, nakonec ale odjíždí na střídačku.

53:01
    Při signalizované výhodě si Kazaň vytvořila hezkou šanci, ale Azavedo nedostal přihrávku ideálně,takže nemohl střílet.

53:22
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Jevgenij Bodrov – 2 min., podražení).

53:54
    Kazaň musí rozjet přesilovku od své branky.

54:47
    Ohtamaa si teď udělal z útočného pásma střelnici, nejprve trefil bránícího hráče, poté vyzkoušel pozornost golmana a nakonec pálil vedle.

55:22

55:49
    Po střele Grigorenka přerušil golman Galimov hru.

56:48
    Kazaň znovu v útočném pásmu. Podaří se jim vyrovnat ?

57:45
    Golman domácích odvolán!!

58:54
    Odvolání golmana se domácím vyplatilo, MICHAL JORDÁN nahodil puk od modré čáry a díky skvělé cloně střela propadla až za brankovou čáru.
    58:54 Michal JORDÁN - 5:5

59:23
    Hosté se snaží ještě vstřelit rychlý gól, obrana domácích však pozorná.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí třetina nám přinesla vyrovnání zásluhou Lukojanova. Prodloužení bude 50 na 50 oba týmy hrají skvěle a ani jeden nebude chtít přijít o bod navíc.

60:01

60:25
    Začalo nám 5 minutové prodloužení 3 na 3. Uvidíme který z týmů se nakonec bude radovat z vítězství.

60:52
    Domácí začali velmi aktivně a hned si vytvořili první šanci, golman však jejich snažení zastavil.

61:04
    A máme rozhodnuto ARŤOM LUKOJANOV našlápl ve střední pásmu, najel až mezi kruhy a vyslal na golmana Svedberga tvrdou střelu, kterou sice golman zasáhl, ale převalila se mu za záda a touš se dokutálel až za brankovou čáru. Bez asistence.
    61:04 Arťom LUKOJANOV - 6:5

Dnes jsme mohli vidět skvělý hokej plný branek. Pro krásnou podívanou diváka nemohli udělat hráči více. První třetinu dokázali domácí hráči vyhrát poměrem 2:1. Ufa nastoupila do druhé třetiny pořádně motivována a vlétla na svého soupeře. To se jim vyplatilo a dokázali vyhrát druhou třetinu 2:4 a dostat se do vedení. Ve třetí třetině se povedlo domácím vyrovnat a dostat tak zápas do prodloužení. V prodloužení našlápl LUKOJANOV a svým gólem připsal svému týmu i druhý bod.

Ondřej Tichý

Branky a nahrávky: 11. Elliott (Tkačjov), 19. Svitov (Azevedo, Elliott), 28. Azevedo (Ohtamaa, Svitov), 29. Tkačjov (Lukojanov, Azevedo), 59. Jordán (Tkačjov, Lukojanov), 62. Lukojanov – 2. Loginov (Omark, Kaprizov), 21. Omark (Kaprizov), 23. Něstěrov, 26. Mertl (Kaprizov, Omark), 36. Loginov (I. Grigorenko)

Ak Bars Kazaň: Garipov (37. S. Galimov) – Jordán, Pajgin, Ohtamaa, Sidorov, Batyršin, D. Musin, Elliott, Jarullin (A) – Sekáč, Azevedo, Svitov (C) – Lukojanov, Tkačjov, M. Lazarev – Malychin, Varnakov (A), M. Gluchov – Obuchov, Glinkin, An. Popov.