Novokuzněck – Chabarovsk 0:1 (kon.) | Novosibirsk – Vladivostok 5:1 (kon.) | Omsk – Kunlun 3:1 (kon.)
Toljatti – Kazaň 4:0 (kon.) | Záhřeb – Jaroslavl 4:7 (kon.) | HC Slovan – Dynamo Moskva 1:2 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Amur Chabarovsk
Čtvrtek 02.02.2017, 13:00 • Metallurgs Sports Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Metallurg získal v pětapadesáti zápasech 35 bodů, je jednoznačně nejhorším týmem celé KHL a nemá žádnou naději na postup do play off.
    Novokuzněck je však nejhorší ve více ohledech. Za prvé ve statistice vstřelených branek. V dosavadním průběhu jich vsítil pouze 86, což je velmi málo. Poté je na tom nejhůře i v bilanci inkasovaných gólů. Těch obdržel hned 179, a to dělá průměr více než 3 branky na zápas.
    Nelichotivou vizitkou jsou pro něj i duely před svými fanoušky. Odehrál jich totiž osmadvacet a vytěžil pouze 19 bodů a tedy i v tomto ohledu je na tom opravdu bídně.

Posledních pět utkání

31.1.2017 Novokuzněck – Vladivostok 3:2 sn.
    27.1.2017 Kazaň – Novokuzněck 6:1
    25.1.2017 Nižněkamsk – Novokuzněck 3:2 sn.
    23.1.2017 Togliatti – Novokuzněck 1:2 sn.
    18.1.2017 Novokuzněck – Astana 2:4

Nejproduktivnější hráči

Kirill Semjonov 21 (10+11)
    Ignat Zemčenko 21 (9+12)
    Alexandr Komaristij 18 (5+13)

Amur má za sebou stejnou porci zápasů jako jeho soupeř, ale počínal si o dost lépe. Se ziskem 65 bodů mu patří 12. místo ve Východní konferenci a ještě tak má určitou naději se probojovat do vyřazovacích bojů.
    Velkou slabinou Chabarovsku je ovšem ofenzíva. V uplynulé části sezóny nasázel jen 96 branek a je druhým nejhorším týmem ligy.
    Na ledech soupeře se mu také příliš nedaří. Za jednadvacet bodů z 25 střetnutí mu náleží 13. příčka v tabulce venkovních týmů ve Východní konferenci.

Češi a Slováci na soupiskách

Na soupisce není žádný český ani slovenský hokejista.

Jan Kolář
    Tomáš Zohorna

Posledních pět vzájemných utkání

19.11.2016 Chabarovsk – Novokuzněck 2:0
    17.11.2015 Chabarovsk – Novokuzněck 3:4
    28.10.2015 Novokuzněck – Chabarovsk 2:3 sn.
    2.2.2015 Chabarovsk – Novokuzněck 2:1
    1.2.2015 Chabarovsk – Novokuzněck 0:3

Metallurg Novokuzněck: Podjapolskij (Chakimov) – Fatkullin, Skutar, Ljamkin, Kalašnikov, Vasilčenko, Titov, Kuklev, Michajlov – A. Michejev, K. Semjonov, Skorochodov – Komaristyj, Zemčenko, Solovjov – Poliščuk, Lebeděv, Jemec – Ionin, Razumov, Parchomenko.

Amur Chabarovsk: Metsola (Pečurskij) – Gorochov, Kondratěv, Aťušov, Malevič, J. Kolář, Kamalov, Jelesin – Litovčenko, Byvalcev, T. Zohorna – Vj. Ušenin, Vl. Ušenin, O. Li – Kapustin, Ruděnkov, Krysanov – Nazarov, Dědunov, V. Popov.

Rozhodčí: Morozov, Ščenjov – Gorděnko, Tomilov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:30
    Domácí se po úspěšném vhazování vrhli kupředu, avšak jejich snahy byly zmařeny. Po chvíli následoval další útok, ale ani ten k zakončení nevedl.

01:25
    Komaristij prověřil pozornost Metsoly střelou z levého kruhu. Hostující brankář ovšem bez problémů puk ukryl ve své lapačce.

01:32
    Ihned po buly pálil od modré čáry Titov. Metsola měl nyní dobrý výhled a připisuje si druhý úspěšný zákrok.

01:58
    Na druhé straně zkoušel své štěstí i Kapustin, který dostal ideální přihrávku do mezikruží. Jeho střela zápěstím byla sražena do ochranné sítě a vhazovat se bude v obranném pásmu Metallurgu.

02:31
    Další zásah Metsoly proti ráně domácího hráče. Hra je tak přerušena a buly je nařízeno po pravici hostujícího gólmana.

02:54
    Michejev se Semjonovem ujížděli do přečíslení dvou na jednoho. Druhý jmenovaný poté střílel z levé strany po přihrávce svého spoluhráče a Metsola musel vytasit další zásah svou rukavicí.

03:59
    Novokuzněck je v úvodu zápasu aktivnější a potvrdil to dalším střeleckým pokusem z pravého kruhu. I ten však Metsola v bráně Amuru kryl.

04:55
    Zemčenkova dalekonosná rána letěla mimo bránu Chabarovsku. Metsola celou situaci jen kontroloval.

05:37
    Oba tým střídají a Metallurg zakládá další útočnou akci zpoza své brány.

06:20
    Rána Gorochova od modré čáry neměla gólové parametry a kotouč z hole hostujícího zadáka letí vedle domácí svatyně.

06:58
    Další útočná aktivita Amuru ztroskotala na nepřesné přihrávce v útočném pásmu a puk poté vycestoval do neutrální zóny.

07:15
    Zakázané uvolnění Chabarovsku vrací hru zpět do jeho obranné třetiny.

07:38
    Hra je nyní přerušena a následuje komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat ve středním pásmu.

08:55
    Nahození na bránu Metallurgu nedokázal nikdo z hostů tečovat, ale Amur pokračuje v kombinaci v útočném pásmu.

09:20
    Podjapolskij v pohodě ukryl další nahození od modré čáry do své rukavice. Puk bude vhozen do hry po levici domácího gólmana.

10:32
    Semjonov svým manévrem ve středním pásmu zpomalil hru a vrátil se i s pukem do své třetiny. Poté odjíždí i se svými spoluhráči na střídačku.

10:57
    Zakázané uvolnění Metallurgu vrací hru zpět před Podjapolskijho.

11:05
    Ten kryje znovu kryje nahození Amuru, který i nadále zůstává v útočném pásmu.

11:39
    Metsola musel hodně rychle ukrýt odražený kotouč od zadního mantinelu. K dorážce už se totiž hnal jeden z domácích hráčů, avšak ten měl k puku dál než hostující brankář.

12:28
    Vladislav Ušenin zavezl puk do útočného pásma, kde však jeho tým po chvíli hrací předmět ztratil.

13:08
    Krysanov se ocitl ve velmi dobré pozici v prostoru levého kruhu, poté ještě hledal před bránou své spoluhráče, čímž celou akci pokazil.

13:59
    Střela od modré čáry neprošla až k Metsolovi. Kotouč se zastavil k klubku těl před bránou hostů a Amur jej poté vyváží směrem vpřed.

14:32
    Je zde další reklamní přestávka, která dává hráčům delší chvíli oddechu navíc.

15:07
    Metsola vyráží nahození ze středního pásma do rohu kluziště, kde se puku ujímají jeho spoluhráči.

15:55
    Michejev servíroval kotouč před branku, ale jeho pas nenašel nikoho z jeho spoluhráčů.

16:15
    Metallurg znovu vyhazuje přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění.

16:54
    I s další přihrávkou Poliščuka před bránu si hosté poradili a ubránili se tak ataku Novokuzněcku.

18:21
    Podjapolskij bleskurychle puk rozehrál na hole svých kolegů, kteří tak mají znovu možnost zaútočít.

19:00
    Probíhá poslední minut první třetiny.

19:42
    Vladislav Ušenin získal puk ve svém útočném pásmu, ale v postupném útoku o něj zase přišel a v této části hry si již pravděpodobně nic nestane.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Právě skončila úvodní dvacetiminutovka zápasu. Ta nám nenabídla příliš pohledné hokejové podívané. Jedinou akcí, co stojí za zmínku, tak bylo přečíslení domácích ze třetí minuty, které však vyřešil dobrým zákrokem hostující brankář Metsola. Další vyložené šance si již ani jeden celek nevypracoval, a tak na světelné kostce svítí stav po první periodě 0:0.

Další třetina začne přibližně v 13:50.

20:01

20:12
    Tomáš Zohorna mohl být první, kdo se dnes zapíše do střelecké listiny! Po přihrávce z pravé strany se ocitl v ideální pozici mezi kruhy, ale svým pokusem mířil jen do připraveného Metsoly.

20:32
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Nikita Ljamkin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Tomáš Zohorna – 2 min., hrubost).

21:39
    Michejev se šikovně dostal až před Metsolu, avšak ten jeho střelu z bezprostřední blízkosti dokázal zlikvidovat.

22:32
    Oba týmy hrají v plném počtu.

22:54
    Zadarmo se nyní dostal ke střele z mezikruží Komaristij, ale Metsola byl znovu připraven. Poté bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

23:42
    Semjonov obral o puk svého soupeře ve středním pásmu ocitl se v dobré příležitosti. Z vrcholu levého kruhu ovšem nemířil mezi tři tyče hostující brány.

24:50
    Po krátké odmlce musel být na pozoru i Podjapolskij, který si musel pohlídat, aby se mu odražený kotouč zpoza brány nedostal za jeho záda.

25:48
    Metsola musel znovu zasahovat. Tentokrát musel předvést složitější zákrok, ale i v tomto případě si počínal úspěšně.

26:52
    Napadání hostů se minulo účinkem a domácí mohou opět zaútočit.

27:14
    Proti další střele z pravé strany zasahuje Metsola, který zatím drží bezbrankový stav.

28:15
    Velká smůla pro Metallurg! Do útočného pásma se vřítil jeden z domácích a střelou z prostoru pravého kruhu orazítkoval jen brankovou konstrukci.

28:49
    Nyní sice puk přešel do brány Amuru, ale už předtím byla hra přerušena kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti a branka tak nemůže platit. Následuje komerční přestávka.

29:30
    Domácí pouze odevzdávají puk svému soupeři a odjíždějí střídat. Toho využívá i Amur a posílá do hry rovněž čerstvé síly.

29:55
    Podjapolskij se musel pořádně natáhnout, aby střelu jednoho z hráčů Chabarovsku vyrazil mimo bránu.

30:24
    Velká možnost Amuru nepřinesla branku! Před Podjapolskijm zůstal zcela osamocen hostující hráč, ale bránu ze stoprocentní pozice minul.

30:41
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Mark Skutar – 2 min., držení hole).

31:12
    Podjapolskij nadvakrát kryje střelu z levé strany. Vhazovat se bude v obranném pásmu Metallurgu.

31:50
    Hosté pokračují v kombinaci v útočné třetině, avšak zatím se jim nepovedlo vstřelit první gól utkání.

32:15
    Nyní se ovšem domácí osvobozují a vypadá to, že se v tomto oslabení již ubrání.

32:41

33:54
    Popov výtečně napadal rozehrávku soupeře a donutil ho vrátit se s pukem až za svou branku.

34:38
    Střela od modré čáry jednoho ze zadáků Amuru neprošla k Podjapolskijmu, který tak mohl zůstat relativně v klidu.

35:42
    Ljamkin čeká na dostřídání svých spoluhráčů a poté Novokuzněck založí další útočnou akci.

35:59
    Postavení mimo hru zastavuje atak Metallurgu. Vhazovat se bude ve střední třetině.

36:20
    Li se velmi rychle dokázal uvolnit a poté pálil z levého kruhu. Podjapolskij se ovšem nenechal překvapit.

36:45
    Nyní měl na holi vedoucí branku Ruděnkov! Byl totiž úplně osamocený na levém kruhu a měl tak dostatek času zamířit. Svou ranou ale opět trefil domácího brankáře.

37:15
    Metsolův další vynikající zákrok proti individuální akci jednoho z domácích. Ten byl při svém průniku faulován a Metallurg bude mít možnost přesilovky.

37:15
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Nikita Kamalov – 2 min., hákování).

37:48
    Za Mestolou se znovu rozezněla branková konstrukce. Ta hosty dnes již podruhé zachránila od pohromy.

38:30
    Novokuzněck se stále drží v útočné třetině. Podaří se jim vstřelit první gól zápasu?

39:00
    Probíhá poslední minuta druhého dějství.

39:15

39:45
    Li volil místo střely přihrávku do strany, což byla chyba. Kapustin se poté ještě snažil zakončit, ale už byl v příliš velkém úhlu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

I druhá perioda je minulostí. V ní už byl k vidění o poznání atraktivnější hokej se velkým množstvím vyložených příležitostí. Hostující celek držel hlavně brankář Metsola, kterému dvakrát pomohla i tyč jeho brány. Na druhé straně nezahálel ani Podjapolskij, který si rovněž připsal několik důležitých zákroků. Hlavně díky oběma brankářům je tedy stav po čtyřiceti minutách vyrovnaný 0:0.

Další třetina začne přibližně v 14:36.

40:01

40:26
    Dělovka od modré čáry končí po teči jednoho z domácích v ochranné síti. Vhazovat se tak bude před Podjapolskijm.

41:06
    Domácí se dostávají ze své třetiny jen za cenu vyhození do středního pásma a uhánějí na střídačku.

41:49
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Tak konečně jsme se dočkali úvodního gólu a Amur jde do vedení 1:0! Mezi obránci Metallurgu se dostal ke střele Ruděnkov, jehož ránu Podjapolskij vyrazil jen před sebe přímo do jízdy KIRILLA KAPUSTINA, jenž bekhendem zametl puk do odkryté brány Novokuzněcku. Bez asistence.
    41:49 Kirill KAPUSTIN - 0:1

42:55
    Zakázané uvolnění domácích znamená další vhazování před brankářem Metallurgu.

43:34
    Vladislav Ušenin nahodil kotouč do rohu kluziště a poté se dostal ke střele jeden z jeho spoluhráčů. Strážce domácí svatyně byl tentokrát připraven.

44:44
    Ionin se svými kolegy z formace pořádně prověřili hostující obranu včetně brankáře Metsoly. Ten nakonec vyráží střelu domácího hráče nad bránu.

46:32
    A mohlo to být 0:2 pro Amur! Před bránou Metallurgu byl nikým nehlídán jeden z hostů, avšak ten bránu z vyložené pozice minul.

47:32
    Bekhendový pokus z pravé strany Metsola kryje. Nyní ale bude on i jeho tým čelit další přesilovce soupeře.

47:32
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Kirill Kapustin – 2 min. hákování).

47:45
    Skutarovi přeskočil kotouč hokejku a poté vycestoval až do střední třetiny. Domácí tak musí vyklidit útočné pásmo.

48:40
    Skutarova rána k Metsolovi neprošla, avšak Metallurg stále pokračuje v útočení.

48:59
    Fatkullinovo nahození končí v výstroji Metsoly, který svým dalším zákrokem přerušuje hru.

49:29
    Metsola opět odolal tlaku domácích hokejistů a přesilová hra Novokuzněcku je u konce.

49:32

49:55
    Další závar před hostující brankou ukončil hvizde sudího, který zapříčinil včasný zásah Metsoly, jenž je dnes klíčovou postavou svého týmu.

50:26
    Metallurg má puk za svou bránou a čeká na dostřídání.

50:48
    Podjapolskij předvedl velmi jistý zákrok lapačkou proti střele od levého mantinelu, kterou na domácí branku vyslal Nazarov.

51:05
    Amur posunuje puk pouze do střední třetiny. To hostům v současné chvíli bohatě stačí.

52:26
    Kapustin se dostal na malou chvíli ke kotouči v útočném pásmu, avšak domácí proti němu byli v přesile a hostující forvard o puk zákonitě přišel.

52:44
    Alexandr Komristij se ukázkově natlačil před své strážce, ale zakončení už tak povedení nebylo. Puk mu totiž sjel z čepele a střel domácího útočníka branku minula.

53:17
    Icing je pískán hostujícímu týmu. Hra se tak vrací před brankáře Metsolu.

53:57
    Hosté znovu vyvážejí kotouč do neutrální zóny a odjíždějí střídat. Vypadá to, že už se nikam moc nepoženou.

54:16
    Postavení mimo hru nyní zastavilo útok Chabarovsku a vhazovat se bude ve střední třetině.

54:35
    Metsola je dnes opravdu bezchybný. Další povedený zákrok si připsal proti střele od modré čáry.

54:50
    Metallurg stupňuje svůj tlak, ale zatím se mu vyrovnat nepodařilo. Nyní nikdo z domácích hráčů nedokázal usměrnit přihrávku zpoza brány za Metsolovy záda.

55:49
    Domácí bek nedokázal udržet útočné pásmo a kotouč se nachází v neutrální zóně. Čas Novokuzněcku na vyrovnání se velmi rychle krátí.

57:21
    Hostující útočníci dávají nyní oddechnout svému brankáři a drží puk v útočném pásmu.

58:15
    Teď ho navíc znovu dostávají ze své obranné třetiny. To vše se odehrává již v 59. minutě.

58:45
    Podjapolskij míří na střídačku a domácí to zkouší v šesti mužích v poli.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:36
    Tak to je neuvěřitelné! Hosté se již radovali z druhé, rozhodující branky duelu, ale po poradě sudí se nakonec Amury dopustil ofsajdu. Buly je tak nařízeno ve střední třetině.

Právě skončilo utkání mezi Metallurgem Novokuzněck a Amurem Chabarovsk. V něm jsme více než 40 minut čekali na úvodní branku a dočkali jsme se jí ve 42. minutě. Po střele Ruděnkova dorazil kotouč do odkryté brány domácích Kirill Kapustin, který poslal svůj celek do vedení. Hostům k vyrovnání nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, při které inkasovali druhý gól, který však díky postavení mimo hru neplatil. Amur tak získal velmi důležité 3 body za vítězství 1:0 a stále tak živí velmi malou naději na účast v play off.