Kladno – Kobra 5:1 (kon.) | Vítkovice – Žďár n/S 6:3 (kon.) | Havířov – Jihlava 2:1 (kon.)
Letňany – Sparta 0:3 (kon.) | K. Vary – Chomutov 4:3 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 2:0 (kon.)
HK MD Šumperk – Olomouc 3:6 (kon.) | Pardubice – Tábor 6:3 (kon.) | HC Plzeň – Mountfield HK 1:5 (kon.)
Warriors Brno – Přerov 1:2 (kon.) | HC Litvínov – Č. Budějovice 5:6 (po pr.) | Zlín – Třinec 5:3 (kon.)
Kometa Brno – Slavia 1:0 (kon.) | Vsetín – Poruba 3:4 (kon.)
AZ Havířov
2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 02.02.2017, 15:00 • K&K PNEU Aréna Havířov • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

00:01

01:08
    Brož hned v úvodu najížděl zcela sám na domácího gólmana Štipčáka, ten ale jeho pokus vyrazil.

01:55
    Vhazování před jihlavskou brankou.

02:15
    Činčala se snažil tečovat nahození od modré, jihlavský brankář Chaloupek puk vyráží betonem.

03:55
    Boj o puk v rohu domácí třetiny, nakonec puk získávají havířovští.

04:45
    Pindel se prokličkoval s pukem do útočného pásma, tam jej ale získávají hosté.

05:12
    Štipčák pokryl nahozený puk, vhazování před domácí brankou.

06:05
    Tomeček zavezl puk do třetiny Jihlavy, ale opět jej získává hostující obrana.

07:12
    Grygar dostal zpětnou přihrávkou nabito do dobré pozice, jeho střela ale míří těsně vedle levé tyče.

08:08
    Rychlý přechod jihlavských do útoku, následnou střelu z pravého křídla kryje Štipčák.

08:38
    Opět zákrok domácího gólmana a vhazování v pásmu AZetu.

09:29
    Domácí chybují v rozehrávce, puk se pak z poza branky dostal na modrou ke Křištovi, jeho střelu Štipčák tlumí ve výstroji.

09:52
    Domácí gólman nyní nemá zrovna klidnou pasáž hry. Teď musel skokem zalehnout vyražený puk před dotírajícími Brožem a Čermákem.

10:38
    Tentokrát to měl Štipčák mnohem jednodušší, střelu z dálky viděl a lapil.

11:02
    Po delší době zákrok Chaloupka, včas ukryl nahozený puk před dotírajícím Szturcem.

12:29
    Domácím útočníkům se nedaří udržet na puku a vnikat s ním do pásma, tak to teď řeší obránce Grygar nahozením.

12:40
    Vhazování před Chaloupkem.

13:26
    Tomeček zastaven hned po přechodu útočné modré čáry – jak typické pro dosavadní průběh zápasu.

14:14
    Icing AZetu.

14:30
    Teď Štipčák dvěma rychlými zákroky během několika vteřin doslova vychytal Chlubnu a udržel tak domácím nulu.

15:11
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Juda – 2 min., sekání).

15:40
    Hosté se osvobozují.

16:00
    Thilova střela od modré jen těsně prosvištěla kolem jihlavské tyče.

16:40
    Tomeček se tlačil za pukem na jihlavské brankoviště, ale nedostal se k němu.

16:50

17:11

17:21
    Vhazování před Štipčákem.

17:48
    Pindel zavezl puk do útočné třetiny, ten se pak dostal zpět na modrou k Thielovi, který opět prudkou střelou míjí jihlavskou branku.

18:48
    Dabrowski pálí od modré, Tomeček si chtěl puk na brankovišti zpracovat na dorážku, ale kotouč mu z čepele utíká.

19:44
    Čienčala v situaci 1 na 1 schoval svou střelu za obránce, ale Chaloupek ji s přehledem našel v lapačce.

20:00

1. třetina je za námi, zatím se hraje rychlý hokej, ale moc šancí, natož branku, jsme neviděli.
    Blíže k ní měli hosté, tak uvidíme s čím přijdou oba týmy na led do druhé třetiny. Ta začíná v 15:43.

20:01

21:44
    Havířovští zkoušejí zachytit hned od počátku tempo a být soupeři vyrovnaným rivalem.

22:38
    Hraje se ve třetiny Dukly, ale puk se spíš motá kolem mantinelů.

23:22
    Icing hostů.

23:55
    Domácí útočník Tomeček zůstává po zákroku kolenem jednoho z protihráčů ležet na ledě. Nevypadá to s ním dobře.

Hra přerušena, na střídačku jede Tomeček jen s oporou o dva spoluhráče.

25:05

25:41
    AZ je v této třetině útočnější, Szturc se vrhal po puku před Chaloupkem, ale nedosáhl, pak pálil od modré mimo Koubek.

26:12
    Až nyní se hostům daří zastavit nápor AZetu, Chaloupek schoval puk pod výstroj.

27:02
    Havířovští vystihli jihlavskou rozehrávku, ale pak puk utekl Dabrowskému do středního pásma.

27:58
    Po delší době zákroky Štipčáka, nejprve vychytal Chlubnu betonem a pak hrudí vyrazil pokus Brože.

28:46
    Pindel se proháčkoval do zakončení, svůj bekend však namířil nad branku.

29:25
    AZ bude hrát přesilovku zatím je poskytnuta výhoda.

29:42
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Nosek – 2 min., podražení).
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Wawrzckiewicz.

30:05
    Domácí však nezvládli dobře střídání a tak se jejich přesilovka nekoná. Hraje se 4 na 4.

30:38
    Rašínova bomba od modré proletěla těsně nad havířovskou brankou.

31:20
    Akce domácích končí v rohu jihlavské třetiny.

31:42
    Oba týmy v plném počtu.

32:10
    Tomeček už je opět na ledě, ve středním pásmu vystihl hostům rozehru, ale puk ztratil hned za útočnou modrou.

32:23
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (2 min.). Trest odpyká Revaj.

33:44
    Jihlavští jsou v přesilovce bezzubí, AZ se bez problémů brání.

34:23

35:10
    Štipčák musel řešit Krajíčkovo nahození z pravé strany, betonem puk posílá do rohu.

35:35
    Szturc si pěkně stáhl puk do středu a střelou švihem protáhl Chaloupka. Ten zakročil spolehlivě lapačkou.

36:38
    Vhazování v pásmu domácích.

37:29
    Puk vyletěl mezi střídačkami z ledové plochy, hra přerušena.

38:15
    Revaj našlápl s pukem ve středním pásmu, z pravé strany zkusil střelu a pak i dorážku, puk pak ještě doputoval ke Grygarovi na modrou, jehož střelu Chaloupek nadvakrát lapil.

39:11
    Juda dostl přihrávku do ideální střelecké pozice, ale pozorného Štipčáka mezi betony nepropálil.

40:00

Ani druhá třetina branku nepřinesla, hra už byla vyrovnanější, ale obrany a brankáři zatím nad útočníky dominují.
    Rozhodnout tak bude muset další část zápasu, která začně v cca v 16:25.

40:01

40:51
    Čempel z dobré pozice střílel a ještě se dostal zblízka k dorážce, Chaloupek zachraňuje nadvakrát a ještě s vypětím všech sil.

41:32
    Tlak domácích do branky je hned na začátku třetiny veliký, zatím v ní ale skončil jen obránce Grygar s brankářem Chaloupkem.

41:55
    Byčkov mířil z levé strany do protilehlé šibenice, Chaloupek má puk v lapačce.

42:55
    AZ pokračuje v náporu.

43:22
    Tomeček se dostal k zakončení z levé strany, propálil Chaloupka, ale tomu puk propadl vedle tyče mimo branku!

44:38
    První zákrok Štipčáka ve třetí třetině, s přehledem si pokryl puk pod lapačkou.

45:27
    Tvrdá bomba jednoho z havířovských těsně nad.

46:36
    Domácí opět trvale usazeni v útočném pásmu, teď se ale bojuje o puk v rohu.

47:18
    Jihlavští na chvíli vyvezli puk do své útočné třetiny, ale hra se rychle stěhuje opět do jejich pásma.

48:08
    Revajova střela naráží na Chaloupkův beton.

49:16
    Brož s pukem na hokejce vnil do útočné třetiny, ale než stihl vystřelit, tak o něj přišel.

49:40
    Wawrzckiewicz se dostal ke střele i dorážce, Chaloupek s vypětím všech sil udržel puk v brankovišti.

50:26

51:24
    Havířov právě vstřelil branku!
    Tak nakonec z velkého tlaku havířovští těží úvodní branku zápasu. DANIEL TOMEČEK se dostal k puku v mezikruží, stahovačkou se uvolnil do střelecké pozice a pak dorážkou vlastní střely procpal puk za Chaloupka. Asistence Jiří Hrček.

52:15
    Dukla právě vstřelila branku!
    Hosté rychle vyrovnávají. MIROSLAV JUDA se po pravé straně protáhl před Štipčáka poslal mu puk kolem tyče do branky.

52:23
    Ale AZ je tu s ještě bleskovější protiodpovědí. Hned po buly se vydali havířovští do útoku, Pindelovu střelu Chaloupek jen vyrazil a GABRIEL SZTURC byl u volného puku první a poslal je za brankovou čáru. Asistence Vojtěch Pindel a Jan Čienčala.

52:57
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Havel – 2 min., hrubost).

53:44
    Havířovští jsou usazeni v útočném pásmu, ale větší šance si nevypracovali.

54:05

54:57

55:16

56:10
    Dufek donutil svou střelou Chaloupka k zákroku a především přerušení hry.

56:37
    Hosté nepřesní v rozehře, je z toho icing.

56:49
    Čienčala mohl navýšit náskok domácích, v mezikruží dostal ideálně nabito od mantinelu, ale puk mu sklouzl po čepali a střela tak šla mimo branku.

57:12
    Na druhé straně skvělý zákrok Štipčáka v leže proti Chlubnovi. Už mohlo být vyrovnáno!

57:31
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Grygar – 2 min., sekání).

58:12
    Brož měl na hokejce další gólovku, ale parádní zákrok Štipčáka jeho blafák zneškodnil.

58:55
    AZ se osvobozuje.

59:31

59:35
    Puk stále ve třetině domácích.

59:50
    Až nyní se domácí po skončení přesilovky osvobozují a už to pro ně vypadá hodně dobře.

Nakonec to bylo drama až do úplného konce, ale tři body si připisují domácí hráči.

Havířovští byli ve třetí třetině lepším týmem, dlouho se ale nemohli brankově prosadit. Nakonec se vše podstatné odehrálo během 59 vteřin na rozmezí 52. a 53. minuty, kdy padly všechny tři branky. Hosté sice mohli v závěru v přesilovce srovnat, ale nepodařilo se jim to.

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, ale za hodinku začne z Havířova další onlajn, tentokrát z extraligy staršího dorostu. (16:58:19)

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 52. Tomeček (Hrček), 53. Szturc (Pindel, Čienčala) – 53. Juda

AZ Havířov: Štipčák (Šembera) – Dabrowski, Hrček, Koubek, Grygar, Macurák, Thiel – Pindel, Čienčala, Szturc, Backa, Tomeček, Wawrzckiewicz, Revaj, Byčkov, Dufek, Stromko, Čempel
    HC Dukla Jihlava: Chaloupek – Rašín, Brož, Smolko, Nosek, Křišta, Kratochvíl – Zadražil, Chlubna, Juda, Menšík, Čermák, Brož, Krajíček, Kochrda, Mihulka, Havel

Rozhodčí: Koziol – Kořistka, Novák