Barys – Omsk 1:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Novokuzněck 1:4 (kon.) | Ufa – Toljatti 4:2 (kon.)
Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:2 (0:1 po s.n.) | CSKA Moskva – Spartak Moskva 6:1 (kon.) | Čerepovec – Soči 3:2 (kon.)
Minsk – Kazaň 3:4 (kon.) | Dynamo Moskva – Kunlun 2:1 (kon.) | Jaroslavl – Chabarovsk 3:5 (kon.)
Petrohrad – N.Novgorod 4:2 (kon.) | Viťaz – Vladivostok 1:3 (kon.) | Riga – Nižněkamsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Barys Nur-Sultan
1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Avangard Omsk
Sobota 18.02.2017, 12:00 • Kazachstan Arena • KHL

Hostující celek vedl po dvou třetinách 3:0. Ve třetí části hry dokázala domácí Astana snížit, ale na více branek se nezmohla. Body si za výhru odváží hokejisté Omsku, kteří byli od první do poslední minuty aktivnějším týmem. (14:18:35)

Československá stopa v zápase
    Vladimír Sobotka (OMS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:05.

59:36
    Oddechový čas pro domácí.

59:36
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Vitalij Meňšikov – 2 min., sekání).

59:31
    Roman Starčenko skvěle vystřelil, jeho pokus ovšem famózně zastavil brankář Denis Kostin.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině, domácí celek se nastěhoval do útočného pásma.

58:40
    Domácí hrají bez brankáře.

57:50
    Ani jeden celek se už nikam nežene. Domácí fanoušci ví, že tento duel vyhrát jejich oblíbenci nedokáží. Omsk hraje takticky.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:37
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Astany.

56:00
    Sledujeme finální část třetí třetiny, o tom, kdo tento zápas vyhraje, je již rozhodnuto s největší pravděpodobností. Domácí celek nehraje tak, aby mohl zdramatizovat závěr.

55:11

54:46
    Ilja Zubov to zkoušel od modré čáry, jeho pokus však jeden z domácích beků zastavil.

54:24
    Valentin Pjanov pálil z bezprostřední blízkosti, gólman znovu pozorný.

53:34
    Jevgenij Medveděv vypálil od modré čáry, jeho pokus kryje Henrik Karlsson. Byl na správném místě.

53:11
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Maxim Semjonov – 2 min., nedovolené bránění).

52:16
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž zápasu, brankář mnoho práce nemají.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Avangard vede o dvě branky.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 45. R. Starčenko (Barker) – 8. I. Michejev (Pjanov), 27. Zubov (Pjanov, I. Michejev), 34. I. Michejev (Martynov)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Poulin) – M. Semjonov, Dallman, Šalapov, Barker, Savčenko, Lipin, Trjasunov – Puškarjov, Dawes, Boyd – St. Pierre, Shinnimin, R. Starčenko – Paňukov, Markelov, Trivino – Kučin, Chudjakov, Gurkov – N. Ivanov.
    Avangard Omsk: D. Kostin (Furch) – Gustafsson, Ahnelöv, J. Medveděv, Martynov, Grigorjev, Meňšikov – Sobotka, Lemťugov, Pěrežogin – Zubov, Pjanov, I. Michejev – Chochrjakov, Kučerjavenko, Burdasov – Pestuško, Booth, Juňkov.

Rozhodčí: Kulakov, Kislov – Litvinov, Viljugin