Omsk – Vladivostok 6:3 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 5:1 (kon.) | Magnitogorsk – Kunlun 5:3 (kon.)

Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Domácí dokázali potrestat hru hostů bez brankáře a pojišťují svoje vítězství, když se MAXIM JAKUCEŇA trefil přes celé hřiště. Pro Jakuceňu to byla dnes již jedenáctá střela! Bez asistence.

55:09
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Šinin – 2 min., vysoká hůl).

54:18
    Hosté se rozhodli odvolat brankáře ve snaze ještě se přiblížit soupeři ve skóre.

54:18
    Před Francouzem došlo k souboji, po kterém budou pykat Žuldikov s Puškarjovem za hrubost.

53:13
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vladimir Děnisov – 2 min., podražení).
    51:56 Maxim JAKUCEŇA - 4:1

51:56
    Demolice hostujícího celku pokračuje a domácí si jdou za první výhrou v sérii. MAXIM JAKUCEŇA nahrál Kolcovovi a ten vrátil spoluhráči puk před prázdnou branku, kam již nebyl problém zamířit. Asistence: Kirill Kolcov.

51:45
    Maxim Jakuceňa nedokázal procedit kotouč za záda Karlssona, protože trefil pouze tyčku.
    49:51 Arťom PEŇKOVSKIJ - 3:1

49:51
    Domácí využívají ještě první část přesilové hry, když kotouč dostal před branku ARŤOM PEŇKOVSKIJ a ač tísněn soupeřem, dokázal bekhendem trefit přesně. Asistence: Kirill Kolcov, Nikolaj Bělov.

47:54
    Corey Trivino trefil holí do obličeje Dereka Roye, za což vidí trest na 2 + 2 minuty.
    39:47 Martin St. Pierre - 2:1

39:47
    Astana právě vstřelila branku!
    Hosté se v závěru třetiny dostávají zpátky do utkání, když Dawes našel úplně volného MARTINA ST. PIERRA a ten neměl problém dopravit kotouč do odkryté branky. Asistence: Nigel Dawes, Kevin Dallman.

39:11
    Pestunov získal kotouč a chtěl trochu pošetřit čas, takže nespěchal vpřed, udělal otočku, jenže pak vyhodil puk pryč ze hřiště a přidělal tím trenérovi hodně starostí, protože musí pykat dvě minuty na trestné lavici.

38:48
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Derek Roy – 2 min., sekání).
    38:08 Alexandr ŠAROV - 2:0

38:08
    ALEXANDR ŠAROV dostal krásnou přihrávku na pravou stranu, nabruslil si až před Karlssona, kterého přesnou ranou překonal a zdvojnásobuje vedení svého týmu. Situaci ještě posuzovali sudí podle videa, protože si nebyli jistí, zda nedošlo k postavení mimo hru, ale vše proběhlo v pořádku. Asistence: Dmitrij Pestunov.
    33:25 Alexej KRUČININ - 1:0

33:25
    ALEXEJ KRUČININ již využívá další přesilovou hru v podání Traktoru, když tvrdou ranou prostřelil Henrika Karlssona. Asistence: Dmitrij Pestunov, Paul Szczechura.

33:08
    Na ledové ploše skončil po nedovoleném zákroku Kirill Kolcov. Hosté opět budou hrát oslabení, protože Puškarjovův zákrok přišel dlouho po odehrání. Za nedovolené bránění byli vyloučeni i Děnisov s Barkerem.

30:44
    Martin St. Pierre je dalším hráčem Barysu, který odjíždí na trestnou lavici za podražení. To je velká nedisciplinovanost hráčů Astany.

28:48
    Paul Szczechura se ocitl ve velice dobré šanci, ale nedokázal zamířit do poloodkryté branky, takže trefil pouze Karlssona.

28:28
    Alexandr Lipin podrazil soupeře a uvidíme další přesilovou hru Traktoru.

23:16
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Vjačeslav Trjasunov – 2 min., vysoká hůl).

19:31
    Jegor Šalapov poslal k ledu soupeře přebírajícího kotouč a vysloužil si dvě trestné minuty za nedovolené bránění.

16:07
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Cam Barker – 2 min., podražení).

10:23
    Borodkin dostává dvě minuty za nedovolené bránění, i když zákrok vypadal jako ukázkový bodyček. Sudí však zřejmě vyhodnotili, že napadený hráč nebyl v držení kotouče.

08:45
    Doutnající konflikt sudí hasí hned v zárodku a posílají Puškarjova s Mamajevem na trestnou lavici.

Pavel Černý

Branky a nahrávky: 34. Kručinin (Pestunov, Szczechura), 39. Šarov (Pestunov), 50. Peňkovskij (Kolcov, N. Bělov), 52. Jakuceňa (Kolcov), 59. Jakuceňa – 40. St. Pierre (Dawes, Dallman)

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Děnisov, Kolcov, Borodkin, Šinin (C), A. Petrov (A), Žuldikov, N. Bělov, Mamajev – Jakuceňa, Szczechura, Kručinin – Peňkovskij, Pestunov (A), Šarov – Roy, Novotný, Tridčikov – Kravcov, J. Petrov, Černikov.
    Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Poulin) – Dallman (A), M. Semjonov, Barker, Šalapov, Savčenko, Lipin, Trjasunov – Puškarjov, Boyd, Dawes (C) – R. Starčenko (A), St. Pierre, Shinnimin – Markelov, Trivino, Paňukov – N. Ivanov, Kučin, Chudjakov – Gurkov.

Rozhodčí: Soin, Kulakov – Sysujev, Palei