Los Angeles – Anaheim 4:1 (kon.) | Columbus – NY Islanders 7:0 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 3:4 (po pr.)
Nashville – Washington 5:2 (kon.) | Toronto – Montreal 2:3 (po pr.) | Pittsburgh – Philadelphia 4:2 (kon.)
Colorado – Buffalo 5:3 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:4 (kon.) | Dallas – Boston 3:6 (kon.)
Carolina – Calgary 1:3 (kon.) | NY Rangers – Columbus 2:5 (kon.) | Nashville – Edmonton 5:4 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Philadelphia Flyers
Neděle 26.02.2017, 02:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek víkendu! (05:15:52)

3. Jakub Voráček (PHI) 1+0

Utkání je za námi, hokejisté Penguins porazili Flyers v poměru 4:2. Vítězství se rodilo poměrně zajímavě, Crosby otevřel skóre ve 12. minutě, vedení navýšil o patnáct minut později Bonino. Dvě minuty po polovině zápasu snížil Voráček, ale ve 42. minutě Cullen vrátil dvoubrankové vedení Pittsburghu. Gostisbehere ještě jednou snížil, hosté se nadechovali k vyrovnání, jenže to nedopustil Ruhwedel, jenž udělal za výsledkem tečku.

Střely: 30 – 37

59:00 Brayden Schenn udělal z Matta Murrayho ježka v kleci!

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá jedna minuta!

58:49
    Hokejisté Penguins kombinují v útočném pásmu, hosté mají pramalou šanci na srovnání skóre.

58:00
    Dvě minuty za sekání dostává Simmonds, domácí mají další početní výhodu.

57:51

57:50
    Autor poslední branky v utkání střílel od modré čáry, Neuvirth vyrazil kotouč na tyčku, od které mířil vedle branky!

57:30
    Domácí se sice nemohou dostat ke střele, ale s dvoubrankovým náskokem na svého soupeře je to tolik netrápí.

56:52
    Hosté se osvobodili, kotouč míří k Murraymu.

56:13
    Z pravého kruhu pálil Malkin, ruský útočník mířil dobře, ale nepřekonal Neuvirtha!

55:41
    Gostisbehere dostává dvě minuty za nedovolené bránění, což znamená velkou komplikaci pro hosty.

54:46
    Domácí míří za vítěstvím, hosté mají necelých pět minut na srovnání. Budou to mít ale velmi obtížné.
    54:06 Chad RUHWEDEL - 4:2

54:06
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Po vyhraném vhazování se ke střele od modré čáry dostal CHAD RUHWEDEL, na jehož nahození byl Neuvirth krátký – 4:2! Asistence: Jevgenij Malkin.

54:00
    Na druhé straně musel řešit nadešlou situaci Neuvirth. Povedlo se mu to, po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Flyers.

53:33
    Kotouč se dostal mimo kluziště poté, co jej ztečoval jeden z domácích borců, vhazovat se bude po pravé ruce Murraye.

53:19

52:45
    Opět je kotouč až u Neuvirtha, hosté to musejí zkoušet znovu od začátku.

52:26
    Domácím se povedlo vyhodit přes všechny čáry.

52:01
    Voráček napřáhl z pravého kruhu, ale přesouvající se Murray jeho střelu vyrazil do bezpečí!

51:19
    Dvě minuty dostává za faul kolenem Gaunce, hosté mají dobrou příležitost srovnat skóre.

50:48
    Kotouč zamířil mimo kluziště, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

50:34
    Střelu z pravého kruhu nemusel Neuvirth řešit, neboť byla tečovaná mimo.

50:00
    Oba týmy si nyní vymění strany. V zápasech pod širým nebem je tradice uprostřed třetí třetiny změnit místa.

49:10
    Domácí jsou opět v útočném pásmu na dostřel branky, kterou hájí český brankář Neuvirth.

48:21
    Guentzel přihrával z pravého kruhu na volného spoluhráče, jenže puk na hůl nedoputoval, tohle mohl být další gól!

47:26
    Domácí opět vedou o jediný gól. Vhazovat se bude v obranném pásmu Penguins.
    46:38 Shayne GOSTISBEHERE - 3:2

46:38
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Hosté snižují na rozdíl jediné branky, od modré čáry se prudkou střelou prosadil SHAYNE GOSTISBEHERE – 3:2! Asistence: Claude Giroux, Brayden Schenn.

46:34
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jake Guentzel – 2 min., hákování).

46:13
    Utkání se opět začíná vyostřovat, zejména hosté, kteří zatím tahají za kratší konec se snaží dohrávat souboje.

45:11
    Další zákrok brankáře Pittsburghu, vhazování po jeho pravici.

44:53
    Read najel do pásma a vystřelil, Murray kotouč vyrazil do rohu.

44:09
    Hosté si přihrávají mezi sebou a snaží se o založení útočné akce, která by vedla ke gólu.

43:42
    Penguins se provinili proti pravidlům zakázaným uvolněním.
    41:50 Matt CULLEN - 3:1

41:50
    MATT CULLEN podobně jako Voráček vyjel zpoza branky před ní a zasunul kotouč za brankáře soupeře. Domácí jdou znovu do dvoubrankového vedení – 3:1! Asistence: Eric Fehr, Tom Kühnhackl.

41:32
    Weal aktivně operoval na hranici brankoviště, kotouč nakonec přikryl Murray. Vhazování v obranném pásmu Tučňáků.

41:09

40:27
    První útočnou akci Philadelphie zastavil ofsajd.

40:01

Čtyřicet minut za námi, českého fanouška jistě potěší gól Jakuba Voráčka

Jsou za námi dvě třetiny napínavého utkání, domácí stále vedou o jeden gól, byť se stav dvakrát změnil. Nejprve ve 27. minutě navýšil vedení Penguins Bonino. O pět minut později se trefil Voráček, aktuálně tedy vede Pittsburgh nad Philadelphií 2:1. Zápas je stále otevřený, ve třetí části se rozhodne!

Střely: 18 – 28

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:32
    Kessel střílel z prostoru mezi kruhy, ale na Neuvirtha si nepřišel.

39:09
    Na dvě minuty za držení je vyloučen Manning, domácí mají přesilovou hru.
    39:09 Crosby vzteky praštil holí o sklo, jeho gól nebyl uznán!

39:09
    Domácí docílili branky, ale bohužel pro ně nebude platit! V době, kdy kotouč překonal brankovou čáru, byla klec posunutá.

39:00
    Do konce prostřední části zbývá jedna minuta!
    Tučňáci zatím vedou nad svým soupeřem 2:1

38:28
    Domácí se brání, jednobrankový náskok v zádech se snaží uhájit, co to jde.

37:50
    Neuvirth zastavil střelu Hörnqvista, následná skrumáž hráčů před ním byla rychle roztrhnutá rozhodčími. Bude se rychle pokračovat.

36:44
    Couturier posílal zpoza branky zajímavou přihrávku před ní, tam ale nebyl nikdo z hokejistů Flyers, aby zametl kotouč za záda Murrayho.

35:40
    Kunitz netrefil z pravého kruhu bekhendem přihrávku zleva. Pro domácí škoda, tohle byla zajímavá příležitost.

35:06
    Do konce prostřední části zbývá necelých pět minut. Hosté mají stále čas na vyrovnání, aktuálně jsou aktivnějším týmem.

34:46
    Posunutá branka Penguins zamezila dalšímu útočnému počínání hostů.

34:36
    MacDonald vjel do pásma, příliš nerozmýšlel a vystřelil. Murray raději podržel kotouč, vhazovat se bude po komerční přestávce po jeho pravici.

34:11
    Hosté jsou stále aktivnější na střely, vedou 25:16

33:23
    Provorov dostal nabídku od Voráčka, ale v dobré pozici nedokázal trefit branku soupeře.

32:50
    Oba týmy jsou v plném počtu.

32:32
    Střelu Couturiera s obtížemi Murray vyrazil. Philadelphia začíná svírat soupeře v jeho obranném pásmu.

32:16
    Pokračuje hra čtyři na čtyři, kotouč mají hosté, kteří se snaží o rychle vyrovnání.
    31:14 Jakub VORÁČEK - 2:1

31:14
    JAKUB VORÁČEK vyjel s pukem zpoza branky a jednoduše jej zasunul za brankáře Penguins – 2:1! Asistence: Andrew MacDonald.

30:50
    Kunitz a Weise dostávají dvě minuty za hrubost, hrát se bude čtyři na čtyři.

30:49
    Gudasovu přihrávku nedokázal tečovat žádný z hokejistů Flyers. Poté, co kotouč opustil hřiště, se utvořil v útočném pásmu Philadelphie skrumáž hokejistů. Nejaktivnější byli Kunitz a Weise, postupně se přidali Gudas a další.

30:18
    Guentzel se dostal ke střele z levého kruhu, jenže Neuvirth jej dokázal vychytat!

29:46
    Hosté to musí zkusit znovu až od vlastní branky. Zatím mají střeleckou převahu, a to 20:13.

29:20

28:56
    Kotouč se dostal až k Neuvirthovi, domácí se osvobozují.

28:46
    Z kruhu nyní pálil v nadějné pozici Voráček, ale ani on nedokázal překonat zatím výborného Murrayho.

28:14
    Další střela vedle, tentokrát od Scheena. Hokejisté Flyers pokračují v ofenzivním snažení v útočném pásmu.

27:56
    Gostisbehere střílel od modré čáry, ale minul. Giroux následně také.

27:20
    Dvě minuty za hrubost obdržel Fehr, hosté budou mít početní výhodu, ve které budou mít šanci snížit.
    26:44 Nick BONINO - 2:0

26:44
    Tak jsem to zakřikl. Od modré čáry střílel Dumoulin, Guentzel zachytil puk mezi kruhy a přihrál jej napravo, kde byl NICK BONINO, jemuž nedělalo problém trefit odkrytou branku – 2:0! Asistence: Jake Guentzel, Brian Dumoulin.

26:33
    Penguins moc času v přesilové hře nezbývá, zatím však nedokázali přímo ohrozit Neuvirtha.

25:42
    Hörnqvist zachytil další vyhození Flyers, domácí kombinovali, ale vyhnali se z pásma, takže musí začít od začátku.

25:22
    Gudas po vyhraném vhazování vyhodil kotouč až k Murraymu.

25:08
    Dvě minuty za nedovolené bránění vidí Gostisbehere, domácí mají opět přesilovou hru.

25:05
    Nahození Wilsona český brankář raději ukryl před dotírajícími útočníky soupeře.

24:41
    Malkin přihrál na Kunitze, který prověřil Neuvirtha z prostoru mezi kruhy!

24:12
    Začíná se přiostřovat, zejména hosté velmi aktivně napadají soupeře a dohrávají souboje.

23:58
    Puk opustil kluziště, vhazovat se bude opět v obranném pásmu Pittsburghu Penguins.

23:42
    Giroux zavezl kotouč do útočného pásma, přihrál Simmondsovi, jenž prověřil brankáře Penguins. Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

23:12
    Od modré čáry střílel Gudas, ale Murray nemusel zasahovat. Rána byla sražená vedle branky.

23:01
    Gudas ostře atakoval u mantinelu Hagelina, rozhodčí jej nevyloučil. Pokračuje se ve hře.

22:26
    S kotoučem na holi manipulují hokejisté Flyers. Snaží se založit útočnou akci, která by vedla k vyrovnání.

21:42
    Domácí jsou aktivní, ale zatím to nevede k přímému ohrožení branky hostů.

21:02
    Střídání Penguins bylo velmi podivné, ale rozhodčí se rozhodl, že domácí vylučovat nebude.

20:13
    Crosby přihrál na Colea, ale jeho střela mířila vedle.

20:01
    Dosud jedinou branku vsítil nejlepší střelec NHL - Sidney Crosby!

První třetina je za námi, domácí vedou 1:0 poté, co se prosadil ve 12. minutě Sidney Crosby. Utkání je vyrovnané, více šancí měla Philadelphia, ale skórovali pouze Tučňáci. Zápas je stále otevřený, což je ta nejlepší pozvánka na druhou třetinu.

Střely: 7 – 14

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:36
    Provorov zastavil akci Pittsburghu, následně se vydal do protiútoku, ale první perioda se pouze dohrává.

19:03
    Po přihrávce od Voráčka střílel Schenn, ale brankáře domácího výběru nedokázal překonat!

19:00
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta!

18:25

18:18
    Opět vyhozeno, Penguins z přesilové hry příliš nezbývá.

17:50
    Couturier ohrozil v oslabení branku soupeře, ale z levého kruhu nedokázal překonat brankáře Murrayho!

17:23
    Pittsburghu se zatím nedaří, hosté dvakrát vyhodili kotouč až k Murraymu.

17:01
    Malkin po kombinaci hokejistů Penguins nedokázal trefit branku, kterou hájí český gólman Neuvirth.

16:25
    Dvě minuty za hákování obdržel Provorov, domácí si zahrají první přesilovou hru.

16:00
    Do konce první třetiny zbývají čtyři minuty, domácí kontrolují vývoj zápasu.

15:47
    Cousins prověřil po přihrávce Gudase brankáře Murrayho, který kotouč chytil. Po komerční přestávce budeme pokračovat.

15:01
    Weise se probíjel přes obranu Tučňáků, ale v rozhodující chvíli nedokázal přesně přihrát na Voráčka.

14:42
    Přes obránce střílel Simmonds, Murray si pokus útočníka Flyers pohlídal a puk vyrazil mimo nebezpečný prostor.

14:23
    Rozháranou hru uklidňují rozehrávkou obránci domácího celku.

13:52
    Bonino kombinoval s Guentzelem, Neuvirth proti střele druhého jmenovaného připraven.

13:32
    O kotouč se opět bojuje ve středním pásmu, Wilson nepronikl do toho útočného, takže mají puk v moci Flyers.

12:46
    Obětavost hostů zachránila celek před další inkasovanou brankou, po střele Kühnhackla!

12:23
    Další pokus Penguins, hosté teď nevědí, jak se brání.

11:43
    Domácí jsou stále aktivní, střelu Dumoulina od modré čáry kryl Neuvirth.
    11:18 Sidney CROSBY - 1:0

11:18
    Guentzel zachytil vyhození z pásma, následně obehrál protihráče, nahrál před branku, kde čekal SIDNEY CROSBY, jemuž nedělalo problém překonat Neuvirtha – 1:0! Asistence: Jake Guentzel.

11:03
    Ošemetná situace před brankou Philadelphie, z tohohle ještě domácí neskórovali.

10:30
    Po několika nepřesnostech ve středním pásmu končí kotouč mimo kluziště. Po komerční přestávce se bude vhazovat mimo útočná pásma.

10:13
    S kotoučem na holi uklidňují rozháranou hru hokejisté Penguins.

09:32
    Opět se hraje spíše ve středním pásmu, Flyers se nakonec dostali do toho útočného, ale nevypadá to pro branku domácího brankáře nebezpečně.

08:39

08:21
    Streit po kombinaci Flyers vystřelil od modré čáry, Murray vyrazil kotouč před sebe, následně se domácí osvobozují.

07:41
    Simmonds zakončoval z velké blízkosti, Murray si střelu pohlídal. Následná šarvátka neměla dlouhého trvání.

07:26
    A opět se Tučňákům podařilo osvobodit.

06:49
    Domácí se po vyhraném vhazování osvobodili, dokonce zaútočili, ale Kühnhackl mířil vedle.

06:39
    Kunitz je prvním vyloučeným hráčem utkání. Obdržel dvě minuty za hákování, Flyers si zahrají přesilovou hru.

06:23
    Murray nemusel řešit střelu od modré čáry, kotouč mají hokejisté Flyers.

05:48
    Po Crosbyho přihrávce střílel bekhendem Dumoulin, ale trefil připraveného Neuvirtha.

05:12
    O kotouč se bojuje ve středním pásmu, zdá se, že jej získají domácí.

04:36
    Flyers se ocitli v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:21
    Domácím se povedlo vyhodit kotouč, střílel Guentzel, ale pálil nad branku českého brankáře.

03:51
    Flyers dobře napadali a získali kotouč, momentálně kombinují v útočném pásmu. Po střele Streita zaduněla tyčka!

03:22
    Útočnou akci domácích ukončil hvizdem rozhodčí, je pískán ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

02:55
    Crosby najel s pukem do pásma, přihrál na Colea, který z ostrého úhlu prověřil Neuvirha, který byl připraven.

02:11
    Souboj o kotouč vyhráli hokejisté domácích, Bonino přihrál Schultzovi, který vystřelil. Puk byl ztečován mimo ledovou plochu.

01:32
    Streit zavezl kotouč na Couturiera, který střílel z levého kruhu. Murray ránu chytil. Vhazovat se bude po jeho pravici.

00:59
    Murray pomohl svému týmu s rozehrávkou, hokejisté Penguins útočí.

00:36
    Hokejisté Penguins odehráli puk na zakázané uvolnění, vhazuje se před Murrayem.

00:01

Aktuálně zní stadionem hymna Ameriky. Diváci zpívají se zpěvačkou.
    Takhle vypadalo rozbruslení hokejistů Flyers

Antonio Brown hlásí příchod hokejistů Penguins

Hokejisté jdou postupně na led, show pod širým nebem začíná!
    Malkin je připraven na zápas pod širým nebem

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Hainsey, Dumoulin, Cole, J. Schultz, C. Gaunce, Ruhwedel – Hagelin, Crosby (C), Hörnqvist – Kunitz (A), Malkin (A), Kessel – Guentzel, Bonino, S. Wilson – Kühnhackl, Cullen, Fehr.

Philadelphia Flyers: Neuvirth (S. Mason) – Gostisbehere, Streit (A), MacDonald, Provorov, Manning, Gudas – Simmonds (A), Giroux (C), B. Schenn – Voráček, Couturier, Weise – Read, Cousins, Raffl – Weal, Bellemare, VandeVelde..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Domácí se nachází na druhém místě v Metropolitní divizi hned za suverénním Washingtonem.Tučňáci v minulém utkání porazili Carolinu v poměru 3:1, a mají tak na svém kontě 82 bodů, což znamená pohodlný náskok na pozici zaručující boje o Staley Cup.

5. Conor Sheary – 35 bodů (17+18)

Hosté se momentálně nacházejí mimo pozice pro play off a potřebují každý bodík, aby se jim přiblížili. Se ziskem 63 bodů jsou na 6. místě Metropolitní divize.
    Letci minulý zápas podlehli Washingtonu na domácím ledě v poměru 1:4.

5. Shayne Gostisbehere – 25 bodů (4+21)

Vítám vás u on-line přenosu z nejslavnější hokejové ligy na světě. Dvě hodiny po půlnoci začne ostře sledovaný duel, ve kterém se utkají Pittsburgh Penguins a Philadelphia Flyers.

Zápasem vás provede Milan Šplíchal.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 12. Crosby (Guentzel), 27. Bonino (Guentzel, Dumoulin), 42. Cullen (Fehr, Kühnhackl), 55. Ruhwedel (Malkin) – 32. Voráček (MacDonald), 47. Gostisbehere (Giroux, B. Schenn)