Los Angeles – Anaheim 4:1 (kon.) | Columbus – NY Islanders 7:0 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 3:4 (po pr.)
Nashville – Washington 5:2 (kon.) | Toronto – Montreal 2:3 (po pr.) | Pittsburgh – Philadelphia 4:2 (kon.)
Colorado – Buffalo 5:3 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:4 (kon.) | Dallas – Boston 3:6 (kon.)
Carolina – Calgary 1:3 (kon.) | NY Rangers – Columbus 2:5 (kon.) | Nashville – Edmonton 5:4 (kon.)
New York Rangers
2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Columbus Blue Jackets
Neděle 26.02.2017, 23:05 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

Hezký večer. Srdečně vás vítám u sledování atraktivního zápasu kanadskoamerické NHL, v němž New York Rangers přivítají ve slavné Madison Square Garden Columbus Blue Jackets. Tak si to nenechte od 23:05 ujít!

NEW YORK RANGERS

Blueshirts poslední dobou podávají skvělé výkony a pomalu začínají dohánět vedoucí duo Pittsburgh – Washington. Svěřencům Alaina Vigneaulta momentálně patří třetí příčka v nabité Metropolitní divizi, z posledních deseti zápasů Rangers navíc jen jednou prohráli v základní hrací době. Včera na ledě New Jersey byli McDonagh a spol. blízko porážce, pár minut před koncem ale vyrovnali a v prodloužení rozhodli o svém vítězství.

Nejproduktivnější hráči:
    J.T. Miller, 47 bodů (19+28)
    Mats Zuccarello, 44 bodů (12+32)
    Kevin Hayes, 43 bodů (15+28)

Československá stopa:
    - (Marek Hrivík působí na farmě v Hartfordu)

COLUMBUS BLUE JACKETS

Blue Jackets jsou v Metropolitní divizi těsně za Rangers se ztrátou jednoho bodu na jejich dnešního soupeře, svěřenci Johna Tortorelly navíc mají dva zápasy k dobru. Columbus v poslední době nepodával dvakrát přesvědčivé výkony, parta z Ohia má ale za sebou tzv. bye week, tedy pětidenní přestávku, po níž se Jackets vrátili ve skvělé formě: včera Columbus znemožnil New York Islanders vysoko 7:0!

Cam Atkinson, 51 bodů (27+24)
    Alexander Wennberg, 51 bodů (10+41)
    Nick Foligno, 43 bodů (22+21)

Lukáš Sedlák, 12 bodů (6+6)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh (C), Girardi (A), M. Staal (A), Holden, Skjei, Clendening – Vesey, Stepan, Rick Nash – Kreider, Zibanejad, Zuccarello – Grabner, K. Hayes, J. T. Miller – Lindberg, Pirri, Fast.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – N. Foligno (C), Wennberg, Bjorkstrand – Jenner (A), Dubinsky (A), Atkinson – Hännikäinen, W. Karlsson, J. Anderson – Hartnell, Gagner, Saad.

Rozhodčí: Skillitier, Sutherland – Nowak, Rody.

00:01

00:41
    Souboj o puk v rohu kluziště ovládl Mats Zuccarello, jehož následné nahození ale skončilo jen u Jacka Johnsona.

00:53
    Savardova střela z pravého kruhu poněkud zaplavala, Henrik Lundqvist si ovšem dokázal poradit a následovat bude buly po jeho levé ruce.

01:02
    Columbus právě vstřelil branku!
    Tak to bylo rychlé, Jackets se po minutě hry ujímají vedení! Oliver Bjorkstrand dovezl po vyhraném buly puk na modrou čáru Savardovi, který bez váhání vypálil a jeho střelu ještě dokázal tečovat ALEXANDER WENNBERG. Lundqvist byl bez šance! Asistence: David Savard a Oliver Bjorkstrand.
    01:02 Alexander WENNBERG - 0:1

01:38
    Mohlo být vyrovnáno. Rick Nash ujel do samostatného úniku, bývalý kapitán Columbusu ale na skvělého Bobrovského nevyzrál!

02:14
    Kotouč opustil hrací plochu, hra je přerušena a vhazovat se bude poblíž hostující střídačky.

03:07
    Werenski zachytil Folignovo nahození u hrazení, ale hosté nakonec o útočné pásmo přeci jen přišli.

03:43
    Rick Nash ujel po levém křídle, jeho následná zadovka ale nikoho v modrém dresu nenašla a na druhou stranu se rozjel William Karlsson, jehož pokus z levého kruhu ale proletěl těsně nad!

04:07
    Rangers právě vstřelili branku!
    První lajna Rangers si vytvořila další šanci a tentokrát už jí domácí využili. Stepan zavezl puk do útočného pásma a přenechal ho Veseymu, který parádním křižným pasem oslovil RICKA NASHE a ten přesnou střelou z voleje nedal Bobrovskému šanci! Asistence: Jimmy Vesey a Derek Stepan.
    04:07 Rick NASH - 1:1

04:07
    John Tortorella si ještě vybral trenérskou výzvu, po prozkoumání videa ale trefa Rangers platí.

04:50
    Jenner zavezl kotouč do útočnéh pásma a ke střele od modré se poté dostal Seth Jones, jehož zblokovaný pokus ale Lundqvista neohrozil.

05:42
    Mika Zibanejad jednoduchým nahozením z ostrého úhlu vybojoval další vhazování poblíž Sergeje Bobrovského.

06:05
    Adam Clendening (NYR) vyfasoval dvě minuty za hrubost, Columbus si zahraje svou první přesilovku.

06:43
    K dorážce Atkinsonova nahození z pravého kruhu se nikdo v bílém dresu nedostal, načež byla hra znovu přerušena.

06:47
    Tortorellova parta využívá přesilovku a bere si ztracené vedení zpět! Po Gagnerově zadovce se produktivní CAM ATKINSON ocitl sám s pukem na hokejce na vrcholu kruhů a přesnou střelou k tyči překonal Lundqvista, který nestihl zareagovat. Asistence: Sam Gagner a Zach Werenski.
    06:47 Cam ATKINSON - 1:2

07:38
    Blue Jackets jsou i nadále při chuti. David Savard se dostal k bekhendové střele z levého kruhu, tentokrát měl ale Henrik Lundqvist úlohu snadnou.

08:31
    Skjei si zapomněl hůl příliš vysoko, což schytal William Karlsson, který se ale zdá být v pořádku. Sudí si této situace nevšimli, a tak pokračujeme v plném počtu na obou stranách.

09:27
    Hra byla po delší době přerušena, do Madison Square Garden se vrátíme po další komerční přestávce.

10:19
    Jonesovo nahození do útočného pásma skončilo až u Dana Girardiho, který nyní v poklidu rozehrává další akci Rangers.

11:02
    Momentálně sledujeme hlušší pasáž hry, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát, což teď bídným zpracováním ukázal i hostující kapitán Foligno.

11:54
    Marc Staal vyčkává za vlastní svatyní na dostřídávající spoluhráče, hráči v modročervených dresech se snaží hlavně uklidnit hru.

12:40
    Brandon Saad se zničehonic rozjel po pravém křídle, defenzíva Rangers ale jeho záměr okamžitě vystihla a svěřenci kouče Vigneaulta poté dostali puk do bezpečí.

13:01
    Karlssonovu střelu z pravého kruhu ukryl Lundqvist ve své náruči, po delší době tak bude následovat buly v útočném pásmu Columbusu.

13:59
    Brandon Pirri dostal spoustu prostoru na levém kruhu a poté tvrdě vypálil, Sergej Bobrovskij ale jeho ránu vsedě eliminoval.

14:48
    Michael Grabner to zkusil z otočky, jeho bekhendový pokus ale Bobrovského nezaskočil a brankář Columbusu bez problémů přerušil hru.

15:35
    Nepovedené rozehrávky domácích se ujal Brandon Saad, který už ale nestihl vystřelit a Blueshirts už vyvážejí kotouč do bezpečí.

16:19
    Stepan dostal nabito na levý kruh a pokusil se vystřelit z voleje, jenže promáchl a Jackets poté vyhodili puk až do útočného pásma.

16:47
    Alexander Wennberg zkusil štěstí z mezikruží, vyážečka Henrika Lundqvista ale byla ve správný čas na správném místě.

17:13
    Nick Foligno (CBJ) vyfasoval dvě minuty za držení, Rangers si tak zahrají svou první přesilovku.

17:55
    Kevin Hayes přenesl hru na Brandona Pirriho, jehož střela ale proletěla vysoko nad břevnem.

18:22
    Pirri dostal opět nabito na pravý kruhu a bez přípravy vypálil, Sergej Bobrovskij si však poradil a Nash už se k dorážce pořádně nedostal.

18:25
    Ihned po buly to zkusil Mats Zuccarello, columbuský brankář ale předvedl bleskurychlé reflexy a jistě zakročil.

19:08
    Brandon Saad ujel do samostatného úniku a v klíčový moment byl přidržen Zuccarellem (NYR), Saad tak pojede trestné střílení!

19:08
    Henrik Lundqvist si ale zkušeně poradil a bleskurychlým máchnutím lapačkou Saadovu střelu zlikvidoval.

19:40
    Foligno už se mezitím vrátil na led, oba týmy hrají v plném počtu a Jezdcům bylo po nepovedené rozehrávce odpískáno zakázané uvolnění.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a zatím jsme se rozhodně nenudili. Hosté se díky povedené teči Wennberga dostali už po minutě hry do vedení a ačkoliv se vzápětí podařilo vyrovnat excolumbuskému Nashovi, Jackets si vzali vedení zpět. Ve vlastním oslabení mohl ještě zvýšit náskok Columbusu Saad, který ale nařízené trestné střílení neproměnil.

Další třetina začne přibližně v 0:10.

20:01

21:05
    Johnsonovo nahození Henrik Lundqvist vyrazil pouze k Jennerovi, jemuž ale střela nesedla a brankář Rangers si připsal snadný zákrok.

21:39
    Chris Kreider zavezl puk do útočného pásma a nahodil ho na columbuského brankáře, následovat bude buly po Bobrovského pravici.

22:37
    Domácím se málem podařilo vyrovnat, ránu Oscara Lindberga ale zastavilo břevno columbuské svatyně!

23:27
    Pirri zakládá další akci Rangers z hloubi vlastního pásma, domácí jsou zatím ve druhé třetině jasně aktivnějším týmem.

24:19
    I hosté si ale vytvořili obrovskou šanci. Oliver Bjorkstrand poslepu našel v mezikruží zcela volného Nicka Foligna, který si vymíchal Lundqvista, už se mu ale nepodařilo poslat puk do odkryté svatyně!

25:05
    Zkušený Marc Staal se zapojil do rychlé protiakce Rangers, ale obětavě se s ním stihl vrátit Josh Anderson, který zadákovi Rangers znemožnil vystřelit.

26:01
    Nepovedená rozehrávka Columbusu skončila až u Bobrovského, který nyní v poklidu vyčkává za vlastní svatyní, než si dojede pro puk jeden z jeho spoluhráčů.

26:53
    Atkinsonovi ve středním pásmu přeskočil puk z čepele, domácí nyní mají spoustu času na založení další akce.

27:50
    Sergej Bobrovskij přerušil hru, do Madison Square Garden se vrátíme po krátké komerční přestávce.

28:43
    Hartnell zkusil štěstí z levého kruhu, ale Lundqvist si poradil a Brandon Saad už se k dorážce jeho střely nedostal.

29:20
    Cam Atkinson ujel do samostatného úniku, ale Lundqvist si dokázal poradit a udržel Rangers na dostřel!

29:47
    To jsou věci. Henrik Lundqvist vyjel ze své svatyně, aby odehrál kotouč do bezpečí, místo toho si ale přidělal problémy a málem z toho byl gól Werenskiho, kterému skvěle zabránil vracející se Nick Holden. Akce Jackets ale ještě pokračovala a následně přišla střela Bjorkstranda, která se odrazila k ALEXANDERU WENNBERGOVI a ten z předbrankového prostoru uklidil puk do sítě! Asistence: Oliver Bjorkstrand.
    29:47 Alexander WENNBERG - 1:3

30:30
    Rozehrávka Jackets skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak po nějaké době přestěhuje před Sergeje Bobrovského.

31:24
    Hra byla opět přerušena, hlasatel v Madison Square Garden následně ohlásil další komerční přestávku.

32:21
    Domácí se pokoušejí vrátit se do zápasu. Chris Kreider to teď zkusil z vrcholu kruhů, na Bobrovského si ovšem nepřišel.

33:08
    Fastovo nahození do útočného pásma skončilo přímo na hokejce Setha Jonese a účastník nedávného Utkání hvězd dopravil kotouč do bezpečí.

33:54
    Křižný pas Saada zamýšleného adresáta Scotta Hartnella nenašel a hosté musejí zakládat další akci z hloubi vlastní třetiny.

34:42
    Aktivně napadající Josh Anderson dostal rozehrávajícího Girardiho do problémů, zadák Rangers si ale nakonec poradil a o chvilku později vyzval ke střele Staala, s jehož projektilem si však Bobrovskij poradil.

35:38
    Sergej Bobrovskij teď zůstal ležet na ledě jak dlouhý, tak široký, přesto ale nebezpečnou dělovku Holdena z mezikruží nepustil za svá záda!

36:36
    Kotouč skončil až v ochranné síti, po delší době byla hra přerušena a následovat bude komerční přestávka.
    Alexander Wennberg už má na kontě 52 bodů (12+40)!

37:11
    Blue Jackets se na chvilku usadili v útočném pásmu, žádné nebezpečí pro hosty z toho ale nepramenilo.

38:10
    Hayese v rohu kluziště zradilo zpracování a puk se dokutálel až do středního pásma, to už se druhá třetina blíží ke svému konci.

39:03
    V poslední minutě první třetiny Johnson vyhodil puk alespoň do středního pásma, Jackets už se nikam neženou a především si hlídají dvoubrankový náskok.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

I druhá třetina nabídla velmi zajímavý hokej se šancemi na obou stranách. Columbuští dokázali zásluhou Alexandera Wennberga zvýšit svůj náskok na 3:1 a tento stav vydržel až do druhé sirény, tak se nechme překvapit, jestli na tom něco změní třetí třetina, která začne v 1:09.

40:01

41:16
    Sergej Bobrovskij pro jistotu ukryl nahození od levého mantinelu ve své výstroji, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Rangers.

42:05
    S Veseyho střelou z levé strany si columbuský brankář rovněž poradil a na druhou stranu už upaluje podél mantinelu Boone Jenner.

42:57
    Sergej Bobrovskij pro jistotu opět přerušil hru, třetí třetina je zatím plná nepříliš nebezpečných střel Rangers.

43:53
    Nick Holden zkusil štěstí od modré, ani jeho pokus ale neměl gólové parametry, a Bobrovskij si tak snadno poradil.

44:12
    Columbuští učinili další důležitý krok k vítězství. Skvělou práci odvedl Brandon Dubinsky, který vybojoval kotouč ve středním pásmu a poté poslal do samostatného úniku CAMA ATKINSONA, který si tentokrát dokázal poradit! Asistence: Brandon Dubinsky.
    44:12 Cam ATKINSON - 1:4

45:10
    Z dalšího krátkého pobytu Rangers v útočném pásmu nic zajímavého nepramenilo, nicméně Sam Gagner posléze vyhodil puk až na zakázané uvolnění.

46:06
    V případě výhry by se Columbus posunul právě před Rangers na třetí místo Metropolitní divize, dnešní zápas je pro oba týmy velmi důležitý.

47:01
    Atkinsonův bekhend Lundqvista nezaskočil, zkušený brankář Rangers si bez problémů poradil a domácí už zakládají protiakci.

47:28
    Mats Zuccarello (NYR) podrazil Jennera, a Jackets si tak zahrají svou druhou přesilovku v tomto utkání.

48:12
    Svěřenci Alaina Vigneaulta se v tomto oslabení zatím skvěle brání, už podruhé se jim teď podařilo vyhodit kotouč až k Bobrovskému.

49:05
    Hosté rozjeli zajímavý ťukes v útočném pásmu, který ale nakonec k ničemu nevedl, jelikož jeden z Newyorčanů přizvedl kotouč do ochranné sítě.

50:02
    Už se hraje dlouho bez přerušení, v plném počtu hrající Rangers se ještě pokouší s nepříznivým skóre něco udělat.

50:51
    To se jim ale zatím nedaří, hráči v bílých dresech se skvěle brání a Blueshirts k ničemu nepouštějí.

51:44
    Sam gagner se rozjel na pravém křídle a poté nahodil puk na Lundqvista, který přerušil hru a následovat bude komerční přestávka.

52:29
    Jones s Werenskim zachytili nepovedenou rozehrávku Rangers, jim samotným už se ale kloudně rozehrát nepodařilo.

53:16
    Sledujeme hlušší pasáž hry se spoustou nepřesností na obou stranách. Hraje se prakticky bez přerušení, což vyhovuje spíše columbuským hokejistům.

54:12
    Svěřenci Johna Tortorelly jsou totiž s každou odehranou minutou blíže a blíže vítězství, Rangers jsou aktuálně směrem do útoku vcelku bezmocní.

55:02
    Sergej Bobrovskij podrazil Zibanejada a dvouminutový trest za něj odchází odpykat Scott Hartnell (CBJ).

55:56
    Rangers se ani v této přesilovce zatím příliš nedaří, hráči v modročervených dresech se ne a ne dostat k souvislejšímu tlaku v útočném pásmu.

56:37
    Kombinace Rangers je hodně předvídatelná. Domácí adresují všechny puky na Brandona Pirriho, zároveň ale nikdo necloní před brankou, a tak si Bobrovskij připisuje jeden rutinní zákrok za druhým.

57:01
    Teď ale před Bobrovským vznikla pořádná mela a hostující brankář měl i štěstí. Pokud mne nešálí sluch, Kreiderova dorážka z bezprostřední blízkosti se otřela o tyčku!

58:00
    Domácím už se čas začíná rychle krátit, Columbus i dvě minuty před koncem drží pohodlný náskok a kráčí k zisku důležitých dvou bodů.

59:01
    V Madison Square Garden už se odehrává poslední minuta třetí třetiny a zápas už se v podstatě jen dohrává.

59:36
    Další krásná akce Columbusu znamená pátý gól v Lundqvistově síti. Hartnell s Karlssonem vybojovali kotouč za brankou a druhý jmenovaný ho posunul na JOSHE ANDERSONA, který bekhendem uklidil kotouč pod břevno! Asistence: William Karlsson a Scott Hartnell.
    59:36 Josh ANDERSON - 1:5

59:59
    Domácím se ještě v samotném závěru podařilo snížit, zhruba 0,3 sekundy před koncem překročila brankovou čáru střela JESPERA FASTA z mezikruží. Na vítězi tohoto utkání už to ale nic nezmění. Bez asistence.
    59:59 Jesper FAST - 2:5

Je dobojováno, Columbus po včerejší vysoké výhře 7:0 nad New York Islanders obral o body další celek z Big Apple, tentokrát slavné Rangers. Columbuští měli prakticky po celý zápas navrch a nakonec zvítězili pohodlně 5:2, Jackets se tak v tabulce Metropolitní divize posouvají na třetí místo právě na úkor jejich dnešního soupeře.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

-

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Cam Atkinson (CBJ) 2+0
    2. Sergej Bobrovskij (CBJ) 28 zák., 2 góly, úsp. 93,3 %
    3. Alexander Wennberg (CBJ) 2+0

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (01:51:49)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 5. Rick Nash (Vesey, Stepan), 60. Fast – 2. Wennberg (D. Savard, Bjorkstrand), 7. Atkinson (Gagner, Werenski), 30. Wennberg (Bjorkstrand), 45. Atkinson (Dubinsky), 60. J. Anderson (W. Karlsson, Hartnell)

Rozhodčí: Skillitier, Sutherland – Nowak, Rody

Diváci: 18006