Slavia – Kometa Brno 1:6 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 2:3 (kon.) | Mountfield HK – HC Plzeň 6:4 (kon.)
Č. Budějovice – HC Litvínov 1:11 (kon.) | Jihlava – Havířov 3:1 (kon.) | Sparta – Letňany 6:2 (kon.)
Kobra – Kladno 2:4 (kon.) | Poruba – Vsetín 0:4 (kon.) | Tábor – Pardubice 2:12 (kon.)
Žďár n/S – Vítkovice 3:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
AZ Havířov
Neděle 26.02.2017, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu ELIOD extraligy mladšího dorostu, která má před sebou poslední tři kola nadstavbové skupiny. V rámci 35. kola hostí HC Dukla Jihlava na Horáckém zimním stadionu celek HC AZ Havířov. Utkání začíná přesně ve 12 hodin.

Jihlavská Dukla jednoznačně kraluje tabulce a doposud již nasbírala 82 bodů. Pokud se jí dneska podaří proti šestému a poslednímu Havířovu (45 bodů) neprohrát po základní hrací době, stane se vítězem B-nadstavby.

Maximální koncentrace na hru ???????????????? #MadeOfHockey ???? – @hokejkv

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

HC Dukla Jihlava: Chaloupek – P. Brož, Rašín, Winkler, Piskač, Barák, Smolko, Krišta – Chlubna, Juda, Pigl – V. Brož, Zadražil, Svoboda – Mihulka, Čermák, Krajíček. Trenér: Petr Svoboda

AZ Havířov: Šembera (Štipčák) – Koubek, Hrček, Dabrowski, Grygar, Thiel, Macurák, Frančiak – Szturc, Tomeček, Pindel – Wawrzkiewicz, Backa, Čempel – Dufek, Byčkov, Revaj – Stromko. Trenér: Tomáš Potěšil

Rozhodčí: Ondráček – Horký, Nechvátal.

00:01

00:37
    Skákavé nahození z hole Piskače skončilo za brankou Šembery, kde puk sbírají hráči AZetu.

01:16
    Hosté se vydali do útoku dva na dva, ale pokazili jej špatnou přihrávkou ve středním pásmu.

01:36
    Po levé straně se protlačil do pásma Krajíček a získal svému týmu pozici před Šemberou.

01:43
    Smolkovu střelu od modré si našel mezi kruhy právě Krajíček. Jeho teč šla přesně do míst, kde stál Daniel Šembera.

02:40
    Tomeček sice držel puk za brankou Chaloupka, ale proti třem hráčům soupeře jej nemohl mít dlouho v moci.

03:30
    Dukla se také dostala před branku Šembery, ovšem střelecky se prosadit nedokázala.

03:49
    Čempel se uvolňoval na levém kruhu, nicméně byl pokryt hráčem soupeře. Přesto stačil přistrčit puk před branku na Backu, jehož pokus zneškodnil Chaloupek.

04:07
    Zakázané uvolnění AZetu.

05:02
    První vyloučení zápasu přichází na straně hostí, jelikož Filip Macurák před vlastní brankou zahákoval soupeře a jde na dvě minuty ven.

Na vyloučení: 0-1.

05:02
    Hra nebude pokračovat, jelikož světelná tabule, oznamující čas a dobu trestu, vypadla a je zatím mimo provoz. Na lavici trestoměřičů již vbíhá domácí vedoucí Zdeněk Drla, který zde funguje téměř při každém utkání Dukly mimo mladšího dorostu, kterému dělá vedoucího.

05:22
    Můžu se prakticky jen domnívat, jaký je čas. Nicméně Dukla se hned po buly drží před brankou Šembery.

05:40
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč a ještě z pravé strany ohrozit branku Chaloupka. Revaj ale mířil mimo tři tyče.

06:00
    Hlasatel právě sdělil, že zbývá už jen minuta z trestu soupeře.

06:19
    Pigl pálil od modré, ovšem střela mu úplně nesedla. Přesto se Jihlava stále drží v útočném pásmu.

06:55
    Piskačova rána způsobila před Šemberou závar, ve kterém měl Chlubna puk na bekhend a neprostrčil jej k bližší tyči. Vzápětí se z dorážky neradoval ani Miroslav Juda.

07:02
    Hosté hrají v plném počtu.

07:11
    Ale nebude to na dlouho. Mateusz Wawrzkiewicz odchází na trstnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění, kterého se dopustil proti domácímu gólmanovi, jenž měl puk bezpečně ve výstroji.

Na vyloučení: 0-2.

07:49
    Chlubna ani Vítězslav Brož nedostali zblízka kotouč do branky, byť to bylo hodně těsné. Poté se k odraženému puku dostal i obránce Rašín, ovšem netrefil tři tyče.

08:00
    Hosté se osvobozují vyhozením až k Chaloupkovi.

09:01
    Piglova střela se odrazila od brusle jednoho z hráčů Havířova před branku, kde se k puku bleskově dostal Brož, ovšem poslal jej jen vedle levé tyče.

09:11

10:41
    Dvě možnosti Mateusze Wawrzkiewicze. Nejprve tento útočník Havířova zkusil střelu z prostoru mezi kruhy, kterou Chaloupka nezaměstnal. Poté jeho zblokovaná střela prošla nad horní tyčku.

11:12
    Jihlava sice získal na své modré kotouč, nicméně Brož si při útoku neporozuměl s Chlubnou a puk má ve středním pásmu Havířov.

12:20
    Od modré zkusil vystřelit Jakub Frančiak. Chaloupek byl na místě a kotouč skryl do výstroje.

13:11
    Také Daniel Šembera si připsal úspěšný zákrok, když podržel nahození domácích.

13:25
    Po vyhraném buly se puku chopil Wawrzkiewicz a namířil si to po levé straně přes modrou. Zamířil k bližší tyči, kde byl připraven beton Chaloupka.

13:55
    Nedůslednost v rozehrávce hostí mohl potrestat Tomáš Chlubna, jenž se zčistajasna ocitl s pukem před Danielem Šemberou, jenž jeho pokus na horní tyč vytáhl nad branku.

15:35
    Tentokrát zkusil střelu z vrcholu levého kruhu Filip Dabrowski, nicméně jeho pokus byl zblokován domácími do ochranné sítě.

15:53
    Vítězslav Brož se chopil ve středním pásmu puku a hoden své skvělé formy, najel si až před Šemberu, kde svojí střelou orazítkoval bližší tyčku.

16:55
    Po nahození Smolka do puku před brankou lehce šťouchl Čermák. Kotouč projel vedle pravé tyče Šembery.

17:34
    Havířovský gólman má v poslední době rozhodně více práce, ale zatím svojí svatyni úspěšně kryje a nepouští domácí do vedení.

18:00
    Také v probíhajících posledních dvou minutách první třetiny se hraje před brankou Šembery, který nyní nemusel vytahovat žádná zákrok.

19:13
    Vojtěch Pindel se dostal přes dva hráče k brance Chaloupka, kde jej zastavil Patrik Rašín a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 1-2.

19:35
    Dukla se osvobozuje vyhozením puku do středního pásma, vzápětí kotouč neudržel na modré ani obránce Ondřej Grygar.

20:00

Úvodní třetina je u konce. Více šancí měla Jihlava, když se Chlubna zjevil sám před Šemberou nebo Vítězslav Brož orazítkoval tyčku hostující klece, ale stav zatím zůstává nezměněn – 0:0.

Další třetina začne přibližně v 12:45.

Vypadá to, že časomíra je nahozena a od druhé třetiny bude fungovat, což je pro všechny jedině dobře.

20:01

21:13
    V rozdělené přesilové hře si Havířovští moc šancí nevytvořili a také Dukla hraje v plném počtu.

22:45
    Domácí hokejisté zatím marně dobývají branku Šembery, byť jsou aktivnější a mají více ze hry.

23:55
    Také nyní se pětice havířovských hráčů v čele s gólmanem dokázala ubránit sevření Dukly a poté dává puk do středního pásma.

24:43
    Dabrowski nahodil kotouč do rohu za branku Chaloupka, kde o něj probíhá souboj. Z něj nakonec vychází lépe Dukla.

25:22
    Svoboda po přejetí modré dal kotouč Zadražilovi, který o něj po chvilce přišel. Obránce Thiel k němu přistoupil hodně rychle.

26:01
    Revaj byl na levé straně v hodně velkém úhlu, přesto stačil vyslat puk na bližší tyč. Od ní se puk otřel a jel za domácí klec. Byčkov jej znovu vyvezl před branku, ovšem Chaloupek byl pozorný.

27:19
    Třetí přesilová hra pro Duklu. Matěj Čempel dostává dvě minuty za podražení, kterého se dopustil při souboji o puk v útočném pásmu.

Na vyloučení: 1-3.

27:58
    Rašín si na modré vyměnil kotouč s Chlubnou, který udělal dva tři rychlé kroky a pálil z kruhů. jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

28:22
    Dufek vyvezl puk až k útočnému pásmu, kde mu jej jihlavští hráči sebrali.

28:51
    Domácí se nyní nemohou dostat do útočného pásma, čtveřice hráčů Havířova pozorně brání svojí modrou.

30:00
    Polovina zápasu je právě odehrána a gól zatím nepadl žádný. Na ukazateli stavu tak stále svítí dvě nuly.

30:48
    Od modré zkoušel vystřelit Hrček. Jeho pokus nebyl pro Chaloupka úplně příjemný, ale domácí gólman jej stačil vytěsnit mimo tři tyče.

31:45
    Ve středním pásmu se chopili puku hosté, ovšem dále než kousek přes modrou se nedostali.

32:17
    Krajíček vyslal na levé straně puk Čermákovi, ale ani tato akce domácích neměla příliš dlouhého trvání.

33:12
    Nyní to bylo z pohledu Dukly mnohem nebezpečnější. Chlubna přejel modrou a hned vystřelil a před Śemberou se snažil dorážet kotouč Pigl s Judou, ale také neúspěšně.

34:39
    Nahození Thiela od modré projelo vedle pravé tyče Chaloupka, který tak zasahovat nemusel.

35:00
    A na druhé straně raději Šembera kryje domácí nahození. Jihlava tak získává útočné pásmo.

36:06
    Chaloupek zastavil za brankou nehození Čempela po prknech a domácí tak mohou jít dopředu.

36:27
    Svoboda vystihl rozehrávku hosté, bleskově si najel mezi kruhy a vystřelil, ale jeho pokus zblokoval obránce Grygar.

36:57
    Dukla právě vstřelila branku!
    Po téměř sedmatřiceti minutách padá první gól utkání. Zasloužil se o něj PATRIK ČERMÁK, který na útočné modré převzal puk po přihrávce Piskače a jel sám na Šemberu. Před gólmanem AZetu si nahodil puk na bekhend a trefil se pod horní tyčku. Bez asistence. Asistence: Daniel Piskač.

38:04
    Chaloupek hasí nebezpečí před svojí brankou, střelu Szturce z pravého kruhu schovává ve výstroji.

38:16
    Krátce po buly pálil od modré Filip Dambrowski a právě Gabriel Szturc tečoval puk těsně vedle levé tyčky domácí branky.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:45
    Domácí hráči nepouští soupeře do středního pásma a hlídají jednogólový náskok.

40:00

Také ve druhé třetině se dlouho zdálo, že branka nepadne, ale bezgólový stav prolomil tři minuty před odchodem do šaten úspěšným únikem Patrik Čermák. Útočník Dukly získal na útočné modré puk a tváří v tvář překonal Šemberu blafákem do bekhendu – 1:0.

Další třetina začne přibližně v 13:24.

40:01

40:50
    Hosté se zkoušeli usadit před Chaloupkem, nicméně domácí tým bez potíží vyhodil puk do středního pásma.

41:59
    Také Jihlava se snaží udržet se v pásmu před Šemberou, ovšem neúspěšně.

42:49
    Začátek třetí třetiny příliš pohledného hokeje nepřináší. To by se prakticky dalo napsat o celém průběhu dnešního utkání.

43:19
    Zakázané uvolnění Havířova stěhuje hru zpět k Šemberovi.

43:35
    Chaloupek si nechtěl zadělat na potíže a puk letící vzduchem raději schoval do lapačky.

43:47
    Zakázané uvolnění přichází také na straně Dukly.

44:09
    Havířov právě vstřelil branku!
    AZet srovnává stav zápasu. Střelu Szturce z kruhů, která šla k pravé tyči, ještě dokázal Chaloupek vyrazit svým betonem, ovšem na dorážku nehlídaného DANIELA TOMEČKA již neměl šanci dosáhnout. Asistence: Gabriel Szturc, Vojtěch Pindel.

45:46
    Na vedoucím jhlavském gólu má velkou zásluhu útočník Ondřej Svoboda, který zavezl puk z pravého rohu před branku a snad natřikrát se snažil dorážet, ovšem pokaždé neúspěšně. Poté Vítězslav Brož přistrčil puk na levou stranu pro PATRIKA RAŠÍNA a ten se z druhé vlny trefil kolem Šembery, který v závaru nemohl zasáhnout. Asistence: Vítězslav Brož, Ondřej Svoboda.

47:27
    Táhlou střelu Petra Brože z pravého kruhu dokázal Šembera s velkou námahou vytěsnit alespoň před sebe.

48:23
    Po dvou vstřelených gólech se začíná hrát trošku líbivější partie, hokej je nyní nahoru – dolu.

49:17
    Kvůli úmyslnému ofsajdu se hra stěhuje opět před branku Havířova.

50:09
    Polovina třetí třetiny je odehrána a Dukla stále drží jednobrankové vedení. Nyní se bude vhazovat před její brankou – zakázané uvolnění.

50:55
    Miroslav Juda nabral rychlost, projel po levé straně k brance a vystřelil. Kotouč se odrazil od Šembery k pravé tyči, kde měl před sebou Smolko sice volnou branku, ale byl v nulovém úhlu a puk tak nemohl protlačit do klece.

51:39
    Hosté si opět vybojovali buly před Chaloupkem, který je pozorný a drží domácí jednobrankový náskok.

52:07
    Čermákovi chyběl zblízka jen kousek, aby po akci Krajíčka vsítil třetí gól svého týmu. Nakonec branku minul.

53:48
    Domácí hokejisté si vytvořili tlak před brankou Šembery. Po několika kombinacích se dostali k zakončení, když z kruhů střílel Pigl, ovšem jeho pokus zblokoval do ochranné sítě obránce Dominik Koubek.

54:35
    Chaloupek viděl, že se k němu po Tomečkově nahození sjíždějí hráči, proto kotouč nadvakrát pokryl.

55:15
    Juda prosvištěl do pásma tentokrát po pravé straně a předal puk nalevo jedoucímu Chlubnovi, který mu jej ještě před branku vracel, ale neúspěšně.

56:12
    Střela Winklera z otočky prošla vedle levé tyče Šembery, který tímto pokusem mohl být hodně překvapený.

58:00
    Havířovu se povážlivě krátí čas na vyrovnání, probíhají totiž poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:19
    Rychlý průnik z pravé strany před branku předvedl Gabriel Szturc. Chaloupek puk nadvakrát lapil a nedovolil tak soupeři dorážet kotouč.

58:19
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

58:19
    Hosté to zkusí v šesti, branka Daniela Šembery zůstává prázdná.

58:39
    Jan Thiel nedostal puk od modré na branku Chaloupka. Jihlava poté měla dvě slibné šance, jak trefit prázdnou klec, ale Piglovi ani Chlubnovi se to nepodařilo.

59:03
    Tentokrát se již Havířovu drobná chyba vymstila. Na modré se ujal puku TOMÁŠ CHLUBNA a i přes veškerou snahu obránce Hrčka si puk vzít nenechal, proto v klidu trefil prázdnou klec. Bez asistence.

Třetí třetina přinesla nejvíce branek. Ve 45. minutě sice Havířov zásluhou Daniela Tomečka vyrovnal, jenže za dalších 97 sekund vrátil Dukle vedení Patrik Rašín. Oba dva hráči se prosadili úspěšnou dorážkou. Jihlava si poté hlídala jednobrankový náskok, který poté udržela, a navíc v poslední minutě trefil Tomáš Chlubna prázdnou branku – 3:1.

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava vyhrála nad Havířovem 3:1 a zajistila si tak první místo v B-nastavbě, se s Vámi loučí a hezkou neděli přeje Tomáš Lysý. (14:28:25)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 37. Čermák (Piskač), 46. Rašín (V. Brož, Svoboda), 60. Chlubna – 45. Tomeček (Szturc, Pindel)

Rozhodčí: Ondráček – Horký, Nechvátal