Carolina – NY Rangers 4:3 (kon.) | Toronto – Philadelphia 4:2 (kon.) | Tampa – Minnesota 4:1 (kon.)
Chicago – Anaheim 0:1 (kon.) | Colorado – New Jersey 3:2 (kon.) | Calgary – Montreal 5:0 (kon.)
Arizona – Ottawa 2:3 (po pr.) | Vancouver – NY Islanders 3:4 (po pr.) | Los Angeles – Nashville 3:2 (po pr.)
San Jose – Washington 4:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Philadelphia Flyers
Pátek 10.03.2017, 01:30 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Vítám vás u online přenosu z nejslavnější hokejové soutěže na světě. Od 01:30 se střetnou Toronto Maple Leafs a Philadelphia Flyers. Zápasem vás provede Milan Šplíchal.

PHILADELPHIA FLYERS
    Hosté jsou ve Východní konferenci se 70 body na 10. místě, na svého dnešního soupeře tak ztrácejí pouze dva body.

TORONTO MAPLE LEAFS
    Domácí hokejisté dosud nasbírali 72 bodů, na play off mohou stále pomýšlet, neboť s bodovou ztrátou drží devátou příčku Východní konference.

05:30
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Mitchell Marner – 2 min., podražení).

06:09
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Domácí otevírají skóre a dostávají se do vedení. Claude Giroux poslal puk na modrou, kde byl Shayne Gostisbehere. Ten vyslal tvrdou ránu na branku, těsně před brankářem kotouč tečoval výborně postavený WAYNE SIMMONDS. Asistence: Shayne Gostisbehere a Claude Giroux.
    06:09 Wayne SIMMONDS - 0:1

12:31
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Radko Gudas – 2 min., nedovolené bránění).

13:57
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno, prosazují se také domácí hokejisté. Komarov výborně clonil před brankářem, čehož využil ke střele do horní části branky WILLIAM NYLANDER. Asistence: Jake Gardiner a Connor Brown.
    13:57 William NYLANDER - 1:1

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:01

29:28
    Domácí se po velké chybě obrany soupeře dostávají do vedení. Puk vybojoval TYLER BOZAK, oklamal obránce, vybruslil si před branku a střelou na vzdálenější tyč překonal brankáře Flyers. Bez asistence.
    29:28 Tyler BOZAK - 2:1

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:01

40:36
    Hosté se tlačí do útoku, ale zatím se jim v závěrečné třetině nepovedlo ohrozit branku, kterou hájí Andersen.

41:41
    Flyers zastavil v útočném snažení a rozhodčí, jehož verdiktem byl ofsajd.

42:27
    Ve třetí části se zatím ani jeden z týmů nemá k tomu, aby ohrozil soupeřovu branku. Domácí brání jednogólový náskok.

44:01
    Hyman byl první u kotouče v třetině soupeře, ale nedokázal jej proti přesile vybojovat.

44:29
    Neuvirth raději kryl nahození Maple Leafs, dojížděl totiž Brown. Vhazuje se v obranném pásmu Philadelphie.

44:57
    Puk mají hosté, jenže se jim zatím nepovedlo překročit útočnou modrou čáru.

45:26
    A to už se do útoku zase drali domácí, Boyle se snažil zamést kotouč v prostoru před brankou za Neuvirtha, ten jeho záměr přečetl.

46:00
    Gostisbehere uklidňuje hru tak, že raději kotouč podržel za brankou, počkal taky na dostřídání spoluhráčů.

47:17
    Van Riemsdyk si najel do útočného pásma, jeho střela zápěstím brankáře Flyers nepřekvapila.

48:01
    Hosté drží puk ve vlastním pásmu, s rozehrávkou nespěchají. Podivné, když o gól prohrávají.

49:00
    Hosté zavezli puk do útočného pásma, nahodili jej na zadní mantinel, ale už ho nedokázali dojet. Zbytečně o něj přišli.

49:42
    První útočná formace Flyers zamkla svého soupeře. Střelou z prostoru mezi kruhy se prezentoval Giroux, bohužel pro jeho tým byl Andersen připraven a střelu chytil.

49:53
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Zajcev (TOR), hosté mají přesilovou hru.

50:21
    Flyers drželi svého soupeře v šachu, přihrávka z levého kruhu znamenala, že se ke střele dostane Simmonds, puk se od gólmana dostal mimo kluziště.

50:44
    Domácí se účelně osvobozují, puk má Neuvirth, který spěchá s rozehrávkou.

51:07
    A opět se povedlo hokejistům Maple Leafs vyhodit kotouč až k českému brankáři, jenž hájí barvy Philadelphie.

51:50
    Těžký zákrok si připisuje Andersen, jehož bomba od Girouxe jistě bolí. Důležité je, že přesilová hra zůstane nevyužitá.

51:53

52:40
    Hostům se nedaří dostat se do útočného pásma, Maple Leafs dobře brání a vyčkávají na protiútoky.

53:16
    Nebezpečnou střelu od modré čáry dokázal Andersen vykopnout betonem, protože na ní viděl.

53:35
    Podražení, tímto přestupkem se provinil Schenn (PHI), takže domácí si zahrají přesilovku.

53:44
    Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení. MITCHELL MARNERsi sjel s pukem na pravý kruh do střelecké pozice, zakončil přesně – 3:1! Asistence: Morgan Rielly, Tyler Bozak.
    Mitchell MARNER - 3:1

54:20
    Další trest, tentokrát bude pykat Brown (TOR), který podrazil soupeře.

55:30
    Více než minuta z přesilové hry je pryč a Philadelphie se zatím k ničemu nedostala, nyní navíc domácí vyhazují puk až k Neuvirthovi.

56:20

57:23
    Andersen chytil tvrdou střelu od modré čáry. Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Toronta. Domácí dělí od vítězství 157 vteřin.

57:32
    Hosté se radují ze snížení, závěr duelu bude ještě dramatický. Domácí chtěli vyhodit puk z pásma, zachytil jej Filppula, přihrál na pravý kruh, kam si najel SHAYNE GOSTISBEHERE, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:2! Asistence: Valtteri Filppula, Jakub Voráček.
    Shayne GOSTISBEHERE - 3:2

58:07
    Hosté riskují, hrají v šesti v poli! Neuvirth na střídačce.

59:00
    Hokejisté Philadelphie měli několik příležitostí ke skórování, ovšem žádná z nich v brance neskončila. K puku se ve středním pásmu dostal po nepřesné přihrávce soupeře NAZEM KADRI, který odkrytou klec trefil – 4:2! Bez asistence.
    Nazem KADRI - 4:2

59:29
    Hosté to opět zkouší v šesti v poli!

Je konec. Hokejisté Maple Leafs doma poráží Flyers v poměru 4:2. Do vedení se dostali hosté, v sedmé minutě otevřel skóre Simmonds. Do poloviny utkání bylo otočeno, trefil se Nylander a Bozak. Rozhodující byla branka pět minut před koncem, když se prosadil Marner. Hosté sice ještě snížili, postaral se o to Gostisbehere, ale konečnou podobu výsledku dalo Toronto, minutu před koncem do prázdné klece, autorem gólu byl Kadri.

Michal Neuvirth (PHI) 59 minut, 28 zákroků, 90,6%

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji krásný pátek! (04:26:05)

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 14. W. Nylander (Gardiner, Co. Brown), 30. Bozak, 54. Marner (Rielly, Bozak), 59. Kadri – 7. Simmonds (Gostisbehere, Giroux), 58. Gostisbehere (Filppula, Voráček)

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly, N. Zajcev, Gardiner, Marčenko, Hunwick, R. Polák – J. van Riemsdyk, Bozak, Marner – Komarov, Kadri, Co. Brown – Hyman, Matthews, W. Nylander – M. Martin, Boyle, Sošnikov.
    Philadelphia Flyers: Neuvirth (S. Mason) – Provorov, MacDonald, Manning, Gostisbehere, Del Zotto, Gudas – Weal, Giroux, Simmonds – B. Schenn, Filppula, Voráček – Cousins, Couturier, Read – VandeVelde, Bellemare, Konecny.