Finsko – Rusko 1:2 (kon.) | USA – Kanada 2:0 (kon.) | Česko – Německo 1:2 (kon.)
Rusko – USA 0:7 (kon.)
Rusko
0:7 (0:1, 0:3, 0:3)
USA
Sobota 01.04.2017, 21:43 • USA Hockey Arena 1, Plymouth, Michigan • Mistrovství světa žen • Skupina A

Američanky zvládly i svůj druhý zápas na turnaji bez větších potíží a po úvodní výhře 2:0 nad Kanadou přidávají také vítězství 7:0 nad Ruskem. Po jednogólové první třetině se začala na ledě potvrzovat převaha a hráčky USA nakonec přidaly ve zbytku utkání dalších šest branek. Po dvou přesných zásazích zaznamenaly Jocelyne Lamoureuxová-Davidsonová, Kendall Coyneová a Brianna Deckerová. (23:58:00)

Střely na branku: 14 (4, 7, 3) – 34 (12, 12, 10)

Nejlepší hráčky utkání:
    Lidija Maljavková (RUS)
    Kendall Coyneová (USA)

59:53 Brianna DECKEROVÁ - 0:7

59:53
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Američanky finišují ve velkém stylu. BRIANNA DECKEROVÁ se ještě v samotné koncovce třetí třetiny protáhla s pukem do pásma a přesnou střelou upravuje konečný výsledek na 7:0 pro USA.
    Asistence: Kacey Bellamyová a Kendall Coyneová.
    59:39 Kendall COYNEOVÁ - 0:6

59:39
    Šestou branku nakonec přidává ještě KENDALL COYNEOVÁ, která dostala výbornou přihrávku před víceméně prázdnou branku od Knightové – 0:6. Asistence: Hilary Knightová a Monique Lamoureuxová-Morandoová.

58:41
    Marvinová se snažila prodrat do pásma po pravém křídle, rozhodčí její průnik ale přerušují pro ofsajd.

57:35
    Hannah Brandtová teď předvedla své individuální schopnosti a málem přidala šestou branku! Krásně se v útočné třetině uvolnila přes dvě Rusky až ke střele, kterou následně orazítkovala břevno nad levým ramenem Sorokinové.

56:12
    Jelena Děrgačovová teď spíš jen tak bekhendem zametla kotouč směrem k Rooneyové. Ta si nechce přidělávat problémy a puk u svého betonu raději přikryla.

55:20
    Olga Sosinová vystihla rozehrávku USA, prováhala ale správný moment pro střelu a v dobré příležitosti nakonec ani nezakončila.

53:47
    Po zakázaném uvolnění Američanek se bude vhazovat před Rooneyovou.

53:22
    Jocelyne Lamoureuxová-Davidsonová dostala dobrou přihrávku zpoza brány od Pannekové, k završení hattricku jí ale chybělo pár centimetrů, o které tentokráte přestřelila břevno ruské branky.

52:40
    Ofsajd teď zastavuje další průnik Deckerové.

51:38
    Ta málem přišla na druhé straně. Běljakovová ale v pádu nedokázala zamést volný kotouč za záda Rooneyové.

50:47
    Američanky jsou zpět v útočném pásmu. Namlsaní fanoušci si žádají další branku.

Marek Kratochvíl

Branky a nahrávky: 19. Kesselová (Lamoureuxová-Morandoová, Deckerová), 33. Coyneová (Deckerová, Bellamyová), 34. Lamoureuxová-Davidsonová (Pfalzerová, Kellerová), 40. Lamoureuxová-Davidsonová (Coyneová, Lamoureuxová-Morandoová), 50. Deckerová (Knightová, Lamoureuxová-Morandoová), 60. Coyneová (Knightová, Lamoureuxová-Morandoová), 60. Deckerová (Bellamyová, Coyneová)

Rusko: Sorokinová (Morozovová) – Batalovová, Šibanovová, Gončarenková, Pirogovová, Lobovová, Ščukinová, Ganejevová – Běljakovová, Smolencevová, Sosinová (C) – Děrgačovová (A), Štarjovová, Šochinová – Gavrilovová (A), Vafinová, Maljavková – Kadirovová, Skibaová, Dupinová.
    USA: Rooneyová (Hensleyová) – Lamoureuxová-Morandoová (A), Bellamyová (A), Kellerová, Pfalzerová, Steckleinová, Flanaganová, Bozeková – Deckerová, Knightová, Coyneová – Panneková, Lamoureuxová-Davidsonová, Kesselová – Dugganová (C), Brandtová, Carpenterová – Stacková, Marvinová, Pelkeyová – Skarupaová.

Rozhodčí: Eskolaová (SUI), Fialová (SUI) – Novotná (CZE), Toddová (CAN)