Švýcarsko – Švédsko 1:2 (kon.) | Kanada – Finsko 3:4 (kon.)
Kanada
3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Finsko
Neděle 02.04.2017, 01:43 • USA Hockey Arena 1, Plymouth, Michigan • Mistrovství světa žen • Skupina A

59:28
    Finské vyhození jen těsně minulo opuštěnou branku Kanady!

59:01
    Vyloučení v týmu Finsko (Jenni Hiirikoskiová – 2 min., sekání).
    58:19 Ronja SAVOLAINENOVÁ - 3:4

58:19
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Rodí se nám tu senzace! Kanaďanky chybovaly při rozehrávce, puk se dostal k RONJE SAVOLAINENOVÉ a ta střelou na vyrážečku procedila puk za Maschmeyerovou. Obrovská radost na finské straně, hráčky Suomi mají na dosah historicky první výhru nad Kanadou – 3:4!
    Bez asistence.

56:59
    Kanaďanky se vrátily zpět před Rätyovou a Brianne Jennerová měla dvě dobré šance. Její první střelu Rätyová vyrazila, následnou dorážku po objetí finské branky dokázala také pokrýt.

55:48
    Vyloučení v týmu Finsko (Michelle Karvinenová – 2 min., nedovolené bránění).

49:00
    Vyloučení v týmu Kanada (Jennifer Wakefieldová – 2 min., nedovolené bránění).

43:54
    Vyloučení v týmu Kanada (Marie-Philip Poulinová – 2 min., hákování).

43:02
    Rebecca Johnstonová měla na hokejce další branku, tentokrát ale na brankovišti trestuhodně promáchla!
    40:36 Rebecca JOHNSTONOVÁ - 3:3

40:36
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanada má 20 minut, aby odvrátila historickou porážku a zdá se, že její hráčky nechtějí ponechat nic náhodě. Hned v první minutě ujely Kanaďanky do přečíslení 2 na 1, REBECCA JOHNSTONOVÁ to vzala na sebe a nemýlila se. Puk zaplul Rätyové mezi betony – 3:3!
    Asistence: Marie-Philip Poulinová.
    39:35 Johnstonová ani nadvakrát nezamířila do černého.

39:35
    Rebecca Johnstonová ani nadvakrát dvěma střelami z mezikruží nepřekonala finskou gólmanku. Puk se nedostal do brány ani v následné skrumáži.

34:39
    Finky budou hrát ve čtyřech. Tapaniová odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

30:38
    Finky čeká další přesilovka. Bramová se dopustila sekání a dvě minuty si odpočine na trestné.
    26:49 Susanna TAPANIOVÁ - 2:3

26:49
    Z oblasti mezi modrou čárou a levým kruhem napřáhla Säkkinenová, do branky její tvrdou střelu následně dotečovala SUSANNA TAPANIOVÁ. Asistence: Sara Säkkinenová.
    24:21 Blayre TURNBULLOVÁ - 2:2

24:21
    Po krásné přihrávce z pravé strany se v mezikruží dostala ke střele BLAYRE TURNBULLOVÁ a nekompromisně propálila Rätyovou. Asistence: Lauriane Rougeauová a Laura Fortinová.
    21:01 Petra NIEMINENOVÁ - 1:2

21:01
    A Finky svou přesilovku okamžitě využívají. Z pravého kruhu nebezpečně pálila Tapaniová, následnou dorážkou rozvlnila síť PETRA NIEMINENOVÁ. Asistence: Susanna Tapaniová a Minnamari Tuominenová

20:30
    Finky si hned zkraje prostředního dějství zahrají v početní výhodě. Johnstonová se provinila hákováním a odsedí dvě minuty.
    19:08 Erin AMBROSEOVÁ - 1:1

19:08
    Kanaďanky ale vzápětí srovnávají gólové skóre. Po střele Johnstonové vyrazila Rätyová kotouč betonem jen na volnou ERIN AMBROSEOVOU, jež poslal kotouč mezi tělem finské gólmanky a tyčkou až za brankovou čáru . Asistence: Rebecca Johnstonová
    18:42 Sanni HAKALAOVÁ - 0:1

18:42
    Finské hráčky se v závěru první třetiny dočkaly a vsítily Kanaďankám vedoucí gól. Od modré tvrdě pálila na bránu Tapaniová. Odraženého koutouče se zmocnila SANNI HAKALAOVÁ, která uklidila kotouč za brankovou čáru. Asistence: Susanna Tapaniová

06:41
    Finky čeká další oslabení. Za podražení usedá na trestnou lavici Hoviová.

03:15
    Kanaďanky si zahrají v početní výhodě. Za hákování odpyká menší trest Ronja Savolainenová.

Marek Kratochvíl

Martina Kramerová

Branky a nahrávky: 20. Ambroseová (Johnstonová), 25. Turnbullová (Rougeauová, Fortinová), 41. Johnstonová (Poulinová) – 19. Hakalaová (Tapaniová), 22. Nieminenová (Tapaniová, Tuominenová), 27. Tapaniová (Säkkinenová), 59. Savolainenová

Kanada: Maschmeyerová (Lacasseová) – Rougeauová, Fortinová, Mikkelsonová, Krzyzaniaková, Larocqueová, Ambroseová, Fastová – Johnstonová, Irwinová (A), Poulinová (C) – Wakefieldová, Jennerová, Spoonerová (A) – Agostaová, Clarková, Potomaková – Davisová, Turnbullová, Staceyová – Bramová.
    Finsko: Rätyová (Suonpääová) – Rahunenová, Hiirikoskiová (C), Savolainenová, Tuominenová, Lindstedtová, Jalosuová, Kilponenová – Tapaniová, Väliläová (A), Karvinenová (A) – Hoviová, Välimäkiová, Nieminenová – Niskanenová, Nuutinenová, Tulusová – Valkamaová, Hakalaová, Säkkinenová – Kärnäová.

Rozhodčí: Hertrichová (GER), Szkolaová (USA) – Kúdelová (SVK), Linnekov (GER)