Boston – Ottawa 1:2 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Pittsburgh 4:7 (kon.) | Carolina – NY Islanders 0:3 (kon.)
Columbus – Winnipeg 4:5 (kon.) | Toronto – Tampa 1:4 (kon.) | Florida – St. Louis 3:6 (kon.)
Dallas – Nashville 3:7 (kon.) | Colorado – Minnesota 3:4 (kon.) | Arizona – Vancouver 4:3 (kon.)
Anaheim – Chicago 4:0 (kon.) | San Jose – Edmonton 2:4 (kon.) | Los Angeles – Calgary 1:4 (kon.)
San Jose Sharks
2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Edmonton Oilers
Pátek 07.04.2017, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Hertl (SJS) 0+1, 0 střel, čas na ledě 15:02 (07:13:09)

1. Milan Lucic (EDM) 3+0
    2. Oscar Klefbom (EDM) 0+4
    3. Connor McDavid (EDM)1+1

Domácí hokejisté v zápase dvakrát vedli, jednobrankový náskok však neudrželi, a tak se z výhry 4:2 raduje Edmonton, který byl střelecky výrazně aktivnější – 32:15.

59:42
    Už se nic nestane, Edmonton vyhraje.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry.

58:40
    V poklidném tempu se zápas dohrává, hosté hrají v početní výhodě.

58:11
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Patrick Marleau – 2 min., podražení).

57:47
    Domácí hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.
    56:31 Milan LUCIC - 2:4

56:31
    Edmonton právě vstřelil branku!
    A je to jasné, hostující celek tento zápas vyhraje. Střelu Klefboma tečoval Mark Letestu do míst, kde byl zcela volný MILAN LUCIC a jeho cesta k hattricku byla volná. Asistence: Mark Letestu a Oscar Klefbom.

56:16
    Domácí hokejisté se musí bránit tlaku soupeře.

55:58
    Milan Lucic to zkoušel od modré čáry, ale nepřekonal brankáře soupeře, branku totiž minul.

55:34
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Patrick Marleau – 2 min., hákování).

55:12
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácího celku.

54:45
    Hosté hrají velmi dobře takticky, drží hru daleko od své branky, naopak se snaží motat hlavu obráncům Sharks.

53:33
    San Jose hraje útočný hokej, dostává se před branku soupeře, ale se zakončením je to z pohledu domácího celku horší.

52:06
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Domácí hráči se snaží co nejrychleji vyrovnat, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma.

51:16
    Zápas po komerční přestávce pokračuje dál. Po chybě domácích se do zakončení dostal Milan Lucic, který útočil na hattrick. Nyní však brankáře Sharks nepřekonal.

50:23
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí celek prohrává o jednu branku a nyní je na něm, aby se pokusil o vyrovnání.

50:03
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

49:54
    Mnoho šancí momentálně k vidění není. Domácí celek se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře. Edmonton hraje zodpovědně, drží pracně získané vedení.
    47:57 Milan LUCIC - 2:3

47:57
    Hostující celek otáčí výkoj zápasu a dostává se do vedení. Oscar Klefbom zpoza branky přihrál a MILAN LUCIC se nejlépe zorientoval na hranici brankoviště. Edmonton se dostává do vedení. Asistence: Oscar Klefbom a Jordan Eberle.

47:30
    Joonas Donskoi se probojoval k zakončení, jeho pokus nebyl vůbec špatný, ale kotouč končí mimo.

46:40
    Patrick Maroon se dostal do útočného pásma, ale ke střele se propracovat nedokázal.

46:14
    Domácí hokejisté se nyní musí bránit tlaku soupeře. Oilers se pokouší přidat co nejrychleji další branku.

45:15
    Nyní se tempo hry snižuje, sledujeme klidnější pasáž hry.
    44:26 Milan LUCIC - 2:2

44:26
    Bleskově využitá přesilová hra znamená, že je vyrovnáno. Oscar Klefbom vystřelil od modré čáry a jeho pokus před brankou dobře tečoval MILAN LUCIC, který se gólově prosadil ve třetím po sobě jdoucím zápase. Asistence: Oscar Klefbom a Connor McDavid.

44:18
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Micheal Haley – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

43:57
    Mikkel Bødker zavezl kotouč do útočného pásma, probojoval se do zakončení, ale jeho střelecký pokus postrádal přesnost.

43:08
    Domácí hokejisté jsou aktivnější, tlačí se do zakončení, Cam Talbot si na nedostatek práce naříkat rozhodně nemůže.

42:19
    Marcus Sörensen po faulu dostal možnost trestného střílení, jel hodně pomalu, čekal na první pohyb brankáře, ten ale nepřišel, a tak zakončil. S ránou do středu branky neměl gólman problém.

42:19
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Matt Benning – trestné střílení, hákování).

41:10
    Edmonton se snaží hrát aktivně, zatím se ale hosté nemohou probojovat do zakončení. Domácí obrana hraje dobře.

40:43
    Melker Karlsson se položil do střely soupeře, velmi obětavě si nyní počínali domácí.

40:11
    Elitní formace Sharks se jako první dostala do útočného pásma, ale nemůže se stabilněji usadit v útočném pásmu.

40:01

Po dvou třetinách mohou být spokojenější domácí hokejisté, kteří vedou o jednu branku. Oilers jsou střelecky výrazně aktivnější než jejich dnešní soupeř. Uvidíme, co nabídne třetí třetina.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:20
    Domácí tým má více ze hry. Snaží se před koncem třetiny přidat další branku.

38:59
    Hraje se ve středním pásmu, mnoho šancí k vidění není.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:45
    Střelecky aktivnější domácí hokejisté mají více ze hry. Akci vedl Tomáš Hertl. Do zakončení se dostal Jannik Hansen, ale brankář Edmontonu byl pozorný.

37:08

37:06
    Hostující brankář nyní své spoluhráče dokázal podržet, neinkasoval po zakončení dalšího domácího hráče. Přesilovka pomalu končí.

36:56
    David Schlemko nedokázal přesněji vystřelit.

36:17
    Drake Caggiula dokázal kotouč poslat přes všechny čáry, oba týmy střídají, na led přicházejí odpočinutí hráči.

35:37
    Domácí hokejisté hrají přesilovou hru, jen těžko se Sharks dostávají do útočného pásma, hosté velmi dobře brání.

35:08
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Adam Larsson – 2 min., podražení).

34:12
    Tomáš Hertl hraje aktivně, snaží se připravit další gólové šance pro své spoluhráče.
    32:30 Brent BURNS - 2:1

32:30
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Domácí se dostávají do vedení. Po Hertlově pasu se puk dostal do míst, kde byl BRENT BURNS. Ujala se jeho rána od modré čáry. Hostující brankář měl zakrytý výhled, nemohl nic vidět. Asistence: Tomáš Hertl.

32:10
    Joel Ward bojoval o kotouč v útočném pásmu, ale nedostal se k zakončení.

31:43
    Edmonton hraje aktivněji, pokouší se vypracovat si střelecké pozice, naopak hokejisté Sharks se musí bránit tlaku soupeře.

30:10
    Hra je přerušena, uvidíme komerční přestávku. V době, kdy se dostáváme do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu.

29:50
    Sledujeme rychlý hokej, který se přelévá ze strany na stranu.

29:11
    Joel Ward vedl akci svého celku, ale nepodařilo se mu přesněji vystřelit.

29:03

28:52
    Přesilovka se Edmontonu nedaří podle představ, domácí se dobře brání.

27:35
    Drake Caggiula nedává druhou branku svého týmu, protože v dobré střelecké pozici minul.

27:29
    V přesilové hře se ke střele propracoval Andrej Sekera. Jako obránce do zkoušel od modré čáry, brankář byl pozorný.

27:03
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Justin Braun – 2 min., hákování).

26:43
    Do zajímavé střelecké pozice se probojoval David Desharnais, jen jeho zakončení mohlo být z pohledu Oilers přesnější.

25:27
    K vidění je poměrně hodně osobních soubojů, ani jeden celek nedává soupeři nic bez boje

24:44
    Stav zápasu je vyrovnaný, sledujeme dramatickou podívanou.
    24:40 Connor MCDAVID - 1:1

24:40
    Stav zápasu je vyrovnaný. Z kraje druhé třetiny se prosazuje hostující celek, kotouč za brankovou čáru dostal talentovaný mladík CONNOR MCDAVID. Asistence: Oscar Klefbom a Adam Larsson.

23:09
    David Desharnais vyhrál buly nad domácím hráčem, hosté se tak mohou dostat do útočného pásma.

23:00

22:40
    Drake Caggiula to uděllal dobře, dostal se ke střele, kotouč nahodil na branku soupeře a šel střídat.

21:55
    Při vlastním oslabení to zkoušel Mark Letestu, ale neuspěl.

21:31
    Do střelecké pozice se dostal domácí Brent Burns. Obránce od modré čáry nedokázal prostřelit brankáře.

21:00
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Patrick Maroon – 2 min., hrubost).

20:59
    Jako první se ve druhé třetině do střelecké pozice dostal domácí Marc-Édouard Vlasic, jehož zakončení jen o malý kousek minulo branku.

20:01

Domácí hokejisté odcházejí do kabin po prví třetině spokojenější, vedou o jednu branku. Naopak Edmonton, střelecky aktivnější, nenašel recept na domácí defenzivu.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:12
    Kris Russell autorem další rány Edmontonu. Martin Jones v brance domácího celku podává dobrý výkon.

18:53
    Benoit Pouliot mohl nahrávat, ale rozhodl se pro střelu. Brankář San Jose připraveý.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:44
    Další střelecký pokus Edmontonu. Tentokrát pálil na branku Mark Letestu. Jeho ráně chybělo malinko aby byla úspěšná.

16:57
    Mark Letestu se prodral do střelecké pozice, ale jeho pokus naprosto v pohodě kryje Martin Jones.

16:34
    Po komerční přestávce pokračuje hra dál. Přesilovku hrají hosté.

16:34
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Micheal Haley – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Micheal Haley – 2 min., nesportovní chování).

15:30
    Brenden Dillon střelou zápěstím nedokázal výrazněji ohrozit branku hostujícího celku.

15:10
    Dostáváme se do finální fáze první třetiny. Domácí hokejisté stále vedou o jednu branku.

14:00
    Melker Karlsson se probojoval do střelecké pozice, brankář Talbot připravený. Bude se vhazovat.

13:21
    Kevin Labanc měl poměrně hodně prostoru, ale ani tak nedokázal zakončit přesněji, příliš uspěchal svou akci.

13:07
    Vhazování vyhrál Joe Pavelski nad Davidem Desharnaisem.

12:30
    Kotouč vypadl mezi střídačky, hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

12:06
    K vidění je série nepřesností na obou stranách, což poněkud kazí dojem z celkové hry.

11:35
    Mikkel Bødker to vzal na sebe, mohl přihrávat, ale nedokázal trefit branku.

10:59
    Do zajímavé pozice se nyní dostal Edmonton. Domácí obrana nechala zapomenutého Darnella Nurse, který mířil sám na branku. Kotouč se mu rozhodující chvíli postavil, a tak nedokázal přesněji zakončit.

10:03
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, sledujeme poměrně rychlý hokej, střelecky jsou aktivnější domácí, ale zatím se jim nedaří navýšit své vedení.

09:53
    Justin Braun a Patrick Maroon se nyní střetli, ani jeden o druhém nevěděl, vznikla z toho šarvátka, kterou se podařilo rychle zastavit. Hra pokračuje dál.

09:16
    K vidění je velké množství osobních soubojů, ani jeden celek se nikam nežene.

08:50
    Kevin Labanc výborně před brankou hostujícího celku tečoval kotouč. S jeho pokusem si tak tak dokázal maskovaný muž poradit.

08:43
    Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje, ani jeden celek se nikam nežene. Hraje se zejména ve středním pásmu.

06:50
    Melker Karlsson zkoušel tečoval střelecký pokus spoluhráče, kotouč ale kryje brankář Oilers celkem snadno.

06:34
    Edmonton se probojoval do útočného pásma, ale nemůže se dostat do lepší pozice pro zakončení.
    06:08 Joel WARD - 1:0

06:08
    Brankář Edmontonu vůbec nic neviděl, měl od hráčů Shark zakrytý výhled. Od modré čáry vypálil přesně JOEL WARD, jehož rána prošla až do sítě. Asistence: David Schlemko a Marc-Édouard Vlasic.

06:00
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

05:14
    Joonas Donskoi měl hodně řasu pro zakončení, ale jeho rána se vůbec nepovedla podle jeho představ. Kotouč končí výrazně mimo branku.

04:08
    Brent Burns se dostal ke střele od modré čáry, s jeho pokusem si brankář dokázal poradit.

04:04
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (David Desharnais – 2 min., sekání).

03:20
    Joel Ward a Darnell Nurse se tvrdě střetli za brankou Edmontonu, snad budou oba v pořádku.

02:50
    Hra je přerušena pro postavení mimo hru, bude se vhazovat.

02:44

02:15
    Oscar Klefbom se probojoval až do střelecké pozice, jeho zakončení však nebylo vůbec přesné.

01:40
    Edmonton hraje oslabení velmi dobře, kotouč drží daleko od vlastní branky. Přesilovková formace Sharks se nemůže prosadit.

00:53
    Do první velké šance zápasu se dostal Kevin Labanc, ale jeho pokus postrádal přesnost, domácí mají k dispozici přesilovou hru.

00:44
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jordan Eberle – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

00:01

Zápas začne o něco později.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – M. Karlsson, Pavelski, Labanc – Donskoi, Marleau, J. Ward – Hansen, Hertl, Bødker – Haley, Tierney, Sörensen.

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Benning – Maroon, McDavid, Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins, Eberle – B. Pouliot, Desharnais, Kassian – Caggiula, Letestu, Pakarinen..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Edmonton Oilers z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Coloradem Avalanche 4:1, Los Angeles Kings 2:1, San Jose Sharks 3:2 a v prodloužení s Anaheimem Ducks 3:2. Tým nestačil na Los Angeles Kings 4:6.

San Jose Sharks z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. V prodloužení si poradilo s New Yorkem Rangers 5:4, Vancouverem Canucks 3:1 a a 3:1. Tým nestačil na Edmonton Oilers 2:3 a Calgary Flames 2:5.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky NHL. V tomto zápase proti sobě nastoupí San Jose Sharks a Edmonton Oilers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 7. J. Ward (Schlemko, Vlasic), 33. Burns (Hertl) – 25. McDavid (Klefbom, A. Larsson), 45. Lucic (Klefbom, McDavid), 48. Lucic (Klefbom, Eberle), 57. Lucic (Letestu, Klefbom)

Rozhodčí: Skilliter, Pollock – Nowak, Murchison

Diváci: 17 562