HC Slovan – Kloten 3:1 (kon.) | IHS Riga – Zürich 5:1 (kon.) | Davos – Sparta 1:9 (kon.)
Salzburg – Třinec 6:2 (kon.) | Jungadler Mannheim – HC Slovan 5:4 (kon.) | Eisbären – IHS Riga 5:6 (0:1 po s.n.)
Kloten – Davos 3:4 (0:1 po s.n.) | Zürich – Salzburg 2:4 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
HC Oceláři Třinec
Sobota 08.04.2017, 11:30 • Tipsport arena • Memoriál Jana Marka • Skupina B

Nejlepší hráči utkání:
    EC Red Bull Salzburg – Justin Schutz
    HC Oceláři Třinec – Ondřej Tománek (13:36:54)

59:26
    Chromý ještě pokrývá puk a hra je těsně před koncem znovu přerušena.

58:56
    Homolova střela z mezikruží neměla požadovaný efekt.

58:02
    Zbývají poslední dvě minuty utkání a už nyní je jasné, že Třinec svoji první pozici ve skupině B po skončení tohoto zápasu ztratí.

57:04
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Schutz s TIMO BAKOSEM si v jedné lajně evidentně rozumí. Druhý jmenovaný se po nahrávce u prvního gólu Salzburgu i sám prosazuje a to těsně mezi levou boční tyč a beton brankáře. Asistence: Paul Huber, Justin Schutz.

56:54
    Čas se pro třinecké Oceláře pomalu krátí a Rakušané se opět derou kupředu.

56:22
    Wirth zamířil do horní poloviny Chromého branky, kde se po jeho střele brankář natáhl lapačkou. Kotouč se však odrazil a projel těsně okolo volného pravého růžku.

55:07
    Salzburg v plném počtu.

53:21
    Kapitán rakouského celku JUSTIN CHUTZ může slavit vstřelení hattricku! Spolu se svým týmem se prosazuje navzdory vlastnímu oslabení. Asistence: Jacob Wetzelsber.

53:03
    Alexander Frandl se při své obranně nechal možná až příliš unést a míří na dvě minuty na trestnou za držení.

52:53
    Třinec vstřelená branka nabudila a soustavně na svého soupeře tlačí.

52:27
    Bernovského střela úhlu se jen otřela o hranu Mnichova betonu.

51:55
    Potrestaný Weber je zpátky ve hře.

51:25
    Peterek nebezpečný kotouč vyhazuje do pásma Rakušanů a odjíždí střídat.

50:39
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Weber – 2 min., podražení).

50:32
    Třinec právě vstřelil branku!
    Střela MICHALA MATIAŠKA přináší naději na třineckou střídačku a to navzdory návratu potrestaného Rakušana zpátky na led. Asistence: Ondřej Tománek.

49:55
    Salzburg v plné síle.

49:54
    Třinec kombinuje před Mnichem, ale prozatím slyšíme jen dunění mantinelu.

48:31
    Salcburg si situaci ulehčuje vyhozením, ale třinečtí hokejisté přiváží kotouč o malou chvíli zpět.

47:40
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Vogt – 2 min., hákování).

47:29
    Přesilovková kombinace vedená MACKEM STEWARTEM se vyplácí a Salzburg se posouvá do vedení o tři branky. Asistence: Etwin Schitz, Alexander Frandl.

46:46
    Třinec vyhazuje. Kotouč se vrací na středovou čáru k Hedemu a Salzburg zaváží do svého pásma, poté se ihned vrací zpátky před Chromého.

46:14
    Držení Jana Webera neuniklo jeho pozornému oku. Ocelář jde na dvě minuty ven ze hry.

46:11
    Závar před třineckou brankou byl až příliš divoký. Hlavní arbitr bude rozdávat další trest.

46:01
    Salzburg je na ledě v plné síle.

45:54
    Schutz chtěl zakončovat k bližší tyči, ale u té jej vyhlížel připravený Chromý.

45:13
    A nyní Salzburg vyhazuje znovu. A pak ještě jednou.

44:57
    Urostlý Schitz osvobozuje svůj tým vyhozením přes všechny čáry.

44:01
    Dvouminutový oddech na trestné pro Jonase Kaila za podražení.

43:50
    Salzburg se už viděl v pásmu Třince, Raška ale dohrál dozadu na jednoho ze svých spoluhráčů a třetinu udržel.

43:09
    Domácí si neudrželi útočnou modrou a na puk se dostává Třinec.

41:50
    Oceláři přelétli před Mnicha, kterého si ideálně položili, ke střele do uvolněného brankoviště je ale salzburští hráči nepustili.

41:15
    Indrstovi se podařilo zavézt puk do předbrankového prostoru Salzburgu, kde se jej ujímá jeden z Rakušanů.

40:01

Zbývá poslední třetina a vše zatím nasvědčuje tomu, že o výsledku utkání pravděpodobně rozhodne soupeř z Rakouska. Ten totiž v průběhu druhé třetiny vstřelil dvě další branky, přičemž Třinec se prosadil pouze jednou. Naděje na vyrovnání je tu však stále.

40:00

38:51
    Před tím nejhorším je to ale nezachránilo. ALIAZ PREDAN využil Chromého protipohybu a zakončil k odhalené vzdálenější tyči. Asistence: Moritz Wirth.

38:30
    Oceláři vyhazují. A poté ještě jednou.

37:56
    Jentzch ubruslil s pukem na holi z vlastního pásma a nyní už se hraje zase před třineckým gólmanem.

36:35
    Krize je pro Třinec zažehnána. Rakušanům se tuto početní výhodu využít nepodařilo a Indrst se vrací zpět na ledovou plochu.

35:56
    Při dalším vhazování mají šťastnější ruku třinečtí hokejisté, okamžitě vyhazují přímo před Mnichovo brankoviště.

35:46
    Necelá minuta přesilovky pro Salcburg.

34:40
    A nyní si Indrst odpočine na trestné. Za své sekání po dobu dvou minut. Čeká nás hra čtyři na čtyři.

34:35
    Plandor nahrává na Indrsta, který jej rozezvučí Mnichovy betony.

33:35
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Jentzch – 2 min., hákování).

33:35
    Havránek se prodral dopředu a přenechává kotouč do levého rohu dojíždějícímu Michálkovi, ten ale jeho přihrávku nestačí převzít.

32:16
    Ihned z vhazování se obě formace odebírají do rohu kluziště, kde se přetahují o kotouč. Sudí s nimi nemá příliš trpělivosti a píšťalkou je téměř ihned rozhání.

32:05
    Zakázané uvolnění rudého týmu z Třince.

31:34
    Matějovo nahození na bránu Rakušanů bylo velmi slabé, Mnich jej bez větších potíží odráží směrem ven ze svého brankoviště.

30:23
    Kapitán Salcburgu JUSTIN SCHUTZ se dostává opět do akce! Využil rychlého kontru a zakončil k jedné z bočních tyčí, odkud se puk sám usměrnil mezi tři tyče Ocelářů. Bez asistence.

27:47
    Tománek pozlobil čerstvě prostřeleného Mnicha pumelicí těsně vedle levé boční tyčky.

26:31
    MATOUŠ ČMIEL dostal od Marguše přihrávku do předbrankového prostoru, využil Mnichovy nepozornosti, jež hlídal opačný růžek a zakončil do spodní poloviny mezi brankářův beton a boční tyčku. Asistence: Tobiáš Marguš, Štěpán Macháček.

25:53
    Chromý má na rozdíl od studeného Mnicha stejné množství práce jako v první třetině.

25:06
    Kail poslal kotouč těsně nad úrovní ledové plochy směrem k bližší tyči, ale černá pryž zajela přímo do Chromého lapačky.

24:21
    Indrstovi se daří puk vyhodit ze třetiny ven.

24:10
    Bakos poslal kotouč na Wirtha přes šířku kluziště, ten se ale ke střele nedostal.

23:53
    Domácí zaváží do své třetiny.

23:27
    Jentzch byl při svých dorážkách velmi urputný, ačkoliv byl kotouč už dávno pod Chromého lapačkou. Sudí raději hru přerušuje a oba týmy střídají.

23:13
    Salcburg se osvobozuje, ale Vogt ztrácí při přechodu do třetiny Ocelářů puk.

21:54
    Hráči ze Salcburku se do hry nebojí vložit pořádnou dávku tvrdosti a ani trochu se jim nelíbí, že třinečtí momentálně okupují jejich pásmo.

20:49
    Jako první z Ocelářů se k puku dostává Havránek, který míří do levého horního růžku. Mnich ale včas zakročil vyrážečkou.

20:01

Máme za sebou první dvacetiminutovku a z toho co jsme tu mohli vidět, je jasné, že víc ze hry měli jednoznačně hráči Salzburgu. Oba týmy měly k dispozici každý po dvou přesilovkách, jednu z nich ale dokázal využít pouze tým s křídly na prsou. Pouhé dvě vteřiny před vypršením trestu hostujícího Macháčka se prosadil kapitán Justin Schutz. Pro Třinec však stále není nic ztraceno, je ale jasné, že na Rakušany bude muset ve zbytku utkání nastoupit s jinou taktikou.

20:00

19:35
    Hede chtěl Chromého překvapit střelou z otočky, ale nepochodil.

18:58
    Srníček odjíždí na střídačku, pomoc spoluhráčů nepotřebuje, tak snad to nebude nic vážného.

18:55
    Hra je přerušena. Jeden z Ocelářů zůstává po dalším tlaku soupeře ležet na ledové ploše.

18:35
    Frandlův golfák se odrazil od jednoho z Ocelářů a míří do třetiny Salcburgu, nebezpečný puk je však za malou chvíli opět zpátky.

17:13
    Hede střílel z bezprostřední blízkosti, stál ale ve výhledu Chromého, který kotouč vyrazil svou výstrojí.

16:39
    Matiaško se vrací zpátky do hry.

16:20
    Jentzch zavážel puk před Chromého, ale skončil sražen u mantinelu. Ke kotouči se dostává Rauhala a ten je o poznání úspěšnější. Hraje se v pásmu Třince.

15:18
    Třinec se při první příležitosti osvobozuje.

14:39
    V plném počtu se nehrálo dlouho. Na trestnou se poroučí pro změnu Ocelář Matiaško, kterého hlavní arbitr odměnil dvěma minutami za hákování protihráče.

13:37
    A nyní už trest vypršel. Wetzelsber se vrací zpátky na led.

13:23
    Po vhazování před Chromým se chtěl Třinec osvobodit a snad i nějak využít svoji početní výhodu, ale Rauhala jednoho z Ocelářů okradl o puk.

11:36
    A ihned po úspěchu si Salcburg svoji zatím příznivou situaci opět komplikuje. Dvě trestné minuty za nedovolené bránění pro Jacoba Wetzelsbera.

09:53
    Tak tohle bylo opravdu na poslední chvíli! Brankář Salcburgu Mnich už naznačoval návrat potrestaného Macháčka zpět na ledovou plochu, když dvě vteřiny před vypršením jeho trestu vzal celou akci na sebe kapitán týmu JUSTIN SCHUTZ a zakončil za Chromého záda. Asistence: Timo Bakos.

09:16
    Wirt se při svém golfáku možná až příliš rozohnil a branku minul. Kotouč zůstává ležet před brankovištěm, odkud se ho pokouší dorazit Hefke, ale ani ten není úspěšný.

07:55
    První přesilová hra pro rakouský celek. Štěpán Macháček se na dvě minuty usadí na trestnou za podražení.

06:43
    Schutz zvolil namísto přihrávky střelu z první, zamířil si ke vzdálenější tyči, ale přestřelil.

05:43
    A nyní už je Salcburg opět v pěti hráčích.

05:20
    Třinci se hra v početní výhodě prozatím nedaří. Zatím jsme neviděli ani jednu střelu.

05:05
    Rakušané vyhazují.

04:39
    Matiaško nahazuje kotouč dopředu, ten se ale nechce ve třetině Salcburku jen tak snadno usadit.

03:44
    Dvě trestné minuty pro Alexandra Frandla za držení.

03:42
    Po srážce u mantinelu nás čeká první vyloučení. Třinec čeká přesilovka.

03:16
    Hru prozatím kouskují častá přerušení. Nyní byl pískán ofsajd rakouského celku.

03:10
    Hefke zamířil sám dopředu a v akci jeden proti dvěma zamířil na Chromého, nastřelil ale jen jednoho z bránících Ocelářů.

02:00
    Vhazování po levé Chromého ruce ovládli třinečtí hokejisté, kteří se následně propracovávají před Mnicha. Ten si po střele Marguše, jež zamířil z úhlu v prostoru pravého kruhu, připisuje zdárný zákrok.

02:00
    Frandl si na útočné modré Salcburgu říkal o přihrávku, ale kotouč končí nahozen na zadní mantinel ve třinecké polovině.

01:06
    Salcburk chvíli operoval před Chromým, ale hosté se osvobozují.

00:06
    Úvodního buly se ujímají Rakušané. Vhazování se ale bude opakovat po pravé Mnichově ruce.

00:01

Úvodní pozdrav zpoza modrých čar. Můžeme začít s hokejem.

Na ledě probíhá rozbruslení obou soupeřů. Utkání začne za malou chvíli.

EC Red Bull Salzburg: Mnich (Dvorkins) – Wetzelsber, Rattensberg, Kail, Wirt, Frandl, Wirth, Sander – Schutz (C), Schitz (A), Rauhala, Jentzch, Bakos, Huber, Tschierisch, Hede, Hefke, Chrobot, Vogt, Predan, Stewart. Trenér: Andrei Lavrov.

HC Oceláři Třinec: Chromý (Kučera) – Bulava, Srníček, Weber, Konderla, Michálek, Homola (A) – Havránek, Čmiel, Tománek, Matiaško, Matěj, Indrst, Marguš, Bernovský, Mikler, Rybnikár, Macháček, Peterek (C), Raška (A), Plandor. Trenér: Miroslav Čečotka.

5. ZSC Lions Zürich – 0 bodů / 3 zápasy

Oceláři Třinec mají před sebou posledního soupeře, kterým je EC Red Bull Salzburg. Oceláři mají na svém kontě v aktuální chvíli sedm bodů – první kompletní výhru za tři body získali po porážce Curychu 6:2, jeden bod jim ponechala Riga po neúspěšných nájezdech a další tři body ukořistili na berlínských Eisbären, které zničili v poměru 4:2.

Salcburk má o jeden bod méně. Nutno však podotknout, že mu na rozdíl od Třince zbývají zápasy dva. Prozatím své soupeře drtí takovým způsobem, že jejich oponenti nestačí vstřelit ani tu pomyslnou čestnou branku. Eisbären skončili po kolotoči s Rakušany ostudně poraženi 0:5 a Riga inkasovala porážku 0:3. Red Bull vám zřejmě doopravdy dává křídla.

Zdravím vás u dalšího utkání Memoriálu Jana Marka. Dnes nás čeká poslední hrací den, zítra už půjde do tuhého, jelikož už od brzkého rána startuje semifinále a ještě v ten samý den odpoledne se dozvíme, kdo pozvedne vytoužený zlatý pohár.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Petra Pilbauerová

Branky a nahrávky: 10. Schutz (Bakos), 31. Schutz, 39. Predan (Wirth), 48. Stewart (Schitz, Frandl), 54. Schutz (Wetzelsber), 58. Bakos (Huber, Schutz) – 27. Čmiel (Marguš, Macháček), 51. Matiaško (Tománek)

Rozhodčí: Battěk – Ovsík, Kokavec