HC Slovan – Kloten 3:1 (kon.) | IHS Riga – Zürich 5:1 (kon.) | Davos – Sparta 1:9 (kon.)
Salzburg – Třinec 6:2 (kon.) | Jungadler Mannheim – HC Slovan 5:4 (kon.) | Eisbären – IHS Riga 5:6 (0:1 po s.n.)
Kloten – Davos 3:4 (0:1 po s.n.) | Zürich – Salzburg 2:4 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
HC Oceláři Třinec
Sobota 08.04.2017, 11:30 • Tipsport arena • Memoriál Jana Marka • Skupina B

57:04
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Schutz s TIMO BAKOSEM si v jedné lajně evidentně rozumí. Druhý jmenovaný se po nahrávce u prvního gólu Salzburgu i sám prosazuje a to těsně mezi levou boční tyč a beton brankáře. Asistence: Paul Huber, Justin Schutz.

53:21
    Kapitán rakouského celku JUSTIN CHUTZ může slavit vstřelení hattricku! Spolu se svým týmem se prosazuje navzdory vlastnímu oslabení. Asistence: Jacob Wetzelsber.

53:03
    Alexander Frandl se při své obranně nechal možná až příliš unést a míří na dvě minuty na trestnou za držení.

50:39
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Weber – 2 min., podražení).

50:32
    Třinec právě vstřelil branku!
    Střela MICHALA MATIAŠKA přináší naději na třineckou střídačku a to navzdory návratu potrestaného Rakušana zpátky na led. Asistence: Ondřej Tománek.

47:40
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Vogt – 2 min., hákování).

47:29
    Přesilovková kombinace vedená MACKEM STEWARTEM se vyplácí a Salzburg se posouvá do vedení o tři branky. Asistence: Etwin Schitz, Alexander Frandl.

46:14
    Držení Jana Webera neuniklo jeho pozornému oku. Ocelář jde na dvě minuty ven ze hry.

44:01
    Dvouminutový oddech na trestné pro Jonase Kaila za podražení.

41:50
    Oceláři přelétli před Mnicha, kterého si ideálně položili, ke střele do uvolněného brankoviště je ale salzburští hráči nepustili.

38:51
    Před tím nejhorším je to ale nezachránilo. ALIAZ PREDAN využil Chromého protipohybu a zakončil k odhalené vzdálenější tyči. Asistence: Moritz Wirth.

34:40
    A nyní si Indrst odpočine na trestné. Za své sekání po dobu dvou minut. Čeká nás hra čtyři na čtyři.

33:35
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Jentzch – 2 min., hákování).

30:23
    Kapitán Salcburgu JUSTIN SCHUTZ se dostává opět do akce! Využil rychlého kontru a zakončil k jedné z bočních tyčí, odkud se puk sám usměrnil mezi tři tyče Ocelářů. Bez asistence.

26:31
    MATOUŠ ČMIEL dostal od Marguše přihrávku do předbrankového prostoru, využil Mnichovy nepozornosti, jež hlídal opačný růžek a zakončil do spodní poloviny mezi brankářův beton a boční tyčku. Asistence: Tobiáš Marguš, Štěpán Macháček.

14:39
    V plném počtu se nehrálo dlouho. Na trestnou se poroučí pro změnu Ocelář Matiaško, kterého hlavní arbitr odměnil dvěma minutami za hákování protihráče.

11:36
    A ihned po úspěchu si Salcburg svoji zatím příznivou situaci opět komplikuje. Dvě trestné minuty za nedovolené bránění pro Jacoba Wetzelsbera.

09:53
    Tak tohle bylo opravdu na poslední chvíli! Brankář Salcburgu Mnich už naznačoval návrat potrestaného Macháčka zpět na ledovou plochu, když dvě vteřiny před vypršením jeho trestu vzal celou akci na sebe kapitán týmu JUSTIN SCHUTZ a zakončil za Chromého záda. Asistence: Timo Bakos.

07:55
    První přesilová hra pro rakouský celek. Štěpán Macháček se na dvě minuty usadí na trestnou za podražení.

03:44
    Dvě trestné minuty pro Alexandra Frandla za držení.

Petra Pilbauerová

Branky a nahrávky: 10. Schutz (Bakos), 31. Schutz, 39. Predan (Wirth), 48. Stewart (Schitz, Frandl), 54. Schutz (Wetzelsber), 58. Bakos (Huber, Schutz) – 27. Čmiel (Marguš, Macháček), 51. Matiaško (Tománek)

EC Red Bull Salzburg: Mnich (Dvorkins) – Wetzelsber, Rattensberg, Kail, Wirt, Frandl, Wirth, Sander – Schutz (C), Schitz (A), Rauhala, Jentzch, Bakos, Huber, Tschierisch, Hede, Hefke, Chrobot, Vogt, Predan, Stewart. Trenér: Andrei Lavrov.
    HC Oceláři Třinec: Chromý (Kučera) – Bulava, Srníček, Weber, Konderla, Michálek, Homola (A) – Havránek, Čmiel, Tománek, Matiaško, Matěj, Indrst, Marguš, Bernovský, Mikler, Rybnikár, Macháček, Peterek (C), Raška (A), Plandor. Trenér: Miroslav Čečotka.

Rozhodčí: Battěk – Ovsík, Kokavec