Třinec – Olomouc 3:4 (0:3 po s.n.) | Jihlava – Vítkovice 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Litvínov 2:0 (kon.)
Zlín – Mountfield HK 2:1 (1:0 po s.n.) | Chomutov – Plzeň 1:4 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 4:5 (kon.)
Sparta – Liberec 7:1 (kon.)
HC Sparta Praha
7:1 (3:0, 3:0, 1:1)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 29.09.2017, 18:30 • O2 arena, Praha • Tipsport extraliga • 8. kolo

55:46
    V krátkém sledu jde Sparta znovu do čtyř, tentokrát obdržel Dominik Uher dvě minuty za napadení.

52:04
    Nyní ale už tresty padají. Sparta opět půjde do čtyř, dvě minuty dostává Jiří Smejkal za hákování.

48:36
    Richard Nedomlel dostává 2 minuty + osobní desetiminutový trest za zásah do oblasti hlavy a krku, společnost mu bude dělat na trestné lavici Robert Říčka.

43:51
    Po tlaku ve sparťanské třetině usedá na trestnou lavici Petr Zámorský, který se provinil hákováním.

41:02
    Úvodem třetího dějství usedá na trestnou lavici liberecký Martin Bakoš, který odsedí trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

29:29
    Po navýšení skóre přichází nemilý moment pro domácí, Petr Vrána dostává dvě minuty za držení hole, uvidíme, jestli se Liberci podaří zužitkovat početní výhodu.

26:13
    Sparta si zahraje další přesilovou hru, na trestnou lavici usedl Tygr Petr Kolmann za hákování.

18:34
    Před koncem prvního dějství usedá na trestnou lavici liberecký Adam Jánošík, který v útočné třetině seknul jednoho z bránících hráčů.

10:55
    Nepovedlo se, avšak Sparta si zahraje opět v početní převaze, Petr Jelínek obdržel dvě minuty za vysokou hůl.

06:48
    Provinilcem je domácí útočník Jiří Smejkal, který si odpyká dvě trestné minuty za sekání.

02:39
    Ještě před návratem Lakatoše usedá na trestnou lavici i sparťanský hráč, Juraj Mikuš si odpyká dvě minuty za hákování.

01:03
    Máme tu první vyloučení zápasu, na trestnou lavici usedá liberecký Dominik Lakatoš za nedovolené bránění.

Martina Martinková

Branky a nahrávky: 13. Pech (Kalina, Forman), 17. Smejkal (Nedomlel, Pech), 20. Reichenberg, 29. Říčka (Reichenberg), 31. Kudrna (T. Pavelka), 34. Černoch (Uher), 43. Forman (Pech, Kalina) – 55. Ordoš (Pyrochta, Jašek)

HC Sparta Praha: Aittokallio (Honzík) – T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Nedomlel, Zámorský, Mikuš, Kalina – Forman, Reichenberg, Říčka – Klimek, P. Vrána (A), J. Hlinka (C) – Smejkal, Pech, Kumstát (A) – Kudrna, Černoch, Uher.
    Bílí Tygři Liberec: Will (21. Stezka) – Ševc (C), Pyrochta, Jánošík (A), Plutnar, Derner, Kolmann, Havlín – Bakoš, Bulíř, Jašek – Lakatoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – J. Stránský, Vantuch, Ordoš – Hrabík, D. Špaček, A. Dlouhý.

Rozhodčí: Pešina, Hribik – Frodl, Špůr

Diváci: 8 032