Třinec – Olomouc 3:4 (0:3 po s.n.) | Jihlava – Vítkovice 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Litvínov 2:0 (kon.)
Zlín – Mountfield HK 2:1 (1:0 po s.n.) | Chomutov – Plzeň 1:4 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 4:5 (kon.)
Sparta – Liberec 7:1 (kon.)
HC Sparta Praha
7:1 (3:0, 3:0, 1:1)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 29.09.2017, 18:30 • O2 arena, Praha • Tipsport extraliga • 8. kolo

55:46
    V krátkém sledu jde Sparta znovu do čtyř, tentokrát obdržel Dominik Uher dvě minuty za napadení.
    54:02 Jan ORDOŠ - 7:1
    Zdroj: Hokejka TV

54:02
    Liberec právě vstřelil branku!
    Krátce před návratem Smejkala na ledovou plochu se Tygři prosazují v přesilové hře. Rychlé přihrávky nakonec našly recept na Aittokallia, na bránu nahodil puk Pyrochta, kotouč nalezl JAN ORDOŠ, jenž překonal ležícího Fina. Asistence: Filip Pyrochta, Lukáš Jašek.

52:04
    Nyní ale už tresty padají. Sparta opět půjde do čtyř, dvě minuty dostává Jiří Smejkal za hákování.

48:36
    Richard Nedomlel dostává 2 minuty + osobní desetiminutový trest za zásah do oblasti hlavy a krku, společnost mu bude dělat na trestné lavici Robert Říčka.

45:17
    Tygři ale pokračují v tlaku, Jan Ordoš dokonce nastřelil tyčku sparťanské svatyně.

43:51
    Po tlaku ve sparťanské třetině usedá na trestnou lavici Petr Zámorský, který se provinil hákováním.

43:34
    Vynikající zákrok Samiho Aittokallia. Nejprve se postavil střele zblízka Jana Ordoše a následně roztaženým betonem zabránil dvěma dorážkám Petra Jelínka.
    42:37 Miroslav FORMAN - 7:0

42:37
    Sparta právě vstřelila branku!
    Nakonec netrvalo dlouho a domácí využili přesilovou hru. V mezikruží obdržel Pechovu přihrávku MIROSLAV FORMAN, jenž přesně poslal kotouč k pravé tyči Stezkovy brány. Asistence: Lukáš Pech, Petr Kalina.

41:02
    Úvodem třetího dějství usedá na trestnou lavici liberecký Martin Bakoš, který odsedí trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

35:17
    Po dlouhé době se finský brankář zapotil ve svém brankovišti, nejprve si musel poradit se střelou a následně s dorážkami severočeských šelem, ale vše ustál.
    33:30 Jiří ČERNOCH - 6:0

33:30
    Nicméně Pražané jsou v náramné pohodě a návrat ke Stezkovi končí šestou trefou. Z pravé strany Uher poslal puk přesně na hůl JIŘÍHO ČERNOCHA, jenž si s kotoučem pohrál a prostrčil černou pryž k levé tyči liberecké brány. Asistence: Dominik Uher.
    30:42 Andrej KUDRNA - 5:0

30:42
    O2 arenou zní "Pátá". V oslabení nejprve ujel Jiří Černoch, tomu se brejková akce nepodařilo zužitkovat, jenže o několik vteřin poté se do stejné situace dostal jeho kolega ANDREJ KUDRNA, který oblafnul Stezku a prostrčil mu puk za záda. Asistence: Tomáš Pavelka.

29:29
    Po navýšení skóre přichází nemilý moment pro domácí, Petr Vrána dostává dvě minuty za držení hole, uvidíme, jestli se Liberci podaří zužitkovat početní výhodu.
    29:00 Robert ŘÍČKA - 4:0

29:00
    Domácí se prosazují i přes nevyužitou přesilovku. Okamžitě po vhazování v útočné třtině se puku ujal ROBERT ŘÍČKA, který si nehlídán ještě popojel zleva blíže k bráně a propasíroval kotouč k bližší tyči. Asistence: Alexander Reichenberg.

28:06
    Stupňující tlak mohl přinést čtvrtý gól, řada dorážek sparťanů udělala mladému libereckému brankáři mnoho vrásek, puk dokonce skotačil na brankovišti, ale levá tyč Stezkovi svatyně nepustila kotouč za brankovou čáru.

26:13
    Sparta si zahraje další přesilovou hru, na trestnou lavici usedl Tygr Petr Kolmann za hákování.

20:01
    Střídání v týmu Bílí Tygři Liberec: ze hřiště odchází Roman Will, přichází Aleš Stezka.
    19:30 Alexander REICHENBERG - 3:0

19:30
    Domácí využívají početní výhodu. Úspěšným střelcem je ALEXANDER REICHENBERG, jehož první pokus dokázal Will vyrazit před sebe, jenže puk si Nor našel znovu a napodruhé byl úspěšný, když poslal puk do poloprázdné brány roztaženého libereckého gólmana. Bez asistence.

18:34
    Před koncem prvního dějství usedá na trestnou lavici liberecký Adam Jánošík, který v útočné třetině seknul jednoho z bránících hráčů.
    16:58 Jiří SMEJKAL - 2:0

16:58
    Pražané vedou již o dva góly. Na střelu od modré čáry Richarda Nedomlela poctivě čekali dva hráči Sparty před brankovištěm, úspěšně ji tečoval JIŘÍ SMEJKAL, pro kterého je to druhá trefa v sezoně. Asistence: Richard Nedomlel, Lukáš Pech.

13:13
    Velké štěstí teď přálo Aittokalliovi, jeden z libereckých hráčů vypálil z levého kruhu, nicméně kotouč se odrazil od vzdálenější tyče do rohu kluziště.
    12:16 Lukáš PECH - 1:0

12:16
    Jenže na druhý pokus to již LUKÁŠI PECHOVI vyšlo. Povyjel si do levého kruhu, odkud napřáhl a přesně mířenou střelou zavěsil puk pod víko, Will proti domácímu střelci neměl nejmenší šanci. Asistence: Petr Kalina, Miroslav Forman.

11:55
    V gólové šanci se ocitl Lukáš Pech, který ale z blízkosti neprocpal puk za Willova záda.

10:55
    Nepovedlo se, avšak Sparta si zahraje opět v početní převaze, Petr Jelínek obdržel dvě minuty za vysokou hůl.

06:48
    Provinilcem je domácí útočník Jiří Smejkal, který si odpyká dvě trestné minuty za sekání.

05:55
    Na druhé straně se ve veliké šanci ocitl Petr Vrána, který bekhendem zvedal puk z bezprostřední blízkosti, nicméně Will zasáhl.

05:28
    Stránský hbitě vystřelil z pravého kruhu, nicméně Aittokallio se včas přemístil a vytěsnil puk do bezpečí.

02:39
    Ještě před návratem Lakatoše usedá na trestnou lavici i sparťanský hráč, Juraj Mikuš si odpyká dvě minuty za hákování.

01:03
    Máme tu první vyloučení zápasu, na trestnou lavici usedá liberecký Dominik Lakatoš za nedovolené bránění.

Martina Martinková

Branky a nahrávky: 13. Pech (Kalina, Forman), 17. Smejkal (Nedomlel, Pech), 20. Reichenberg, 29. Říčka (Reichenberg), 31. Kudrna (T. Pavelka), 34. Černoch (Uher), 43. Forman (Pech, Kalina) – 55. Ordoš (Pyrochta, Jašek)

HC Sparta Praha: Aittokallio (Honzík) – T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Nedomlel, Zámorský, Mikuš, Kalina – Forman, Reichenberg, Říčka – Klimek, P. Vrána (A), J. Hlinka (C) – Smejkal, Pech, Kumstát (A) – Kudrna, Černoch, Uher.
    Bílí Tygři Liberec: Will (21. Stezka) – Ševc (C), Pyrochta, Jánošík (A), Plutnar, Derner, Kolmann, Havlín – Bakoš, Bulíř, Jašek – Lakatoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – J. Stránský, Vantuch, Ordoš – Hrabík, D. Špaček, A. Dlouhý.

Rozhodčí: Pešina, Hribik – Frodl, Špůr

Diváci: 8 032