Liberec – Davos 4:3 (kon.) | Wolfsburg – Salzburg 4:5 (kon.) | JYP – Něman Grodno 3:2 (1:0 po s.n.)
Mnichov – Brynäs 2:3 (kon.) | HV71 – Třinec 2:1 (3:1 po s.n.) | Frölunda – Gap 5:1 (kon.)
Esbjerg – Mannheim 2:6 (kon.) | Kometa Brno – Malmö Redhawks 5:4 (po pr.) | Vienna Capitals – Zug 5:3 (kon.)
Cracovia – IFK Helsinky 0:6 (kon.) | EC-KAC – Zürich 2:1 (po pr.) | Cardiff – Växjö 5:1 (kon.)
Nottingham – TPS 2:0 (kon.)
Cardiff Devils
5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Växjö Lakers
Úterý 03.10.2017, 20:00 • Ice Arena Wales • Hokejová Liga mistrů • Skupina E

Växjö Lakers dnes rozhodně nepodalo dobrý výkop, poprvé ve skupině prohrálo. Naopak domácí Cardiff Devils vyhrál druhý zápas ve skupině, poprvé se radoval za tři body. Domácí hokejisté podali velmi dobrý taktický výkon, klíčové fáze (dlouhé oslabení) zvládli, díky čemuž vyhráli tento duel zaslouženě 5:1. (22:14:04)

59:50
    Posledních deset sekund se dohrává za skandovaného potlesku, fanoušci slaví, hokejisté Cardiffu také.

59:40
    V poklidném tempu se duel dohrává.

59:15
    Domácí fanoušci slaví výhru svého týmu, takovou dominanci čekal málokdo.

58:44
    Devils se probojovali do útočného pásma, kde o kotouč přišli. Že by jim to nějak výrazně vadilo, to se napsat nedá.

58:22
    Växjö Lakers se nemůže dostat do střelecké pozice, domácí obrana za skandovaného potlesku hraje spolehlivě.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
    57:06 Mark RICHARDSON - 5:1

57:06
    Cardiff právě vstřelil branku!
    Z vlastního obranného pásma se prosazuje střelou do prázdné branky MARK RICHARDSON. Jeho pokus přes celé kluziště nezastavil nikdo z obránců hostujícího celku.

56:47
    Bowns musí být pozorný, ale ve spolupráci s obránci dokázal nepříjemnou situaci vyřešit.

56:01
    Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

55:19
    Do rychlé protiakce se dostal hostující celek, následně musel brankář Bowns zasahovat. Vhazovat se bude před jeho brankou.

54:43
    Momentálně jsou domácí fanoušci asi nejaktivnější z celého zápasu. Navíc hráči v červených dresech se dostali do útočného pásma, kde se pokouší překonat obranu soupeře.

54:02
    Puk vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

53:35
    Po komerční přestávce pokračuje třetí třetina. Kotouč mají za svou brankou domácí a pokouší se rychle dostat hru do útočného pásma.

53:20
    Domácí hokejisté i fanoušci mohou být spokojenější, vedou o tři góly a zápas se blíží ke svému konci. Lakers naopak tahají za kratší konec pomyslného provazu a jejích kouč rozhodně spokojený není.

52:45
    Richardson velmi dobře zapracoval před svou brankou a zastavil zajímavě vypadající akci soupeře.

52:05
    Mnoho šancí k vidění není, v poklidném tempu se zápas dohrává. Hosté sice mají ještě hodně času pokusit se s výsledkem něco udělat, ale očividně už nemají sílu.

50:45
    Rosén se zkoušel prosadit do v útočném pásmu, jeho počínání v osobním souboji bylo na hranici pravidel, sudí nechávají hru plynout.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Na výraznější střelecký pokus čekáme.

49:45
    Lakers zjednodušili hru, hrají přímočařeji, uvidíme, zda to bude mít vliv na výsledek zápasu.

49:13
    Wistén se protlačil do střelecké pozice, ale s jeho pokusem si dokázala obrana snadno poradit. Brankář ani zasahovat nemusel.

48:19
    Hostující celek sice vstřelit první branku v zápase, ale také inkasoval další úder. Cardiff míří za výhrou v tomto zápase. Hosté nemohou přijít na styl hry, který by na domácí obranu platil.

47:50

47:10
    Domácí celek hraje přesilovou hru aktivně, je v útočném pásmu, ale nemůže se propracovat do výraznější střelecké pozice.

45:50
    Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Eric Martinsson – 2 min., nedovolené bránění).
    45:20 Joey HADDAD - 4:1

45:20
    Bleskově si domácí hokejisté berou zpět tříbrankové vedení. Kotouč se příhodně odrazil do míst, kde byl JOEY HADDAD, který bez dlouhého přemýšlení puk napálil na vzdálenější tyč. Asistence: Joey Martin a Ben Bowns.
    44:23 Linus HÖGBERG - 3:1

44:23
    Växjö právě vstřelilo branku!
    Hostující celek velmi rychle využívá přesilovou hru, po pěkné přihrávce posílá kotouč do odkryté branky LINUS HÖGBERG. Asistence: Linus Fröberg a Pontus Netterberg.

44:11
    Vyloučení v týmu Cardiff Devils (Joey Haddad – 2 min., držení protihráče).

43:24
    Lakers střídají, kotouč mají za svou brankou. Pokouší se hrát aktivně, ale domácí obrana zatím působí velmi jistým a neprostupným dojmem.

42:47
    Ben Youds vypálil od modré čáry, jeho projektil ještě někdo tečoval před brankou, ale kotouč končí mimo.

41:48
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

40:32
    Hostující celek začal aktivně, do střelecké pozice se dostal Brodecki, jeho pokus ale domácí brankář snadno vyrazil.

40:01
    Zápas pokračuje třetí třetinou, domácí celek vede o tři góly a míří za výhrou.

40:01

Domácí celek ve druhé třetině navýšil své vedení. Aktuálně vede Cardiff o tři góly a má namířeno k výhře. Lakers se marně pokouší najít recept na defenzivu Devils.

40:00

39:37
    Richardson výborně vypíchl puk, zastavil tak slibně vypadající akce Lakers.

39:17
    Växjö má kotouč pod kontrolou, ale nemůže se probojovat do střelecké pozice.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině, v poklidném tempu se třetina dohrává.

38:48

38:12
    Asselin zakončoval poněkud kostrbatou kombinaci domácího celku, jeho rána ale končí mimo branku. Zatím nejvýraznější šance v přesilovce.

37:12
    Cardiff má k dispozici přesilovou hru, během které může navýšit své vedení. Zatím se ale domácí nemohou do výraznější šance dostat.

36:48
    Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Peter Andersson – 2 min., držení protihráče).
    35:22 Craig MOORE - 3:0

35:22
    Krásná rána, 3:0. CRAIG MOORE se dostal do přečíslení dva na jednoho. Všichni čekali přihrávku, ale on vystřelil a poslal puk nechytatelně pod horní tyčku. Brankář lapačkou nedokázal kotouč zastavit. Asistence: Josh Batch.

34:58
    Martinsson se pokoušel probojovat do střelecké pozice, k puku se ale nedostal, protože jej holí odehrál rychleji domácí brankář.

33:34
    Až nyní se fanoušci domácího celku ozývají a ženou své oblíbence vpřed. Hosté si mnoho šancí nevytváří, a tak a aktivita je na domácích.

32:20
    Tým Växjö Lakers se probojoval do útočného pásma, ale rána od modré, kterou vyslal Eric Martinsson končí mimo branku.

31:36
    Atmosféra v Ice Arena Wales není příliš elektrizující, fanoušci nefandí, jen při velkých šancích.

30:37
    Myers si výborně najel do volného prostoru, kam směřovala přihrávka. Domácí hráč byl ale svou šancí natolik překvapený, že nedokázal zakončit.

30:10
    Komerční přestávka.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny. Mnoho šancí k vidění opravdu není, sledujeme klidný hokej.

29:20
    Växjö se pokouší od své branky založit útočnou akci, kotouč vedl Netterberg, který se ovšem do střelecké pozice dostat nedokázal.

28:37
    Andrew Lord se protlačil do zakončení, kotouč svou holí sice jemně tečoval, ale nedokázal trefit branku.

28:18
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

27:03
    Cardiff hraje takticky velmi dobře, vede o dva góly, hraje daleko od své brány. Hosté mají velké problémy s přechodem do útočného pásma.

25:20
    Hostující celek nyní hraje aktivně, pokouší se vstřelit kontaktní branku, Bohm to zkoušel od modré čáry, na jeho střelu ale domácí brankář viděl, a tak neměl problém zasáhnout.
    24:20 Sean BENTIVOGLIO - 2:0

24:20
    Díky trpělivé hře přidávají domácí hokejisté druhou branku. Fournier přihrával spoluhráči, tím byl SEAN BENTIVOGLIO. Jeho pokus zapadl k tyčce. Kotouč možná ještě brankář tečoval. Asistence: Gleason Fournier a Matthew Myers.

23:18
    Bowns musel být pozorný, od modré čáry na něho vyslal kotouč hostující hráč. Perssonův pokus ale domácí gólman snadno kryl.

21:36
    Lundberg se pokoušel probojovat do předbrankového prostoru, ale neuspěl.

21:08
    Vhazovat se po zakázaném uvolnění bude před domácí brankou. Hosté vyhráli kotouč, a tak se pokouší něco vymyslet před brankou.

20:29
    Domácí celek se dostal do střelecké pozice, zakončení ale Lakers zablokovali a sami se dostali ke střele. Bowns kryje ránu soupeře.

20:01
    Zápas, ve kterém jsme zatím viděli jen jednu branku, pokračuje druhou třetinu.

20:01

Po první nepříliš záživné první třetině vede domácí celek o jednu branku. Po pěkné kombinaci se prosadil v desáté minutě Morissette. Hosté následně hráli díky faulu loktem čtyřminutovou přesilovku, během které si ale žádnou výraznější šanci nepřipravili.

20:00

19:41
    Hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

19:21
    Hosté mají kotouč pod kontrolou, od modré zakončoval Netterberg, jehož pokus domácí defenziva poslala do ochranné sítě nad bránou.

19:00
    Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry v první třetině.

18:33
    Mnoho šancí momentálně k vidění není. Fanoušci zde v Cardiffu zatím viděli jednu jedinou branku, k jejich radosti ji vstřelil domácí celek.

17:41
    Lakers se protlačili do útočného pásma, od modré čáry nahazoval Persson, jehož pokus snadno kryje Browns.

17:10
    Hostující celek zachytil kotouč na útočné modré a málem se dostal do střelecké pozice, domácí obrana ale situaci zachránila na poslední chvíli.

16:36
    Bowns musel zasahovat po střele soupeře, z dobré pozice to zkoušel Högberg. Jeho rána ale šla do střelu branky.

16:05
    Madsen vypálil od modré čáry, s jeho pokusem si snadno poradil domácí brankář.

15:44
    Sledujeme klidnější pasáž hry, buly před brankou hostů. Andersson měl kotouč pod kontrolou, ale nedokázal vypálit.

14:47
    Crowder se dostal na malý moment do pozice, ze které mohl vypálit, ale kotouč se k němu nedostal.

14:35

14:18
    Rondbjerg to zkoušel individuálně, ale neprošel přes domácí obránce.

13:16
    Domácí celek k radosti fanoušků brání oslabení velmi dobře a hosté vůbec neví, jaký styl hry hrát.

12:45
    Växjö se až nyní dostalo do pásma, Youds vypálil od modré nepřesně.

12:12
    Cardiff Devils hraje oslabení velmi dobře, hosté se nemohou do výraznější šance dostat.

11:35
    Domácí celek vybojoval buly v útočném pásmu, dobře totiž vypálil Moore.

11:24
    Rahimi od své branky rozjíždí další útočnou akci, ale Lakers se nemohou stabilně dostat na útočnou polovinu.

10:52
    Rondnbjerg se nabízel na rychlou přihrávku, ale kotouč se k němu nedostal. Následně kryje ránu od modré domácí brankář.

10:35
    Vyloučení v týmu Cardiff Devils (Craig Moore – 2 min., faul loktem + 2 min., faul loktem).

10:01
    Morisseitte se propracoval do další střelecké pozice, ale jeho pokus nebyl přesný.

09:42
    Hráči v červeném, tedy domácí se dostali do jednobraného vedení, ale dál jsou aktivní a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.
    09:27 Jake MORISSETTE - 1:0

09:27
    Domácí celek se dostává do vedení, po rychlé kombinaci zakončoval nikým neatakovaný JAKE MORISSETTE. Hostující obránce se nedokázal vrátit dostatečně rychle. Asistence: Andrew Hotham.

08:43
    Domácí celek vybojoval vhazování v útočném pásmu, ale do výraznější šance se v přesilovce dostat nemůže. Bentiviglio neuspěl nadvakrát, nepřekonal brankáře soupeře.

07:45
    Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Eric Martinsson – 2 min., sekání).

07:20
    Hosté rozehrávají od své branky, kotouč do útočného pásma dostal Lundberg, který ale nepřesně přihrál.

06:23
    Bowns se zapojil do rozehrávky svého celku, jenže obránci přišli o kotouč, a tak se musí bránit.

06:05
    Sledujeme klidný hokej, na výraznější šance stále čekáme. Fanoušci zatím sledují podprůměrný hokej.

05:06
    Hosté mají více ze hry, jsou v útočném pásmu, ale nemohou se protlačit do lepší střelecké pozice.

04:40
    Bowns musel zasahovat po střele hostujícího branku Madsena, hra je tak přerušena.

03:55
    Faryna se protlačil do střelecké pozice, jeho pokus byl zablokovaný.

03:35
    Devils mají velké problémy s rozehrávkou, hosté aktivně napadají na útočné polovině.

03:01
    Domácí celek vyhrál buly před svou brankou, ale následně odehrál kotouč jen na icing. Vhazování se tak bude opakovat.

02:33
    Lundberg se pokoušel probojovat do střelecké pozice, ale obrana ho blíže k brance nepustila.

01:57
    Hraje se spíše ve středním pásmu, mnoho vyložených šancí jsme zatím neviděli.

01:20
    Vhazovat se bude před brankou hostů. Domácí celek vyhrál buly, dostal se ke střele od modré, ale bránu minul.

00:49
    Další zakázané uvolnění, buly znovu před brankou Cardiffu.

00:43
    Domácí odehráli jen na icing, a tak je z toho zakázané uvolnění. Vhazování před brankou Brownse.

00:15
    V poklidném tempu zápas začíná, jako první se do pásma dostal hostující celek.

00:01

Cardiff Devils: Bowns (Murdy) – Richardson, Hotham, Paris, Fournier, Louis, Reddock – Haddad, Martin, Asselin – Morisseitte, Myers, Bentiviglio – Faryna, Ulmer, Lord – Moore, Crowder, Batch

Växjö Lakers: Andren (Eltonius) – Youds, Rahimi, Martinsson, Andersson, Persson, Lundberg. Högberg, Bohm – Brodecki, Rosén, Calof – Netterberg, Fröberg, Rondnbjerg – Lundberg, Josefsson, Wistén – Carnbäck, Madsen

Rozhodčí: Vinnerborg. Smith – Motton, Rose.

Jedná se o zápas skupiny E. Växjö Lakers odehrálo čtyři zápasy, všechny vyhrálo. Z možných dvanácti bodů má jedenáct. V Liberci dokázal tento tým vyhrát až v prodloužení. Díky době hře si vybojoval s předstihem postup ze skupiny. Skóre má výrazně aktivní 18:9. Cardiff Devils je po čtyřech odehraných zápasech s dvěma body na posledním místě. V prodloužení vyhrál nad Davosem 4:3. Nestačil na Växjö 0:3, Liberec 2:5 a 3:7. Skóre má 10:25 a jeho postup je v rovině teorie.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Hokejové Ligy mistrů. V tomto zápase proti sobě nastoupí Cardiff Devils a Växjö Lakers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 10. Morissette (Hotham), 25. Bentivoglio (Fournier, Myers), 36. Moore (Batch), 46. Haddad (Martin, Bowns), 58. Richardson – 45. Högberg (Fröberg, Netterberg)

Rozhodčí: Vinnerborg. Smith – Motton, Rose