Jihoafr. republika – Burkina Faso 3:1 (kon.) | Uganda – Ghana 0:0 (kon.) | Nigérie – Zambie 1:0 (kon.)
Kamerun – Alžírsko 2:0 (kon.) | Guinea – Tunisko 1:4 (kon.) | Libye – DR Kongo 1:2 (kon.)
Kapverdy – Senegal 0:2 (kon.) | Maroko – Gabon 3:0 (kon.)
Kamerun
2:0 (1:0)
Alžírsko
Sobota 07.10.2017, 18:00 • Stade Omnisports Ahmadou-Ahidjo (Yaoundé) • Kvalifikace MS (Afrika) • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Kamerun

Domácí celek se v tabulce nachází na třetím místě a do postupu má hodně daleko. Ze čtyř zápasu se třikrát loučil s nerozhodným výsledkem a v předposledním zápase podlehl 0:4 Nigérii. Nejlepším střelcem týmu je hráč portugalského Porta Vincent Aboubakar, který má na svém kontě dva přesné zásahy. V posledním zápase se hráči opět utkali s Nigérii a díky brance právě zmíněného Aboubakara patnáct minut před koncem Kamerun urval jeden bod.

Zápasy Kamerunu v kvalifikaci:

Kamerun 1:1 Nigérie
    Nigérie 4:0 Kamerun
    Kamerun 1:1 Zambie
    Alžírsko 1:1 Kamerun

Alžírsko

Hosté na tom jsou v tabulce ještě o něco hůř. Ze čtyř zápasu utrpěli tři porážky a jednou se loučili s nerozhodným výsledkem. V posledním zápase se doma utkali se Zambii. Zápas nabídl vyrovnanou bitvu, ve které rozhodovali maličkosti. Nerozhodný stav v 66 minutě rozsekl Patson Daka a Zambie si domu odvezla tři cenné body. Nejlepším střelcem Alžírska je útočník Schalke Nabil Benteleb, který ovšem stálé léčí zranění z předposledního zápasu a je pravděpodobné, že do dnešního zápasu nezasáhne.

Kamerun 3:2 Alžírsko

Kamerun: Ondoa, Fai, Ngadjui, Teikeu, Leuko – Anguissa, Siani, Olinga – N"Jie, Bassogog, Aboubakar.
    Náhradníci: Goda, Bokwé, Castalletto, Mabouka, Tolo, Banana, Mandjeck, Ngamaleu, Nsame, Moukandjo, Pangop.

Alžírsko: M"Bolhi – Bensebaini, Cadamuro, Mandi, Benguit – Hanni, Taider – Bekfodil, Feghouli, Fares, Soudani.
    Náhradníci: Salhi, Chafai, Bendebka, Ferhat, Daham, Bennacer, Al Moussasaoui, Bentahar, Ghezzal, Bedrane..

1

2
    Ngadeu-Ngadjui se hned v úvodu prezentoval faulem a Alžírsko bude zahrávat první standartní situaci.

3
    Autové vhazování pro domácí tým poblíž pokutového území Ondoy.

4
    Siani napřáhl ze standartní situace a jeho rána se táhla pod břevno a brankář M"Bolhi se prezentuje skvělým zákrokem hned v úvodu zápasu.

6
    Hráči podstupují hlavičkové souboje uprostřed hrací plochy.

9
    M"Mbohli si vyběhl z branky a odkopáva ho daleko od své branky. Kamerun se bude snažit o další útočnou akci.

9
    Domácí hráči budou zahrávat volný přímý kop. Následnou střelu zblokoval jeden z hráču ve zdi a bude se zahrávat rohový kop.

11
    Odkop od branky Ondoy.

13
    Kamerun kombinuje u své branky s brankářem a snaží se na chvíli držet míč na svých kopačkách.

15
    Rohový kop pro domácí fotbalisty. N"Jie vyslal centr do vápna. Ani jeden ze spoluhráčů na centr nedosáhl a bude se opět odkopávat od branky.

18
    M"Bohli si míč připravil k odkopu od branky. Zvolil rozehrávku na krátkou vzdálenost a obránci míč drží na svých kopačkách.

21
    Kamerun vytváří tlak na soupeře a kombinuje před pokutovým územím hostujícího celku.

24
    Nigérie vytváří tlak na soupeře a kombinuje před brankou soupeře.

25
    Kamerun právě vstřelil branku!
    Domácí tým se ujímá vedení. Jeden z obránců hostujícího celku udělal hrubku a svou přihravkou našel Sianiho, který okamžite vyslal do sprintu CLINTONA N"JINA, který svou střelu ve skluzu poslal do protistrany brankáře. Nigérie se po velkém tlaku zaslouženě dočkala branky.
    25. N"JIE - 1:0

28
    Alžírsko bude zahrávat rohový kop. Feghouli svým centrem našel hlavičku Soudaniho, který svou hlavičku nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

32
    Odkop od branky hostujícího celku.

35
    Fai se prezentoval faulem uprostřed hrací plochy. Alžírsko bude zahrávat volný přímý kop.

38
    Rohový kop pro Alžírsko.

40
    Hosté se dostali do opravdu skvělé příležitosti. Belfoudil v pokutovém území našel kopačku Soudaniho. Druhý jmenovaný vyslal z první střelu na bránu. Střela letěla pár centimetrů od pravé tyče.

45
    Rozhodčí bude nastavovat dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

45+2

První poločas nabídnul pouze jednu branku. Kamerun dominoval a vytvářel tlak na soupeře. Jediná branka padla patnáct minut před koncem první půle. Jeden z obránců hostujícího celku udělal hrubku a svou přihravkou našel Sianiho, který okamžite vyslal do sprintu Clintona N"Jina, který svou střelu ve skluzu poslal do protistrany brankáře.

Druhý poločas začne přibližně v 19:05.

46

47
    Rohový kop pro domácí fotbalisty. Následny centr nenašel z hráču a bude se vhazovat.

51

52
    Standartní situace pro Alžírsko. Nejpíš bude následovat centr do malého vápna.

55
    Feghouli se ujme rozehrávky rohového kopu. Jeho centr našel pouze hlavičku Faia, který míč odvrací na další rohový kop.

58
    Feghouli vybojoval míč uprostřed hrací plochy a snaží se vymyslet centr na Soudaniho.

60
    Střídání v týmu Alžírsko: ze hřiště odchází Taider, přichází Bennacer.

62
    Leuko bude vhazovat poblíž ppotového území.

65
    Alžírsko se snaží s nepřiznivým stavem něco udělat a dostáva se do pokutového území. Chybí mu ovšem finální přihrávka.

67
    Standartní situace pro Alžírsko pár centimetrů od pokutového území. Leuko může být rád, že nezavinil penaltu.

73
    Alžírsko se i přes územní převahu nedokáže dostat do koncovky.

73
    Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Bassogog, přichází Mandjeck.

75
    Střídání v týmu Alžírsko: ze hřiště odchází Feghouli, přichází Ghezzal.

78
    Kamerun se dostává do tlaku a na hráčích je vidět, že chcou přidat druhou branku.

82
    Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Oliga, přichází Ngamaleu.

86
    Kamerun si pojistil výhru v závěru utkání. Hráči se dostali do rychlého protiútoku a míč si převzal FRANTZ PANGOB. Chytrou kličkou se dokázal uvolnit v pokutovém území a svou střelu umístil do levého dolního rohu.
    86. PANGOP - 2:0

90
    Rozhodčí bude nastavovat dvě minuty.

Zápas nabídnul jednoznačou převahuj Kamerunu. V celém zápase hráči tahali za delší konec provazu a jednoznačně dominovali. První branka utkání padla ve dvacáté páte minutě. Jeden z obránců hostujícího celku udělal hrubku a svou přihravkou našel Sianiho, který okamžite vyslal do sprintu Clintona N"Jina, který svou střelu ve skluzu poslal do protistrany brankáře. Čtyři minuty před koncem zápasu si Kamerun pojistil výhru, když si míč v pokutovém území převzal Frantz Pangob a nazaváhal. (19:55:19)