Petrohrad – Chanty-Mansijsk 4:3 (kon.) | Spartak Moskva – Jekatěrinburg 5:2 (kon.) | Riga – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
HC Slovan – Viťaz 4:5 (po pr.)
SKA Petrohrad
4:3 (1:0, 3:1, 0:2)
Jugra Chanty-Mansijsk
Úterý 21.11.2017, 17:30 • Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Mužstvo trenéra Znaroka je prozatím suverénem soutěže. Ze čtyřiatřiceti duelů získalo 90 bodů a s náskokem 21 bodů vévodí celé KHL.
    Opřít se může nejen o velmi kvalitní defenzívu, ale především o skvělý útok. Ten nasázel hned 145 branek a v tomto ohledu je SKA rovněž nejlepším klubem ligy.
    I před vlastním publikem má velice dobrou bilanci. Po sedmnácti zápasech si připsal na své konto 40 bodů a řadí se na 2. místo v tabulce domácích týmů Kontinentální hokejové ligy.

Sergej Širokov 31 (14+17)

Ve zcela diametrální pozici je celek Jugry. Ten má za sebou dvaatřicet zápasů, ze kterých vytěžil jen 27 bodů a je druhým nejhorším mužstvem Kontinentální hokejové ligy.
    Mizernou statistikou navíc disponuje i v obranné a útočné činnosti. Se skóre 56:103 je rovněž v obou směrech druhým nejhorším klubem celé ligy.
    Na ledech soupeře odehrála doposud třináct střetnutí a vydolovala z nich 15 bodů, které jí garantují 13. příčku ve Východní konferenci.

Češi a Slováci na soupiskách

Na soupisce není žádný český ani slovenský hokejista.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

SKA Petrohrad: Melničuk (Koskinen) – Vojnov, Zubarev, Hersley, Chafizullin, Gavrikov, J. Jakovlev, Rykov – Kalinin, Šipačov, Kovalčuk (C) – S. Plotnikov (A), Prochorkin, N. Gusev – Karpov, M. Malcev, Tichonov – Ketov (A), Kablukov, Barabanov – Altybarmakjan.

Jugra Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov (Proskurjakov) – Viklund, Lekomcev (C), Ugolnikov, Burström, Pogorišnyj, Šulakov, Kozlovskij, Meljakov – Savinainen, V. Polák (A), Varfolomejev – Pestuško (A), Šipov, Koroljov – Kupcov, Několenko, Beljajev – Šen, K. Majorov, Ankudinov.

Rozhodčí: Kislov, Judakov – Nikolajev, Stroganov.

Oba týmy jsou již nastoupeny na hrací ploše. Před úvodním vhazováním ještě následuje ruská státní hymna.

00:01

00:15
    Jako první se do útoku hnali hosté, ale v útočném pásmu dlouho nepobyli. SKA však následně vrací kotouč svému soupeři, který tak má další možnost k ataku.

00:48
    Ilja Kovalčuk na druhé straně ztratil kotouč v pásmu Jugry. Na tahu je tedy pro změnu hostující celek.

01:50
    Tichonov sice zavezl kotouč do třetiny, ale vzápětí je hra přerušena a sudí vykazuje Petrohrad do neutrální zóny, kde se bude následně vhazovat.

02:25
    Čárový sudí rozpažil, a tak se zakázané uvolnění domácích konat nebude. U puku bude v příštích několika sekundách Jugra.

02:59
    To už však neplatí. Za svou bránou vypomohl domácím brankář Melničuk, jenž posunul touš na hole petrohradských hokejistů.

03:15
    Nyní už to ale zakázané uvolnění bude a vhazovat se bude v útočné třetině Petrohradu.

03:45
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Z první vážnější akce domácí skórují a ujímají se vedení! Rychlou kombinaci nyní předvedli hráči SKA. ILJA KOVALČUK si vyměnil kotouč se Šipačovem, následně obkroužil celou útočnou třetinu a poté z prostoru pravého kruhu vypálil. Před bránou si puk za vlastního brankáře srazil hostující Tobias Viklund. Asistence: Vadim Šipačov, Andrej Zubarev.
    03:45 Ilja KOVALČUK - 1:0

05:34
    Maxim Pestuško se šikovně zbavil svého obránce pěknou zasekávačkou a poté z pravého kruhu vypálil na Melničuka. Ke smůle hostů ovšem mířil pouze do výstroje domácího brankáře.

06:43
    Následně se tlačil do útoku znovu domácí tým. Barabanovu akci ovšem hostující obrana zastavila a může se pokusit o vyrovnání.

06:51
    A máme zde první přesilovou hru. Tu se po faulu Gavrikova zahrají hosté. Domácí hráč již usedá na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.

07:15
    Petrohradu se nakonec podařilo vyhodit a Jugra se musí vracet pro puk až do svého obranného pásma.

07:59
    Hostům se početní výhoda zatím nedaří. Nyní navíc SKA úřaduje s pukem v útočném pásmu, což mu v tuto chvíli bohatě stačí.

08:26
    Až teď si připsala Jugra střelu na Melničuka. Ten byl ovšem znovu pozorný a připsal si další úspěšný zákrok.

08:35
    A znovu strážce petrohradské svatyně v akci. Tentokrát lapil střelu od modré čáry, kterou na něj vyslal jeden z hostujících obránců. Následuje buly v obranném pásmu SKA.

08:51
    SKA Petrohrad hraje v plném počtu.

09:30
    A hned po skončení oslabení se už svěřenci trenéra Znaroka tlačí do útoku a kombinují s pukem v útočné třetině. Jugra se nyní musí bránit tlaku soupeře.

10:17
    A ubránili se úspěšně. Dokonce puk vyhodili tak šikovně, že se nebude pískat icing a oba týmy toho tak využívají ke střídání.

10:47
    Nikita Gusev střílel z levého kruhu, avšak Šaryčenkov jeho ránu vyrazil před sebe. Tam se již domácí nedostali k dorážce, ale i přesto zůstávají v tlaku.

11:42
    SKA teď doslova zmáčklo svého soupeře. Hersleyho tečovaná střela vyletěla nad plexisklo a hra je tedy přerušena.

11:45
    Početní výhodu si vyzkouší i Petrohrad. Menší trest za hákování uděluje sudí Ivanu Lekomcevovi.

12:12
    Šaryčenkov se nyní vyznamenal proti další střele soupeře. Po jeho zásahu se bude vhazovat v obranném pásmu Jugry.

12:59
    Šipačovova tvrdá rána rovněž brankou neskončila a poté se hosté konečně osvobozují a uhánějí na střídačku, odkud do hry naskakují čerstvé síly.

13:35
    Hosté teď hrají doslova ve třech, neboť tvrdou ránu schytal clonící Ankudinov, který nemůže skoro stát na bruslích.

13:45
    Hosté hrají již v plném počtu a kotouč navíc vyhazují přes všechny čáry. Ankudinov se poté doslova odplazil na střídačku a následně míří za pomocí lékařů do šaten.

14:52
    Postavení mimo hru zastavuje další útok Petrohradu. Následuje komerční pauza a poté vhazování v neutrální zóně.

15:22
    Velké štěstí měli nyní domácí! Maxim Pestuško se po rychlé akci dostal ke střele z mezikruží, odkud parádní ranou nastřelil břevno petrohradské brány.

16:10
    Poté již zasahuje brankář Melničuk. Po jeho jistém zákroku je hra přerušena a buly nařízeno v útočném pásmu Jugry.

16:59
    Varfolomejev se zorientoval nejlépe ve skrumáži před brankou, ale z dobré pozice ji nedokázal trefit. Melničuk tedy nemusel vůbec zasahovat.

17:45
    Zubarev má kotouč na své hokejce v obranném pásmu SKA a čeká až mu spoluhráči najedou do ideální pozice pro přechod do útoku.

18:33
    Velká hrubka v rozehrávce domácích! Tu vystihl hostující Beljajev a z mezikruží pálil nikým nehlídán. Jeho povedenou střelu však zlikvidoval gólman Petrohradu.

19:00
    Probíhá poslední minuta první periody.

19:50
    Viktor Tichonov ještě nahazoval kotouč od modré čáry, ale ten k Šaryčenkovi neprošel přes klubko bránících hráčů a první třetina je pomalu u konce.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi úvodní dějství duelu. Podle očekávání šli hned ve 4. minutě do vedení domácí. Ilja Kovalčuk dokázal za pomocí Tobiase Viklunda dostat kotouč za záda Šaryčenkova a Ice Palace v Petrohradu byl na nohou. Následně sice SKA tlačilo, ale další možnost si již nevytvořilo. Naopak mohli inkasovat po několika šancích Jugry. Po ráně Pestuška jej před inkasovaným gólem zachránilo břevno a po následné hrubce v rozehrávce a šanci Beljajeva zase brankář Melničuk. Po dvaceti minutách tedy Petrohrad vede 1:0.

Další třetina začne přibližně v 18:19 .

20:01

20:09
    Vadim Šipačov mohl hned v první akci druhé periody navýšit náskok svého celku. Z předbrankového prostoru ovšem bekhendovým pokusem minul hostující bránu.

20:53
    Na druhé straně se do zakončení natlačil Veli-Matti Savinainen a poté byl natlačen do brankoviště, načež se domácí svatyně vychýlila ze své polohy. Následuje tedy její drobná úprava a poté vhazování v obranné třetině SKA.

21:27
    Hersley si střelu od modré ještě rozmyslel a raději rozvinul další kombinaci v útočném pásmu.

21:45
    Nyní už ale z podobné pozice vypálil a jen těsně minul levou tyč hostující brány. Hosté následně puk dostali ven ze svého pásma.

22:05
    Petrohrad se poté postavením mimo hru a vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:30
    Domácí ještě v obtížné situaci dokázali udržet puk v rohu kluziště a pokračují v útočení.

23:15
    Nyní už se ale SKA dočkalo druhého gólu a navyšují tak svůj náskok! Po přechodu modré čáry vypálil z levého kruhu Ilja Kablukov. Jeho ránu vyrazil Šaryčenkov pravým betonem jen před sebe přesně na hůl ALEXANDRA BARABANOVA, jenž pohotově zametl puk do sítě. Asistence: Ilja Kablukov.
    23:15 Alexandr BARABANOV - 2:0

24:55
    Domácí získali více klidu na své hokejky a už jsou znovu nastěhování v útočném pásmu, kde se snaží vypracovat další střeleckou pozici. Zatím však neúspěšně.

25:25
    Nyní se již do zakončení dostali. Malcev se pokoušel protlačil puk za Šaryčenkova, avšak ten si prostor u své levé tyče pohlídal.

25:50
    Přihrávka podél modré čáry se obráncům SKA nepodařilo a Jugra tak může vyvézt kotouč ven ze své třetiny.

26:23
    Čárový sudí rozpažil a zakázané uvolnění se pískat nebude. Hosté se tedy musí hodně rychle vracet pro puk.

27:05
    Alexandr Barabanov se skvěle prokličkoval až před Šaryčenkova. ale poté byl faulován a zakončit se mu již nepodařilo. Nicméně jeho celek bude hrát v početní výhodě.

27:17
    Niclas Burström již putuje na trestnou lavici, kde si bude odpykávat dvě minuty za hákování.

27:35
    Hostům se hned v úvodu oslabení podařilo vyhodit a SKA musí začínat až ze svého obranného pásma.

28:15
    Gusev hledal před bránou postaveného Kovalčuka, ale ten kotouč nedokázal zasáhnout. Touš následně doputoval do středního pásma a SKA tak musí vyklidit útočné pozice.

28:50
    A znovu je hra mimo obranou třetinu Jugry. Do konce jejího oslabení již zbývá jen pár vteřin.

29:17
    Jugra Chanty-Mansijsk hraje v plném počtu.

29:59
    Další šance Jugry zůstává bez využití! Koroljov inkasoval fantastickou přihrávku na útočnou modrou čáru a uháněl sám na Melničuka. Tváří v tvář domácímu brankáři však selhal a bránu Petrohradu minul.

30:55
    SKA ale nezůstává pozadu a tlačí svého soka. Šaryčenkov znovu výborně zasáhl a navíc jeho tým bude hrát v oslabení. Petrohrad pokračuje v útočení při signalizované výhodě.

31:37
    Tak to je velká nepříjemnost pro hosty. Ti budou hrát celé dvě minuty ve dvojnásobném oslabení. Sudí totiž viděl dva nedovolené zákroky a posílá na dvě minuty nejen Ugolnikova za nedovolené bránění, ale také Koroljova za podražení.

32:21
    Dvojnásobná přesilovka je záhy využita a rozdíl ve skóre je již tříbrankový! Plotnikovovi se nakonec podařilo dostat puk na Nikitu Guseva na levou stranu. Ten následně adresoval křižnou přihrávku na úplně volného VADIMA ŠIPAČOVA zaparkovaného na straně pravé, jenž napálil puk pod horní tyčku. Asistence: Nikita Gusev, Sergej Plotnikov.
    32:21 Vadim ŠIPAČOV - 3:0

32:59
    Petrohrad nyní už nedokázal uspět s další střelou z pravé strany a Jugra se následně osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

33:37
    Hosté hrají v plném počtu.

34:49
    Jugra právě vstřelila branku!
    Hosté však vzápětí korigují stav a snižují na rozdíl dvou branek! Přečíslení tří na dva zakončoval povedenou střelou Maxim Pestuško. Jeho pokus Melničuk jen vyrazil do strany, kde jej u levé tyčky procedil mezi betonem a brankovou konstrukcí až za čáru NICLAS BURSTRÖM. Asistence: Maxim Pestuško, Anton Koroljov.
    34:49 Niclas BURSTRÖM - 3:1

35:45
    Znovu od modré pálil Patrik Hersley. Šaryčenkov jeho pokus jen vyrazil, ale k dorážce se už domácí nedostali.

36:20
    Malcev byl dalším domácím hráčem, který prověřil pozornost hostujícího brankáře. Ten byl však tentokrát na svém místě a střelu petrohradského hráče zneškodnil.

36:49
    Ivan Lekomcev zakončoval další útok Jugry z pravého kruhu. Melničuk ovšem předvedl velmi jistý zákrok, kterým přerušuje hru.

37:12
    Sergej Plotnikov šikovně vypálil přes obránce, ale ke smůle Petrohradu jen doprostřed brány. Šaryčenkov jeho pokus nadvakrát přikryl pod svou lapačku.

37:29
    Vojnov pohotově střílel z prostoru pravého kruhu. Šaryčenkov jeho pokus schoval do své lapačky i přesto, že domácí obránce nemířil mezi tři tyče.

38:14
    Netrvalo dlouho a Petrohrad si bere zpět náskok tří gólů! Nikolaj Prochorkin nahodil kotouč za bránou a poté si jej sám dojel. Následně poslal vynikající pas mezi kruhy, kde byl úplně osamocený VADIM ŠIPAČOV, jenž následnou bekhendovou kličkou překonal Šaryčenkova počtvrté. Asistence: Nikolaj Prochorkin.
    38:14 Vadim ŠIPAČOV - 4:1

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:45
    V závěru periody ještě budou hrát domácí v oslabení. Maxim Karpov je potrestán dvěma minutami za hrubost.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

I druhá perioda je minulostí. V něm pokračoval tlak domácího týmu, který podle očekávání ještě svůj náskok navýšil. Nejprve ve 24. minutě pohotovou dorážkou Kablukovovy střely překonal Šaryčenkova podruhé Alexandr Barabanov. Ve 33. minutě využil dvojnásobnou přesilovou hru Vadim Šipačov a bylo to již 3:0. O dvě minuty později však snížil také po dorážce Niclas Burström, jenž procedil puk mezi betonem Melničuka a tyčkou. V předposlední minutě však vrátil tříbrankový náskok svému týmu opět Vadim Šipačov, který rozhodl o tom, že si SKA odnese do kabin pohodlný náskok 4:1.

Další třetina začne přibližně v 19:13.

40:01

40:15
    Petrohradu se podařilo vyhodit ze svého pásma a Jugra se musí pro puk vracet až ke svému brankáři.

40:37
    Jevgenij Ketov zahákoval svého soupeře a bude za to potrestán dvěma minutami. SKA teď bude hrát ve třech.

40:55
    Hosté přidávají druhou branku a toto utkání pro ně ještě není ztraceno! Na přihrávku zpoza brány od Vojtěcha Poláka si sjel TOBIAS VIKLUND, který z hranice levého kruhu napálil puk do horního rohu Melničukovy brány. Jeho střelu mimo dosah svého gólmana navíc přizvedl Ilja Kablukov. Asistence: Vojtěch Polák, Pavel Varfolomejev.
    40:55 Tobias VIKLUND - 4:2

41:35
    Pokračuje klasická početní výhoda Jugry. Další její střelu však Melničuk pokryl a drží tak dvoubrankový náskok Petrohradu.

42:00
    Poté však SKA dokázalo vyhodit a jeho oslabení je pomalu u konce.

42:37
    Domácí hrají v plném počtu.

43:29
    Jugra, posílená druhým gólem, i nadále útočí. Třetího gólu se však zatím ne a ne dočkat.

44:45
    I nyní se Petrohrad s přehledem ubránil a může tak pospíchat znovu do útoku.

45:35
    Tvrdá rána od modré se k Šaryčenkovi vůbec nedostala a kotouč následně opustil obranné pásmo Jugry.

46:03
    Postavení mimo hru hostujícího celku. Vhazovat se tedy bude v neutrální zóně.

46:30
    Beljajev se z rohu kluziště dostal až před bránu. Tam se mu však přesně zakončit nepovedlo, a tak mají domácí stále v zádech náskok dvou gólů.

47:13
    Šipačov v následném útoku ztratil kotouč, ale ten hosté záhy odevzdali zpět na hokejky Petrohradu.

47:26
    Šaryčenkov musel rychle vyjet z brány, aby byl u puku dříve než dojíždějící soupeř. Situaci však zvládl a vhazovat se bude po jeho pravici.

48:33
    Velká skrumáž před bránou Petrohradu! Koroljov zakončil svou akcí nebezpečnou střelou, která Melničukovi vypadla. Z následných dorážek však neuspěl Šipov ani další z hokejistů Jugry.

49:08
    Jugra si navíc sama komplikuje situaci. Kirill Beljajev již totiž usedá na trestnou lavici, kde bude pykat dvě minuty za podražení.

49:22
    Jugra ihned v úvodu oslabení posílá puk až k Melničukovi. Ten následně rozehrává kotouč na hole svých kolegů.

49:50
    Další akce Guseva gólem neskončila a hosté se poté znovu osvobozují. Oba týmy toho využívají ke střídání.

50:28
    Tvrdá rána Hersleyho skončila povedeným zákrokem Šaryčenkova. Ten kotouč vyrazil, ale Petrohrad i nadále pokračuje v tlaku.

51:00
    A další souboj Hersley – Šaryčenkov. Znovu tento střet vyšel úspěšněji pro hostující brankáře, který ránu od modré schoval ve své výstroji.

51:08
    Beljajev naskočil zpět do hry po odpykání trestu a bude se pokračovat v pěti proti pěti.

51:59
    Tichonov zavezl kotouš do útočného pásma a následně se s ním schoval za bránu, odkud se snaží najít někoho ze svých spoluhráčů.

52:05
    Nakonec se mu tu podařilo, ale střela jednoho z domácích byla sražená a puk následně přikryl pod svou lapačku brankář Šaryčenkov.

52:54
    Možná jedna z posledních možností pro Jugru. Vjačeslav Vojnov sekl svého protivníka a obdržel za to menší trest.

53:05
    Plotnikov nyní skvěle zastavil střelu z vrcholu levého kruhu, ale poté zůstávají u kotouče hostující hráči.

53:35
    Lekomcevovu bombu vyráží Melničuk do rohu kluziště. Petrohrad se však i poté bude muset bránit tlaku soupeře.

54:22
    Tak a máme tady drama! Ivan Lekomcev přenechal u levého mantinelu kotouč PAVLU VARFOLOMEJEVOVI, který jej zatáhl do prostoru levého kruhu a svižnou ranou zápěstím prostřelil Melničuka, jenž si na puk sice sáhl, ale zastavit jej už nedokázal. Asistence: Ivan Lekomcev, Vojtěch Polák.
    54:22 Pavel VARFOLOMEJEV - 4:3

55:10
    To však mohl odmítnou Sergej Plotnikov! Ten se zjevil úplně sám před Šaryčenkem, ale popáté ho překonat nedokázal. Hostující brankář tak stále drží nad vodou akcie svého klubu.

56:31
    Domácí nyní vybojovali kotouč v souboji za svou brankou a vyvážejí jej ze své třetiny.

56:44
    Velká komplikace pro Jugru. Ankudinov je totiž vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

57:20
    Patrik Hersley pálil z pozice od modré čáry, ale svou dělovkou bránu minul. Kotouč poté navíc opustil útočné pásmo SKA.

57:50
    Hostům se nyní podařilo vyhodit a poté Jugra uhání za pukem za bránu Petrohradu.

57:53
    Tak pozor! Situace se vyrovnává, protože Ilja Kovalčuk zahrál vysokou holí a již putuje na trestnou lavici, kde si odsedí dvě minuty.

58:44
    Hosté hrají v plném počtu a mají více než minutu na vyrovnání.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:20
    Šaryčenkov opustil svou klec a uhání na střídačku. Hosté to zkouší v šesti lidech v poli.

59:25
    Oddechový čas si vybírá hostující trenér. Šaryčenkov i poté zůstává na střídačce a hosté pokračují se šesti bruslaři v poli.

59:40
    Domácí vyhazují puk za bránu Jugry a tohle už pro ně vypadá velmi nadějně.

59:59
    Ještě poslední vteřina zbývá odehrát ve třetí části a vhazovat se bude v obranném pásmu Jugry, Je rozhodnuto.

Je dobojováno! Přestože si Petrohrad odnesl po dvou třetinách náskok 4:1, tak se nakonec musel o vítězství ještě strachovat. Hned ve 41. minutě vykřesal naději přesilovkovou trefou Tobias Viklund a jeho trefu ještě podpořil v 55. minutě Pavel Varfolomejev. Poté to bylo pouze o jednu branku a Jugra se tlačila za vyrovnáním. Když už to vypadalo, že si hosté zadělali na problémy tím, že se nechali v závěru vyloučit, pomohl jí svým faulem Ilja Kovalčuk, který jí tak dal ještě naději. Hosté však následnou přesilovku nevyužili a nepomohla jim ani hra bez brankáře. Petrohrad tedy vybojoval v dnešním duelu tři body za výhru 4:3.

Československá stopa v utkání

Ondřej Vitásek (JUG) do utkání nezasáhl
    Vojtěch Polák (JUG) 0+2, 0 střel, čas na ledě 15:47

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou. (19:54:59)

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 4. Kovalčuk (Šipačov, Zubarev), 24. Barabanov (Kablukov), 33. Šipačov (N. Gusev, S. Plotnikov), 39. Šipačov (Prochorkin) – 35. Burström (Pestuško, Koroljov), 41. Viklund (V. Polák, Varfolomejev), 55. Varfolomejev (Lekomcev, V. Polák)

Rozhodčí: Kislov, Judakov – Nikolajev, Stroganov