Petrohrad – Chanty-Mansijsk 4:3 (kon.) | Spartak Moskva – Jekatěrinburg 5:2 (kon.) | Riga – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
HC Slovan – Viťaz 4:5 (po pr.)
SKA Petrohrad
4:3 (1:0, 3:1, 0:2)
Jugra Chanty-Mansijsk
Úterý 21.11.2017, 17:30 • Ice Palace • KHL

57:53
    Tak pozor! Situace se vyrovnává, protože Ilja Kovalčuk zahrál vysokou holí a již putuje na trestnou lavici, kde si odsedí dvě minuty.

56:44
    Velká komplikace pro Jugru. Ankudinov je totiž vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

52:54
    Možná jedna z posledních možností pro Jugru. Vjačeslav Vojnov sekl svého protivníka a obdržel za to menší trest.

49:08
    Jugra si navíc sama komplikuje situaci. Kirill Beljajev již totiž usedá na trestnou lavici, kde bude pykat dvě minuty za podražení.

40:37
    Jevgenij Ketov zahákoval svého soupeře a bude za to potrestán dvěma minutami. SKA teď bude hrát ve třech.

39:45
    V závěru periody ještě budou hrát domácí v oslabení. Maxim Karpov je potrestán dvěma minutami za hrubost.

31:37
    Tak to je velká nepříjemnost pro hosty. Ti budou hrát celé dvě minuty ve dvojnásobném oslabení. Sudí totiž viděl dva nedovolené zákroky a posílá na dvě minuty nejen Ugolnikova za nedovolené bránění, ale také Koroljova za podražení.

27:17
    Niclas Burström již putuje na trestnou lavici, kde si bude odpykávat dvě minuty za hákování.

11:45
    Početní výhodu si vyzkouší i Petrohrad. Menší trest za hákování uděluje sudí Ivanu Lekomcevovi.

06:51
    A máme zde první přesilovou hru. Tu se po faulu Gavrikova zahrají hosté. Domácí hráč již usedá na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 4. Kovalčuk (Šipačov, Zubarev), 24. Barabanov (Kablukov), 33. Šipačov (N. Gusev, S. Plotnikov), 39. Šipačov (Prochorkin) – 35. Burström (Pestuško, Koroljov), 41. Viklund (V. Polák, Varfolomejev), 55. Varfolomejev (Lekomcev, V. Polák)

SKA Petrohrad: Melničuk (Koskinen) – Vojnov, Zubarev, Hersley, Chafizullin, Gavrikov, J. Jakovlev, Rykov – Kalinin, Šipačov, Kovalčuk (C) – S. Plotnikov (A), Prochorkin, N. Gusev – Karpov, M. Malcev, Tichonov – Ketov (A), Kablukov, Barabanov – Altybarmakjan.
    Jugra Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov (Proskurjakov) – Viklund, Lekomcev (C), Ugolnikov, Burström, Pogorišnyj, Šulakov, Kozlovskij, Meljakov – Savinainen, V. Polák (A), Varfolomejev – Pestuško (A), Šipov, Koroljov – Kupcov, Několenko, Beljajev – Šen, K. Majorov, Ankudinov.

Rozhodčí: Kislov, Judakov – Nikolajev, Stroganov