Vladivostok – Chabarovsk 2:1 (1:0 po s.n.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 1:4 (kon.) | Barys – Omsk 3:4 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Jekatěrinburg 0:3 (kon.) | Magnitogorsk – Nižněkamsk 3:2 (kon.) | Ufa – Kazaň 4:2 (kon.)
Toljatti – Soči 2:3 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 2:5 (kon.) | N.Novgorod – Viťaz 2:1 (po pr.)
Petrohrad – Čerepovec 1:0 (1:0 po s.n.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 4:3 (kon.) | Riga – Jokerit 3:1 (kon.)
HC Slovan – Minsk 4:2 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Čtvrtek 01.03.2018, 15:00 • Arena Metallurg • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Krásné čtvrteční odpoledne všem hokejovým fanouškům! V dnešním textovém přenosu se společně podíváme na souboj mezi domácí Magnitkou a hosty z Nižněkamsku.

Magnitka si v minulém kole zajistila místo v play-off, ale bude bojovat o lepší pozici. Magnitka má 92 bodů stejně jako pátý Jekatěrinburg. Na čtvrtý Traktor ztrácí domácí jeden bod a dnes tak budou bojovat o lepší výchozí pozici do play.off. V posledním utkání vyhrála Magnitka 4:0 na Jugrou. Na třetí Nižněkamsk ztrácí Mettalurg dva body, a tak může svěho dnešního soupeře přeskočit.

Nejproduktivnější hráči
    Matt Ellison 19+24
    Sergej Mozjakin 19+23
    Wojtek Wolski 12+27

Hosté jsou na třetí pozici se ziskem 94 bodů po 55 utkáních. Nižněkamsk dnes bude bojovat o své třetí místo v tabulce, které by mu zaručovalo zahájení vyřazovacích bojů na domácí půdě. Nižněkamsk ve svém posledním utkání prohrál s Ladou 0:4 a dnes má co odčinit.
    Čeká nás zajímavé utkání, které rozhodne o postavení týmů v play-off.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Kamyšnikov) – Lee, J. Birjukov, Běreglazov, S. Těreščenko, Děnisov, Pivcakin, Igošev – Wolski, Jan Kovář, De. Kazionov – Ellison, Osala, Čibisov – Kaletnik, Kokarev, Timkin – Švyrjov, Berestennikov, Platonov – Sirotkin.

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – E. Gustafsson, Piganovič, Bryncev, Ogurcov, An. Sergejev, Volgin, Fazylzjanov – Filatov, Sexton, R. Hanzl – Nestrašil, Everberg, Chajrullin – Šiksatdarov, Jakimov, Zdunov – Arkalov, Avcin, P. Kulikov – Chafizov.

Rozhodčí: Nikolai Akuzovsky, Maxim Sidorenko – Alexander Sadovnikov, Dmitry Sivov.

00:01

00:21
    Úvodní vhazování vyhrál domácí celek, který se do útočného pásma nedostal a následně byl odpískán ofsajd Magnitky.

00:45
    Nyní už musel Ježov zasahovat, ale střela z velké dálky mu problém nedělala.

00:55
    Samsonov vypomohl obráncům s rozehrávkou, ale v dobře napadá a dělá problémy v domácí rozehrávce.

01:35
    Magnitka je v útočné třetině, ale kombinuje pouze okolo mantinelů.

01:56
    Denis Děnisov se pokoušel rozjet útočnou akci, ale Nižněkamsk jeho přihrávku zastavil na modré a hosté se udrželi v útočné třetině.

02:29
    Alexandr Avcin nahodil do útočného pásma, ale zpět ke kotouči se nedostal a domácí mohou dopředu.

02:59
    Chris Lee to zkusil od modré, ale branku o dost minul.

03:25
    Denis Kokarev zavezl kotouč do útočného pásma a Magnitka rotuje okolo branky hostujícího týmu.

03:45
    Marat Chajrullin osvobodil Nižněkamsk a pokouší se sám zaútočit.

04:23
    Domácí hokejisté jsou velmi hlasitě povzbuzováni vlastními fanoušky a zápas má velmi dobrou kulisu.

04:49
    Nikita Pivcakin měl problémy s rozehrávkou, a tak kotouč vyhodil do středního pásma, kde byli hráči hostujícího celku.

05:22
    Ilja Arkalov prověřil pozornost Samsonova nahozením z levé strany.

05:46
    Matt Ellison podržel puk ve svém pásmu a zakládá útočnou akci.

06:03
    Andrej Čibisov objel branku a pokoušel se najít někoho ze svých spoluhráčů před brankou, ale to se mu nepovedlo.

06:44
    Wojtek Wolski byl sám před Ježovem, ale branku minul!

07:10
    Alexandr Bryncev získal kotouč a nahrál do útočného pásma. Hra je přerušena, protože domácí hráli v šesti.

07:18
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).

07:38
    Chris Lee podržel puk ve své třetině a nasbíral pár cenných vteřinek z oslabení.

08:10
    Andrej Sergejev dorážel před Samsonovem, ale domácí brankář byl pozorný!

08:34
    Nižněkamsku se první přesilová hra utkání vůbec nedaří a má problémy se ubránit dobré hře ve čtyrech domácích.

09:03
    Až nyní se hosté usadili v útočném pásmu.

09:13
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Máme tu první branku! Nižněkamsk zahrál tuhle přesilovku tragicky, ale i tak ji využívá! Andrej Sergejev vystřelil v posledních vteřinách přesilové hry od modré čáry a MARAT CHAJRULLIN zastavil tuhle střelu a následnou dorážkou poslal puk do sítě! Asistence: Andrej Sergejev.
    09:13 Marat CHAJRULLIN - 0:1

10:55
    Domácí jsou více na kotouči, ale branku Nižněkamsku příliš neohrožují.

11:27
    Hosté se dostali do útočného pásma a pokoušejí se navýšit své vedení.

11:51
    Jeden z domácích hráčů se dostal do ofsajdu a hra se musela přerušit.

12:11
    Domácí hráči se dostali do útočného pásma, ale o puk bleskurychle přišli.

12:38
    Alexej Volgin udržel útočné pásmo pro hostující celek, který teď motá hlavy domácím obráncům.

13:07
    Chris Lee vybojoval puk a uklidnil hru.

13:24
    Ilja Samsonov musel zasahovat proti střele z pravé strany.

13:49
    Denis Kazionov bojuje za brankou proti převaze soupeřů a pokouší se vydolovat puk.

14:13
    Alexandr Igošev dostal tvrdý hit od jednoho z hostujících útočníků a to se značně nelíbilo domácím fanouškům, kteří si žádali vyloučení.

14:48
    Na levém kruhu před Ježovem se objevil hráč Magnitky, který měl dost času na zamíření, ale mířil tak dlouho až branku minul!

15:13
    Samsonov jel za branku pomoc svým obráncům a to se mu povedlo, protože domácí dostali puk ven z pásma.

15:43
    Nižněkamsk je po vstřelené brance aktivnější a hraje se především před Samsonovem.

16:06
    Pavel Kulikov nahodil na Samsonova, který puk podržel. Nižněkamsk se tak zadarmo dostal do útočného pásma.

16:20
    Střela od modré čáry provětrala Ježovovy betony.

16:58
    Hosté jsou zpět u branky Samsonova a kombinují.

17:07
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Oskar Osala – 2 min., hákování).

17:30
    Domácí vyhazují až za branku soupeře.

17:50
    Úvod přesilové hry se hostům nedaří, ale to jsme viděli i v první přesilové hře, která nakonec skončila brankou.

18:18
    Další vyhození domácích.

18:34
    Chris Lee vzal puk na vidle a chtěl vyhodit, ale to se mu nepovedlo a hosté jsou v útočném pásmu.

18:54
    Dan Sexton dlouho míchá s kotoučem a pokouší se něco vymyslet.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:07

19:34
    Pavel Zdunov vystřelil z pravého kruhu a jen těsně minul branku.

19:53
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Sergejev – 2 min., držení).

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Střely v první třetině 9-8.

První třetina je za námi a nabídla pouze jednu branku, o kterou se postaral Nižněkamsk, který využil přesilovou hru. Hosté se po vstřelené brance dostali do tempa a byli jednoznačně lepším týmem.

20:01

20:13
    Domácí se dostali do útočné třetiny a mohou začít kombinovat proti čtveřici hráčů v bílém.

20:39
    Kovář hledal krosovou nahrávkou své spoluhráče na pravé straně, ale puk byl tečovaný a poté ho hosté vyhodili.

21:14
    Domácí jsou sice v útočném pásmu, ale chybí jim střelba.

21:28
    Timur Chafizov vyhodil puk a odchází střídat.

21:44
    Další vyhození Nižněkamsku.

21:53
    Další útok domácích zastavuje ofsajd.

21:54

22:16
    Nahození z levé strany si v poklidu pokryl Ježov a vyrazil puk do rohu.

22:36
    Domácí hráči jsou dobře napadáni a to jim dělá velké problémy.

22:55
    Andrej Nestrašil nahodil puk do útočného pásma a kompletní pětka hostujících hráčů odchází střídat.

23:14
    Kovářova formace se dostala do útočné třetiny, ale žádnou akci na ohrožení branky nevymyslela.

23:43
    Andrej Čibisov získal puk v útočné třetině a ke střele z pravého kruhu se dostal Matt Ellison, který trefil Ježova do hrudníku.

24:02
    Magnitka je stále v útočné třetině, ale Ježov nemusí skoro vůbec zasahovat.

24:10
    Denis Kokarev se dostal do ofsajdu a to se mu dost nelíbí a dává to najevo čárovému rozhodčímu.

24:40
    Nikita Filatov se dostal ke střele z pravé strany, ale jeho rána byla hodně nepřesná.

25:00
    Nižněkamsk jde do vedení o dvě branky! Andrej Sergejev vystřelil od modré čáry a puk plachtil ve vzduchu. NIKITA FILATOV čekal před brankou a puk sklepl ze vzduchu přímo mezi Samsonovy betony! Asistence: Andrej Sergejev a Alexej Volgin.
    25:00 Nikita FILATOV - 0:2

25:21
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Nestrašil – 2 min., podražení).

25:59
    Domácí se drží v útočné třetině, ale chybí jim střelba.

26:32
    Chris Lee se dostal do pozice mezi kruhy a trefil pouze Ježova! Tohle byla dobrá střelecká možnost domácího obránce!

27:21

27:27
    Magnitka je zaskočena dvoubrankovou ztrátou a Nižněkamsk hraje velmi dobře.

27:56
    Nyní se domácí osvobodili vyhozením až k brance hostů a míří střídat. Nižněkamsk kontroluje hru a domácí do ničeho nepouští.

28:27
    Andrej Nestrašil kontroluje puk za domácí brankou a pokouší se najít lépe postaveného spoluhráče.

28:56
    Nikita Pivcakin byl pod velkým tlakem za svou brankou, a tak puk pouze vyhodil.

29:04
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Matt Ellison – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Marat Chajrullin – 2 min., hrubost).

29:40
    Andrej Sergejev drží puk za svou brankou a nikam nespěchá.

30:15
    Dmitrij Ogurcov nahrál svému spoluhráči na pravý kruh a ten chtěl vystřelit z první, ale při střele příklepem mu praskla hokejka.

Chris Lee byl bez kotouče atakován a ještě k tomu zezadu! Hráč hostujícího týmu dostane pravděpodobně vyšší trest!

30:50
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Dan Sexton – 5 min. + osobní trest do konce utkání, podražení).

31:49
    Domácím se první minuta přesilové hry příliš nepovedla, ale mají ještě další čtyři nekončící minuty přesilové hry.

32:19
    Nižněkamsk se zatím v pohodě brání a odpaluje jeden kotouč za druhým. To se nelíbí domácím fanouškům, kteří hlasitě pískají.

32:44
    Andrej Čibisov se pokusil dorazit puk bekhendem, ale vystřelil příliš vysoko nad branku.

33:04
    Oskar Osala vystřelil od modré čáry a Ježov puk vyrazil do ochranné sítě.

33:18
    Chris Lee je zpět na hřišti a hned se zapojuje do přesilovkové kombinace.

33:44
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Domácí snižují na rozdíl jedné branky a stále pokračují v přesilové hře! MATT ELLISON chtěl najít volného Wojteka Wolskiho před branku, ale puk se odrazil od obránce a skončil v brance! Asistence: Jan Kovář.
    33:44 Matt ELLISON - 1:2

34:35
    Nižněkamsk se statečně brání a Magnitka toho zatím moc nevymyslela.

35:07
    Domácí musí s dalším útokem začít od své branky.

35:49

36:04
    Andrej Čibisov měl dobrou střeleckou možnost z pravé strany, ale puk mu poskočil a tenhle útočník netrefil branku.

36:29
    Domácí jsou po vstřelené brance jasně lepší a nyní si vypracovali velký závar před brankou Nižněkamsku, ale Ježov byl pozorný a puk včas ukryl do své lapačky.

37:02
    Nižněkamsku se bude hodit přestávka mezi třetinou, protože domácí Magnitka je teď jasně lepší a Ježov musí být ve střehu.

37:39
    Hostům se podařilo vyhodit za branku Samsonova a mohou vystřídat.

38:03
    Vladislav Kaletnik se pokusil překvapit Ježova objetím branky a zasunutím puku k tyčce, ale Ježov byl pozorný a včas dal k tyčce beton.

38:44
    Domácí jsou stále u puku a ke střele se dostal Denis Kazionov, Ježov připraven.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:29
    Chris Lee se dostal opět mezi kruhy a napřáhl až ke stropu, ale branku přestřelil!

39:55
    Nižněkamsk získal puk a ve druhé třetině se už nic nestane.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Střely na branku po druhé třetině 26:13

Druhá třetina je za námi a skončila remízou 1:1. Nižněkamsk byl jasně lepší a dostal se do vedení 0:2. Jenže pak se zbytečně nechal vyloučit Dan Sexton a domácí dostali výhodu pětiminutové přesilové hry. Tu se jim podařilo využít a vstřelit kontaktní branku! Třetí třetina bude ještě hodně zajímavá.

40:01

40:13
    Domácí hned v úvodu třetiny dvakrát za sebou vyhodili na zakázané uvolnění.

40:20
    Andrej Nestrašil vystřelil po vhazování a Samsonov musel zasahovat.

40:45
    Domácí drží kotouč ve svém pásmu a pokoušejí se rozjet útočnou akci.

41:16
    Pavel Zdunov držel puk v útočné třetině, ale ke střele se nedostal.

41:43
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ilja Arkalov – 2 min., podražení).

41:48
    Domácí vyhráli vhazování a mají puk ve své moci.

42:08
    Chris Lee vystřelil od modré a Ježov puk vyrazil betonem.

42:32
    Matt Ellison vystřelil z mezikruží a Ježov opět kryje!

43:04
    Kovářova dělovka od modré nedoletěla na Ježova, protože skončila v klubku hráčů před ním.

43:32
    Domácí jsou stále v útočném pásmu.

43:44

43:47
    Je vyrovnáno! Sergej Těreščenko vystřelil od modré čáry a v pádu před brankou tečoval JEVGENIJ TIMKIN, který srovnává na 2:2! Asistence: Sergej Těreščenko a Wojtek Wolski.
    43:47 Jevgenij TIMKIN - 2:2

45:09
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ildar Šiksatdarov – 2 min., podražení).

45:34
    Domácím se úvod přesilové hry nedaří a Nižněkamsk už dvakrát vyhodil.

46:01
    Matt Ellison dostal puk na levý kruh a měl poloodkrytou branku, ale puk mezi tři tyče neusměrnil!

46:25
    Hosté se osvobodili a mohou vystřídat.

46:46

47:09
    Nižněkamsk v plném počtu.

47:29
    Domácí jsou jasně aktivnější a pokoušejí se obrátit stav utkání ve svůj prospěch.

48:00
    Nikita Filatov neudržel útočné pásmo a domácí dokázali procpat puk ven ze třetiny.

48:45
    Osala dostal střílenou přihrávku před branku, ale byl dobře bráněný a nedokázal tečovat puk do branky!

49:04
    Alexej Volgin vystřelil od modré přímo do lapačky Samsonova.

49:41
    Matt Ellison byl sám před brankou, ale branku Ježova minul!

49:59
    Alexandr Avcin vystřelil z levé strany a Samsonovi puk vypadl, a tak jsou hosté stále v útočném pásmu.

50:30
    U střídačky hostů se vzájemně potkali dva hráči a oba spadli na zem. Žádný nedovolený zákrok ovšem nepřišel a pokračuje se v pěti.

50:48
    Domácí jsou v útočném pásmu a kombinují.

50:56
    Nižněkamsk se osvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění.

51:26
    Nižněkamsk drží delší dobu kotouč a trochu utlumil nápor domácího celku.

51:57
    Matt Ellison se vydal vysoko napadat, ale tížené ovoce to nepřineslo a domácí útočník musí rychle zpět.

52:30
    Ildar Šiksatdarov to zkusil z velkého úhlu, ale trefil pouze zadní plexisklo.

52:49
    Vladislav Kaletnik se dostal do útočného pásma, ale nikdo ze spoluhráčů mu nepřijel na pomoc, a tak se puku ujali hosté.

53:20
    Chris Lee hodně zavařil domácím a ztratil puk před svou brankou, ale než se útočník Nižněkamsku dostal ke střele, tak u něj byli tři hráči domácích, kteří mu puk vzali.

53:30
    Jevgenij Timkin tečoval puk před brankou, ale domácí brankář byl hodně vyjetý a střelu zneškodnil.

53:35
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min.).

54:18
    Domácí se dobře brání a vyhodili už poněkolikáté puk až za branku Nižněkamsku.

55:14
    Další vyhození domácích, kteří tohle oslabení hrají výborně nebo spíše Nižněkamsk hraje přesilovou hru otřesně.

55:35

55:47
    Domácí jsou v pěti a pokoušejí se ohrozit Ježova.

56:09
    Chris Lee se dostal aý za branku soupeře, ale puk nezískal.

56:20
    Domácí fanoušci hlasitě podporují svůj tým a ženou ho za vítězstvím!

56:56
    Sergej Těreščenko vystřelil od modré a na tomhle projektilu si smlsnul Ježov.

57:01
    Magnitka otáčí stav utkání a jde poprvé do vedení! Domácí vyhráli vhazování v útočné třetině a jeden z domácích beků vystřelil na branku. Letící kotouč tečoval domácí útočník, ale kotouč letěl vedle branky! Naštěstí pro domácí tým se k puku dostal DENIS KOKAREV, který tečovaný kotouč uklidil do prázdné branky! Asistence: Jevgenij Timkin a Nikita Pivcakin.
    57:01 Denis KOKAREV - 3:2

58:31
    Teč před Samsonovem nadělala domácí brankáři hodně práce, ale nakonec vše vyřešil.

58:53
    Nižněkamsk je v útočném pásmu a kombinuje.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:20
    Nižněkamsk to zkouší v šesti!

59:39
    Dmitrij Ogurcov nahodil na branku, ale tenhle puk zablokoval domácí obránce.

59:55
    Zakázané uvolnění zastavuje hru! Nižněkamsk bude mít šanci na vyrovnání!

59:55
    Oddechový čas pro Nižněkamsk.

59:57
    Domácí vyhráli vhazování a dnes vyhrají!

Je dobojováno! Třetí třetina byla v režii Magnitky, která otočila stav utkání z 0:2 na 3:2 a bere tak tři body! Rozhodující branku vstřelil tři minuty před koncem základní hrací doby Denis Kokarev!

Střely na branku: 39:25

Jan Kovář zaznamenal jednu asistenci. Na druhé straně hrál Andrej Nestrašil, který dnes nebodoval.

To je ode mě vše a u dalších přenosů na shledanou. (17:18:48)

Vojtěch Görög

Branky a nahrávky: 34. Ellison (Jan Kovář), 44. Timkin (S. Těreščenko, Wolski), 58. Kokarev (Timkin, Pivcakin) – 10. Chajrullin (An. Sergejev), 25. Filatov (An. Sergejev, Volgin)