Toronto – Buffalo 5:2 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 5:6 (kon.) | Florida – Carolina 3:2 (kon.)
St. Louis – Washington 2:4 (kon.) | Minnesota – Edmonton 3:0 (kon.) | Los Angeles – Colorado 3:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Rytíři Kladno
Úterý 03.04.2018, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Baráž o extraligu • 4. kolo

59:29
    Martin Rohan (KVA) si počínal mimo pravidla hry a vysloužil si tak dvě minuty.

58:10
    Je to tak! Cikánek je na střídačce!
    54:59 Daniel VRDLOVEC - 3:1
    Zdroj: Hokejka TV

54:59
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Ačkoli sedm vteřin je málo času, energetikům bohatě stačí na vstřelení svého prvního gólu v přesilové hře v baráži. DANIEL VRDLOVEC doražel střelu Kovačeviče až za záda Cikánka. Asistence: Sabahudin Kovačevič a Petr Stloukal.

54:52
    Kladenská střídačka si vysloužila od sudích dvouminutový trest, jelikož hráli se šesti bruslaři. Na trestnou lavici půjde pykat Daniel Kružík (KLA). Karlovy Vary tak mají stále naději na zlepšení reputace v přesilových hrách.

49:49
    Energie si zahraje dvojitou přesilovou hru. Na trestnou lavici míří Jurij Repe (KLA) za zdržování hry, kdy vystřelil kotouč mimo hrací plochu.

48:36
    Plutnarova dělovka od modré rozezněla jen tyčku hostující branky.

48:20
    Dvě minuty za krosček získal Jakub Strnad (KLA).

47:09
    Dávid Gríger zachytil kotouč ve středním pásmu. Okamžitě se otočil a letěl do útočné třetiny. Jeho ránu se vychytal Cikánek lapačkou. Následuje komerční přestávka.

43:50
    Vrdlovec nahrál na Beránka, který čekal ihned před Lukášem Cikánkem, jen nedokázal trefit volné místo za hostujícím brankářem.

42:30
    Balán nabil Flekovi mezi kruhy, ten ještě poslal přihrávku na Rachůnka, ten nedokázal zasadit kotouč za záda Cikánka.

40:39
    Ve vlastním oslabení se ale dostal do ohromné šance Ondřej Beránek, od gólu ho dělil jen kousíček.

39:29
    David Tůma trefil tyčku domácí brány.

39:05
    Další vyloučení pro domácí celek. Na trestnou lavici tentokrát míří Jakub Flek (KVA), který se provinil podražení.

38:54
    Henri Tuominen se dostal do úniku, vedle sebe měl Ondřeje Beránka. Druhý jmenovaný však netrefil svatyni Kladna.

37:15
    Za podražení si vysloužil dvě minuty Petr Šenkeřík (KVA).

37:15
    Novotný se pokusil o hru hokejkou, ovšem opustil brankoviště. Jakub Flek však předvedl, že je nejen kvalitním útočníkem, ale daří se mu také v brance. Díky jeho zákroku si Energie drží jednobrankové vedení.

35:23
    Za krosček si vysloužil dvě minuty Stanislav Balán (KVA).

35:08
    Filip Novotný zůstává ležet obličejem zabořený do ledové plochy po střetu s jedním kladenským hráčem.

30:58
    David Štich (KLA) se dopustil nedovoleného bránění a odchází tak na trestnou lavici.

29:30
    Karlovarští se dostali konečně také ke střele v přesilové hře. Do pásma zavezl puk Rachůnek, který se také postaral o střelu, kterou Cikánek schoval do lapačky.

28:36
    Dávid Gríger byl ve velmi dobré šanci, ovšem v koncovce ho zahákoval Daniel Kružík (KLA), jenž si od rozhodčích vysloužil dvě minuty.

28:28
    Martin Kohout měl na druhé straně Dávida Grígera. Ovšem konečná střela Grígera nebyla přesná.

27:32
    Ladislav Zikmund se ujal kotouče, který zůstal ve středním pásmu. Za sebou měl volného Miloslava Hořavu. Zikmund se nakonec rozhodl pro přihrávku na Hořavu. Druhý jmenovaný však kotouč za záda Novotného nedostal.

26:58
    Stanislav Balán byl ostřel poslán k zemi, nakonec se s pomocí doktora zvedá a odjíždí na střídačku.

26:12
    Ještě před komerční přestávkou oslabí svůj tým Tomáš Kaut (KLA), který se provinil sekáním.

23:44
    Kohout našel na druhé straně Kverku, který se trefil jen do ochranné sítě za Cikánkem.

22:28
    V přesilové hře se dostal do šance Tomáš Rachůnek, který o milimetry minul branku Cikánka.

21:49
    Jurij Repe (KLA) podrazil před brankou Kladna Ondřeje Beránka, za což si vysloužil dvouminutový trest.

19:49
    Devět vteřin před koncem první třetiny odchází na trestnou lavici Dávid Gríger (KVA), který se dopustil podražení.
    10:58 Daniel VRDLOVEC - 2:1

10:58
    Energetici se dostávají do jednobrankového náskoku. Podlipnik pálil od modré, jeho střelu před brankou stačil tečovat DANIEL VRDLOVEC, Energie se tak dostává do vedení. Asistence: Matic Podlipnik, Henri Tuominen.
    07:36 Martin KOHOUT - 1:1

07:36
    Ve vlastním oslabení se ze souboje ve střední třetině osvobodil MARTIN KOHOUT, který se dostal do úniku. Už to vypadalo, že kotouč nedožene, těsně před Cikánkem se puku ujal a trefil se do pravého rohu. Bez asistence.

06:08
    Jaromír Kverka (KVA) před komerční přestávkou oslabí svůj tým na dvě minuty za podražení soupeře.
    03:16 Daniel KRUŽÍK - 0:1

03:16
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Po karlovarském tlaku se dostal do akce DANIEL KRUŽÍK. Na modré se zmocnil kotouče a mezikruží prostřelil Filipa Novotného. Asistence: Tomáš Redlich a Tomáš Kaut.

Kamila Stříteská Ströer

David Sokol

Branky a nahrávky: 8. Kohout, 11. Vrdlovec (Podlipnik, Tuominen), 55. Vrdlovec (Kovačevič, Stloukal) – 4. Kružík (Redlich, T. Kaut)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Podlipnik, Šenkeřík, M. Rohan (A), Plutnar, Krejčí, Kovačevič, Pajk – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – M. Zadražil, Skuhravý (C), Gríger – O. Beránek, Tuominen, Vrdlovec.
    Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Zelingr, Štich (A), Repe, Štindl, Kehar, Lenďák, F. Matula – Redlich (A), T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma – M. Hořava, Svedlund, Zikmund – J. Strnad (C), R. Přikryl, Pekr.

Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Lhotský, Svoboda