Alaškert – Sutjeska 0:0 (kon.) | Laçi – Molde 0:2 (kon.) | Trenčín – Zabrze 4:1 (kon.)
Larnaka – Dundalk 4:0 (kon.) | Flora – APOEL 2:0 (kon.) | Valletta – Zrinjski Mostar 1:2 (kon.)
Slavia Sofia – Hajduk Split 2:3 (kon.) | Dinamo Minsk – Dunajská Streda 4:1 (kon.) | Riteriai – Partizan Bělehrad 1:1 (kon.)
Lillestrøm – Linz 1:2 (kon.) | Häcken – RB Lipsko 1:1 (kon.) | Lincoln – New Saints 1:1 (kon.)
Mariupol – Djurgården 2:1 (po pr.) | Apollon Limassol – Željezničar Sarajevo 3:1 (kon.) | Niederkorn – Honvéd 2:0 (kon.)
Sparta – Spartak Subotica 2:1 (kon.) | Admira – CSKA Sofia 1:3 (kon.) | AIK Stockholm – Nordsjaelland 0:1 (kon.)
Vaduz – Žalgiris Vilnius 1:1 (kon.) | Atromitos – Dinamo Brest 1:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Balzan 3:1 (kon.)
Víkingur Reykjavík – Kutaisi 0:4 (kon.) | Asteras – Hibernian 1:1 (kon.) | Arnhem – Constanta 3:1 (kon.)
Besiktas – B36 Tórshavn 6:0 (kon.) | Kodaň – Stjarnan 5:0 (kon.) | Maribor – Čichura 2:0 (kon.)
FK Sarajevo – Atalanta BC 0:8 (kon.) | Domžale – Ufa 1:1 (kon.) | FCSB – Rudar Velenje 4:0 (kon.)
La Fiorita – Jūrmala 0:3 (kon.) | KF Drita – Dudelange 1:1 (kon.) | Lech Poznaň – Soligorsk 3:1 (po pr.)
Sarpsborg – St. Gallen 1:0 (kon.) | Bordeaux – Ventspils 2:1 (kon.) | Rangers – Osijek 1:1 (kon.)
Burnley – Aberdeen 3:1 (po pr.) | Alkmaar – Kajrat 2:1 (kon.) | Crusaders – Olimpija Lublaň 1:1 (kon.)
Újpest FC – Sevilla 1:3 (kon.) | Rio Ave – Jagiellonia 4:4 (kon.) | Niš – Maccabi Tel Aviv 2:2 (kon.)
Hafnarfjördur – H. Haifa 0:1 (kon.) | Valur – FC Santa Coloma 3:0 (kon.)
FC Vaduz
1:1 (1:0)
VMFD Žalgiris Vilnius
Čtvrtek 02.08.2018, 19:00 • Rheinpark Stadion (Vaduz) • Evropská liga (předkola) • 2. předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Hezký den u sledování odvetného utkání 2.předkola Evropské ligy! V tomhle duelu na sebe podruhé narazí Vaduz, který přivítá Žalgiris Vilnius. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

První utkání ve Vilniusu nenabídlo nějaký pohledný fotbal. První půli domácí tlačili na zeď Vaduzu, jenže ta se vůbec nepohnula, neboť z pěti střel na bránu ani jedna nebyla mířena mezi tři tyče. V druhé půli se hra zvedla. Když už to vypadalo na bezbrankovou remízu, tak v 86.minutě vstřelil důležitou branku Antal a litevský celek má trumfy ve svých rukou.

FC Vaduz: Hirzel- Goppel, Wieser, Buhler, Vitja- Muntwiler- Coulibaly, Drazan, Mathys, Dossou- Tadič
    Náhradníci: Buchel- Babič, Blasucci, Brunner, Frick, Sele, von Niederhausen

VMFD Žalgiris Vilnius: Bartkus- Slijngard, Tomič, Mbodj, Baravykas- Šimkovič, Blagojevič, Manzorro, Mikoliunas- Antal- Louis
    Náhradníci: Vitkauskas- Filipov, Klimavicius, Malec, Maquinhos, Nuyuiadzi, Šimkus

Rozhodčí: Papapetrou A. (Gre).

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Vaduz oblékl červené dresy, Vilnius zelené.

2
    Domácí začali aktivněji.

3
    Nedovoleným zákrokem se prezentoval Mikoliunas.

4
    K nepřesné střele se odhodlal domácí Mathys.

5
    Nepřesný útok Žalgirisu končí za brankovou čárou. Hirzel bude odkopávat od brány.

6
    Pomalá kombinace domácího celku. Připomíná mi to první poločas prvního utkání těchto dvou soupeřů, kdy nebylo v první půli o co stát.

7
    Vilnius dobře brání a nenechá domácí dojít k pokutovému území.

8
    Do rychlého brejku se hnal Antal, jenže autor jediné branky v dvojutkání nedokázal projít přes Buhlera.

9
    Útočný faul Tadiče.

10
    Po prvních deseti minutách stále platí bezbrankový stav.

11
    O centr se pokusil Mikoliunas, jenže Hirzel si vyběhl a včas lapil míč do náručí.

12
    Opět pomalá kombinace domácích.

13
    Hosté se dožadovali penalty, ovšem Papapetrou má jiný názor.

14
    Vaduz hraje většinu akcí přes pravé křídlo, kde se snaží o centr, jenže hosté jsou na to připraveni.

15
    Coulibaly hledal Dossoua, jenže ten se přihrávky nedočkal.

16
    Louis si pomohl v osobním souboji s Wieserem rukou.

17
    Drazan nedokázal udržet míč v povoleném území. Slijngard bude vhazovat.

18
    Volný přímý kop pro Vaduz.

19
    Drazanův míč krásně letěl do chumlu hráčů, jenže zde dominoval Mbodj, který odkopl míč do bezpečí.

20
    Po dvaceti minutách se stále nic závažnějšího neděje.

21
    Nepřesná přihrávka Muntwilera končí za brankovou čarou. Bartkus bude odkopávat od brány.

22
    Rohový kop pro Vilnius.

23
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Wieser.

24
    Vilnius se pomalu zlepšuje a „tlačí“ svého soupeře.

30
    Po půlhodině hry stále nevíme, jak se dvojzápas vyvine.

31
    Faulem se provinil Coulibaly, který v minulém kole řídil postup přes Levski.

32
    Domácí stále kombinují na své polovině hřiště.

34
    Vaduz právě vstřelil branku! Autorem branky je JODEL DOSSOU, který perfektní střelou překonává brankáře Bartkuse. Domácí tak vyrovnávají stav dvojutkání.
    34. DOSSOU - 1:0

35
    Vaduz je na koni a touží po rychlém obratu.

36
    Ke střele se dostal Louis, jenže jeho přízemní střela končí v náručí Bartkuse.

37
    Do rychlého brejku se hnal Antal, jenže celý útok zabrzdila jeho nepřesná přihrávka na Mikoliunase.

38
    Do ofsajdového postavení se dostal domácí Tadič.

40
    Posledních pět minut první půle.

41
    Coulibaly se dobře vrátil do obrany a stál přesně tam, kde Baravykas přihrával na Manzorra.

42
    Opět pozvolná kombinace domácích.

43
    Volný přímý kop pro litevský Vilnius.

44
    Domácí si vysoké hráče pohlídali. Zakládají další postupný útok.

45
    Rozhodčí Papapetrou se rozhodl, že nastaví minutu nad rámec základní hrací doby.

45+1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme první poločas druhého zápasu 2.předkola Evropské ligy mezi Vaduzem a Vilniusem, který skončil výhrou domácích 1:0 po přesné střele Dossoua. Celkově je zatím stav vyrovnaný 1:1 a pokud již nikdo nevstřelí branku, tak se bude hrát prodloužení.

46

46
    Ani jeden z trenérů se nerozhodl pro střídání.

47
    Zajímavý volný přímý kop pro domácí Vaduz.

48
    Drazan nastřelil pouze dobře postavenou zelenou zeď. Rohový kop pro domácí.

49
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Tomič.

50
    Žlutou kartu dostává Wieser (FC Vaduz).

51
    Nepřesná kombinace Žalgirisu končí za brankovou čarou. Hirzel odkopává od brány.

53
    Žlutou kartu dostává Baravykas (VMFD Žalgiris Vilnius).

54
    Hra se nám lehce přiostřila.

55
    Hostům se v druhé půli vůbec nedaří kombinace.

56
    Na zemi leží domácí Vitja, který se těžce zvedá.

57
    Už je ale na svých a může pokračovat v utkání. Hirzel sportovně vrací míč soupeři.

58
    Hra je opět hodně pomalá. Vlastně se ani pořádně nehraje, spíš nakopávaní nebo časté fauly.

59

60
    Žlutou kartu dostává Slijngard (VMFD Žalgiris Vilnius).

61
    Rohový kop pro domácí Vaduz.

62
    Tato standardní situace byla dobře ubráněna.

63
    Po hodině hry to stále vypadá na prodloužení.

64
    Vaduz bude zahrávat další volný přímý kop.

65
    Drazanovi se centr vůbec nepovedl. Míč má v náručí brankář Bartkus.

66
    Střídání v týmu VMFD Žalgiris Vilnius: ze hřiště odchází Manzorro, přichází Šimkus.

67
    Hostující trenér Urbonas jednoznačně posiluje zálohu.

68
    Žalgiris Vilnius právě vstřelil branku!
    Autorem branky je TOMAS ŠIMKOVIČ, který vystřelil a s přispěním teči jednoho z obránců překonává Hirzela, který byl bez šance.
    68. ŠIMKOVIČ - 1:1

69
    Vaduz je mírně v křeči. Musí dát dva góly, aby postoupili. Prodloužení již určitě nebude.

70
    Posledních dvacet minut základní hrací doby.

71
    Hra je hodně rozkouskovaná.

72
    Střídání v týmu FC Vaduz: ze hřiště odchází Dossou, přichází Brunner.

73
    Domácí trenér občerstvuje své křídelníky.

74
    A o pár sekund později střídá domácí trenér podruhé.

75
    Střídání v týmu FC Vaduz: ze hřiště odchází Drazan, přichází Babič.

76
    Nepřesná kombinace domácích končí v autu. Vilnius si jde pro postup.

77
    Baravykas dobře zasáhl před dotírajícím Brunnerem.

78
    Z rychlého brejku mířil Louis pouze doprostřed brány. Hra se přelévá ze strany na stranu. Snad poprvé v tomto dvojutkání.

79
    Na polovině hřiště si pomohl faulem domácí Babič.

80
    Posledních deset minut základní hrací doby.

81
    Mathys vystřelil, jenže Bartkus neměl vůbec problém.

82
    Rohový kop pro domácí mužstvo.

83

85
    Střídání v týmu FC Vaduz: ze hřiště odchází Mathys, přichází Blasucci.

86
    Vaduz se snaží, jenže i on ví, že letos v pohárové Evropě končí.

87
    Nepřesná střela Tadiče končí v zámezí.

88

89
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Šimkovič.

90
    Rozhodčí Papapetrou se rozhodl, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Střídání v týmu VMFD Žalgiris Vilnius: ze hřiště odchází Louis, přichází Malec.

90+3
    Střídání v týmu VMFD Žalgiris Vilnius: ze hřiště odchází Antal, přichází Nuyiadzi.

90+4

Sledovali jsme utkání mezi Vaduzem a Vilniusem, který končí remízou 1:1. Celkově vítězí Vilnius 1:2 díky domácí výhře 1:0. Dnes se za domácí trefil Dossoua, jenže v 68.minutě vstřelil rozhodující branku Šimkovič.Vilnius v dalším kole narazí na slavnou španělskou Sevillu, což bude velice náročná zkouška.

Přeju hezký zbytek utkání a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (20:53:55)