Växjö – Salzburg 5:2 (kon.) | Plzeň – JYP 4:2 (kon.) | Banská Bystrica – Lugano 5:2 (kon.)
Zürich – Frölunda 3:2 (4:3 po s.n.) | Cardiff – Bern 2:3 (po pr.) | Vienna Capitals – Aalborg 2:3 (po pr.)
Växjö Lakers
5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
EC Red Bull Salzburg
Sobota 01.09.2018, 15:00 • Vida Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina G

Česká stopa v zápase

Roman Horák (VAX, útočník) 1+1 (20:33:59)

Dnešní zápas je u konce, tým ze Skandinávie si připisuje poměrně snadné vítězství a první 3 body do tabulky. Växjö nepustili svého soupeře ani jednou do vedení. Jako první se trefil Austin Ortega, do konce první třetiny ještě stihnul skóre navýšit Janne Pesonen. Hráčům Salzburgu se sice ve druhé částu hry podařilo snížit zásluhou Matthiase Trattniga, domácí ale brzy odpověděli, Roman Horák využil přesilovou hru. Ve 3. třetině opět skóroval Ortega, necelých 6 minut před koncem si připsal branku hostující Raffl. Při závěrečné rakouské power play dokončil Ortega svůj dnešní hattrick a Laker se tak posouvají na 1. místo v tabulce.

59:53
    Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Johansson – 2 min., vysoká hůl).
    59:43 ORTEGA - 5:2

59:43
    Växjö právě vstřelilo branku!
    O dnešním vítězi je již definitivně rozhodnuto. Čtyřiadvacetiletý útočnk AUSTIN ORTEGA kompletuje svůj dnešní hattrick a upravuje výsledek na 5:2 pro Lakers. Asistence: Pontus Holmberg, Arvid Lundberg

59:27
    Michalek odchází na střídačku, Salzburg to zkusí se šesti hráči v poli.

59:27
    Domácí zahráli kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před jejich gólmanem. Hostující mužstvo si bere oddechový čas.

58:29
    Raffl teď mohl ještě zdramatizovat konec třetiny, puk mu ale utekl do středního pásma.

57:01
    Lundberg mířil pod břevno, střela šla ale vysoko nad.

56:09
    Shinnimin se pokusil o podobnou situaci na druhé straně, Michael ssi situaci pohlídal.
    54:14 RAFFL - 4:2

54:14
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Hosté se ještě nevzdávají. Duncan propašoval kotouč na THOMASE RAFFLA, který se před brankou rychle zorientoval a bekhendem poslal kotouč do sítě. Asistence: Ryan Duncan, Brant Harris.

53:32
    A příležitost i na druhé straně, teď je to opravdu hezká podívaná. Harris už ale nestihnul zakončit, jelikož se dostal do příliš ostrého úhlu.

51:34
    Obrovská šance Lakers, kotouč jen tak tak minul odkrytý brankový prostor.

50:26
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Herburger – 2 min., podrážení).

50:26
    Další pořádný závar před Andrénem, Herburger ovšem fauloval.

49:40
    Hostující celek má nyní ideální příležitost se ještě poprat o výsledek, Andrén teď musí dávat velký pozor. Po střele Hughese raději přerušuje hru.

LB

Branky a nahrávky: 7. Ortega (Shinnimin, Persson), 15. Pesonen (Shinnimin), 33. Horák (Persson, Ortega), 47. Ortega (Horák, Shnnimin), 60. Ortega (Holmberg, Lundberg) – 26. Tratting (Hughes, Vandevalde), 55. Raffl (Duncan, Harris)

Växjö Lakers: Andrén (Fasth) – Rahimi, Persson, Burström, Lundberg, Högberg, Andersson, Bohm – Holmberg, Horák, Ortega – Shinnimin, Pesonen, Bokk – Rondbjerg, Fröberg, Lundberg – Carnbäck, Josefsson, Johansson
    EC Red Bull Salzburg: Michalek (Herzog) – Raymond, Pallestrang, Heinrich, Regner, Viveiros, Trattnig, Jakubitzka, Baltram – Raffl, Duncan, Harris – Grazley, Vandevelde, Hughes – Herburger, Winkler, Wappis – Huber, Schiechl, Hockhofler

Rozhodčí: Christian Persson, Mikael Nord – Andreas Malmqvist, Johan Löfgren