Växjö – Salzburg 5:2 (kon.) | Plzeň – JYP 4:2 (kon.) | Banská Bystrica – Lugano 5:2 (kon.)
Zürich – Frölunda 3:2 (4:3 po s.n.) | Cardiff – Bern 2:3 (po pr.) | Vienna Capitals – Aalborg 2:3 (po pr.)
spusu Vienna Capitals
2:3 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Aalborg Pirates
Sobota 01.09.2018, 20:20 • Erste Bank Arena (Albert Schultz Eishalle), Vídeň • Hokejová Liga mistrů • Skupina A

U zápasu CHL se s vámi loučím, příjemný zbytek týdne! (23:05:11)

Aalborg úspěšně využil přesilovou hru v prodloužení a vystřelil si bonusový bod. Vítězným střelcem je Thomas Spelling, který vyslal na brankáře Lamoureuxe celkem 11 pokusů.

Střely na bránu: 34:22.

61:00 SPELLING - 2:3

61:00
    Aalborg právě vstřelil branku! Tak to bylo velmi rychle! THOMAS SPELLING svou dnešní střeleckou aktivitu zpečetil. Nejprve jeho střela z levého kruhu trefila tyčku, napodruhé se už nemýlil, když zamířil přesně k bližší tyči. Asistence: Julian Jakobsen.

60:01
    Hosté vstupují do prodloužení s přesilovou hrou, hraje se tedy čtyři na tři.

60:01

Ve třetí třetině jsme branku neviděli, skóre zůstává nerozhodné 2:2, a tak bude následovat prodloužení.

Střely na bránu po základní hrací době: 34:21.

60:00

59:38
    Kelsey Tessier (VIE) nedovoleně zabrzdil hostujícího hráče v cestě dopředu a za držení si odpyká dvě minuty.

58:38
    Vhazuje se před domácí bránou poté, co její strážce vychytal střelu z pravého kruhu k bližší tyči.

57:35
    Lamoureux je velmi aktivní při rozehrávce, občas to však přinese i několik vrásek.

56:41
    Dánský celek bojuje u mantinelu na vídeňské straně hřiště, k zakončení se nepropracovávají.

56:10
    Již při hře pět na pět musí rozhodčí hasit vášně před dánskou svatyní, hráči dnes nejdou pro ránu daleko.

55:05
    DeSousa vypálil z pravého kruhu, kotouč proletěl okolo brány.

54:28
    Aalborg si vyžádal oddechový čas.

53:27
    Přesilová hra Vídně bude prodloužena, navíc přes minutu bude hrát pět na tři. Mike McNamee (AAL) dostává dvě minuty na trestné za zdržování hry.

53:25
    Vídeň se skvěle drží v útočné třetině a tlačí soupeře.

52:47
    Quemener drží puk ve své moci po střele jednoho z domácích v levém kruhu.

Martina Martinková

Branky a nahrávky: 7. Sneider, 32. Rotter (Vause, Arniel) – 28. Friedmann (Walker, McNamee), 29. Jul Korsgaard (Panelin Borg), 61. Spelling (Julian Jakobsen)

spusu Vienna Capitals: Lamoureux (Zimmermann) – Wall, Dorion, Davis, Peter, Hackl, Clark – Tessier, Holzapfel, Arniel – Nödl, Vause, Rotter – DeSousa, Nissner, Schneider – Fischer, Bauer, Romig – Wukovits, Hartl.
    Aalborg Pirates: Quemener (Wulff) – Humphries, Carstensen, Knudsen, Panelin Borg, Gatz, Harstad, Iversen – Spelling, Julian Jakobsen, Jul Korsgaard – Martin Højbjerg, S. Brinkman, Mikkel Højbjerg – Friedmann, McNamee, Walker – Jonas Jakobsen, Anker, J. Brinkman – Marcussen.

Rozhodčí: Schrubok, Nikolič – Schauer, Nemeth