Lille – Saint-Étienne 3:1 (kon.) | Amiens – Dijon 1:0 (kon.) | Angers – Štrasburk 2:2 (kon.)
Guingamp – Montpellier 1:1 (kon.) | Nîmes – Remeš 0:0 (kon.)
Angers SCO
2:2 (0:2)
RC Štrasburk
Sobota 06.10.2018, 20:00 • Stade Raymond Kopa, Angers • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 9. kolo

Z tohoto utkání je to vše, dobrou noc. (22:01:41)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 11:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:13.

Je dobojováno! Utkání mezi Angers a Štrasburkem získalo zajímavou zápletku už ve třetí minutě, kdy hostující útočník Mothiba vstřelil úvodní branku. Pár minut před přestávkou skóroval dokonce podruhé, i když herní převaha byla na straně Angers. To poslalo do druhé půle dva nové hráče a sympatickou hrou se snažilo alespoň snížit, což se Capellemu podařilo v 58. minutě. Štrasburk se z tlaku nevyhrabal a o svůj náskok přišel ve třetí minutě nastavění po přesné hlavičce Romaina Thomase. Týmy se tak rozchází smírně a po sobotních zápasech se nachází na osmém, potažmo devátém místě.

90+5

90+5
    Teď už to hosté uklidnili. Lala po pravé straně daleko nedošel, ale po Butelleho rozehrávce už zápas asi skončí.

90+4
    Štrasburk hned po rozehrávce přišel o míč a ještě se bude strachovat o zbylý bodík. Domácí jsou na konci a rádi by dovršili obrat!
    90+3. Romain THOMAS - 2:2

90+3
    Angers právě vstřelilo branku!
    Obrovská radost na deštěm skrápěném stadionu v Angers, kde se slaví pozdní vyrovnání na 2:2! Před Selse létal jeden centr za druhým tak dlouho, až se jeden z nich konečně ujal. Na Taitův pas z levé strany si výtečně naskočil neuhlídaný ROMAIN THOMAS a hlavou uklidil míč k levé tyči hostující brány.

90+2
    Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Dimitri Liénard.

90+1
    S postupujícím časem si Štrasburg hlídá náskok se stále větším přehledem. Po faulu na Lalu se hosté vrátili zpět na vlastní půlku k Selsovi.

90
    Nad rámec druhého poločasu je přidáno celých pět minut! Naděje pro Angers tak ještě existuje.

89
    Domácím už moc času na vyrovnání nezbývá. Proto to zkouší zejména dlouhými nákopy. Jeden z nich teď našel N´Doyeho, jenže hlavička nebyla nepřesná.

88
    Jéremy Grimm šel ve středovém kruhu do skluzu a trefil Taita. Hlavní sudí mu po poradě s asistenty udělil také žlutou kartu.

87
    Střídající Cristian López se sice dostal k centrovanému míči, ale hlavičce nedal tolik razance, aby s ní měl Sels nějaké větší starosti.

86
    Adrien Thomasson se po kontaktu s protihráčem svalil k zemi. Rozhodčí Hamel ale zůstal v klidu a jasným gestem ukázal, že penaltu pískat nehodlá.

85
    Štrasburku se přece jenom podařilo výrazně otupit domácí tlak. Do akce musel i Butelle, který schoval do rukavic centr z levé strany. Jeho spoluhráči pak nedošli ani za půlící čáru.

84
    Sels šel hodně odvážně proti centru z rohového kopu. Byl to podle všeho právě on, kdo míč vyboxoval do relativního bezpečí. Na druhé straně se hodně ukopl Caci a nepřesnou střelou víceméně odevzdal míč Angers.

83
    Bamba doběhl míč na levé autové čáře. Centr se z vápna ale rychle vrátil, neboť hlavou dobře zasáhl Stefan Mitrović.

82
    Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Jérémy Grimm.

Michal Břuchanský

Branky: 58. Capelle (Reine-Adélaïde), 90+3. Thomas (Tait) – 3. Mothiba (Da Costa), 40. Mothiba (Carole)

Karty:   61. Reine-Adélaïde (AGR) – 45. P. Martinez (SSG), 49. S. Mitrović (SSG), 61. Martin (SSG), 76. Sels (SSG), 88. Grimm (SSG)

Neproměněná penalta: 11. Mangani (AGR), brankář Sels zneškodnil

Angers SCO: Butelle – Manceau, I. Traoré (C), Thomas, Bamba – Reine-Adélaïde, N'Doye, Santamaría (46. Tait), Mangani (46. Pajot), Capelle – Kanga (82. López).
    Náhradníci: Boucher – Aït-Nouri, Fulgini, López, Manzala, Pajot, Tait.

RC Štrasburk: Sels – Caci, S. Mitrović (C), P. Martinez (72. L. Koné) – Lala, Martin, Sissoko, Thomasson (90+2. Liénard), Carole – Da Costa (82. Grimm), Mothiba.
    Náhradníci: Kamara – Gonçalves, Grimm, L. Koné, Liénard, Saadi, Zohi.

Rozhodčí: Hamel – Pignatelli, Grosbost