Olomouc – Vítkovice 1:8 (kon.) | Vsetín – Zlín 2:3 (kon.) | PZ Kladno – HC Litvínov 0:10 (kon.)
Tábor – Mountfield HK 2:4 (kon.) | HK MD Šumperk – Třinec 2:6 (kon.) | K. Vary – Kladno 0:3 (kon.)
Warriors Brno – Přerov 4:5 (po pr.) | Žďár n/S – Mladá Boleslav 0:7 (kon.) | Technika Brno – Havířov 3:5 (kon.)
Slavia – Sparta 1:2 (po pr.) | Pardubice – Liberec 2:7 (kon.) | Třemošná – Chomutov 4:3 (1:0 po s.n.)
Kobra – Plzeň 0:11 (kon.)
HC Slavia Praha
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
HC Sparta Praha
Sobota 20.10.2018, 15:30Extraliga dorostu • Skupina Západ

Sparta zápas nakonec vyrovnala a v prodloužení nakonec i otočila. Slavia předvedla dobrý výkon, ale Spartu porazit nedokázala.Tím pádem Slavia nevrátila Spartě porážku z prvního kola. Sparta si po dobrém výkonu připisuje 5. výhru v sezóně. (17:46:52)

63:16
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tak to bylo něco! Jan KRUPIČKA najel v rychlosti do obranného pásma Slavie a páradní střelou backhandem pod víko překonal Pittra a zápas tudíž ukončuje.

62:38
    Sparta měla nyní navrh tak puk přikryl Pittr pod svoji lapačku.

61:53
    Sparta přebírá iniciativu a drží se v útoku.

61:27

60:44
    Slavia si předávala puk ze strany na stranu, ale sparťané puk vyrážejí pryč.

60:02
    Slavia vyhrává buly a drží soupeře v tlaku.

60:01

Třetí třetina přinesla vyrovnání, které zařídil pohotovou střelou Adam Mácha. Zápas tudíž rozhodne buď prodloužení s náhlou smrtí nebo nájezdy.

60:00

59:29
    Jakub Hrdlička vyslal ke konc zápasu velmi ostrou střelu, kterou chytll Krbeček.

59:10
    Oddechový čas pro domácí.

59:10
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Straka – 2 min., podrážení).

58:31
    Sparta má ke konci trochu převahu, ale domácí obránci zatím fungují jak mají.

57:20
    Hráči obou mužstev se snaží ke konci zápasu zvýšit své tempo a podle toho také hra vypadá.

56:34

56:18
    Nyní Maxim Brummel vyvezl puk do středního pásma a vrátil dozadu.

55:07
    Jan Krupička měl velmi povedenou šanci, kterou si díky své šikovnosti vypracoval, ale Pittra se mu nepodařilo prostřelit.

54:31
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Malínek – 2 min., hákování).

53:59
    Sparta neustupuje a jede dál. Za každou cenu rve puk do útoku.

53:35
    Richard Němec měl celkem zajímavou šanci, kterou bez problémů lapil do lapačky Pittr.

53:00
    Nyní se Slavia snaží vzít si zpátky vedení, ale nedaří se jim to.

51:57

51:51
    Josef Brož se snažil ve svém oslabení vyjet do breaku a málem se mu to i podařilo, ale slávistická obrana si ho nakonec pohlídala a vrátila puk zpátky na druhou stranu.

50:42
    Chyba obránců na modré čáře stojí Slavii jejich tlak.

50:12
    Slavia má možnost vzít si zpátky své vedení.

49:55
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Ludvík – 2 min., hákování).

49:41
    Slavia se konečně zmocňuje kotouče.

48:29
    Sparty tlak ani náhodou nekončí a snaží se soupeře drtit.

46:25
    A je vyrovnáno! Adam MÁCHA dostal od Jana Krupičky přesnou přihrávku do území mezi kruhy a pohotovou střelou prostřelil Pittra. Asistence: Jakub Červenka, Jan Krupička

45:17
    Nyní si hostující Straka vyjel mezi kruhy a poslal zajímavou střelu, kterou likviduje Pittr.

44:38
    Holešovičtí si přihrávají puk z jedné stranu na druhou a snaží se něco vymyslet.

44:07
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Greguss – 2 min., podrážení).

43:53
    Sparta se snažila zůstat v útoku což ji obrana Slavia zatrhla.

43:11
    A už je zde přesilovka Sparty 5 na 4.

42:26
    Hned v prvních sekundách vyslala na Pittra několik dobře letících střel, ale neúspěšně.

42:07
    Sparta si zahraje přesilovku 4 na 3.

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Srdínko – 2 min., podrážení).

41:36
    Sparta si přesilovku moc neužila a hned o deset minut později si jde odpočinout Vitouch za sekání Pittra.

41:24
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Vitouch – 2 min., sekání).

41:07
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Stejskal – 2 min., hákování).

40:02
    Sparta vyhrává buly a jde dopředu.

40:01

Poslední třetina za malou chvilku započne.

Druhá třetina konečně přinesla branku. Skóre se měnilo na straně Slavie po vydařené střele z úhlu domácího Jakuba Altrichtera. Hosté měli též řadu šancí, které se jim nedaří proměňovat. Určitě v dnešním zápase hraje roli výborně chytající brankář domácích Michal Pittr, který nejednou tým podržel. Skóre zápasu je tedy zatím 1:0.
    Poslední třetina začne cca v 17:05.

40:00

39:56

39:04
    Slavia se osvobozuje vyhozením.

38:41
    Holešovičtí se střelecky snaží, ale zatím marně. Pittr se dnes nejspíše dobře vyspal.

38:09
    Sparta dostává již několikátou šanci na vyrovnání. Uvidíme jak se k ní postaví.

37:53
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hrdlička – 2 min., podrážení).

36:26
    Adam Pírs stál nyní tváří tvář dnes velmi dobře chytájícímu Pittrovi, ale vyslaná střela trefila jen boční síť.

36:02

35:14
    Holešovický Ducháč nyní vyslal velmi tvrdou střelu, která sice branku minula, ale brankářem Pittrem zatřásla.

34:41
    Sparťanský tlak přerušuje Pittr.

34:02
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hrdlička – 2 min., nedovolené bránění).

32:06
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slavia jde do vedení! Po povedené střele Jakuba ALTRICHTERA, který mění stav utkání na 1:0. Asistence: Vojtěch Malínek.

31:37
    Ale marně a hra se znovu přesouvá před Pittra.

30:37

30:16
    Teď se v brankovišti strhl velký zmatek a do písknutí sudího nikdo pořádně nevěděl, kde puk je.

29:43
    Sparta tlačí a tlačí, ale zatím se k žádné velké šanci nedostali.

29:00
    Slavia si neužila moc dlouho v pěti a dává Spartě další šanci na skórování.

28:37
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Horáček – 2 min., faul kolenem).

28:20

27:25
    Ale Šimon Rulc si puk převzal a vyvezl ho daleko od své branky.

26:46
    Sparta začíná klasický přesilovkový tlak.

26:20
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Greguss – 2 min., sekání).

25:46
    Slavia měla příležitost přečíslení, ale domácímu útočníkovi se puk zamotal pod nohami a tím pádem přečíslení ukončil.

24:55
    Slavia svůj tlak ukončila v předbrankovém prostoru po hezky vypadající akci.

24:23
    Konečne se jim to daří a usazují se zde.

23:17
    Momentálně má Slavia problém se dostat dál než za svoji modrou čáru.

22:38
    Zakázané uvolnění hra se přesouvá na sparťanské území.

22:20
    Po střele sešívaného Greguse přerušuje hru brankář hostů.

21:50
    Spartě se povedlo dostat hru doprostřed hřiště.

21:00
    Sparta nezatápěla slávistům moc dlouho a už je hra před hostujícím gólmanem.

20:04
    Sparta vyhrává buly a jede směr slávistické obranné území.

20:01

Hráči vjeli na hřišě. Zachvilku začínáme!

První třetina přinesla mnoho šancí na obouch stranách. Nedá se zcela určit které z mužstev je lepší, protože se hra přelévá z jedné strany na druhou. Čekáme co nám přinese druhá třetina, která začne cca v 16:20.

20:00

19:59
    Možné přečíslení Sparty zastavuje ofsajd.

19:35
    Toto je přesilovka Michala Pittra. Sparta měla mnoho šancí, ale Pittr věechny zlikvidoval.

18:43
    Hosté dostávají šanci na skórování a hned v prvních sekundách přesilovky trefují helmu Pittra.

18:28
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Greguss – 2 min., hákování).

17:57
    Hosté u puku a snaží se něco vymyslet.

17:34
    Hostující Krupička střílel na branku Michala Pittra, ale trefuje jen boční síť.

16:31
    Hra nabrala na otáčky a hraje se rychlý a tvrdý hokej.

15:18
    Nyní Slavii velmi podržel brankář Michal Pittr, který předvedl neuvěřitelný zákrok a z brankové čáry krade Spartě gól.

15:04
    Další úmyslný ofsajd na straně Slavie.

14:18
    Utkání se zatím zdá velmi vyrovnané a žádný z týmů není ani lepší ani horší.

13:18
    Slavisté nyní mohou děkovat svému brankáři, který chytil slibnou akci hostů.

13:07
    Zakázané uvolnění, hra se přesouvá před domácího Pittra.

12:16
    Sparťanský Nino Tomov dostal přihrávku a dělovku, kterou vypustil vyblokoval jeden ze slávistických obránců.

10:31
    Sparta měla zatím svůj největší tlak, který ale končí.

09:14
    Slávistický Altrichter po nádherné individuální akci mohl skórovat, ale nemířil správně a branku minul.

08:41
    Hra se přesouvá na stranu Slavie po úmyslném ofsajdu.

08:08
    Slibně vypadající akci ukončuje ofsajd hostů.

07:46

07:17
    Sparťanská obrana zatím sešívané k šancím nepouští.

06:22
    Sešívaným se moc nedaří se udržet v útočném pásmu a hraje se nahoru a dolu.

06:07
    Slavia dostává další příležitost si zahrát přesilovku.

05:43
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Brůna – 2 min., hákování).

04:39
    Sparťanský Mácha mohl skóre zápasu měnit. Po nahození se puk od gólmana odrazil a Mácha puk dorážel, ale nad branku.

04:25
    Slavia má momentálně navrh a snaží se co to jen jde.

03:46
    Maxim Brummel dostal přesnou přihrávku mezi kruhy, ale hostujícího Krbečka nepřekonal.

02:38
    Sešívaní svoji první přesilovku nevyužívají a hra je stále 0:0.

02:22

01:58
    Slavia stále na straně hostů.

00:59
    Slavia se snaží svoji přesilovku hrát co nejvíce na straně svých protihráčů a daří se jim to.

00:13
    Takhle si začátek zápasu hosté nepředstavovali. Vyloučen Vitouch za podrážení.

00:01

Hráči obou týmů se již připravují na ledě. Hra za malý moment začne.

Dnes máme na programu 10. kolo dorostenecké extraligy, ve kterém se setkají dva velcí rivalové Sparta Praha proti domácí Slavii. Slavia začala letošní sezónu ve velkém stylu a na kontě mají zatím jen 2 porážky z 9 utkání. Za to Sparta má začátek ne tak povedený. Získala zatím jen 3 výhry a shodou náhod si připsala první body v derby proti rivalovi z Vršovic. Vrátí jí Slavia porážku a nebo Sparta překvapí a připíše si 4. výhru?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Filip Nochta

Branky a nahrávky: 33. Altrichter (Malínek) – 47. Mácha (Krupička, Červenka), 64. Krupička

HC Slavia Praha: Pittr (Janura) – Čech, Stejskal, Srdínko, Horáček, Hrdlička, Palát, Kluch – Svoboda, Greguss, Altrichter, Slavíček, Brummel, Hofmann, Rulc, Krásný, Vymětal
    HC Sparta Praha: Krbeček (Sluka) – Tomov, Brůna, Ducháč, Ludvík – Broš, Bareš, Mácha, Krupička, Straka, David, Pírs, Červenka, Kalný, Němec, Theimer, Vitouch