Olomouc – Vítkovice 1:8 (kon.) | Vsetín – Zlín 2:3 (kon.) | PZ Kladno – HC Litvínov 0:10 (kon.)
Tábor – Mountfield HK 2:4 (kon.) | HK MD Šumperk – Třinec 2:6 (kon.) | K. Vary – Kladno 0:3 (kon.)
Warriors Brno – Přerov 4:5 (po pr.) | Žďár n/S – Mladá Boleslav 0:7 (kon.) | Technika Brno – Havířov 3:5 (kon.)
Slavia – Sparta 1:2 (po pr.) | Pardubice – Liberec 2:7 (kon.) | Třemošná – Chomutov 4:3 (1:0 po s.n.)
Kobra – Plzeň 0:11 (kon.)
HC Slavia Praha
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
HC Sparta Praha
Sobota 20.10.2018, 15:30Extraliga dorostu • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Dnes máme na programu 10. kolo dorostenecké extraligy, ve kterém se setkají dva velcí rivalové Sparta Praha proti domácí Slavii. Slavia začala letošní sezónu ve velkém stylu a na kontě mají zatím jen 2 porážky z 9 utkání. Za to Sparta má začátek ne tak povedený. Získala zatím jen 3 výhry a shodou náhod si připsala první body v derby proti rivalovi z Vršovic. Vrátí jí Slavia porážku a nebo Sparta překvapí a připíše si 4. výhru?

Hráči obou týmů se již připravují na ledě. Hra za malý moment začne.

00:01

00:13
    Takhle si začátek zápasu hosté nepředstavovali. Vyloučen Vitouch za podrážení.

00:59
    Slavia se snaží svoji přesilovku hrát co nejvíce na straně svých protihráčů a daří se jim to.

01:58
    Slavia stále na straně hostů.

02:22

02:38
    Sešívaní svoji první přesilovku nevyužívají a hra je stále 0:0.

03:46
    Maxim Brummel dostal přesnou přihrávku mezi kruhy, ale hostujícího Krbečka nepřekonal.

04:25
    Slavia má momentálně navrh a snaží se co to jen jde.

04:39
    Sparťanský Mácha mohl skóre zápasu měnit. Po nahození se puk od gólmana odrazil a Mácha puk dorážel, ale nad branku.

05:43
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Brůna – 2 min., hákování).

06:07
    Slavia dostává další příležitost si zahrát přesilovku.

06:22
    Sešívaným se moc nedaří se udržet v útočném pásmu a hraje se nahoru a dolu.

07:17
    Sparťanská obrana zatím sešívané k šancím nepouští.

07:46

08:08
    Slibně vypadající akci ukončuje ofsajd hostů.

08:41
    Hra se přesouvá na stranu Slavie po úmyslném ofsajdu.

09:14
    Slávistický Altrichter po nádherné individuální akci mohl skórovat, ale nemířil správně a branku minul.

10:31
    Sparta měla zatím svůj největší tlak, který ale končí.

12:16
    Sparťanský Nino Tomov dostal přihrávku a dělovku, kterou vypustil vyblokoval jeden ze slávistických obránců.

13:07
    Zakázané uvolnění, hra se přesouvá před domácího Pittra.

13:18
    Slavisté nyní mohou děkovat svému brankáři, který chytil slibnou akci hostů.

14:18
    Utkání se zatím zdá velmi vyrovnané a žádný z týmů není ani lepší ani horší.

15:04
    Další úmyslný ofsajd na straně Slavie.

15:18
    Nyní Slavii velmi podržel brankář Michal Pittr, který předvedl neuvěřitelný zákrok a z brankové čáry krade Spartě gól.

16:31
    Hra nabrala na otáčky a hraje se rychlý a tvrdý hokej.

17:34
    Hostující Krupička střílel na branku Michala Pittra, ale trefuje jen boční síť.

17:57
    Hosté u puku a snaží se něco vymyslet.

18:28
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Greguss – 2 min., hákování).

18:43
    Hosté dostávají šanci na skórování a hned v prvních sekundách přesilovky trefují helmu Pittra.

19:35
    Toto je přesilovka Michala Pittra. Sparta měla mnoho šancí, ale Pittr věechny zlikvidoval.

19:59
    Možné přečíslení Sparty zastavuje ofsajd.

20:00

První třetina přinesla mnoho šancí na obouch stranách. Nedá se zcela určit které z mužstev je lepší, protože se hra přelévá z jedné strany na druhou. Čekáme co nám přinese druhá třetina, která začne cca v 16:20.

Hráči vjeli na hřišě. Zachvilku začínáme!

20:01

20:04
    Sparta vyhrává buly a jede směr slávistické obranné území.

21:00
    Sparta nezatápěla slávistům moc dlouho a už je hra před hostujícím gólmanem.

21:50
    Spartě se povedlo dostat hru doprostřed hřiště.

22:20
    Po střele sešívaného Greguse přerušuje hru brankář hostů.

22:38
    Zakázané uvolnění hra se přesouvá na sparťanské území.

23:17
    Momentálně má Slavia problém se dostat dál než za svoji modrou čáru.

24:23
    Konečne se jim to daří a usazují se zde.

24:55
    Slavia svůj tlak ukončila v předbrankovém prostoru po hezky vypadající akci.

25:46
    Slavia měla příležitost přečíslení, ale domácímu útočníkovi se puk zamotal pod nohami a tím pádem přečíslení ukončil.

26:20
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Greguss – 2 min., sekání).

26:46
    Sparta začíná klasický přesilovkový tlak.

27:25
    Ale Šimon Rulc si puk převzal a vyvezl ho daleko od své branky.

28:20

28:37
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Horáček – 2 min., faul kolenem).

29:00
    Slavia si neužila moc dlouho v pěti a dává Spartě další šanci na skórování.

29:43
    Sparta tlačí a tlačí, ale zatím se k žádné velké šanci nedostali.

30:16
    Teď se v brankovišti strhl velký zmatek a do písknutí sudího nikdo pořádně nevěděl, kde puk je.

30:37

31:37
    Ale marně a hra se znovu přesouvá před Pittra.

32:06
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slavia jde do vedení! Po povedené střele Jakuba ALTRICHTERA, který mění stav utkání na 1:0. Asistence: Vojtěch Malínek.

34:02
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hrdlička – 2 min., nedovolené bránění).

34:41
    Sparťanský tlak přerušuje Pittr.

35:14
    Holešovický Ducháč nyní vyslal velmi tvrdou střelu, která sice branku minula, ale brankářem Pittrem zatřásla.

36:02

36:26
    Adam Pírs stál nyní tváří tvář dnes velmi dobře chytájícímu Pittrovi, ale vyslaná střela trefila jen boční síť.

37:53
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hrdlička – 2 min., podrážení).

38:09
    Sparta dostává již několikátou šanci na vyrovnání. Uvidíme jak se k ní postaví.

38:41
    Holešovičtí se střelecky snaží, ale zatím marně. Pittr se dnes nejspíše dobře vyspal.

39:04
    Slavia se osvobozuje vyhozením.

39:56

40:00

Druhá třetina konečně přinesla branku. Skóre se měnilo na straně Slavie po vydařené střele z úhlu domácího Jakuba Altrichtera. Hosté měli též řadu šancí, které se jim nedaří proměňovat. Určitě v dnešním zápase hraje roli výborně chytající brankář domácích Michal Pittr, který nejednou tým podržel. Skóre zápasu je tedy zatím 1:0.
    Poslední třetina začne cca v 17:05.

Poslední třetina za malou chvilku započne.

40:01

40:02
    Sparta vyhrává buly a jde dopředu.

41:07
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Stejskal – 2 min., hákování).

41:24
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Vitouch – 2 min., sekání).

41:36
    Sparta si přesilovku moc neužila a hned o deset minut později si jde odpočinout Vitouch za sekání Pittra.

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Srdínko – 2 min., podrážení).

42:07
    Sparta si zahraje přesilovku 4 na 3.

42:26
    Hned v prvních sekundách vyslala na Pittra několik dobře letících střel, ale neúspěšně.

43:11
    A už je zde přesilovka Sparty 5 na 4.

43:53
    Sparta se snažila zůstat v útoku což ji obrana Slavia zatrhla.

44:07
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Greguss – 2 min., podrážení).

44:38
    Holešovičtí si přihrávají puk z jedné stranu na druhou a snaží se něco vymyslet.

45:17
    Nyní si hostující Straka vyjel mezi kruhy a poslal zajímavou střelu, kterou likviduje Pittr.

46:25
    Sparta právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno! Adam MÁCHA dostal od Jana Krupičky přesnou přihrávku do území mezi kruhy a pohotovou střelou prostřelil Pittra. Asistence: Jakub Červenka, Jan Krupička

48:29
    Sparty tlak ani náhodou nekončí a snaží se soupeře drtit.

49:41
    Slavia se konečně zmocňuje kotouče.

49:55
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Ludvík – 2 min., hákování).

50:12
    Slavia má možnost vzít si zpátky své vedení.

50:42
    Chyba obránců na modré čáře stojí Slavii jejich tlak.

51:51
    Josef Brož se snažil ve svém oslabení vyjet do breaku a málem se mu to i podařilo, ale slávistická obrana si ho nakonec pohlídala a vrátila puk zpátky na druhou stranu.

51:57

53:00
    Nyní se Slavia snaží vzít si zpátky vedení, ale nedaří se jim to.

53:35
    Richard Němec měl celkem zajímavou šanci, kterou bez problémů lapil do lapačky Pittr.

53:59
    Sparta neustupuje a jede dál. Za každou cenu rve puk do útoku.

54:31
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Malínek – 2 min., hákování).

55:07
    Jan Krupička měl velmi povedenou šanci, kterou si díky své šikovnosti vypracoval, ale Pittra se mu nepodařilo prostřelit.

56:18
    Nyní Maxim Brummel vyvezl puk do středního pásma a vrátil dozadu.

56:34

57:20
    Hráči obou mužstev se snaží ke konci zápasu zvýšit své tempo a podle toho také hra vypadá.

58:31
    Sparta má ke konci trochu převahu, ale domácí obránci zatím fungují jak mají.

59:10
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Straka – 2 min., podrážení).

59:10
    Oddechový čas pro domácí.

59:29
    Jakub Hrdlička vyslal ke konc zápasu velmi ostrou střelu, kterou chytll Krbeček.

60:00

Třetí třetina přinesla vyrovnání, které zařídil pohotovou střelou Adam Mácha. Zápas tudíž rozhodne buď prodloužení s náhlou smrtí nebo nájezdy.

60:01

60:02
    Slavia vyhrává buly a drží soupeře v tlaku.

60:44
    Slavia si předávala puk ze strany na stranu, ale sparťané puk vyrážejí pryč.

61:27

61:53
    Sparta přebírá iniciativu a drží se v útoku.

62:38
    Sparta měla nyní navrh tak puk přikryl Pittr pod svoji lapačku.

63:16
    Tak to bylo něco! Jan KRUPIČKA najel v rychlosti do obranného pásma Slavie a páradní střelou backhandem pod víko překonal Pittra a zápas tudíž ukončuje.

Sparta zápas nakonec vyrovnala a v prodloužení nakonec i otočila. Slavia předvedla dobrý výkon, ale Spartu porazit nedokázala.Tím pádem Slavia nevrátila Spartě porážku z prvního kola. Sparta si po dobrém výkonu připisuje 5. výhru v sezóně. (17:46:52)

Filip Nochta

Branky a nahrávky: 33. Altrichter (Malínek) – 47. Mácha (Krupička, Červenka), 64. Krupička

HC Slavia Praha: Pittr (Janura) – Čech, Stejskal, Srdínko, Horáček, Hrdlička, Palát, Kluch – Svoboda, Greguss, Altrichter, Slavíček, Brummel, Hofmann, Rulc, Krásný, Vymětal
    HC Sparta Praha: Krbeček (Sluka) – Tomov, Brůna, Ducháč, Ludvík – Broš, Bareš, Mácha, Krupička, Straka, David, Pírs, Červenka, Kalný, Němec, Theimer, Vitouch