Ústí n/L – Poruba 2011 3:5 (kon.) | Kladno – Benátky n/J 5:1 (kon.) | Havířov – Vsetín 4:1 (kon.)
Kadaň – Jihlava 3:5 (kon.) | Prostějov – Slavia 3:6 (kon.) | Motor ČB – Přerov 3:1 (kon.)
Třebíč – Frýdek-M. 6:0 (kon.)
SK Trhači Kadaň
3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
HC Dukla Jihlava
Sobota 27.10.2018, 17:00 • ZS Kadaň • Chance liga • 19. kolo

Hosté rozhodli ve třetí třetině a berou tři body. Domácí za stavu 2:4 vykřesali jiskru naděje, ale tu sfoukl brankou do prázdné klece Zeman. To je ode mě pro dnešní večer vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (19:25:37)

59:29
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Filip Helt – 2 min., podrážení).
    59:27 Adam ZEMAN - 3:5

59:27
    Dukla právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! ADAM ZEMAN se dostal k odraženému puku a trefil prázdnou branku. Bez asistence.

58:48
    Holého střela od modré čáry nadělala Lundströmovi problémy.

58:00
    Skořepa zůstal nikým nehlídán v prostoru mezi kruhy, domácí brankář včas sklepl betony! Následná dorážka šla do ochranné sítě.

57:27
    Novákovo nahození bylo tečováno nad branku.

56:38
    Klímova prudká střela z ostrého úhlu proletěla nad brankou.

56:00
    Tlak domácích pokračuje. Hosté se dostávají z pásma jen za cenu zakázaného uvolnění.
    55:26 Jaroslav KŮS - 3:4

55:26
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Ještě není rozhodnuto! JAROSLAV KŮS dostal až příliš mnoho prostoru na levém kruhu a rychlou střelou využívá přesilovou hru. Asistence Jan Müller.

55:08
    Klímova rychlá střela nepřekvapila brankáře hostů, který rychle sklapl betony.

54:40
    Hosté vyhazují.

53:58
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Miha Štebih – 2 min., vysoká hůl).
    53:34 Lukáš ANDĚL - 2:4

53:34
    Důležitá branka Dukly! Dostálek našel neobsazeného LUKÁŠE ANDĚLA, který si počkal na pohyb brankáře a následně střelou do protipohybu zvyšuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Vlastimil Dostálek, David Kajínek.

52:42
    Hlinkovu střelu od modré čáry vyrazil Kuchař do ochranné sítě.

51:20
    Skořepův pokus od modré čáry tečoval Dostálek, Kuchař s problémy ukryl kotouč do lapačky.

50:37
    Klíma se protáhl mezi čtyřmi hráči hostů a střelou do masky brankáře Jihlavy přerušil hru.

50:10
    Blaha napřáhl na modré čáře, jeho střela skončila v lapačce Lundströma.

49:06
    Zakázané uvolnění domácích.

48:34
    Štebihova střela se otřela o kalhoty jednoho z obránců a skončila v ochranné síti.

48:07
    Hra se přelévá ze strany na stranu bez větších šancí.

47:18
    Hlavní rozhodčí ještě vysvětluje situaci oběma trenérům.

47:18
    Znovu je posunutá branka hostů.

46:33

46:01
    Pohlova střela od modré čáry se nepříjemně odrazila. Před Harkabusem, který si sjížděl pro dorážku, uklidil kotouč jeden z obránců.

45:30
    Trhači vyhazují.

44:59
    Werbik čaroval u pravé tyče, ale neprotlačil kotouč do sítě.

44:33
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká David Homer.

43:14
    A skandování "Dukla jedem, dáme ještě jeden" bylo málem vyslyšeno. Kajínkova střela od modré čáry byla těsně před Kuchařem tečována, naštěstí pro domácí kotouč skončil na pravé tyči.
    42:57 Josef SKOŘEPA - 2:3

42:57
    Jihlava otáčí skóre zápasu! Harkabusovu střelu tečoval JOSEF SKOŘEPA a domácí brankář neměl šanci zareagovat. Asistence: Tomáš Harkabus.

42:25
    Přečíslení tři na jednoho zakončoval Anděl, ale netrefil prázdnou branku!

41:35
    Dukla kombinuje v útočném pásmu, Kuchař zatím nemusí zasahovat.

41:10
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Ondřej Šulek – 2 min., nedovolené bránění).

40:52
    Dostálek se zkoušel protáhnout podél mantinelu, ale k zakončení se nedostal.

40:01

Druhá třetina nabídla podívanou velmi podobnou té první. Domácí šli do vedení ve 33. minutě zásluhou ostrostřelce Klímy. Hosté vyrovnali v závěru třetiny po brance Jiránka. Hosté měli několik velkých šancí, ale jednou skvěle zasáhl Kuchař, napodruhé branková konstrukce. Třetí třetina začne v 18:45.

40:00

39:04
    Icing Trhačů.

38:25
    I tentokrát patří závěr třetiny hostům, kteří se usazují před domácí brankou.
    38:00 Tomáš JIRÁNEK - 2:2

38:00
    Dukla vyrovnává! Pohlova střela se odrazila před TOMÁŠE JIRÁNKA, který lehce doklepl kotouč do odkryté branky. Asistence: Jan Pohl.

36:52
    Přečíslení tři na dva zakončoval Dostálek, Kuchař včas sklapl betony.

36:22
    Werbik se protáhl až před domácí branku, jeho pokus orazítkoval brankovou konstrukci!

35:59
    Kůse trefila rozehrávka hostů a před Trhači se objevila zajímavá pozice. Na konci akce střílel od modré Novák, brankář Dukly byl pozorný.

35:22
    Posunutá branka hostů. Tentokrát se ovšem vylučovat nebude.

35:00
    Domácí drží kotouč ve vlastním pásmu, hosté se snaží napadat.

34:15
    Tupého pokus od modré čáry se mezi tři tyče nevešel.
    33:00 Lukáš KLÍMA - 2:1

33:00
    Také domácí využívají přesilovou hru! LUKÁŠ KLÍMA si zopakoval střeleckou pozici, ale tentokrát jeho prudká střela našla cestu do sítě. Asistence: Daniel Novák, Roman Chlouba.

32:54
    Klímova střela proletěla vedle pravé tyče.

32:33
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (David Váňa – 2 min., podrážení).

31:34
    Chlouba zakončoval přečíslení tři na dva, ale na Lundströma nevyzrál.

31:12

30:25

29:40
    Hraje se ve středním pásmu, ani jeden z týmů se nemůže dostat k zakončení.

29:12
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Niklas Lundström – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Lukáš Anděl.

28:33
    Pohlova důrazná střela od modré čáry prověřila Kuchařovu pozornost.

28:25
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jakub Trefný – 2 min., hákování).

28:11

27:48
    Domácí se osvobozují a mohou střídat.

27:10
    Werbikova střela skončila na hrudi domácího brankáře.

26:49
    Dostálovu střelu z prostoru mezi kruhy poslal Chlouba do ochranné sítě.

26:31
    Ofsajd hostů vrací hru do středního pásma.

26:11

25:38
    Hosté v plném počtu. Tahle přesilová hra domácím nevyšla.

25:05
    Domácí se nemohou dostat do útočného pásma.

23:38
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Niklas Lundström – 2 min., zdržování hry / padnutí na puk). Trest odpyká Vlastimil Dostálek.

23:13
    Skořepa zůstal zapomenutý za domácí obranou, domácí brankář jeho střelu vyrazil nad branku!

22:58
    Tůmovu prudkou střelu neudržel Kuchař ve výstroji Následná dorážka Havránka se mezi tři tyče nevešla.

22:25
    Trhačům se nedaří opustit vlastní pásmo.

21:48
    Zeman se protáhl podél mantinelu, jeho střelu vyrazil Kuchař před sebe, kde se kotouče ujala domácí obrana.

21:28
    Šulek nedosáhl na prudkou přihrávku, hra se vrací před Kuchaře.

20:33
    Kůs ustál souboj u mantinelu a hledal přihrávkou Rezka, ten na kotouč nedosáhl.

20:01

Úvodní třetina přinesla vyrovnanou podívanou. Na první branku se čekalo až do 13. minuty ,když Maxipsa Fíka rozjásal Ondřej Šulek. Hosté odpověděli v 18 minutě zásluhou rychlé střely Dostálka. Druhá třetina začne přibližně v 17:52.

20:00

19:46
    Kuchař raději přikryl kotouč před dotírajícími útočníky hostů.

19:30
    Šulek zkusil překvapit brankáře hostů střelou od mantinelu, ale netrefil branku.

18:33
    Vstřelená branka neubrala hostům na elánu, domácí se pouze brání.
    17:45 Vlastimil DOSTÁLEK - 1:1

17:45
    Hosté využívají přesilovou hru! Anděl projel podél mantinelu a našel před brankou VLASTIMILA DOSTÁLKA, který rychlou střelou mezi betony vyrovnává. Asistence: Lukáš Anděl.

17:09
    Špatná rozehrávka hostů skončila zakázaným uvolněním.

16:55
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jan Holý – 2 min., podrážení).

16:00
    K odraženému puku se dostal v prostoru levého kruhu Werbik, ale jeho střela byla zablokována.

15:22
    Dostálek našel rozjetého Anděla, ten místo střely zvolil přihrávku před branku, kde si s kotoučem poradila domácí obrana.

14:40
    Holý prověřil Lundströmovu pozornost střelou od modré čáry. Jihlavský brankář si pohlídal prostor u tyče a kotouč ukryl do výstroje.

13:52
    Půžovo nahození skončilo pouze za domácí brankou a oba celky střídají.

13:10
    Po brance se hra uklidnila. Domácí drží kotouč, hosté se snaží napadat.
    12:08 Ondřej ŠULEK - 1:0

12:08
    Trhači jdou do vedení! U střídačky hostů získal kotouč ONDŘEJ ŠULEK, který obešel obránce a střelou nad lapačku překonává brankáře Dukly. Asistence: Martin Šťovíček, Roman Chlouba.

11:04
    Po Kůsově zaváhání ujížděl na domácí branku Pohl, ale Kuchař si s jeho zakončením poradil!

10:21
    Hlinkova střela od modré čáry skončila v Kuchařově lapačce.

09:33

08:50
    Hosté znovu vyhazují. Domácím se nedaří udržet útočné pásmo.

08:26
    Ve vlastním oslabení ujeli hosté do přečíslení tři na dva, Andělovo zakončení zablokoval Novák.

07:33
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Nicolas Werbik – 2 min., vysoká hůl).

07:22
    Štebihova střela proletěla nad domácí brankou.

06:35
    Blahovu střelu od modré čáry tečoval Chlouba, kotouč jen těsně minul Lundströmovu branku.

05:50
    Anděl zachytil domácí rozehrávku a projel mezi dvěma útočníky Trhačů, vzápětí však o kotouč přišel.

05:18
    Sérii nepřesností na obou stranách zakončilo zakázané uvolnění hostů.

04:06

03:20
    Klíma ztratil kotouč a hosté vyhazují.

02:33
    Chloubova tečovaná střela proletěla nad brankou.

02:06
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Adam Zeman – 2 min., nedovolené bránění).

02:06
    Po střetu s útočníkem hostů zůstává na ledě domácí brankář.

01:56
    Müllerova tvrdá střela skončila na vyrážečce brankáře hostů.

01:43
    Zakázané uvolnění hostů.

01:04
    Dostálek se zkoušel protlačit před domácí branku, ale byl zastaven Trefným.

00:51
    Klímovo tečovaná střela skončila v ochranné síti.

00:01

Před utkáním nás čeká slavnostní zahájení. Nejdříve zazní česká hymna, poté bude následovat slavnostní buly, které vhodí zakladatel kadaňského hokeje pan Ladislav Zoch.

SK Trhači Kadaň: Kuchař (Hamalčík) – Blaha, J. Holý, Novák, Trefný, Grebeňuk, Popela – Chlouba, Šťovíček, Šulek – Rezek, Kůs, Klíma – J. Müller, Rindoš, Tupý – Homer, Helt.

HC Dukla Jihlava: Lundström (Brož) – D. Váňa, Kajínek, L. Doudera, J. Pohl, Mareš, Štebih – T. Havránek, Werbik, D. Tůma – Dostálek, Skořepa, Anděl – Jiránek, Zeman, Harkabus – Hrníčko, M. Hlinka, Půža.

Rozhodčí: Luczków, Veselý – Štofa, Beneš.

Poslední vzájemný zápas

Oba celky se utkaly ve čtvrtém kole Chance ligy. Trhači ještě v polovině zápasu drželi nadějný stav 2:0, ovšem Dukla neponechala nic náhodě a svému soupeři nadělila dalších pět branek. Na konci zápasu tak na světelné tabuli svítilo skóre 7:0.

Branky a nahrávky: 14. Pekr (Anděl, Pohl), 24. Hlinka (Kajínek), 29. Pekr (Skořepa), 38. Harkabus (Hlinka), 49. Anděl (Pekr, Skořepa), 55. Dostálek (Čachotský), 59. Dostálek (Suchánek, Zeman).

HC Dukla Jihlava: Brož – Kajínek, Pohl, Suchánek, Váňa, Štindl, Půža – Dostálek, Zeman, Čachotský – Anděl, Skořep, Pekr – Harkabus, Osmík, Hrníčko – Čermák,Hlinka.

SK Trhači Kadaň: Kuchař – Kadeřávek, Szathmáry, Janeba, Grebeňuk, Kachyňa, Popela, Novák, Rindoš – Klíma, Kůs, Wágner – Helt, Říha, Müller – Rezek, Tupý, Řehoř – Svoboda

Domácí najdeme v tabulce na 13. místě se 14 body a skóre 36:83. Třináct ze čtrnácti získaných bodů si Trhači připsali v posledních osmi zápasech, včetně cenných bodů proti Litoměřicím nebo Vsetínu. Kadaňští se v minulém kole představili na ledě Benátek nad Jizerou. Trhači i díky dvěma přesilovkovým trefám zvítězili 3:1, své první branky v seniorském hokeji se dočkal Daniel Novák.

Trhači se mohou spolehnout na branky od Lukáše Klímy, který má na svém kontě 8 přesných zásahů. Jeho dvorním nahrávačem je Jaroslav Kůs, který si připsal již 16 asistencí a je nejlepším nahrávačem Chance ligy. Se 17 body je zároveň nejproduktivnějším hráčem Kadaně. V brance Trhačů se v posledních kolech střídají Ondřej Kuchař(10 zápasů, 89.92% úspěšnost) a Dominik Pavlát(3 zápasy, 92.23% úspěšnost).

Hosté se nacházejí na šesté příčce tabulky se 30 body a skóre 64:37. Jihlavská obrana je společně s obranou Motoru nejlepší v Chance lize. Hosté si v minulém kole spravili chuť po zápase právě na českobudějovickém ledě a doma rozstříleli Prostějov 8:2. Na vysoké výhře se třemi brankami podílel Vlastimil Dostálek.

Nejlepším střelcem hostů je kromě již zmiňovaného Dostálka také Matěj Pekr, oba mají na kontě 10 branek. Nejlepším nahrávačem je s 11 asistencemi Lukáš Anděl, který s 19 body vede i tabulku kanadského bodování. V brance Dukly se střídají Jan Brož(8 zápasů, 91.88% úspěšnost, 3. nejlepší brankář Chance ligy) a Niklas Lundström(10 zápasů, 90.91% úspěšnost).

Hezké sobotní odpoledne, vítám vás u devatenáctého kola Chance ligy. Domácí SK Trhači Kadaň se utkají s HC Dukla Jihlava. V rámci oslav 100 let od vzniku samostatné Československé republiky bude utkání předcházet slavnostní zahájení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Filip De Bolle

Branky a nahrávky: 13. Šulek (Šťovíček, Chlouba), 33. Klíma (Novák, Chlouba), 56. Kůs (J. Müller) – 18. Dostálek (Anděl), 38. Jiránek (J. Pohl), 43. Skořepa (Harkabus), 54. Anděl (Dostálek, Kajínek), 60. Zeman

Rozhodčí: Luczków, Veselý – Štofa, Beneš