Ottawa – Tampa 3:4 (po pr.) | NY Rangers – Buffalo 3:1 (kon.) | Anaheim – Columbus 3:2 (po pr.)
New York Rangers
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Buffalo Sabres
Pondělí 05.11.2018, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Dobré ráno, vítám všechny fanoušky hokejové NHL. Dnes se spolu podíváme na zápas mezi New York Rangers – Buffalo Sabres

Buffalu se podařilo oklepat se ze série 3 proher, když si ve včerejším zápase poradilo s Ottawou. Hostujícímu týmu tak vyšla dokonale odveta za prohru 2:4 před 2 dny. Nyní si šavle připsaly vysokou výhru 9:2. V tomto zápase zářil hlavně první útok Sabres, když si Pomminvile, Eichel i Skinner připsali po 3 bodech. V tabulce Východní konference najdeme Buffalo na 6. místě s 16 body.
    Nejproduktivnější hráči
    1. Eichel – 4 + 13
    2. Skinner – 9 + 7
    3. Pominville – 8 + 6

Rangers také dali zapomenout na 2 porážky v řadě proti Chicagu a Los Angeles. Nyní si táhnou dvou zápasovou šňůru výher, když si připsali skalp San Jose a v minulém zápase Anaheimu. V minulém zápase se v dobrém světle prezentoval útočník Howden, který zapsal 2 body za gól a asistenci.
    V tabulce Východní konference najdeme Rangers na 14. místě s 11 body.
    1. Zibanejad – 5 + 5
    2. Zuccarello – 3 + 7
    3. Kreider – 6 + 3

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – DeAngelo, Skjei, M. Staal, Pionk, Shattenkirk, Br. Smith – Zuccarello, Zibanejad, Naměstnikov – Bučněvič, K. Hayes, Kreider – Fast, B. Howden, Vesey – Lettieri, Chytil, Spooner.

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – McCabe, Ristolainen, Dahlin, C. Nelson, Scandella, Bogosian – Skinner, Eichel, Pominville – Sheary, Mittelstadt, S. Reinhart – Rodrigues, Sobotka, Okposo – Berglund, Jo. Larsson, Girgensons.

Rozhodčí: Lambert, Watson – Nansen, Racicot.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro Rangers,ale domácí nepřesně rozehráli a máme tu ihned icing.

01:20
    Brett Howden vypálil ihned za modrou, jeho pokus skončil v rukavici Huttona.

01:58
    Jimmy Vesey nahazoval kotouč z ostrého úhlu,ale na Huttona si nepřišel.

02:20
    Buffalo se od začátku zápasu ještě nedostalo ke kotouči, takže Henrik Lundqvist je stále bez práce.

03:04
    Chytil dostal pořádně naloženo od McCabea,ale hned se zvedá a pokračuje ve hře.

03:20
    Henrik Lundqvist si připisuje první zákrok proti nahození od mantinelu.

03:40
    Střelu Pominvillea zblokoval Vladislav Naměstnikov.

04:00
    Jimmy Vesey vypálil ze středu hřiště, Hutton měl zakrytý výhled, ale kotouč zamířil mimo branku!

04:31
    Henrik Lundqvist neudržel kotouč po střele od modré a ten pomalu klouzal do branky, domácí miláček zaváhání napravil tygřím skokem do brankoviště!

05:30
    Filip Chytil se snažil prokličkovat skrz obránce Buffala,ale jeho pokus byl neúspěšný.

06:05
    Zemgus Girgensons nabral rychlost ve středním pásmu,ale skvělý návrat do obrany předvedl Staal, který mu kotouč odebral.

07:10
    Rangers vysunuli napadání a Sabres mají velké problémy s rozehrávkou.

07:40
    Mika Zibanejad hledal krosovou nahrávkou Naměstnikova,ale k tomu se puk o kousíček nedostal!

08:10
    Brendan Smith vypálil od modré, jeho pokus tečoval Vladislav Naměstnikov,ale Hutton si i s tečí poradil a zasáhl.

08:49
    Sam Reinhart hledal střílenou nahrávkou spoluhráče,ale kotouč nakonec drží Henrik Lundqvist.

09:38
    Evan Rodrigues vypálil od pravého mantinelu, domácí brankář nic neviděl,ale kotouč ho trefil.

10:05
    Na střely je to zatím opravdu chudý zápas, Rangers mají 2 a Buffalo 4.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:05
    Nepovedený přechod do útoku domácích končí offsidem, následuje komerční přestávka.

11:59
    Další nepovedená rozehrávka domácích, Chytil nestihl tečovat kotouč a máme tu icing.

12:05
    Rasmus Ristolainen si připisuje další tvrdý hit! Hostující obránce hraje tvrdě, ale v rámci pravidel.

12:40
    Henrik Lundqvist drží kotouč po střele od modré.

12:50
    Jack Eichel bojuje o kotouč za domácí brankou, nakonec se ke střele dostal Jason Pominville, ale jeho dělovka minula branku.

13:40
    Jake McCabe nedokázal dorazit kotouč do prázdné branky, který vypadl Lundqvistovi z rukavice!

13:57
    Na ledě se trochu přiostřuje.

13:57
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Brendan Smith – 2 min., hrubost).

14:10
    Střela Eichela trefila tyč!

14:40
    Sabres se usadili s kotoučem ve třetině, zatím si nahrávají podél mantinelu.

15:05
    Henrik Lundqvist vyrazil kotouč po střele od modré, tam se k němu dostal Neal Pionk, který ho vyhodil k Huttonovi.

15:58
    Evan Rodrigues vypálil od levého mantinelu ,jeho pokus Henrik Lundqvist drží a domácí přečkali první oslabení bez ztráty kytičky.

16:06
    Nepovedený přechod přes modrou čáru končí offsidem.

16:26
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Vladislav Naměstnikov – 2 min., podrážení).

16:50
    Jeff Skinner se dostal ke střele ze střed hřiště,ale jeho pokus minul branku.

17:05
    Casey Mittelstadt vypálil prudkou ránu od levého mantinelu,ale kotouč prosvištěl mimo branku!

17:30
    Eichel vypálil od modré, kotouč minul branku. Následně kotouč odpálila domácí obrana.

17:50
    Okposo vypálil hodně tvrdě,ale i jeho pokus minul branku.

18:30
    Domácí vyhazují kotouč a přečkají další přesilovou hru soupeře.

18:50
    Carter Hutton parádně zasáhl proti unikajícímu Zibanejadovi, když mu kotouč odpálil hokejkou.

19:20
    Patrik Berglund dostal skvělou nahrávku před branku, Henrik Lundqvist si připsal neuvěřitelný zákrok, když v rozštěpu vykopl kotouč!

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

A máme tu konec první třetiny. Buffalo mělo pomalý start,ale následně začalo určovat tempo hry. Henrik Lundqvist se v brance opravdu nenudil a připsal si 16 zákroků! Aktivita hostů vyústila ve 2 přesilové hry,ale ani jednu Sabres nevyužili. Domácí měli také pár šancí,ale Hutton si připsal kvalitní zákroky. Do šaten se jde tak za stavu 0:0.
    Střely po první třetině: Domácí – 5, Hosté – 16.
    Druhá třetina začne přibližně v 02:02.

20:01

20:01
    Úvodní buly pro Sabres.

20:20
    Henrik Lundqvist si připisuje další povedený zákrok po střele Eichela!

20:41
    Rangers právě vstřelili branku!
    Rangers se z ničeho nic ujímají vedení! Vladislav Naměstnikov poslal kotouč na modrou na volného NEALA PIONKA, který parádní střelou na druhou tyč překonal Huttona, který nic nevidě! Asistence: Vladislav Naměstnikov, Mika Zibanejad
    20:41 Neal PIONK - 1:0

21:00
    Tak to je vstup do třetiny jako hrom! Rangers nahodili kotouč do třetiny, tam ho vybojoval Brett Howden, který lehoučkým backhandovým pasem našel JIMMYHO VESEYHO, který vypálil nechytatelně do šibenice!
    Asistence: Brett Howden, Jesper Fast
    21:00 Jimmy VESEY - 2:0

22:50
    Hra se nyní trochu uklidnila,nepřesné založení útoku domácích končí icingem.

23:10
    Filip Chytil dostal pěknou nahrávku,ale jeho střelu zblokoval hostující obránce.

23:40
    Henrik Lundqvist zasahuje proti střele Scandelly od levého kruhu pro vhazování.

24:00
    Neal Pionk vypálil ze středu hřiště, jeho pokus Hutton vyrazil betonem.

Mika Zibanejad unikl do samostatného úniku a trefil břevno! Kotouč se od tyče odrazil na brankovou čáru a ven!

25:10
    Buffalo je pod velkým tlakem a hostující obrana se zmohla pouze na vyhození přes všechny čáry.

25:30
    Marc Staal vypálil od modré, jeho pokus drží Hutton v lapačce a následuje komerční přestávka.

26:20
    Brady Skjei zavezl kotouč do třetiny a vypálil od mantinelu, lehký zákrok pro Huttona.

26:44
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Cody McLeod – 2 min., podrážení).

27:20
    Sabres kombinují ve třetině soupeře,ale střela ještě nepřišla.

27:40
    Kyle Okposo mířil do horního růžku, ale Henrik Lundqvist švihl lapačkou a zasáhl!

28:10
    Rangers vyhazují kotouč přes všechny čáry.

28:40
    Dalhlin vypálil na vyrážečku Lundqvista, ten zasáhl.

28:53
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Brendan Smith – 2 min., podrážení).

29:10
    Rasmus Ristolainen výborně zapracoval a zachytil vyhození Rangers po mantinelu.

29:40
    Brady Skjei měl obrovskou šanci při oslabení,ale nedokázal zpracovat nahrávku!

30:20
    Sam Reinhart tečoval střelu od modré do ochranné sítě.

30:30
    Šavle kombinují ve třetině, po střele od modré byl zmatek v brankovišti,ale Henrik Lundqvist si poradil a nepustil kotouč za svá záda.

31:05
    Buffalo nevyužilo již 4. přesilovou hru v zápase.

31:50
    Buffalo přidalo na aktivitě,ale Rangers dobře brání.

32:40
    Vladislav Naměstnikov si krásně sjížděl před branku,ale kotouč minul!

33:20
    Obrovská šance pro Veseyho, který dostal nahrávku na druhou tyč při přečíslení 2 na 1,ale domácí útočník šanci neproměnil!

33:30
    Brett Howden byl ten, který naservíroval kotouč Veseymu, oba borci se pak srazili za brankou a Howdenovi se nechce zpět na nohy.

33:30
    Brett Howden zamířil rovnou do šatny.

33:50
    Marc Staal vypálil z kruhu pro vhazování, Hutton se štěstím zasáhl.

34:10
    Rangers se usadili ve třetině soupeře a snaží se něco vymyslet.

34:50
    Zach Bogosian vypálil od modré,ale jeho dělovka minula branku.

35:20
    Nepovedená rozehrávka Rangers končí icingem.

35:40
    Obrovská chyba hostující obrany, když se sám před brankou ocitl Zibanejad,ale jeho pokus Hutton chytá!

36:40
    Kotouč si to po prudké nahrávce zamířil mimo hrací plochu až k divákům a máme tu přerušení.

37:10
    Casey Mittelstadt se prokličkoval obranou domácích, ale jeho pokus backhandem minul branku.

37:40
    Vladimír Sobotka vypálil po pěkné ťukačce od Dahlina mimo.

38:20
    Henrik Lundqvist si při zákroku přivodil nějaký šrám,ale vypadá to, že bude pokračovat.

38:50
    Skinner se krásně otočil s pukem do středu,ale bohužel pro něj mu kotouč utekl a nedokázal vystřelit.

39:40
    Jeden z nejzajímavějších momentů posledních chvil bylo, když se McCabe snažil rybičkou zachytit kotouč a smetl k zemi rozhodčího.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

A máme tu konec druhé třetiny. V této třetině jsme viděli hned 2 branky a o obě se postarali domácí hráči. Obě branky padly hned v první minutě, když se nejprve prosadil Pionk a o pár chvil po něm Vesey. Zbytek třetiny byl dost stereotypní. Buffalo buší na branku Lundqvista,ale ten mnohdy až neuvěřitelnými zákroky drží domácí tým. Do šaten se jde tak za stavu 2:0.
    Střely po druhé třetině: Domácí – 15, Hosté – 30.
    Třetí třetina začne přibližně ve 3:00.

40:01

40:01
    Úvodní buly pro domácí tým.

40:20
    Hutton má za sebou první zákrok této třetiny, když zasáhl vyrážečkou.

41:10
    Filip Chytil vjel do třetiny příliš rychle a máme tu offside.

42:30
    Nyní se hra odehrává ve středním pásmu, ani jeden z týmů si nevytvořil větší šanci.

43:10
    Johan Larsson pěknou střelou na první tyč prověřil domácího brankáře.

44:20
    Jason Pominville byl před brankou a kotouč se k němu se štěstím odrazil, ale hostující útočník se nedokázal zorientovat a promarnil svou šanci!

45:30
    Sabres se usadili ve třetině,ale nahrávku za branku vystihl Staal a přerušil kombinaci Šavlí.

46:07
    Sabres právě vstřelili branku!
    A máme tu branku! Sabres se dostávají do kontaktu! Casey Mittelstadt napadal rozehrávku domácích a tečoval kotouč před branku, tam ho tečoval ještě Henrik Lundqvist,ale bohužel pro něj přímo ke CONORU SHEARYMU, který ho nakonec dopravil do branky! Asistence: Casey Mittelstadt
    46:07 Conor SHEARY - 2:1

47:30
    Sabres vstřelený gól viditelně nakopnul a znovu jsou ve třetině soupeře.

48:20
    Nyní se naopak Rangers usadili u soupeře a připsali si několik pěkných šancí!

49:30
    Hutton podržel kotouč po střele od pravého mantinelu, následuje komerční přestávka.

49:50
    Cody McLeod napálil kotouč do třetiny a a domácí střídají.

50:20
    Brendan Smith mohl vrátit domácím 2gólový náskok,ale netrefil odkrytou klec!

50:50
    Mats Zuccarello se natlačil s kotoučem před Huttona,ale jeho backhandový pokus minul branku!

51:30
    Henrik Lundqvist je dnes opravdu neuvěřitelný, nyní má na kontě 38 přesných zákroků!

52:40
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Zach Bogosian – 2 min., sekání).

52:58
    Sabres vyhazují kotouč.

53:10
    Vladislav Naměstnikov ho zavezl ho třetiny,ale následnou nahrávkou rozjel útok Sabres 2 na 1. Johan Larsson šanci zakončil střelou,ale domácí brankář je znovu úspěšný.

53:50
    Sabres znovu vyhazují kotouč do středního pásma.

54:20
    Zemgus Girgensons zavezl kotouč do třetiny a šetří čas.

54:40
    Jimmy Vesey zůstal po kontroverzním zákroku na ledě,ale rozhodčí zůstávají klidní.

55:20
    Puk je v obranném pásmu Buffala, Rangers vysunuli forčeking.

55:58
    Nepovedená rozehrávka Sabres končí icingem.

56:30
    Sam Reinhart vypálil od pravého mantinelu, jeho pokus minul branku a následně Rangers vyhazují kotouč.

57:10
    Sabres jsou ve třetině a nahrávají si kolem mantinelu.

57:30
    Marco Scandella nepřesně nahrál a Jezdci vyhazují.

58:00
    Let´s go Rangers, domácí fanoušci se konečně probrali!

58:01
    Buffalov 6ti!

58:09
    A máme tu gól do prázdné branky! Jack Eichel nepřesně nahrál na střed, kotouč se dostal k JIMMYMU VESEYMU, který z vlastní třetiny trefuje prázdnou branku soupeře!
    Asistence: Brady Skjei
    58:09 Jimmy VESEY - 3:1

58:30
    Buffalo znovu v 6ti.

58:50
    Chris Kreider směřoval kotouč vysokým lobem do branky,ale puk se postavil na hranu a zamířil mimo.

59:07
    Henrik Lundqvist si připisuje další parádní zákrok proti dělovce Dahlina!

59:30
    Rangers dostali kotouč do středního pásma.

59:40
    Rasmus Ristolainen neudržel kotouč ve třetině a máme tu offside.

A je tu konec! Ve třetí třetině jsme se dočkali po gólu na každé straně. Nejprve se prosadil po šťastné odrazu kotouče Sheary a překonal famózního Lundqvista. Buffalo následně hodně tlačilo a snažilo si vynutit si prodloužení,ale domácí brankář byl dnes opravdu famózní a výhru zapisují Rangers, Vítězství domácího týmu pojistil brankou do prázdné ještě Vesey.
    Střely po třetí třetině: Domácí – 22, Hosté – 40.

1. Henrik Lundqvist (NY Rangers) 39 zák., 1 gólů, 97,5%
    2. Jimmy Vesey (NY Rangers) 2+0
    3. Vladislav Naměstnikov (NY Rangers) 0+1

Československá stopa v utkání:
    Vladimír Sobotka (Buffalo) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:41
    Filip Chytil (NY Rangers) 0+0, 2 střely, čas na ledě 9:53

To je ode mě pro dnešek vše, brzy na shledanou u dalších přenosů! (03:40:22)

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 21. Pionk (Naměstnikov, Zibanejad), 21. Vesey (B. Howden, Fast), 59. Vesey (Skjei) – 47. Sheary (Mittelstadt)

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – DeAngelo, Skjei, M. Staal, Pionk, Shattenkirk, Br. Smith – Zuccarello, Zibanejad, Naměstnikov – Bučněvič, K. Hayes, Kreider – Fast, B. Howden, Vesey – Lettieri, Chytil, Spooner – C. McLeod.

Rozhodčí: Lambert, Watson – Nansen, Racicot