Č. Budějovice – Vítkovice 4:8 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 3:4 (kon.) | Olomouc – Přerov 2:1 (kon.)
Chomutov – Kladno 4:3 (kon.) | Vsetín – Pardubice 2:6 (kon.) | Žďár n/S – Mountfield HK 3:4 (po pr.)
Havířov – Zlín 2:4 (kon.) | Salzburg – Třinec 3:4 (kon.) | Liberec – HC Litvínov 3:4 (po pr.)
K. Vary – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:1 (1:1, 0:0, 3:0 - N 1:0)
BK Mladá Boleslav
Sobota 08.12.2018, 17:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

Konec zápasu. (19:05:48)

61:51
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energetici berou i čtvrtý bod ze zápasu! Domácí nejprve přečkali velkou šanci hostů a pak sami udeřili. Adam Křemen vybojoval puk v obranném pásmu a podél mantinelu jej vyvezl ven, kde se společně s MICHALEM HOŤKEM dostali do přečíslení dvou proti jednomu, který druhý jmenovaný vyřešil parádním blafákem! Asistence: Adam Křemen, Filip Novák.

60:01

Energetici slaví zisk tří bodů, o jejich páté výhře rozhodly tři branky v posledních pět minutách zápasu. O bonusový bod se nyní bude bojovat v nadstavbě,

59:00
    Je rozhodnuto. Hosté zkusili powerplay, jenže rozehrávku ve středním pásmu vystihl FILIP BERNÁTH, který puk dovezl až do opuštěné hostující branky! Bez asistence.

58:15
    Domácí jsou blízko tříbodové výhře! Hosté zaváhali v obranném pásmu, Jiskra zpoza kruhů poslal puk před brankoviště, kde jej jemnou tečí usměrnil za Zeithamlova záda MICHAL HOTĚK! Asistence: Vít Jiskra, Adam Křemen.

54:51
    Energetici se pět minut před koncem třetí třetiny ujímají vedení! Filip Novák našel dlouhou přihrávkou z obranného pásma až na útočné modré najetého TOMÁŠE KŘEHLÍKA, který prostřelil nad vyrážečkou hostujícího brankáře! Asistence: Filip Novák, Jan Bednář.

48:20

46:20
    Hosté mají možnost početní výhody. Za hákování je vyloučen domácí Michal Hotěk (KVA).

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:30.

Svižná byla druhá dvacetiminutovka, leč střelci obou týmů i přes řadu šancí nenašli svůj cíl. Po čtyřiceti minutách tak stále platí nerozhodný stav zápasu.

40:00

38:02

36:02
    Přesilová hra pro domácí Energii. Za faul loktem byl na dvě minuty vyloučen Tomáš Dlask (MBL).

30:38
    Velká šance domácích, ale skóre se nemění. Energetici dobře kombinovali kolem branky, přihrávku pod levý kruh dostal Záruba, jenže jeho ránu z první stihl vykrýt hostující gólman!

25:20
    Hosté jeli v přečíslení tří proti dvěma na Bednáře, zakončení hostů ale zblokovala hůl jednoho z domácích hráčů!

24:30

22:30
    První přesilová hra pro domácí, na dvě minuty za sekání byl vyloučen Michael Rudolph (MBL).

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:46.

Úvodní třetina utkání je minulostí a bylo vyrovnaná jak herně, tak i gólově. Remízový scénář první třetiny rozepsal už ve 3. minutě Adam Křemen, který otevřel skóre zápasu po krásné individuální akci. Hostům na vyrovnání následně nestačily ani dvě přesilové hry, jenže krátce po skončení druhého domácího trestu zaváhal při rozehrávce domácím gólman Jan Bednář a Jakub Zajíčem pohodlně do prázdné branky vyrovnal skóre.

20:00

16:28
    Bednář teď napravil své předchozí zaváhání, když perfektním zákrokem lapačkou zastavil střelu jednoho z boleslavských hráčů z mezikruží!

11:36
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté s obrovským štěstím vyrovnávají. Domácí gólman nezvládl rozehrávku před brankou, při zpracování puku následně podklouzl. Odražený puk snadno zametl do odkryté klece JAKUB ZAJÍČEK! Asistence: Tomáš Dlask.

11:08

09:08
    Další přesilovka pro hosty, Richard Záruba (KVA) se provinil podrážením a usedá na lavici hanby.

07:35
    Hosté během přesilové hry nevystřelili na domácí klec, a tak energetici úvodní oslabení zvládli.

05:35
    Adam Křemen (KVA) se i podruhé zapisuje do dějin utkání, za hru vysokou holí je vykázán na trestnou lavici.

02:52
    Domácí se ujímají rychle vedení. Krásnou individuální akcí se prosadil ADAM KŘEMEN! Asistence: Petr Kořán.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (Kašpar) – Bernáth, Klejna "A", Přibyl, Kořán, Pohanka, Tureček, Novák – Záruba, Maydl, Berčík, Jiskra, Hotěk, Křehlík "A", Holub "C", Korčmaroš, Černý, Křemen.

BK Mladá Boleslav: Mašek (Zeithaml) – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška "A", Hovorka, Rudolph – Zajíček, Schulz, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster "A", Houška, Grim "C", Vasilev, Moravčík, Šíma.

Rozhodčí: Hucl – Jelínek, Hřebík.

Také energetici se v posledních zápasech rozehráli do velké pohody, když vyhráli poslední čtyři zápasy v řadě s impozantním skóre 19:3! Západočeši v nadstavbě postupně přehráli Žďár, Jihlavu a naposledy ve čtvrtek v nájezdech Kladno a na svého dnešního soupeře tak mají ze 4. pozice pouze čtyřbodovou ztrátu.

František Klejna – 20 bodů (10+10)

Aktuálně vedoucí celek nadstavbové skupiny o 13. – 24. místo přijel do západočeských lázní ve slušné formě. Středočeši totiž vyhráli všechny dosavadní duely nadstavby, když postupně porazili Olomouc, Havířov a naposledy zvládli ve čtvrtek přestřelku v Chomutově. I proto drží Boleslav první příčku tabulky, v závěsu však stojí další týmy s minimálními bodovými odstupy.

Chomutov – Mladá Boleslav 4:6
    Mladá Boleslav – Havířov 5:1
    Mladá Boleslav – Olomouc 3:2p

Vladislav Houška – 24 bodů (9+15)
    Jan Grim – 21 bodů (11+10)
    Andrej Moravčík – 20 bodů (11+9)

Příjemný sobotní podvečer všem fanouškům juniorského hokeje. Nejvyšší mládežnická soutěž v Česku má dnes na programu další utkání, v rámci 4. kola nadstavby budeme sledovat souboj domácí HC Energie Karlovy Vary, která na svém ledě vyzve středočeský tým BK Mladá Boleslav. Z utkání vám přineseme stručný popis nejdůležitějších událostí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00 a budeme z něj přinášet jen důležité informace.

Branky a nahrávky: 3. Křemen (Kořán), 55. Křehlík (Novák, Bednář), 59. Hotěk (Jiskra, Křemen), 59. Bernáth, 62. Hotěk (Křemen, Novák) – 12. Zajíček (Dlask)

BK Mladá Boleslav: Zeithaml (Mašek) – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška "A", Hovorka, Rudolph – Zajíček, Schulz, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster "A", Houška, Grim "C", Vasilev, Moravčík, Šíma.

Rozhodčí: Hucl – Jelínek, Hřebík