Nitra – Košice 5:3 (kon.) | Detva – Trenčín 2:3 (1:0 po s.n.) | Nové Zámky – Poprad 5:6 (po pr.)
Žilina – Lipt. Mikuláš 1:2 (kon.) | Zvolen – MAC Budapešť 1:6 (kon.) | Miskolc – Banská Bystrica 1:0 (kon.)
HKM Zvolen
1:6 (1:1, 0:2, 0:3)
MAC Budapešť
Neděle 09.12.2018, 17:00Tipos Extraliga (SR) • 31. kolo

Šokující výsledek je dokonán, MAC Budapešť vítězí na ledě druhého Zvolenu jasně 6:1! Začátek utkání přitom žádnému překvapení nenasvědčoval, domácí byli aktivnější a dostali se do vedení. Po polovině zápasu ale úplně odpadli, obraz zápasu se změnil, Budapešť otočila výsledek a ve třetí třetině si nakonec i s chutí zastřílela, když dala tři branky během necelých čtyř minut.

Zajímavostí dnešního programu 31. kola Tipsport Ligy je fakt, že kromě druhého Zvolenu prohrály také první Košice 3:5 na ledě Nitry.

S tímto konstatováním se s Vámi pro dnešek loučím. Hezký večer a zase někdy na počtenou. (19:25:52)

59:31
    Protiútok Zvolena, Andrisíkova střela letěla hodně mimo.

59:11
    Obdržálkova střela sražená mimo.

58:06
    Oznámeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:02
    Zvolen přidal v bruslení, ale za stavu 1:6 už to není vůbec nic platné. Obrovský favorit dnešní zápas vůbec nezvládl...

56:02

55:47
    Chovan se pokusil o křížnou přihrávku, kterou hosté srazili na Vandaneho, jeho střela od modré k bráně také neprošla.

55:01
    Mitchell nastřeloval puk na Kytnára, ale ten jej tečoval těsně mimo.

54:49
    Zvolen se zatím nedokáže udržet v útočném pásmu.

54:02
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Pápa – 2 min., podrážení).

50:58
    Budapešť vstřelila branku!
    Skapski si ani nesáhl na puk a loví ho ze své sítě. CHRIS BODÓ vstřelil svou druhou branku v utkání a je z toho debakl – 1:6! Asistence: Matyás Odnoga, Jesse Dudás.

50:14
    Střídání v týmu HKM Zvolen: ze hřiště odchází Tomek, přichází Skapski.

50:14
    Další využitá přesilovka hostí – 1:5! Dansereau našel před bránou úplně volného CHRISE BROWNA, který na první pokus u tyčky nezasunul kotouč za Tomka, ale zpoza brány ho vracel do brankoviště a slovenský gólman si puk srazil za vlastní záda sám! Asistence: Keegan Dansereau, Cameron Burt.

49:39
    Akce jako přes kopírák podle branky ze 48. minuty. Bodó zase hledal zpoza brány Langkowa, ale ten nyní z voleje netrefil bránu.

49:29
    Hosté se zase nikam neženou a v klidu kombinují v útočném pásmu.

48:46
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Zuzin – 2 min., vysoká hůl).

47:19
    Hosté využívají druhou přesilovou hru v dnešním utkání a dělají důležitý krok k vítězství. Prosadila se kompletní první útočná formace MAC. Nagy přihrál od pravého mantinelu za bránu Bodóvi, který zamíchal s kotoučem a našel přihrávkou kolem přední tyčky CHRISE LANGKOWA, který vymetl pavučiny v Tomkově svatyni. Asistence: Chris Bodó, Krisztián Nagy.

46:01
    Dudásova střela skončila na zadním mantinelu, ale hosty to trápit nemusí. Zvolen se hlavně zbytečným faulem připravil o nápor.

45:37
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Handlovský – 2+10 min., vražení na hrazení). Slovenský útočník úplně zbytečně dohrál u mantinelu v útočném pásmu Pápu.

44:02
    Domácí tým se ale ještě nevzdává a v úvodu třetí třetiny dává vzpomenout na první dějství, které bylo jasně v jeho režii. Petrášův průnik po levém křídle však gólem neskočil, Bálisz zase zasahuje.

43:29
    Další střela zvolenského Zuzina skončila sražená v ochranné síti.

41:29
    Druhá obranná řada Zvolenu si teď připsala dvě nepřesné střely – Růžička pálil tak nepřesně, že se puk odrazil od zadního mantinelu až na druhou stranu modré čáry, odkud střílel rovněž mimo Roman.

40:39
    Handlovský se protáhl zahuštěnou maďarskou obranou a připravil si puk na osu kluziště, ale jeho nebezpečnou střelu Bálisz vyrazil svým levým betonem.

40:01

Zatím máme nakročeno k šokujícímu výsledku! Ve druhé třetině jsme totiž viděli dvě branky a obě vstřelili hosté z Budapešti, kteří tak vedou 3:1. Na ledové ploše vůbec není poznat, že hraje druhý Zvolen s devátou Budapeští, outsider ve druhé polovině prostřední třetiny přebruslil svého soupeře, zaslouženě šel do trháku a domácím zimním stadionem se nesl pískot fanoušků. Uvidíme, co přinese třetí třetina.

40:00

39:57
    Obdržálkově teči chybělo pár centimetrů. Puk končí v rohu kluziště a druhá třetina končí...

39:39
    Zuzinova střela zpoza obránce a absolutně bezproblémová práce pro Bálisze, který Slovákovo nahození ukryl v náručí.

38:00
    V závěru přesilové hry se hosté prosazují a vedou už o dva góly. Za bránou si s pukem pohrál Bodó a přihrál od modré čáry na vrcholy kruhů najíždějícímu si JOHNU NEGRINOVI, který přízemní ranou z voleje překonal Tomka – 1:3. Asistence: Chris Bodó, Krisztián Nagy.

37:24
    Domácí vyhodili puk z obranného pásma a na útočný výpad se dokonce vydal rychlonohý Šišovský, až před gólmana jej ale hráči MAC nepustili.

37:01
    Dudásovu bombu ukryl Tomek v lapačce.

36:29
    Hosté opět vyhráli vhazování a po křížné přihrávce přes celé pásmo střílel z voleje Klempa, ale Tomek se stihl přesunout.

36:11
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Chovan – 2 min., sekání).

35:19
    Domácí mohli hned srovnat, Zuzin jel z pravého křídla sám na Bálisze, ale skvěle chytajícího Maďara opět nepřekonal.

34:39
    Domácí si v posledních minutách říkali o trest za pasivitu a je to tady! JARED BROWN po přihrávce Klempy vystřelil příklepem z ostrého úhlu a překvapil Tomka. Hosté otáčí průběžný stav a zvolenským zimním stadionem se nese pískot diváků. Asistence: Tomáš Klempa.

33:40
    Domácí opět vyhořeli v defenzívě a po další chybné rozehrávce se k puku dostal střelec jediné branky MAC Bodó. Jeho nebezpečnou střelu švihem vyrazil Tomek ramenem.

32:18
    Chovan prostrčil puk Handlovskému, jehož střela ale Bálisze nemohla vystrašit.

31:28
    Na modré čáře byl úplně volný Roman, ale před brankou chyběl některý jeho spoluhráč, který by Báliszovi překážel ve výhledu, takže maďarský gólman Romanovu střelu bez problémů chytil.

30:49
    Tomek už se nemohl dívat na zmatky v rozehrávce HKM a raději ukryl puk v lapačce. Ve druhé třetině jsme snad neviděli jedinou pěknou útočnou kombinaci.

29:47
    Po Pöyhönenově přihrávce nebezpečně pálil přes obránce Holovič, ale Bálisz viděl puk na poslední chvíli a vyrazil jej vyrážečkou do rohu kluziště.

28:12
    Od pravého mantinelu příklepem pálil Bodó, ale netrefil bránu. Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou. Zvolen už nemá takovou převahu jako v první třetině.

27:32
    Holovič se hezkým manévrem uvolnil u mantinelu a přihrál Pöyhönenovi, ten však napálil od modré čáry prvního bránícího hráče.

26:21
    Mitchell se po rychlé a prudké přihrávce Obdržálka ocitl ve slibné pozici na brankovišti, ale jeho bekhendovou střelu Bálisz chytil.

26:00
    Hosté jsou zatím ve druhé třetině lepší na vhazování, proto se dostávají ke střelám od modré čáry. Po další vyhrané buly Langkowa ale tentokrát Negrin neudržel kotouč v útočném pásmu.

25:29
    Dudásovu dělovku srazil Tomek do ochranné sítě.

24:59
    Nahození od modré čáry viděl Tomek na poslední chvíli, ale puk ho naštěstí trefil do plastronu.

23:50

23:01
    Hned třikrát nebezpečně pálil v přesilové hře Vandane, ale Bálisz se rozchytal k parádnímu výkonu.

22:37
    Pöyhönenovu střelu vyrazil Bálisz do rohu a hosté opět vyhazují.

22:02
    Šišovský zavezl puk do útočného pásma, ale jeho přihrávku na modrou vystihl Brown a vyhodil.

21:50
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Vokla – 2 min., podrážení).

21:29
    ...Kytnár vyhrál buly a Zvolen se udržel na puku, roztočil kolotoč v útočném pásmu a vybojoval si alespoň faul soupeře.

20:59
    Zakázané uvolnění MAC. Hra se stěhuje před Bálisze...

20:18
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli hosté a Langkow zpoza brány nahazoval puk do brankoviště, ale tam byl připravený Mitchell.

20:01

První třetina se hrála v režii oslabeného Zvolena, který držel otěže utkání pevně v rukou a zaslouženě se ujal vedení. Pak ale rytíři promrhali několik gólových situací, navíc podcenili v závěru první třetiny nenápadný výpad první útočné formace MAC a Bodó tři vteřiny před koncem úvodního dějství srovnal na 1:1.

20:00

19:57
    Domácí možná trochu podcenili závěrečné střídání první třetiny a CHRIS BODÓ tři vteřiny před poslední sirénou první části vyrovnává, když se k němu odrazila dvakrát tečovaná střela Langkowa od modré čáry. Nejproduktivnější hráč MAC na brankovišti ukázal svou pohotovost a precizně trefil puk bez přípravy hned do brány. Asistence: Chris Langkow.

19:34
    Zuzin po protisměrné kličce uvolnil Obdržálka, ale toho hostující obránci vytlačili za bránu.

19:01
    Zuzin na levém mantinelu nabral rychlost a pokusil se střelou na přední tyč překvapit Bálisze, ale maďarský gólman byl na tuto variantu připraven.

18:41
    Domácí obránci teď vymysleli úplně nepochopitelnou přihrávku vlastní třetinou na střed kluziště, kterou vystihl Odnoga a byl úplně volný mezi kruhy, ale vystřelil mimo.

17:41
    Pöyhönen vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře a troufl si na ofenzivní výlet, po pravé straně se natlačil až před gólmana MAC, ale bekhendovým zakončením ho nepřekonal.

16:20
    Obdržálek míchal s pukem v útočném pásmu a prostrkávačkou mezi bruslemi obránce hledal Zuzina, ale puk ukryl pod svou lapačkou Bálisz.

15:37
    Andrisík si troufl na bruslařský souboj s Macaulaym, nakonec vystřelil přes kanadského beka a vybojoval pro svůj tým útočné pásmo. Po následném vhazování pálil od modré čáry nepřesně Růžička.

15:03
    Po delší době se podívali do útočného pásma také hosté, ale Dansereau si nerozumněl s Klempou, jediným Slovákem na soupisce Maďarů.

14:21
    Holovič přistrčil puk v útočném pásmu do jízdy Obdržálkovi, který byl sám před Báliszem, ale zakončil jen střelou doprostřed brány a zklamaně odjíždí střídat.

13:00
    Holovič nahrál Chovanovi, který z úhlu vystřelil pěkně švihem a puk proletěl jen těsně nad horní tyčí. Je zajímavé, že zvolenský kapitán je zatím nebezpečnější v improvizované čtvrté útočné trojici, než ve své tradiční formaci s Handlovským a Kytnárem.

12:19
    Kytnárovu přihrávku z ostrého úhlu do brankoviště zasunul Pozsgai pod svého gólmana Bálisze, aby uklidnil situaci.

11:52
    Vandane si troufl na individuální akci mezi trojicí hostů. Nakonec si mezi nimi prohodil puk, nicméně po kontaktu s Langkowem nekončí v bráně kotouč, ale sám kanadský obránce.

10:41
    Chovan přihrál Pufahlovi na modrou čáru, ale jeho následný pas na Pöyhönena byl sražen hostujícím obránce do hlediště.

09:38
    Domácí v plném počtu. Hned po návratu z trestné lavice navíc Kytnár převzal puk a jel dva na jednoho se Zuzinem. Ten ale přihrávku špatně zpracoval a nakonec vůbec nezakončil.

08:53
    Teď už se ale MAC přesilovka vůbec nedaří, domácí narušují jejich rozehrávku už ve středním pásmu a hosté jsou daleko od Tomka.

07:51
    Po pěkné kombinaci byl úplně sám před Tomkem útočník Dansereau, ale střelou bez přípravy trefil beton slovenského gólmana.

07:38
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Kytnár – 2 min., hákování).

06:59
    Budapešť chtěla odpovědět dlouhým pasem do přečíslení, ale Brown se špatným zpracováním kotouče sám vystavil do ofsajdu.

06:03
    Zvolen právě vstřelil branku!
    Úvodní aktivita domácích vyústila v první gól. Od modré čáry pálil Pöyhönen, jehož střelu Bálisz vyrazil jen před sebe, kde si puk našel MICHAL CHOVAN a bekhendovým zasunutím do odkryté brány otevírá skóre dnešního utkání – 1:0. Asistence: Markko Pöyhönen.

05:11
    Šišovský přesprintoval Negrina, takže se nepískalo zakázané uvolnění. Zpoza brány Šišovský nahrál na modrou čáru Fraserovi, jehož volej udržel Bálisz na plastronu.

03:59
    Chovan našel výbornou křížnou přihrávkou Pufahla, jenž byl ve vynikající palebné pozici. Bálisz střelu vyrazil před sebe a z dorážek dostali domácí hokejisté puk jen za bránu.

03:10
    Domácí kouč zatím nasazuje i Marcinka s Holovičem, které ve čtvrté formaci doplnil tentokrát kapitán Chovan. Zdá se tedy, že se vedle zmíněné dvojice budou střídat ostatní hráči.

02:31
    Tomek odpálil puk do rohu kluziště před napadajícím Langkowem.

02:01
    Hosté zaváhali ve středním pásmu, Šišovským nabral rychlost a pokusil se o střelu z pravé strany z vrcholu kruhů. Bálisz ale nadvakrát ukryl kotouč pod svým tělem.

01:49
    Negrin zůstal po Andrisíkově ataku ležet za vlastní brankou a rozhodčí raději přerušil hru. Nakonec se ale zdá, že bude kanadský obránce po nepříjemném nárazu zády na mantinel v pořádku.

01:24
    První útočné pokusy hosté přežili.

00:01

Jak vidíte, domácí HKM mají na soupisce jen šest obránců a jedenáct útočníků. Zranění jsou Špirko, Vandas, Ulrych, Drgoň a po pátečním utkání i Zeleňák.

HKM Zvolen: Tomek (Skapski) – Vandane, Fraser, Růžička, Roman, Pufahl, Pöyhönen – Obdržálek, Mitchell, Zuzin – Handlovský, Kytnár, Chovan (C) – Šišovský, Petráš, Andrisík – Marcinek, Holovič.

MAC Budapešť: Bálisz (Rajna) – Pozsgai (C), Macaulay, Vokla, Dudás, Negrin, Burt, Kedves, Csollák – Nagy, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Terbócs, Pápa – Szabad, Majoross, Szigeti.

Rozhodčí: Konc, T. Orolin – M. Orolin, Rojík..

Hostující MAC Budapešť jde do zápasu jako devátý tým tabulky se 36 body za devět výher, dvě vítězství v prodloužení, pět proher v prodloužení a šestnáct porážek při skóre 91:110. Nejlepším v kanadském bodování mužstva je Chris Bodó se 32 body (10+22) a nejlepším střelcem Slovák Tomáš Klempa se 16 góly. Naposledy Maďaři doma podlehli Košicím 3:5.

Domácí HKM Zvolen prožívá nejhorší fázi sezony a po poslední prohře 1:2 na ledě Trenčína po delší době klesl na druhé místo tabulky. Aktuálně má na svém kontě 66 bodů za osmnáct výher, čtyři vítězství v prodloužení, čtyři prohry v prodloužení a sedm porážek v základní době při skóre 123:71. Nejlepším v kanadském bodování mužstva je jeho kapitán Michal Chovan se 40 body za 10 branek a 30 asistencí, nejlepším střelcem pak Milan Kytnár s 21 zásahy.

Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 31. kola slovenské Tipsport Ligy mezi druhým Zvolenem a devátým MAC Budapešť. Oba vzájemné zápasy letošní sezony zvládl lépe slovenský favorit, který vyhrál 5. října na domácím ledě v utkání 9. kola 5:3 a 4. listopadu ve 20. kole na hřišti maďarského soupeře 3:2 po prodloužení. Dnešní slovensko-maďarské utkání začíná v 17:00.

Pavel Pubal

Branky a nahrávky: 7. Chovan (Pöyhönen) – 20. Bodó (Langkow), 35. Brown (Klempa), 38. Negrin (Bodó, Nagy), 48. Langkow (Bodó, Nagy), 51. Brown (Dansereau, Burt), 51. Bodó (Odnoga, Dudás)

HKM Zvolen: Tomek (51. Skapski) – Vandane, Fraser, Růžička, Roman, Pufahl, Pöyhönen – Obdržálek, Mitchell, Zuzin – Handlovský, Kytnár, Chovan (C) – Šišovský, Petráš, Andrisík – Marcinek, Holovič.

Rozhodčí: Konc, T. Orolin – M. Orolin, Rojík.