Kunlun – Viťaz 1:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 3:2 (kon.) | HC Slovan – Magnitogorsk 1:4 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Traktor Čeljabinsk
Neděle 23.12.2018, 13:00 • Uralec Arena • KHL

To už je z mé strany vše. Přeji Vám krásný zbytek zlaté neděle! (15:32:01)

Československá stopa

Jakub Kovář (JEK) 60 minut, 24 zákroků, 2 góly, 92,3 %

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 28:26 (13:7, 13:5, 2:14)
    Zblokované střely – 12:9
    Vyhraná vhazování – 27:24
    Trestné minuty – 2:2
    Hity – 21:18

Hokejisté Jekatěrinburgu to v závěru uhájili a vítězí nad Čeljabinskem 3:2! Dvě třetiny to vypadalo na jednoznačnou záležitost Avtomobilistu, který na ledě dominoval a po 40 minutách vedl 3:0. Ve třetí části však domácí znatelně ubrali plyn a to se jim málem vymstilo. Řádit totiž začal Christian Thomas, jenž dvěma góly dostal Traktor do kontaktu a to mu ještě mezitím jedna trefa nebyla uznána. Ve zbytku utkání se pak domácí hráči i fanoušci třásli o výsledek, ale body nakonec přeci jen zůstali na ledě favorita.

59:56
    Nikita Trjamkin už na zakázané uvolnění zahrál. Do konce zbývají 4 sekundy.

59:42
    Domácím se podařilo vyhodit, navíc to není icing!

59:31
    Jonas Enlund měl na holi vyrovnání! Jeho bekhendovou střelu z předbrankového prostoru však pokryl Kovář! Time-out hostí.

59:02
    Teď už trenér svého gólmana odvolává. Hosté to zkoušejí v šesti!

58:40
    Hosté by se potřebovali dostat zpět do pásma, aby mohli odvolat Sudnicina. Zatím se jim to ale nedaří.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí části, domácí šetří čas v útočné třetině.

57:21
    Přihrávka Christiana Thomase před branku neprošla, hosté ale drží pásmo.

57:00
    Hosté mají na vyrovnání tři minuty.

56:26
    Z pravé strany se řítil na branku Traktor Dan Sexton. Vystřelil vedle vzdálenější tyčky!

55:35
    Hosté startují svůj závěrečný tlak. Momentálně bojují v útočné třetině.

54:44
    Hra je přerušena po téměř šesti minutách! Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Reklamní přestávka.

53:48
    Od pravého mantinelu střílel Alexandr Šarov. Kovář byl pozorný.

53:13
    Už se hraje přes čtyři minuty bez přerušení. Čas tedy rychle utíká.

52:39
    Střela nakonec přišla z hole Želdakova. Kovář ji vyrazil.

52:25
    Domácí vytlačili akci soupeře za svou branku. Odsud bezprostřední nebezpečí nehrozí.

51:26
    Teď je ze zápasu hlavně boj. Hosté cítí šanci na body, Jekaterinburg nechce jasně rozehraný zápas ztratit.

50:46
    Gračov se dostal s pukem na pravý kruh. Váhal ale, zda přihrát nebo vystřelit a nakonec z toho nebylo ani jedno.

49:19
    Zatím se hraje bez dalších šancí. Možná sledujeme klid před bouří.

47:50
    Domácí se přeci jen zase snaží zvýšit aktivitu a drží se v útočném pásmu.

46:56
    Christian Thomas hraje ve třetí třetině skvěle. Kovář musel likvidovat další jeho projektil. Následuje reklamní přestávka.

46:12
    Jevgenij Gračov prověřil Sudnicina střelou ze střední vzdálenosti. Brankář hostí vyráží jeho pokus.

45:19
    Z jednoznačného zápasu je tu najednou velké drama. Domácí ve třetí třetině zcela vypadli z role.
    44:42 Christian THOMAS - 3:2

44:42
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Je tu kontaktní gól! Obrovskou chybu udělal nejproduktivnější domácí hokejista Nigel Dawes, který chtěl vyvézt puk z vlastního obranného pásma, ale nechal se o něj obrat a CHRISTIAN THOMAS, jenž je ve třetí části u všeho, ranou z mezikruží k pravé tyčce z pohledu Kováře snižuje na rozdíl jediného zásahu. Asistence: Paul Szczechura.

43:35
    Domácí hrají ve druhé třetině zatím hodně pasivně a koledují si o komplikace.
    43:05 Neuznaný gól Thomase.

43:05
    Gól neplatí, domácí tak stále vedou 3:1! Christian Thomas poslal puk za záda Kováře už v době, kdy byla svatyně Avtomobilistu posunutá. Rozhodčí po kontrole videozáznamu gól odvolávají!

43:05
    Hosté vstřelili další gól, ale ještě se bude telefonovat!
    42:33 Christian THOMAS - 3:1

42:33
    A hosté snižují! Paul Szczechura poslal puk před branku, kde číhal CHRISTIAN THOMAS. Tomu ještě přichystal kotouč odrazem o své brusle bránící Torčeňuk a Thomas trefil z úhlu v té chvíli odkrytý prostor u bližší tyčky. Asistence: Jonas Enlund a Paul Szczechura.

41:56
    Domácí už navíc nenapadají tak vysoko a spíše brání střední pásmo.

40:34
    Hosté v úvodu třetí části naznačují, že přeci jen budou chtít zvýšit aktivitu. Paul Szczechura donutil Kováře už k druhému zákroku v této třetině.

Hity – 18:14

Ve druhé třetině pokračovala herní převaha Jekatěrinburgu, která domácím vynesla dva góly. Do šaten tak odcházejí s vedením 3:0. Ve 26. minutě se dostal do samostatného úniku Dan Sexton a bekhendovým blafákem jej proměnil. O tři minuty později se pak trefil přesně obránce Nikita Trjamkin. Avtomobilist ukazuje, proč letos patří mezi tři nejlepší mužstva v soutěži a Traktor zatím nemá žádnou protizbraň.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

40:00
    Ljaminovu střelu vyrazil Sudnicin. Dorážka Golyševa už přišla po zaznění syrény.

39:45
    Na druhé straně ještě přeci jen vyrazil dopředu Christian Thomas, jenž donutil Kováře přerušit hru.

39:36
    Domácí dohrávají prostřední část v útočném pásmu.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:11
    Arťom Borodkin prověřil Kováře od modré čáry. Domácí gólman vyráží kotouč.

37:02
    Arťom Garejev se pokusil od zadního mantinelu poslat puk do zad Sudnicina. Hostující brankář stačil uhnout, nápad to byl ale rozhodně zajímavý.

36:11
    Další ofsajd domácích.

35:06
    Christian Thomas střílel na Kováře z pravého kruhu. Český brankář byl v momentě střely sražen Nickem Bailenem, který po předchozím souboji spadl Kovářovi pod nohy. I v pádu ale dokázal gólman Avtomobilistu zakročit. Případný gól by ale neplatil, rozhodčí hosty vykazuje do středního pásma.

34:15
    Domácí v postavení mimo hru. V hostující brance je Alexandr Sudnicin, který krátce po třetím gólu v síti Traktoru nahradil Děmčenka.

33:27
    Nadále se hraje hlavně v útočném pásmu domácího týmu. Traktor asi nemá kvalitu na to, aby obraz hry nějak změnil.

32:27
    Střídání v týmu Traktor Čeljabinsk: ze hřiště odchází Vasilij Děmčenko, přichází Alexandr Sudnicin.

32:27
    Před hostující branku se snažil prokličkovat Anatolij Golyšev. Obránce ho před sebe nepustil a volný puk přikryl Děmčenko. Reklamní přestávka.

31:20
    Už i v Rusku panuje vánoční atmosféra. Místní Děda Mráz obdarovává mladé fanoušky v hledišti.

30:44
    Ránu Dana Sextona vyrazil Děmčenko k Francisovi Parému. Jeho bekhendová dorážka si cestu do branky nenašla.

30:11
    Marsel Šolochov, který nosí v Česku populární číslo 68, se dostal ke střele z osy hřiště. Ta ale byla sražena mimo branku.

29:35
    Teď už skóre odráží to, co se na ledě děje. Domácí dominují a směřují za vítězstvím.
    28:23 Nikita TRJAMKIN - 3:0

28:23
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    3:0 pro Avtomobilist! Na útočné modré čáře vybojoval kotouč Alexandr Kučerjavenko, který nahrál na levý kruh NIKITOVI TRJAMKINOVI a domácí obránce překonal Děmčenka střelou k bližší tyčce. Asistence: Alexandr Kučerjavenko.

28:13
    Nyní přišla střela od modré čáry, kterou pokryl Děmčenko. Následuje reklamní přestávka.

28:04
    A zase sledujeme tlak Avtomobilistu. Jefim Gurkin si sjížděl na přihrávku před branku, ale nedosáhl na puk.

27:02
    Domácí hrají dobrý zápas. Jsou aktivní, dostávají se do šancí a vedou o dva góly. Jejich náskok už mohl být i vyšší.

25:56
    Teď už to mohlo být 3:0! Puk se po závaru ocitl za zády Děmčenka a zastavil se těsně před brankovou čarou. Doklepnout se ho snažil Alexandr Kučerjavenko, ale ještě lepší reakci měl Alexandr Šinin, který kotouč zasunul pod betony svého brankáře.
    25:06 Dan SEXTON - 2:0

25:06
    Domácí vedou o dva góly! Domácí získali kotouč u své branky a dvě přihrávky stačily k tomu, aby se DAN SEXTON dostal do samostatného úniku. Vyřešil to bekhendovou kličkou, po níž zvedl puk do horní části hostující svatyně – 2:0. Asistence: Francis Paré a Michail Mamkin.

24:38
    Utkání má příjemnou hokejovou kulisu. Aréna v Jekaterinburgu je zaplněná.

23:50
    Denis Bodrov zachytil kotouč ve středním pásmu a na levé straně se před ním otevřel prostor. Nakonec nedokázal vystřelit ani nahrát.

23:20
    Alexandr Torčeňuk nahazoval puk na hostující branku. Tam se jeho spoluhráči snažili kotouč tečovat, Děmčenko ovšem situaci vyřešil.

22:34
    Kučerjavenko se dostal k puku u levého mantinelu a snažil se najít Gračova. Toho ale pokryla obrana Traktoru.

21:23
    Zakázané uvolnění domácích.

20:47
    Anatolij Golyšev sprintoval za obranu hostí, ale ocitl se v tísni a kotouč mu pak holí vypíchl brankář Děmčenko.

Hity – 10:5

První třetina vyzněla herně jasně pro Avtomobilist. Hosté mohou děkovat brankáři Děmčenkovi, že prohrávají pouze o jeden gól. Skóre zápasu otevřel v 5. minutě v přesilovce Nigel Dawes. Už před tím dostal puk do sítě Gračov, ale tato trefa nakonec nebyla uznána pro postavení hráče v brankovišti. Domácí pak měli i další příležitosti, které však nedokázali zužitkovat.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:56
    Od mantinelu to ještě zkoušel Nigel Dawes, ale Děmčenko byl pozorný.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

18:11
    Paul Szczechura našel Jonase Enlunda, který střílel z mezikruží. Ranou po ledě Kováře nepřekonal a domácí následně vyhodili na icing.

17:09
    Stéphane Da Costa si udělal z protihráčů slalomové tyče. Dojel až před branku, ale místo střely ještě hledal Nigela Dawese, proti jehož střele se stačil Děmčenko přesunout! Hostující gólman drží naděje Traktoru na slušný výsledek.

16:50
    Střelu Marsela Šolochova skryl Kovář ve své výstroji. Hra je tedy přerušena.

15:51
    Puk teď propadl ke vzdálenější tyčce hostující klece, kde nestačil včas zareagovat Arťom Garejev! Velké štěstí pro Traktor.

15:17
    Pozornost Jakuba Kováře vyzkoušel střelou z dálky Paul Szczechura. Domácí brankář puk vyrazil do rohu.

15:03
    Zakázané uvolnění hostí.

14:42
    Ivan Višněvskij pálil od modré čáry, ale Děmčenka neprostřelil. Následoval domácí tlak, ale puk za čáru nedostal ani Anatolij Golyšev. Je tu reklamní přestávka.

13:15
    Semjon Kokujov zamířil dopředu po pravém křídle. Mířil k bližší tyčce, ale tu nakonec minul.

12:57
    To útočný pokus hostí byl teď takový nesmělý. Hráči Traktoru prohnali puk kolem mantinelu a pak přišli o pásmo.

12:19
    Domácí opět operují ve své útočné třetině. Zatím jsou určitě lepším celkem.

10:41
    Krásný zákrok si teď připsal Vasilij Děmčenko! Přihrávka zpoza branky prošla až na Arťoma Garejeva, který mířil do bližšího horního růžku. Děmčenko, který se přesouval od druhé tyčky, se ale dokázal natáhnout a kotouč schoval do lapačky!

10:25
    Hosté chybovali v rozehrávce a na jejich branku se řítil Dan Sexton. Ten ale Děmčenka nepřekonal a následné pokusy o dorážky skončily jen posunutou klecí.

10:11
    Zakázané uvolnění Traktoru. Hra se stěhuje před Děmčenka.

09:44
    Hra se už přeci jen trochu uklidnila. Velký tlak domácích opadl.

08:49
    Na střelu od modré měl Kovář dobrý výhled. Puk tak chytil do lapačky a hned rozehrál.

08:04
    Jakub Kovář si konečně také sáhl na puk. Alexandr Šarov si vyjel zpoza branky a zakončoval bekhendem, ovšem puk končí ve výstroji českého brankáře.

07:19
    Druhý gól domácích měl na hokejce Stěpan Chripunov, který byl mezi kruhy zcela volný. Děmčenko se však prostřelit nenechal. Následuje reklamní přestávka.

06:50
    Hráči Jekatěrinburgu ukazují své kvality a vůbec soupeře nepouštějí z obranného pásma.

05:57
    Domácí jsou při chuti a tlačí. Děmčenko teď musel krýt projektil, který přilétl hned po buly.
    04:20 Nigel DAWES - 1:0

04:20
    Domácí si ale spravili náladu ještě v téže přesilovce! Francis Paré našel přihrávkou, která prošla brankovištěm, NIGELA DAWESE a ten neměl problém trefit odkrytou klec. Asistence: Francis Paré a Stéphane Da Costa.

03:32
    Gól nakonec neplatí! Arťom Garejev se nacházel v brankovišti a bránil gólmanovi Děmčenkovi ve hře.

03:32
    Ještě tu ale máme hostující coach's challenge. Rozhodčí si tedy situaci prohlédnou na videu.
    03:32 Neuznaný gól domácích.

03:32
    Domácí se ujímají vedení! Alexandr Kučerjavenko předložil z pozice za brankou kotouč Arťomovi Garejevovi, který zblízka puk za Děmčenka nedotlačil. Černá pryž se ale následně odrazila k JEVGENIJOVI GRAČOVOVI a ten ji bekhendem zametl do odkryté klece. Asistence: Alexandr Kučerjavenko a Arťom Garejev.

03:08
    Přesilovou hru si zahrají i domácí. Andrej Jerofejev zahákoval Kolcova.

02:26

02:08
    Šinin nahrál na levý kruh Jegorovi Duginovi, jehož střelu ale dokázala zablokovat obrana Avtomobilistu.

01:28
    Nyní domácí v oslabení aktivně napadali a ušetřili další cenné sekundy.

00:51
    Nick Bailen na útočné modré neudržel puk a hosté tak přišli o pásmo.

00:25
    Ivan Višněvskij hodil rukama na hrazení Enlunda a hosté si hned v úvodu zahrají přesilovku.

00:01

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (An. Makarov) – I. Višněvskij, Gurkin, Kolcov, Ljamin, Trjamkin, D. Bodrov (A), Mamkin, Miročnikov – Dawes (C), S. Da Costa, Golyšev – Sexton, Paré, A. Garejev – Gračov, Kučerjavenko, Česalin – Chripunov, Rassejkin, Torčeňuk.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Sudnicin) – Bailen (A), Karpuchin, Borodkin, Rjasenskij, Šinin (C), Isajev, Želdakov – Thomas, Szczechura, Enlund – Kokujov, Rybakov (A), Jerofejev – Šolochov, Stoa, Šarov – Tertyšny, Dugin, Senťurin.

Rozhodčí: Lavrentěv, Odins – Golovljov, Ivanov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Avtomobilist Jekatěrinburg:
    Avtomobilist v play-off rozhodně chybět nebude. Na kontě má už 67 bodů a v celé lize je lepší jen moskevské CSKA. A to ještě pouze o jediný bodík. Mužstvo, jehož velkou oporou je brankář Jakub Kovář, do soutěže skvěle odstartovalo a výborné výkony podává i nyní. Z posledních osmi zápasů ostatně Jekatěrinburg prohrál jediný. Naposledy hráči Avtomobilistu zvítězili 5:1 v Nižném Novgorodu.