Winnipeg – Anaheim 9:3 (kon.) | Ottawa – Detroit 0:2 (kon.) | Florida – Vegas 3:1 (kon.)
Columbus – St. Louis 2:4 (kon.) | NY Islanders – Los Angeles 4:2 (kon.) | Toronto – Pittsburgh 3:2 (kon.)
Nashville – Dallas 1:3 (kon.) | Minnesota – Chicago 3:4 (po pr.) | NY Rangers – Tampa 2:3 (kon.)
Colorado – Vancouver 1:5 (kon.) | San Jose – Arizona 3:2 (po pr.) | Washington – Boston 0:1 (kon.)
Carolina – Calgary 3:4 (kon.) | Montreal – Edmonton 4:3 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
2:4 (0:2, 0:0, 2:2)
St. Louis Blues
Neděle 03.02.2019, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Srdečně vítám všechny příznivce toho nejlepšího hokeje u sledování textového přenosu z duelu kanadskoamerické NHL, ve kterém Columbus Blue Jackets přivítají St. Louis Blues. Tak si to od 1:00 nenechte ujít!

COLUMBUS BLUE JACKETS

Modrokabátníkům se v poslední době příliš nedaří, v posledním utkání před povinnou týdenní přestávkou má parta Johna Tortorelly co napravovat. Columbus prohrál všechny čtyři poslední zápasy, naposledy 3:4 ve Winnipegu, a ze druhého místa v Metropolitní divizi klesl až na druhou divokou kartu.

ST. LOUIS BLUES

St. Louis vůbec nevyšel vstup do sezóny, v posledních týdnech se ale zkušené mužstvo kolem Vladimira Tarasenka, Ryana O'Reillyho či Alexe Pietrangela zvedá. V Západní konferenci jsou Blues sice čtvrtí od konce, na postupové příčky už ale ztrácejí pouhé tři body. V minulém utkání svěřenci Craiga Berubeho rozdrtili Anaheim 5:1, jak se jim povede proti trápícímu se Columbusu?

1. Ryan O'Reilly, 50 bodů (18+32)
    2. David Perron, 35 bodů (17+18)
    3. Vladimir Tarasenko, 32 bodů (17+15)

-

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – Werenski, S. Jones, R. Murray, Nutivaara, Harrington, D. Savard – Panarin, Dubois, J. Anderson – N. Foligno, Wennberg, Atkinson – Hännikäinen, Dubinsky, Letestu – Duclair, Riley Nash, Bjorkstrand.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Gunnarsson, Pietrangelo, Bouwmeester, Parayko, Edmundson, Dunn – B. Schenn, R. O'Reilly, Tarasenko – Schwartz, Bozak, Steen – Sanford, Sundqvist, Maroon – MacEachern, Barbašev, Thomas.

Rozhodčí: McCauley, Meier – Miller, Barton.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:37
    Blues měli krátce po úvodním buly velkou šanci, nikým nehlídaný Vladimir Tarasenko ale z levé strany na Korpisala nevyzrál.

01:19
    Joel Edmundson zblokoval Atkinsonovu střelu, načež svěřenci Craiga Berubeho vyhodili puk do bezpečí.

02:10
    Po souvislém tlaku Blue Jackets vypálil od modré David Savard, Jordan Binnington měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.

03:07
    Nepovedená rozehrávka Blues skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Binningtona.

03:44
    A znovu, hosté teď poslali černou pryž na další zakázané uvolnění.

04:29
    Pierre-Luc Dubois se prokousal až do mezikruží, ke střele už se ale nedostal a hosté mohou založit protiútok.

05:17
    Ryan O'Reilly to zkusil z vrcholu levého kruhu, Korpisalo ale jeho projektil vyrazil a dotírající Brayden Schenn už se k dorážce nedostal.

06:05
    Bekhendové nahození Joshe Andersona Binnington snadno zneškodnil, o pár sekund později navíc Blue Jackets vyhodili puk na zakázané uvolnění.

07:02
    Pracovitý Cam Atkinson vydoloval puk u pravého mantinelu a dostal se s ním až mezi kruhy, tam o něj ale subtilní forvard přišel.

07:59
    Brandon Dubinsky našel na pravém křídle rozjetého Letestua, jenž poté nenápadným nahozením vybojoval buly v útočném pásmu. K tomu ovšem dojde až po komerční přestávce.

08:28
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Hosté se zničehonic dostávají do vedení! Joonas Korpisalo nedokázal udržet Pietrangelovo nahození od modré ve své výstroji, čehož využil RYAN O'REILLY a usměrnil volný puk do sítě. Asistence: Alex Pietrangelo a Vladimir Tarasenko.
    08:28 Ryan O'REILLY - 0:1

09:20
    Sanford byl připraven o puk ještě před červenou čarou, svěřenci Johna Tortorelly toho ale nedokázali využít a o kotouč vzápětí zase přišli.

10:15
    Právě Zach Sanford teď z levé strany nahodil puk na Korpisala, který raději přerušil hru. Následovat bude komerční přestávka.

11:09
    Kotouč vyletěl do ochranné sítě, hra bude za pár okamžiků pokračovat vhazováním ve středním pásmu.

12:04
    Hra je v posledních minutách velmi rozkouskovaná, puk teď znovu vyletěl ze hřiště a skončil až mezi diváky.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

12:53
    Oliver Bjorkstrand zavezl puk do útočného pásma, v rohu kluziště o něj ale přišel a Blues už zakládají další protiakci.

13:37
    Na jejím konci stál Oskar Sundqvist, jehož střela z mezikruží byla ještě tečována, Korpisalo se ale zorientoval včas a přerušil hru.

14:31
    Seth Jones pod tlakem jen vyhodil kotouč ze třetiny, hokejisté St. Louis nyní mají spoustu času na rozehrávku.

15:27
    Blue Jackets už rovných osm minut nevystřelili na branku, Jordan Binnington zatím nemusel řešit žádnou obtížnější situaci.

16:08
    Joonas Korpisalo radši přerušil hru po nahození ze středního pásma, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

16:49
    Harrington s Nutivaarou si nerozuměli při rozehrávce, čehož využil Robert Thomas, do zakončení se ale nakonec nedostal.

17:45
    Carl Gunnarsson nabil na střelu svému parťákovi Pietrangelovi, projektil kapitána Blues si ale Joonas Korpisalo pohlídal.

18:38
    Robertu Thomasovi sjel puk až za útočnou modrou – ofsajd.

19:15
    A už je to o dva góly! Skvělou práci teď v útočném pásmu odvedl obránce CARL GUNNARSSON, který nejprve vybojoval kotouč za columbuskou brankou a poté si najel před Korpisala, odkud ztečoval Schennovo nahození za jeho záda. Asistence: Brayden Schenn a Vladimir Tarasenko.
    19:15 Carl GUNNARSSON - 0:2

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a příznivci Blue Jackets zatím mnoho důvodů k radosti neměli. K vidění nebyl příliš atraktivní hokej, Blues navíc vedou o dva góly díky šťastné trefě Ryana O'Reillyho a povedené teči Carla Gunnarssona.

Střely na branku: 5 – 9

Další třetina začne přibližně ve 2:02.

20:01

20:47
    Artěmij Panarin se vydal kupředu po levém křídle, jeho následný pokus z vrcholu kruhů byl ale sražen na zadní mantinel.

21:16
    Alexander Wennberg už mohl pálit, místo toho ale ještě zvolil přihrávku, která ovšem žádného z jeho spoluhráčů nenašla.

22:10
    Andersonovi se sice podařilo dostat puk přes útočnou modrou, jeho následná přihrávka na Wennberga ale byla zblokována a na opačnou stranu může vyrazit Barbašev.

22:58
    Na konci rychlé protiakce Blues stál Robert Thomas, pokus devatenáctiletého mladíka z pravého kruhu ale postrádal přesnost.

23:36
    Vince Dunn (STL) vyhodil kotouč ze hřiště, za což vyfasoval dvouminutový trest – zdržování hry.

24:17
    Atkinsonovu střelu z pravé strany sice Binnington pouze vyrazil, nikdo v modrém dresu už se ale nedostal k dorážce.

24:48
    Nick Foligno se ocitl v předbrankovém prostoru, místo střely ale zvolil přihrávku na Atkinsona, která navíc byla nepřesná.

25:23
    Anthony Duclair, který v minulém utkání na ledě Winnipegu odehrál pouhých 24 sekund, ujel po levém křídle, na Binningtona ale nevyzrál!

25:49
    Dunn už je zpět na ledě a právě on teď uklidnil hru vyhozením puku do útočné třetiny.

26:20
    Vladimir Tarasenko sahal po své třetí asistenci v zápase, nikým nehlídaný Tyler Bozak ale na jeho přihrávku v předbrankovém prostoru nedosáhl.

26:54
    Maroonovo bekhendové nahození si Korpisalo pohlídal a Josh Anderson už zavezl kotouč zpět do útočného pásma Blue Jackets.

27:42
    Jaden Schwartz nabral rychlost ve středním pásmu a prokousal se až mezi kruhy, jeho následný projektil však Joonas Korpisalo zkušeně vyrazil.

27:58
    Hosté si zahrají svou první přesilovku, Josh Anderson (CBJ) si půjde odpykat dvouminutový trest za podrážení.

28:50
    Svěřenci Johna Tortorelly se osvobozují, Blues zatím tato přesilovka příliš nevychází.

29:39
    Kotouč opět míří směrem k Binningtonovi, Andersonův trest už se pomalu chýlí ke svému konci.

30:30
    Domácí chytře vyhodili puk tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění, oba týmy nyní mohou v klidu vystřídat.

31:01
    Vladimir Tarasenko si na pravém kruhu udělal prostor ke střele, která ale zapadla do náruče Joonase Korpisala. Následovat bude komerční přestávka.

31:52
    Ofsajd a v něm Riley Nash, následovat bude další buly ve středním pásmu.

32:41
    Jordan Binnington raději přerušil hru po nenápadné střele Panarina, Blue Jackets jsou po ubráněném oslabení aktivnějším týmem.

32:46
    Ihned po buly to zkusil Nutivaara, i v tomto případě se však Binningtonovi podařilo přerušit hru.

33:20
    Pierre-Luc Dubois se na pravé straně povedenou kličkou zbavil Gunnarssona a poté nahodil kotouč do předbrankového prostoru, tam ale nebyl nikdo v modrém dresu.

33:55
    V krátkém časovém sledu zkusili štěstí Barbašev a Edmundson, s oběma střelami si ale Korpisalo poradil.

34:48
    Na konci povedené kombinace Blues stál Jaden Schwartz, který si ale z mezikruží na Joonase Korpisala nepřišel.

35:20
    Obr Colton Parayko neváhal a od modré čáry vypálil z voleje, i s tímto projektilem si však Korpisalo poradil.

35:47
    Chytře to teď udělal Seth Jones, jehož střelu ale Jordan Binnington dokázal ukrýt ve své výstroji až do hvizdu rozhodčího.

36:06
    Bjorkstrandovi byl k velké nelibosti publika odpískán ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:57
    Nashova přihrávka zamýšleného adresáta Duclaira nenašla, hosté už zakládají další protiútok.

37:45
    Scott Harrington se na poslední chvíli vrátil a zabránil Mackenziemu MacEachernovi v zakončení.

38:33
    Svěřenci Craiga Berubeho se usadili v útočném pásmu, zatím si ale vyměňují kotouč jen poblíž mantinelů.

39:08
    Joonas Korpisalo pro jistotu přerušil hru před dotírajícím Steenem, vhazovat se bude po levici domácího gólmana.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

S přibývajícími minutami druhé třetiny domácí hokejisté navyšovali svou aktivitu, překonat Jordana Binningtona se jim ale stále nepodařilo. Dvacet minut před koncem utkání tak Blues drží náskok 2:0 a domácí budou muset zabrat, pokud chtějí zabránit páté porážce v řadě.

Střely na branku: 13 – 18

Další třetina začne přibližně ve 2:55.

40:01

40:39
    Cam Atkinson zůstal zcela nepokrytý na pravém kruhu, jeho ránu ale Binnington vyrazil!

41:04
    Na opačnou stranu se okamžitě poté vydal Schenn, který vyzval ke skórování Alexe Pietrangela, kapitán Blues ale tváří v tvář Korpisalovi přestřelil!

41:49
    Paraykova rozehrávka na Patricka Maroona byla příliš prudká a puk doletěl až na zakázané uvolnění.

42:27
    Cam Atkinson od modré omylem napálil puk do vlastního spoluhráče Panarina, který se teď drží za nohu a s bolestivou grimasou opouští kluziště.

42:43
    Komplikace pro Columbus, Scott Harrington (CBJ) vyfasoval dvě minuty za krosček.

43:39
    Brayden Schenn to zkusil z vrcholu pravého kruhu, jeho nepřesný projektil ale zaduněl jen o zadní hrazení.

44:10
    Ryan O'Reilly si z mezikruží na Korpisala nepřišel, domácím se ale poté nepodařilo vyhodit puk ze třetiny. Tlak Blues graduje...

44:38
    To už neplatí, Seth Jones vyhodil kotouč přes všechny čáry a unavená columbuská čtveřice může konečně vystřídat.

45:12
    Korpisalo Dunnovu střelu od modré vůbec neviděl, naštěstí pro něj byl ale kotouč sražen na zadní plexisklo.

45:39
    Na konci rychlé protiakce Blue Jackets stál Anthony Duclair, který ale z mezikruží přestřelil.

46:04
    Zachary Sanford se zničehonic dostal ke střele z velmi zajímavé pozice, puk se mu ale nepodařilo trefit podle představ.

46:15
    Columbus právě vstřelil branku!
    St. Louis už vede jen o gól! Artěmij Panarin v rohu kluziště obral o puk Pietrangela a poté v předbrankovém prostoru našel nikým nehlídaného OLIVERA BJORKSTRANDA, který chladnokrevně zakončil. Asistence: Artěmij Panarin.
    46:15 Oliver BJORKSTRAND - 1:2

46:49
    O pouhých 37 sekund později hosté odskočili zpět do trháku. Podobně jako před prvním gólem Blues Korpisalo nedokázal udržet střelu z dálky, načež VLADIMIR TARASENKO v pádu usměrnil touš za jeho záda! Asistence: Ryan O'Reilly a Brayden Schenn.
    46:49 Vladimir TARASENKO - 1:3

47:14
    Robert Thomas to zkusil z vrcholu kruhů, tentokrát se ale Joonas Korpisalo nenechal nachytat v nedbalkách.

47:52
    Vince Dunn to zkusil od modré, finský gólman ve službách Columbusu Korpisalo poté raději přerušil hru.

48:36
    Hosté pálí ze všech pozic. Mackenzie MacEachern to teď zkusil z ostrého úhlu, Korpisalo si ale nadvakrát poradil.

49:24
    Oliver Bjorkstrand našel mezi kruhy Panarina, který bez váhání vypálil, Jordan Binnington byl ale ve správný čas na správném místě.

50:13
    Skvěle to teď udělal Robert Thomas, který se prokličkoval až před Korpisala, jeho následnou střelu ale na poslední chvíli dostatečně přizvedl Werenski!

50:51
    Blues vedou na střely už 30:16, po Tarasenkově trefě navíc domácí působí zaskočeně. Co nabídne posledních devět minut základní hrací doby?

51:39
    Dnes vcelku aktivní Anthony Duclair se opět vydal kupředu po pravém křídle, tentokrát se ale nakonec nedostal do zakončení.

52:31
    Schwartzova rána z pravého kruhu byla zblokována, díky Pietrangelovi ale hosté ještě mohou pokračovat v kombinaci v útočné třetině.

53:29
    Tyler Bozak hledal v předbrankovém prostoru Schwartze, ten si ale prudký pas nedokázal zpracovat a David Savard má nyní spoustu času na založení protiakce.

54:05
    Po Barbaševově akci byla domácí branka vychýlena ze své pozice, následovat bude komerční přestávka.

54:58
    Maroonovu dělovku z pravé strany Korpisalo vyrazil hokejkou, svěřenci Johna Tortorelly už zakládají další protiútok.

55:28
    Po Duclairově akci vznikl před Binningtonem nepřehledný závar, žádný z columbuských útočníků se ale nakonec nedostal k dorážce.

56:07
    Napadající Tyler Bozak obral o puk Foligna, domácí kapitán ale svou chybu vzápětí napravil a Jackets už míří kupředu.

56:43
    Před Joonasem Korpisalem teď vznikl obrovský závar, ani jedna z dorážek z předbrankového prostoru ale neprošla za ležícího columbuského gólmana!

57:05
    Korpisalo míří na střídačku, domácí to zkouší se šesti hráči v poli.

57:23
    Že by drama? Artěmij Panarin nabil na levý kruh nikým nehlídanému PIERREU-LUCU DUBOISOVI, který se trefil nechytatelně pod břevno. Do konce zbývají ještě dvě a půl minuty! Asistence: Artěmij Panarin a Cam Atkinson.
    57:23 Pierre-Luc DUBOIS - 2:3

58:20
    Joonas Korpisalo opět opustil svou svatyni, hostům se ale nyní podařilo vyhodit puk alespoň do středního pásma.

58:48
    Nahození Markuse Nutivaary Binnington vyrazil, načež kotouč vyletěl ze hřiště, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Blue Jackets.

59:01
    Panarinova střela z levé strany zaduněla jen o zadní hrazení, podél kterého nakonec puk opustil obranné pásmo St. Louis.

59:30
    A už je to definitivní! OSKAR SUNDQVIST bez potíží poslal puk do prázdné columbuské branky, a prosadil se tak už ve třetím po sobě jdoucím utkání. Asistence: Brayden Schenn.
    59:30 Oskar SUNDQVIST - 2:4

Je dobojováno. Columbus prohrál popáté v řadě, tentokrát doma proti St. Louis. Domácím se sice ve 47. minutě podařilo odčarovat kouzlo Jordana Binningtona gólem Bjorkstranda na 1:2, hosté si ale sotva o půl minuty později vzali dvoubrankový náskok zpět. Dvě a půl minuty před koncem ještě Jackets vykřesal naději Dubois, Sundqvist ale v samotném závěru definitivně rozhodl o zaslouženém vítězství Blues.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

-

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Vladimir Tarasenko (STL) – 1+2
    2. Ryan O'Reilly (STL) – 1+1
    3. Oliver Bjorkstrand (CBJ) – 1+0

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (03:36:25)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 47. Bjorkstrand (Panarin), 58. Dubois (Panarin, Atkinson) – 9. R. O'Reilly (Pietrangelo, Tarasenko), 20. Gunnarsson (B. Schenn, Tarasenko), 47. Tarasenko (R. O'Reilly, B. Schenn), 60. Sundqvist (B. Schenn)

Rozhodčí: McCauley, Meier – Miller, Barton