Club Bruggy – Genk 3:1 (kon.) | Antverpy – Anderlecht 0:1 (kon.) | Mouscron – Cercle Bruggy 3:0 (kon.)
Royal Antverpy
0:1 (0:0)
RSC Anderlecht
Neděle 17.02.2019, 18:00 • Het Bosuilstadion, Antverpy • Belgická liga • 26. kolo

Druhý poločas nám přinesl vyrovnanou hru. Šancí k vidění příliš nebylo, avšak poslední desetiminutovka zápasu stála zato! Nejprve se řešil pokutový kop ve prospěch domácích, ten byl na základě videa odvolán. Následně se Antverpy dostaly do tlaku a snažily se o vstřelení branky. Nicméně Anderlecht udeřil v první minutě nastavení a zasadil hlubokou ránu domácímu celku. Ten však mohl ještě v samotném závěru udeřit, ale důležitým zákrokem se ukázal Thomas Didillon! (19:59:07)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:1. Rohy: 6:7.

90+5
    90+5. Domácí mohli v samotném závěru vyrovnat!

90+5
    Antverpy byly nyní blízko k vyrovnání! Po centru přišla hlavička, ale Thomas Didillon vytasil ve správnou chvíli skvělý zákrok a vyrazil míč!
    90+2. Yannick BOLASIE - 0:1

90+2
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Velká radost propuká na straně hostů. Ti se vydali do rychlého útoku. Yari Verschaeren byl tísněn svým obráncem, přesto dokázal podržet míč a odcentrovat k zadní levé tyči, kde si na míč vyskočil YANNICK BOLASIE a hlavičkou dává branku!

90+1
    Střelecký pokus ze standardní situace minul branku, respektive míč letěl hodně vysoko nad horní tyčku.

90+1
    Již nám běží nastavený čas, kdy zápas bude prodloužen o čtyři minuty!

90
    Po rohovém kopu se snažil míč hlavičkou odstranit Kara Mbodji, ale při svém výskoku fauluje a nyní bude k vidění nebezpečná standardní situace pro domácí celek.

89
    Rohový kop pro Antverpy, které si v posledních deseti minutách vytváří velký tlak na svého soupeře.

88
    Antverpy zahrávaly standardní situaci z pravé strany. Centr ve vápně hlavičkou odklízí obránce mimo pokutové území a zápas nám spěje ke konci a nejspíše bez brankového efektu.

87
    Střídání v týmu Royal Antverpy FC: ze hřiště odchází Didier Lamkel Zé, přichází Ivo Rodrigues.

86
    Domácí cítí nejspíše křivdu z neuznaného pokutového kopu a vehementně se nyní snaží útočit.

84
    Žlutou kartu dostává Faris Haroun (Royal Antverpy FC).

84
    Centr z pravé strany dokázal obránce hostů odklidit ze svého pokutového území.

83
    Střídání v týmu Royal Antverpy FC: ze hřiště odchází Jonathan Bolingi, přichází William Owusu Acheampong.

82
    Žlutou kartu dostává Jelle Van Damme (Royal Antverpy FC).

82
    Žlutou kartu dostává Didier Lamkel Zé (Royal Antverpy FC).

81
    Tak nakonec je vše jinak. Rozhodčí opravuje svůj verdikt a bude následovat jen odkop od branky Anderlechtu.

79
    Celá situace je ještě přezkoumána na videu!
    78. Penalta? Ano či ne.

78
    Didier Lamkel Zé se dostal do úniku po pravé straně. Thomas Didillon vyběhl a bohužel pro něj nezasáhl míč, ale nohy Lamkela a tohle bude pravděpodobně penalta!

77
    Druhý poločas nám přináší vyrovnanou bitvu, ale nesledujeme tolik šanci jako v prvním poločase.

76
    Po centru před branku přišlo trochu vzrušení, ale míč se různě odrážel směrem do vzduchu. Nakonec přece jen přišlo zakončení, které nemělo brankové parametry.

75
    Hostující hráč tvrdě zajel do svého soupeře a ten bude zahrávat standardní situaci od rohového praporku.

72
    Hostujícímu hráči byl odpískán faul a hodně se rozčiluje. Avšak není mu to nic platné a domácí celek se ujme rozehrávky z vlastní poloviny hřiště.

71
    To ukázal nyní dobrým centrem z pravé strany, na který si počíhal Sinan Bolat a bezpečně ukryl míč ve svých rukavicích.

70
    Přesto je hostující celek o poznání živější směrem do útoku.

69
    Hra probíhá uprostřed hrací plochy a oba celky začínají spíše taktizovat a snaží se neudělat osudovou chybu.

68
    Buta dlouhým nákopem vyzkoušel pozornost Didillona, ale ten si bez problémů stahuje míč ze vzduchu.

67
    Nyní již pokračujeme ve hře. Rozhodčí ještě něco vysvětloval trenéru hostů a delší dobu se nehrálo. Tahle prodleva se zcela určitě promítne do nastaveného času.

67
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Andy Najar, přichází Alexis Saelemaekers.

64
    Hra pozastavena a na hřišti probíhá ošetřování hostujícího hráče.

63
    Anderlecht rozehrával standardku z pravé strany poblíž rohového praporku, ta však nepřinesla nic zásadního.

62
    Skóre se nám nezměnilo ani po šedesáti minutách hry. Aktuálně se míč víceméně pohybuje uprostřed hrací plochy.

60
    Jejich akce končí u levého rohového praporku, kde se provinili útočným faulem.

59
    Ofsajd na straně hostů a domácí se ujímají kombinace na vlastní polovině. Pomalu a jistě se přesouvají k brance soupeře.

58
    Standardní situaci dokázala obrana Antverp ubránit bez problémů.

57
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Elias Cobbaut, přichází Antonio Milić.

57
    Faul na straně domácích a jejich soupeř bude rozehrávat standardní situace. To vše po vystřídání hostujícího mužstva.

55
    Hra je nyní hodně rozháraná a dost na náhodu. Uvidíme, který celek udělá chybu ve své obraně a možná se dočkáme první branky zápasu.

53
    Anderlecht se aktivně snažil, přenesl hru na pravou stranu, ale ani odsud se jim nepodařilo dostat míč do palebné pozice.

52
    Avšak ani tento rohový kop nepřinesl pro hráče v modrých dresech nebezpečnou šanci a nyní drží míč na druhé straně hřiště a pokouší se o další centr do vápna.

51
    Nyní zase rychlý útok ze strany hostů, který končí na rohovém kopu.

50
    Hlavička, která mířila mimo tři tyče. Míč se pokoušel nůžkami vrátit do vápna další hráč domácího celku, ale tento pokus nebyl přesný a míč se ocitá mimo šestnáctku.

50
    Po rychlém útoku domácích se i oni dostanou k zahrávání rohového kopu.

48
    Ten byl zahraný na zadní tyč, kde si nabíhal jeden z hráčů hostí, ale měl k němu poměrně daleko a nyní bude následovat odkop od branky Antverp.

48
    Centr byl nadzvednut hlavičkou domácího hráče a bude následovat rohový kop.

46
    Yannick Bolasie se pokoušel dostat do vápna přes dva bránící hráče a vykoledoval si faul v těsné blízkosti šestnáctky.

46

První poločas nám přinesl útočný fotbal z obou stran. Chvíli bylo aktivní jedno družstvo, pak zase druhé družstvo. O něco více měli více ze hry přece jen domácí, kteří si dokázali vypracovat nebezpečnější zakončení směrem na branku. Nicméně aktuální stav je spravedlivý pro oba celky.

45+1

45+1
    V nastaveném čase byl k vidění rohový kop domácích, ten dokázala obrana Anderlechtu ubránit a vzápětí rozhodčí ukončuje první poločas.

45
    První poločas bude nastaven o 60 sekund.

44
    V závěru prvního poločasu jsou opět domácí opět o něco aktivnější a jde na nich vidět, že by se rádi ujali vedení.

43
    Faris Haroun se dopustil útočného faulu a musí nechat svého soupeře rozehrát míč.

42
    Rychlá útočná akce a zakončení do boční sítě. Je pravdou, že daný hráč domácího celku již zakončoval hodně z úhlu.

41
    Yannick Bolasie vyslal dobrý centr, který se pokoušel hlavičkovat Ivan Santini, ale v tísni mu hlavička příliš nesedla a míč míří hodně mimo prostor tří tyčí.

40
    Pět minut zbývá do konce prvního poločasu. Nyní sledujeme vyrovnanou hru od obou stran. Aktuálně se snaží hosté o ohrožení branky.

38
    Domácí jsou již opět na polovině svého soupeře a čekáme, jestli se dostanou do nějakého vážnějšího ohrožení branky svého soupeře.

37
    Ani ten nedopomohl hostům k otevření stavu skóre. Nyní zase měli hosté kratší epizodu, kdy byli na hřišti aktivnějším celkem a dokázali setrvat chvíli před brankou Antverp.

36
    Před branku Antverp přiletěl vzápětí další centr z pravé strany, který již zaváněl nebezpečím. Míč je nakonec sražen na rohový kop.

36
    Žlutou kartu dostává Yannick Bolasie (RSC Anderlecht).

35
    Sven Kums se ujal exekuce standardní situace a jeho centr neoslovil žádného spoluhráče v pokutovém území Antverp.

34
    Žlutou kartu dostává Sambou Yatabaré (Royal Antverpy FC).

33
    Sambou Yatabaré se dopustil faulu a vcelku nepříjemně fauloval hostujícího Žulje.

32
    Hra se nám trochu uklidnila a nyní spíše sledujeme tuhý boj o míč na polovině hrací plochy.

30
    Půl hodina hry je za námi. Viděli jsme nejprve aktivní hru hostů, která však trvala zhruba deset minut a od té doby mají navrch domácí hráči.

29
    Centrovaný míč dokázal obránce skluzem zastavit. Tentýž obránce pak blokoval i zpětný centr před branku, kdy se míč nejspíše zastavil o jeho levou ruku. Rozhodčí však ihned rozpažuje! Ano, jeho oči viděly správně, míč zasáhl Kumse přesně do obličeje.

28
    Faul hostů a budeme svědky další standardní situace...

27
    Royal i nadále pokračuje ve svém aktivním útočení. Jeden z hráčů využil více prostoru na pravé straně a již běžel s míčem podél postranní čáry. Nakonec jeho centr na druhou stranu hřiště byl přetažený a domácí se z této akce nedostanou k ohrožení branky Anderlechtu.

24
    Ten však nepřinesl nebezpečí pro branku hostí, ale následná střela vypadala nebezpečně. Nakonec míč jde mimo tři tyče. Na stadionu to jen zahučelo.

23
    Z jejich další útočné akce rezultoval rohový kop.

23
    Tak jak byli v úvodu zápasu aktivnější hosté, tak nyní iniciativu převzali domácí, kteří podnikají jeden útok za druhým.

22
    Hráč domácích se skvěle uvolnil na pravé straně a nakonec přihrával před branku. Avšak na jeho pobídku se nedostal nikdo z jeho spoluhráčů a míč jen proskotačil pokutovým územím na druhou stranu hřiště.

20
    Hosté rohový kop již dokázali ubránit bez problémů a míří do útoku.
    19. Dobrý pokus domácích ze standardní situace.

19
    Pěkná střela na branku, kterou vyráží Thomas Didillon na rohový kop!

18
    Ti se následně prezentovali rychlým útokem a Elias Cobbaut fauluje Lamkela a to vše na hranici šestnáctky. I přesto, že Didier Lamkel Zé ochotně padal až v pokutovém území, rozhodčí nařizuje standardní situaci v těsné blízkosti šestnáctky Anderlechtu.

17
    Jejich snaha však nakonec nekončí ohrožením branky a po faulu mají míč domácí.

16
    Hosté vyslyšeli mé přání a zavezli míč na levou stranu.

15
    Přes dvě minuty nyní sledujeme hru na půlící čáře a čekáme až se někdo dostane do útočné akce.

13
    Snahu domácích nyní zastavuje ofsajd. Brankář Didillon rozehrává míč na své spoluhráče.

12
    Obrana Antverp se osvobozuje a vytahuje hru na polovinu hrací plochy.

11
    Nyní se o to pokouší po pravé straně, ze které přišel centr, ale ten byl dost přetažený a hráč zpracovával míč v záklonu.

9
    V úvodu zápasu jsou mírně aktivnější hosté, kteří se snaží jako první vstřelit branku.

8
    ...a tu si rozehráli nakrátko, což nebyla zrovna nejlepší volba, protože se jim nepodařilo ohrozit brankáře Bolata.

7
    Hosté po faulu mají možnost první standardní situace...

6
    Yannick Bolasie operuje s míčem na levé straně, ale nedokázal se prosadit přes bránícího hráče.

5
    Oba celky se vystřídaly v držení míče a úvod zápasu začal poměrně v rychlém tempu.

4
    Domácí se ihned v samotném začátku ujali zahrávání rohového kopu, po kterém přišlo nebezpečné zakončení nad branku Anderlechtu.

1

Royal Antverpy FC

Antverpy se nachází na čtvrtém místě s celkovým počtem 45 bodů. V minulém kole si připsali porážku, když nestačili na Lokeren, s kterým padli 1:2.
    Nejlepším střelcem týmu je Izraelec L. Refaelov, který má na svém kontě osm zásahů. Na pomyslném druhém místě se nachází D. Mbokani z Konga, který má sedm vstřelených branek. Refaelov se trefil v posledním zmíněném zápase proti Lokerenu, kdy snižoval v 90. minutě zápasu z pokutového kopu.

Anderlecht se pohybuje na hranici šestého a sedmého místa. Nyní drží šesté místo se ziskem 38 bodů a tohle místo mu zaručuje následnou účast play off v boji o titul. Nicméně na sedmé příčce se nachází Gent, který má stejný počet bodů, avšak tato příčka již neznamená účast v nadstavbové části, v boji o titul. Stejný počet má pak i devátý Charleroi.
    V minulém kole Anderlecht remizoval s Waregemem a s dvanáctým týmem tabulky, šlo rozhodně o „zbytečnou“ ztrátu dvou bodů.

První vzájemný letošní zápas
    V šestém kole aktuální sezóny se oba týmy spolu utkaly. Tehdy se zrodila remíza 1:1. Jako první se dostal do vedení Anderlecht v prvním poločase. Ten následně držel těsné vedení až do druhé minuty nastavení konce zápasu, kdy se však trefil Owusu a zařídil konečný remízový výsledek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.