APOEL – Dudelange 3:4 (kon.) | Basilej – FK Krasnodar 5:0 (kon.) | Kluž – Lazio 2:1 (kon.)
Dynamo Kyjev – Malmö 1:0 (kon.) | Kodaň – Lugano 1:0 (kon.) | Frankfurt – Arsenal 0:3 (kon.)
Getafe – Trabzonspor 1:0 (kon.) | Karabach – Sevilla 0:3 (kon.) | Linz – Rosenborg 1:0 (kon.)
Eindhoven – Sporting 3:2 (kon.) | Rennes – Celtic 1:1 (kon.) | Standard – Guimarães 2:0 (kon.)
AS Řím – Başakşehir 4:0 (kon.) | Espanyol – Ferencváros 1:1 (kon.) | Porto – Young Boys 2:1 (kon.)
Gent – Saint-Étienne 3:2 (kon.) | Ludogorec – CSKA Moskva 5:1 (kon.) | Mönchengladbach – Wolfsberger 0:4 (kon.)
Partizan Bělehrad – Alkmaar 2:2 (kon.) | Rangers – Feyenoord 1:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Besiktas 4:2 (kon.)
Wolfsburg – FK Oleksandrija 3:1 (kon.) | Manchester Utd. – Astana 1:0 (kon.) | Wolverhampton – Braga 0:1 (kon.)
KAA Gent
3:2 (2:1)
AS Saint-Étienne
Čtvrtek 19.09.2019, 21:00 • Ghelamco Arena, Gent • Evropská liga • Skupina I

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Po Lize mistrů dnes začíná také Evropská liga a my budeme sledovat duel mezi belgickým Gentem a francouzským Saint-Etienne. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé dopadne.

KAA Gent se musel prokousat kvalifikací. V rozhodujícím předkole narazil na chorvatskou Rijeku,kterou doma porazil 2:1. V Chorvatsku uhrál Gent remízu 1:1 a postoupil tedy do Evropské ligy, kde se netají cílem postoupit ze základní skupiny, ve které je kromě francouzského celku ještě Wolfsburg a ukrajinský celek Oleksandrija.

AS Saint-Étienne si zajistil účast v Evropské lize umístěním v Ligue 1, takže do předkola nemusel a ušetřil síly na začátek francouzské ligy. Jenže ten hostujícímu celku příliš nevyšel, protože po pěti kolech mají pouze pět bodů, dali jen pět branek a jsou na 15. pozici. Také hosté chtějí hrát o postup a je tedy dost možné, že tento zápas bude klíčový.

Utkání mezi Gentem a AS Saint-Étienne začíná ve 21:00 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít, máme se na co těšit.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

KAA Gent: Kaminski – Lustig, Plastun, Ngadeu, Asare – Kums, Owusu, David, Odjidja-Ofoe (C) – Depoitre, Jaremčuk.
    Náhradníci: Coosemans – Bronn, Dejaegere, Dompé, Kubo, Kvilitaja, Mohammadí.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Moukoudi, Perrin (C), Kolodziejczak – Cabaye, M'Vila, Youssouf, Trauco – Chazrí, Hamouma.
    Náhradníci: Vermot – Berić, Bouanga, Boudebouz, M. Camara, Nade, Nordin.

Rozhodčí: Reinshreiber – Biton, Shimon.

1

1
    Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté.

2
    Gent právě vstřelil branku!
    Tak to je parádní začátek pro domácí celek, protože ten se dostává hned ve 2. minutě do vedení 1:0! Po střele z úhlu dokázal Stéphane Ruffier míč vyrazit, ovšem k dorážce se dostal JONATHAN DAVID, který to už měl lehké.
    2. Jonathan DAVID - 1:0

4
    Hosté se usadili na polovině soupeře a snaží se samozřejmě okamžitě odpovědět.

5
    Po přihrávce do vápna skvěle zakročil českým fanouškům velmi dobře známý Michael Ngadeu, který akci francouzského celku zastavil.

6
    Nyní se do zakončení dostal hostující Yohan Cabaye, ale branku trefit nedokázal a od své branky bude rozehrávat Thomas Kaminski.

8
    Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje, k vidění je pouze mnoho nepřesných přihrávek.

10
    Rohový kop pro belgický celek. Dočkáme se druhé branky?

11
    Ale z prvního rohu v tomto utkání nic nebylo, takže na druhou branku si ještě musíme počkat.

12
    Snažení hostů zastavil útočný faul. Dopředu se tak vydali domácí, jenže Nana Asare pokazil přihrávku a míč ztratil.

14
    Domácí budou zahrávat zajímavou standardní situaci poblíž velkého vápna francouzského celku.

15
    Jenže to skončilo přetaženým centrem a míč doputoval do zámezí, od své branky bude rozehrávat zkušený Stéphane Ruffier.

17
    Po dlouhé přihrávce se do vápna dostal Vahbí Chazrí, který dokázal míč dostat přes vybíhajícího brankáře, ale vše zachránil Michael Ngadeu, který míč odkopl na hranici penalty.

19
    Romain Hamouma je zatím hodně aktivní a domácím dělá velké problémy. Nyní ho museli znovu faulovat.

21
    Je za námi úvodních dvacet minutek a sledujeme velmi zajímavý zápas, který se hraje v hodně svižném tempu a diváci se rozhodně nenudí.

23
    Velice dobrý zápas ale hraje zatím také domácí Michael Ngadeu, který už zastavil několik nebezpečných akcí, tak jako nyní, kdy kraloval ve vápně.

24
    Rohový kop pro Gent.

25
    Po rohu putoval míč na hranici velkého vápna, kde se do něj opřel Sven Kums, ale branku trefit nedokázal.

27
    Následně se dopředu vydali hosté, ale zastavil je pomezní rozhodčí, ofsajd.

29
    Oba celky se tlačí dopředu, ale na další střelecký pokus stále čekáme. V posledních minutách na trávníku dominují obránci.

30
    Hostující Miguel Trauco se dostal ve vápně k míči, ale napálil ho pouze do bránícího hráče, následně zahrál rukou a rozehrávat budou domácí.

32
    Je tu další rohový kop pro domácí Gent. Dočkáme se druhé branky?

33
    Belgický celek zahrával třetí rohový kop, ale tentokrát to skončilo útočným faulem a na tahu je tedy Saint-Etienne.

35
    Domácí ale získali míč, který nakonec doputoval až na hranici velkého vápna, kde se do něj opřel Vadis Odjidja-Ofoe, ale poslal ho vysoko nad branku.

36
    Další rohový kop pro Gent.

37
    Míč poslal do vápna kapitán Vadis Odjidja-Ofoe, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal.

38
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! Po dlouhém nákopu míč skvěle připravil Romain Hamouma, na hranici velkého vápna se k němu dostal VAHBÍ CHAZRÍ, který ho parádně napálil pod břevno. Thomas Kaminski byl proti této parádní trefě bez šance.
    38. Vahbí CHAZRÍ - 1:1

40
    Domácí se vydali dopředu, snažili se hned odpovědět, ale zastavila je další nepřesná přihrávka.

42
    Hosté jsou po vstřelené brance na koni a jsou aktivnějším týmem, tak uvidíme, zda do poločasu ještě něco vymyslí.

43
    Jenže domácí se vydali dopředu a po bleskové akci jdou znovu do vedení. Ve vápně se zjevil JONATHAN DAVID, který přesným projektilem překonal brankáře.
    43. Jonathan DAVID - 2:1

44
    Žlutou kartu dostává Romain Hamouma (AS Saint-Étienne).

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Rozhodčí přidal jednu minutku.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je za námi. Sledujeme hodně zajímavý duel, který se divákům musí líbit. Domácí se dostali do vedení, ale v závěru prvního poločasu hosté zabrali a Vahbí Chazrí dokázal vyrovnat. Poslední slovo ale měl Jonathan David, který se trefil podruhé v utkání a poslal Gent znovu do vedení. Druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.

Druhý poločas začne přibližně v 22:02 hodin.

46

47
    Vypadá to, že ani jeden celek nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku duelu.

49
    Jeden z domácích hráčů fauloval a na hřišti vznikla menší potyčka, kterou řeší hlavní rozhodčí.

49
    Byl to Michael Ngadeu, který za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu.

51
    Rohový kop pro francouzský celek.

52
    Po zásahu domácího brankáře je tu další rohový kop pro hosty.

52
    Ale ani z jednoho rohu nic nebylo a hosté tedy stále prohrávají o jednu branku.

54
    Další snažení hostů skončilo útočným faulem a domácí s rozehrávkou samozřejmě vůbec nepospíchají.

56
    Žlutou kartu dostává Sven Kums (KAA Gent).

58
    Hosté jsou ve druhém poločase aktivnější, ale ve finální fázi se jim dnes nedaří podle představ.

60
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že je to stále pouze o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

62
    Po rychlé akci se jeden z domácích hráčů dostal do zakončení z hranice velkého vápna, ale branku o několik metrů minul.

64
    Domácí celek jde do vedení 3:1 Po centru vrátil míč před branku Mikael Lustig a atakovaný LOIC PERRIN si ho nešťastně srazil do branky.
    64. Loic PERRIN (vl.) - 3:1

65
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Yohan Cabaye, přichází Denis Bouanga.

67
    Hosté se tlačí dopředu a snaží se s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale na polovině soupeře se jim nedaří.

69
    Domácí dobře kombinovali na vlastní polovině a ušetřili dobré dvě minutky.

71
    Je před námi posledních zhruba dvacet minutek a hosté musí pořádně zabrat, protože prohrávají o dvě branky.

71
    Žlutou kartu dostává Miguel Trauco (AS Saint-Étienne).

72
    Elisha Owusu zůstal ležet na trávníku a je ošetřován, chvíli se tedy hrát nebude.

72
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Harold Moukoudi, přichází Robert Berić.

73
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Arnaud Nordin.

73
    Žlutou kartu dostává Timothée Kolodziejczak (AS Saint-Étienne).

75
    Jenže po neuvěřitelné hrubce domácího brankáře je to už pouze o jeden gól! THOMAS KAMINSKI dostal přihrávku, byl zcela sám, jenže nezvládl zpracování, míč mu utekl a skončil až v brance, neuvěřitelný vlastní gól.
    75. Thomas KAMINSKI - 3:2

77
    Hosté se znovu vydali dopředu, ale tentokrát jejich snažení skončilo faulem a hrát bude Gent.

79
    Hosté jsou po darované brance samozřejmě na koni, naopak domácí se zatáhli a nikam se netlačí, což je pochopitelné.

81
    Jdeme do finále, je před námi posledních zhruba deset minutek.

81
    Vahbí Chazrí kličkoval na hranici velkého vápna, ale byl zdvojen a o míč obrán.

81
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Roman Jaremčuk, přichází Dylan Bronn.

82
    Rohový kop pro domácí celek.

83
    Domácí zahrávali ještě jeden rohový kop, ale jejich snažení ukončil útočný faul a hrát budou tedy hosté, kterým se velmi rychle krátí čas.

85
    Žlutou kartu dostává Vahbí Chazrí (AS Saint-Étienne).

87
    Hostům v závěru utkání tečou nervy a zcela zbytečně dohrávají souboje, tak jako nyní Vahbí Chazrí.

88
    Rohový kop pro hosty.

89
    Ale domácí zadáci to zvládli, ubránili se, jenže u míče jsou stále hráči francouzského celku.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Rozhodčí přidal čtyři minutky.

90+3
    Hosté mají tlak, hraje se pouze na polovině Gentu, ale do zakončení se hráči francouzského celku nemohou dostat.

90+4
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Sven Kums, přichází Brecht Dejaegere.

90+4
    A hostům se to málem povedlo, protože z otočky střílel Berič a míč orazítkoval tyč!

90+4
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Giorgi Kvilitaja.

90+5

Je dobojováno. Sledovali jsme parádní zápas, který nakonec nabídl pět branek. Domácí se dostali v prvním poločase do vedení 1:0, ovšem hosté dokázali vyrovnat. Poslední slovo ale měl v první poločase David a Gent vedl 2:1. Ve druhém poločase si dal vlastní branku Perrin a belgický celek vedl o dvě branky. Další vlastní branka padla v 75. minutě, kdy vyrobil neuvěřitelnou chybu domácí brankář a drama bylo na světě, 3:2. Nic dalšího se už ale nestalo a Gent si došel pro výhru 3:2.

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 13:13.

To je z mé strany vše, hezký zbytek večera či dobrou noc. (22:53:52)

Jakub Kopřiva

Branky: 2. David, 43. David (Depoitre), 64. Perrin (vla.) – 38. Chazrí (Hamouma), 75. Kaminski (vla.)

Karty:   49. Ngadeu (GNT), 56. Kums (GNT) – 44. Hamouma (SET), 71. Trauco (SET), 73. Kolodziejczak (SET), 85. Chazrí (SET)

KAA Gent: Kaminski – Lustig, Plastun, Ngadeu, Asare – Kums (90+4. Dejaegere), Owusu, David (90+4. Kvilitaja), Odjidja-Ofoe (C) – Depoitre, Jaremčuk (81. Bronn).

AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Moukoudi (72. Berić), Perrin (C), Kolodziejczak – Cabaye (65. Bouanga), M'Vila, Youssouf, Trauco – Chazrí, Hamouma (73. Nordin).

Rozhodčí: Reinshreiber – Biton, Shimon