Buffalo – Florida 3:2 (2:0 po s.n.) | Columbus – Anaheim 1:2 (kon.) | Carolina – NY Islanders 5:2 (kon.)
NY Rangers – Edmonton 1:4 (kon.) | Ottawa – Tampa 4:2 (kon.)
New York Rangers
1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Edmonton Oilers
Sobota 12.10.2019, 19:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (21:47:12)

Edmonton Oilers: 27.

Dnešní duel začali domácí Jezdci celkem dobře, sympatickým výkonem si došli pro výhru v první třetině. Pak to ale již bylo v režii Olejářů, kteří se na ledě Madison Square Garden prezentovali velmi dobrým taktickým výkonem, při němž vlastně soupeři již nic nedovolili. Sami čtyřmi góly otočili skóre ve svůj prospěch a zaslouženě berou všechny body.

Edmonton si dnes připisuje zápis do historie! Je to vůbec poprvé v dlouhé historii, kdy některý z týmů vyhrál prvních pět zápasů, v nichž vždy prohrával. Tak to je parádní počin Olejářů, který fantasticky rozehráli nový ligový ročník.

59:45 Leon DRAISAITL - 1:4

59:45
    Edmonton právě vstřelil branku!
    LEON DRAISAITL se ve vlastní třetině vyhl protihráči, našlápl směrem k prázdné brance Rangers a snadným gólem pečetí dnešní výhru. Asistence: Darnell Nurse.

59:29
    Dělovka Jacoba Trouby, od modré, ale puk míří vedle branky.

59:15
    Connor McDavid (Edmonton) dostává puk do středního pásma.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, možná i celého zápasu.

58:45
    Artěmij Panarin (NY Rangers) přestřeluje branku z levé strany, na ledě nechybí ani Libor Hájek.

58:26
    Henrik Lundqvist (NY Rangers) odbruslil na střídačku, domácí to zkouší v šesti.

57:58
    Ne, Rangers mají velké problémy v tuto chvíli ve třetině Edmontonu, hosté jsou totiž ve velké pohodě.

57:27
    Rangers se dostávají do útočného pásma.

56:40
    Jujhar Khaira (Edmonton) sice už neměl moc sil, chtěl vzdát cestu k brance Rangers, ale nakonec ještě dobruslil a vypálil bekhnedem z pravé strany, Henrik Lundqvist vyráží nad branku.

55:56
    Komplikace v rozehrávce ukončil rázně Leon Draisaitl (Edmonton), který prostě odpálil puk ze třetiny, i za cenu icingu.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 19. Kakko (R. Strome) – 27. Klefbom (Nugent-Hopkins), 50. McDavid (Draisaitl, Klefbom), 54. Draisaitl (McDavid, Bear), 60. Draisaitl (Nurse)

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Hájek, Trouba, Skjei, Fox, M. Staal, DeAngelo – Panarin, Zibanejad, Bučněvič – Kreider, R. Strome, Kakko – Lemieux, B. Howden, Fast – McKegg, L. Andersson, Br. Smith.
    Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Bear, Klefbom, Persson, K. Russell, Benning – Draisaitl, McDavid, Kassian – Jurčo, Nugent-Hopkins, Neal – Khaira, Sheahan, J. Archibald – Nygård, M. Granlund, Chiasson.

Rozhodčí: St. Lauren, Lee – Berg, Murphy

Diváci: 17 177