Finsko – Arménie 3:0 (kon.) | Gibraltar – Gruzie 2:3 (kon.) | Švýcarsko – Irsko 2:0 (kon.)
Faerské ostrovy – Malta 1:0 (kon.) | Rumunsko – Norsko 1:1 (kon.) | Švédsko – Španělsko 1:1 (kon.)
Izrael – Lotyšsko 3:1 (kon.) | Řecko – Bosna 2:1 (kon.) | Lichtenštejnsko – Itálie 0:5 (kon.)
Gibraltar
2:3 (0:2)
Gruzie
Úterý 15.10.2019, 20:45 • Victoria Stadium, Gibraltar • Kvalifikace ME • Skupina D

To je z mé strany vše, hezký večer. (22:38:58)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 3:7. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 11:10.

Je dobojováno. Gruzie po prvním poločase vedla 2:0, potvrzovala roli favorita a byla jasně lepší, ovšem ve druhém poločase outsider zápasu zabral a nakonec srovnal na 2:2. Poslední slovo ale měli hosté, kteří se znovu dostali do vedení, nakonec vyhráli 3:2 a získali povinné tři body.

90+6

90+5
    Domácí získali míč a hned šli dopředu, ale zastavil je ofsajd.

90+4
    Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Giorgi Navalovski, přichází Solomon Kvěrkvelija.

90+3
    Hosté kontrolují své vedení a nikam už příliš nepospíchají, což je pochopitelné.

90+1
    Rozhodčí přidal šest minutek.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

89
    Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Liam Walker, přichází Alain Pons.

87
    Hosté pokračují ve své aktivitě a znovu se tlačí před branku Gibraltaru.
    85. Giorgi KVILITAJA - 2:3

85
    Gruzie právě vstřelila branku!
    Favorit tohoto utkání jde znovu do vedení. Po centru z pravé strany se na malém vápně k míči dostal GIORGI KVILITAJA, který ho s velkou dávkou štěstí dostal za brankáře.

83
    Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Joseph Chipolina, přichází Erin Barnett.

82
    Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Anthony Bardon, přichází Andrew Hernandez.

81
    Je před námi posledních zhruba deset minutek. Hostům se velice rychle krátí čas, navíc se vůbec nedostávají do zakončení.

78
    Hosté přidali a tlačí se do zakončení, což je pochopitelné, protože Gruzie byla velkým favoritem a najednou je to 2:2!

76
    Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Džano Ananidze, přichází Giorgi Aburžania.
    74. Roy CHIPOLINA - 2:2

74
    Gibraltar právě vstřelil branku!
    Obrovská radost, neuvěřitelné, je vyrovnáno! Po rohovém kopu míč do branky doslova dotlačil ROY CHIPOLINA!

73
    Liam Walker napřáhl z dálky a byla to nádherná střela, ovšem Giorgi Loria se prezentoval parádní zákrokem! Rohový kop pro domácí celek.

71
    Je před námi posledních zhruba dvacet minutek a vzhledem k tomu, že je to už pouze o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

69
    Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Saba Lobžanidze, přichází Giorgi Kvilitaja.
    67. Lee CASCIARO - 1:2

67
    Jenže pozor, protože z ojedinělé akce domácí snižují na rozdíl jedné branky. Po hezké kombinaci doputoval míč na zadní tyč, tam si naběhl LEE CASCIARO a překonal brankáře!

65
    Ale do zakončení se hráči Gruzie příliš nedostávají, takže na další šanci stále čekáme.

63
    Hosté jsou v této fázi zápasu jasně lepším týmem a na hřišti stále dominují.

61
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.

60
    Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Giorgi Charajšvili, přichází Otar Kitejšvili.

59
    Giorgi Charajšvili zůstal ležet na trávníku a rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat.

58
    Žlutou kartu dostává Jack Sergeant (Gibraltar).

57
    Domácí jsou ve druhém poločase o poznání aktivnější, než v tom prvním. Nyní střílel Liam Walker, ale ani tento pokus se neujal.

55
    Kombinační akci domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

54
    Další střelecký pokus, tentokrát to zkusil Džano Ananidze, ale ani jeho projektil nebyl přesný.

52
    Po další akci hostů zakončoval Saba Lobžanidze, ale branku trefit nedokázal a domácí brankář byl bez práce.

50
    Žlutou kartu dostává Davit Chočolava (Gruzie).

49
    Hosté se usadili na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet.

47
    Vypadá to, že ani jeden celek nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku duelu.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:48 hodin.

První poločas je za námi. Gruzie na hřišti Gibraltaru potvrzuje roli velkého favorita a vede 2:0. Hostující celek byl jasně lepší, měl mnohem více ze hry a vede tedy zcela zaslouženě. Domácí bojují, ale na soupeře to nestačí.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Rozhodčí přidal jednu minutku.

45+1
    Žlutou kartu dostává Anthony Bardon (Gibraltar).

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44
    Domácí zahrávali rohový kop, ale nic z něho nevytěžili.

43
    Po rychlé akci to vyzkoušel hostující Džaba Kankava, ale branku trefit nedokázal a stav utkání se nemění.

41
    Je před námi posledních pět minutek prvního poločasu.

39
    Hraje se v poměrně poklidném tempu. Nic zajímavého se na trávníku neděje a na další šanci stále čekáme.

37
    Ani jednomu celku se nyní nedaří něco vymyslet. Domácí to zkusili dlouhým nákopem, ale ten byl hodně nepřesný.

35
    Gruzie nyní dobré dvě minutky kombinovala na polovině soupeře, ale do zakončení se žádný z hráčů nedostal.

33
    Hostující hráč je na nohou a zápas může pokračovat.

32
    Po střetu zůstal ležet na trávníku Levan Šengelia, který musí být ošetřen. Chvíli se tedy hrát nebude.

30
    Stále se hraje pouze na polovině domácího celku. Hráči Gibraltaru sice bojují, ale to zatím nestačí.

28
    Hosté dobře kombinovali kolem vápna soupeře, ale nyní je zastavil útočný faul a hrát mohou domácí, kteří s rozehrávkou nepospíchají.

25
    Tentokrát se ale Gibraltar s vypětím všech sil ubránil. Poté ale domácí míč jen odevzdali soupeři.

23
    Obraz hry se nemění. Hosté se rychle dostali k míči a znovu se usadili na polovině domácího celku.
    21. Džaba KANKAVA - 0:2

21
    A je to 2:0! DŽABA KANKAVA napřáhl z velké dálky a trefil neskutečně, míč skončil přesně pod břevnem a domácí brankář byl bez šance, krásná trefa.

18
    Po delší době se dopředu vydali i domácí fotbalisté, ale znovu je zradila přihrávka a na tahu je Gruzie.

16
    Do zakončení se dostal Džano Ananidze, ale jeho projektil nebyl přesný a domácí brankář zasahovat nemusel.

14
    Obraz hry je stále stejný. Hostující celek se tlačí dopředu a Gibraltar se pouze brání.

12
    Hosté jsou po úvodní brance při chuti a znovu se tlačí dopředu.
    10. Giorgi CHARAJŠVILI - 0:1

10
    Hosté jdou do vedení 1:0! Po krásné přihrávce se sám před brankářem zjevil GIORGI CHARAJŠVILI, který nakonec míč procpal do branky a Gruzie jde do vedení.

8
    Následnou akci hostujícího celku znovu zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

6
    Nakonec se ale domácí dopředu dostali, zakončoval Walker, ale jeho projektilu scházela přesnost. Rozehrávat tak bude Loria.

4
    Nyní hosty zastavila nepřesná přihrávka a hrát budou domácí, kteří nikam nepospíchají a drží míč na své polovině.

3
    Kombinaci Gruzie ale zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

2
    Hostující hráči vstoupili do utkání aktivně a hned se usadili na polovině soupeře.

1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Utkání mezi Gibraltarem a Gruzií začíná ve 20:45 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít, máme se na co těšit.

GIBRALTAR je jasným outsiderem této skupiny a tuto roli zatím potvrzuje do puntíku. Domácí celek nemá po pěti zápasech ani bod, navíc ještě nevstřelil ani gól a ve skupině je samozřejmě na poslední pozici.

GRUZIE je na tom o něco lépe. Hosté zatím uískali pět bodů a nachází se na předposledním místě ve skupině. O postup už Gruzie pochopitelně nebojuje, ale dnes nebere nic jiného, než všechny tři body.

SKUPINA D

1. Irsko 12 bodů
    2. Dánsko 12 bodů
    3. Švýcarsko 8 bodů
    4. Gruzie 5 bodů
    5. Gibraltar 0 bodů

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Kvalifikace na blíží se ME má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Gibraltarem a Gruzií. Jasným favoritem je hostující celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Jakub Kopřiva

Branky: 67. L. Casciaro (Britto), 74. R. Chipolina (Mouelhi) – 10. Charajšvili (Šengelia), 21. Kankava (Ananidze), 85. Kvilitaja

Karty:   45+1. Bardon (GIB), 58. Sergeant (GIB) – 50. Chočolava (GRU)

Gibraltar: Goldwin – Sergeant, R. Chipolina, J. Chipolina (83. Barnett), Olivero – Mouelhi, Bardon (82. Andrew Hernandez) – L. Casciaro, Walker (89. Pons), Britto – De Barr.
    Náhradníci: Cafer – Barnett, J.-C. Garcia, Coombes, Anthony Hernandez, Andrew Hernandez, Jolley, Pons, Power, Styche, Priestley.

Gruzie: G. Loria, Makaridze – Kakabadze, Grigalava, Šengelia, Chočolava – Kankava, Ananidze (76. Aburžania), Lobžanidze (69. Kvilitaja) – Navalovski (90+4. S. Kvěrkvelija), Charajšvili (60. Kitejšvili).
    Náhradníci: Kupatadze – Aburžania, Daušvili, Kitejšvili, Kvilitaja, S. Kvěrkvelija, Tabidze.

Rozhodčí: Valeri – Giallatini, Alassio