Lecce – Juventus 1:1 (kon.) | Inter – Parma 2:2 (kon.) | Janov – Brescia 3:1 (kon.)
US Lecce
1:1 (0:0)
Juventus FC
Sobota 26.10.2019, 15:00 • Stadio Via del Mare • Italská Serie A • 9. kolo

Hlavní dějství zápasu se odehrálo v úvodních patnácti minutách druhého poločasu. Juventus se dostal po proměněné penaltě do vedení. Danou situaci musel rozhodnout systém VAR. Vedení však hostům dlouho nevydrželo a po ruce de Ligta proměnili penaltu i domácí! Pak Juventus zcela ovládal dění na hřišti, ale k další vedoucí brance se již nedostal a v letošním ročníku si připisuje druhou remízu. Velká šance pro Inter, který v případě vítězství, může vystřídat Juventus na první příčce v tabulce. (16:59:37)

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 4:10. Rohy: 3:14. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 10:13.

90+7

90+5
    Roh domácí velmi snadno ubránili a dostávají míč až za půlku hřiště.

90+4
    Centr z pravé strany byl sražen na rohový kop, Lecce je blízko k cennému bodu.

90+3
    Tento výsledek se na dálku nejspíše zamlouvá Interu Milán, který na svého konkurenta aktuálně ztrácí dva body.

90+2
    Pokud dnes Juventus remizuje, bude to pro ně teprve druhá remíza.

90+1
    Andrea Tabanelli doběhl dlouhý míč a dokázal jej udržet pro své spoluhráče na půlce Juventusu.

90
    Tak ještě plných sedm minut se bude hrát ve druhém poločase!

89
    Gonzalo Higuaín si natáhl míč ke střele, ale přestřelil.

88
    Hosté se snaží do poslední chvíle, zatím však se jim nedaří dosáhnout druhé branky.

87
    Žlutou kartu dostává Gianluca Lapadula (US Lecce).

87
    Juventus zahrával roh, centr chytá Gabriel do svých rukavic.

86
    Hra pokračuje a dá se očekávat nějaké větší nastavení ve druhé půli.

85
    Gonzalo Higuaín má omotanou hlavu obvazem a stále ještě otřesen, už je na nohou.
    83. Higuaín šel ochotně do souboje s Gabrielem a dopadlo to pro něj hodně bolestivě.

83
    Gabriel vyskočil proti centru a vyboxoval míč. Přitom zasáhl tvář hostujícího hráče, který ihned zůstal na trávníku. Gabriel následně ihned gestikuloval, ať se přeruší hra a na plochu doběhnou zdravotníci.

81
    Juventus u míče a snaží se nyní dostávat hru do větší blízkosti brankáře Gabriela.

79
    Roh Juventusu se příliš nepovedl. Lecce se následně dostávalo do rychlého protiútoku a za záchrannou brzdu musel zatáhnout Federico Bernardeschi, který vidí žlutou kartu.

77
    Čas se kvapem blíží ke konci a Lecce zatím drží nadějnou remízu.

76
    Snaha o přímou střelu a míč zasvištěl nad horní tyčkou.

75
    Matteo Mancosu je nyní mimo hrací plochu. Nutno říci, ze domácí už nemohou střídat! Juventus bude zahrávat standardní situaci.

74
    Žlutou kartu dostává Matteo Mancosu (US Lecce).

74
    Hostujícímu trenérovi, Sarrimu, se nelíbí, že domácí hráč zdržuje hru a kvůli nějakým řečem dostává od rozhodčího žlutou kartu.

73
    Jacopo Petriccione musí opět pomoci svému spoluhráči, kterého trápí křeče na nohou. Matteo Mancosu je tím hráčem, který předtím ještě dokázal faulovat a poté potřeboval protažení od svého spoluhráče.

71
    Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Biagio Meccariello, přichází Andrea Rispoli.

71
    Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Emre Can, přichází Adrien Rabiot.

71
    Hostující celek má sice více míč pod svou kontrolou, ale od své vedoucí branky není vůbec nebezpečný v před brankovém prostoru.

70
    Hráč je již zpět na nohou a dvacet minut před koncem zápasu můžeme pokračovat ve hře.

69
    Jeden z hráčů Lecce leží na trávníku a na vině jsou křeče.

68
    Gabriel dává pozor a včas vyběhl proti přihrávce a skluzem rozehrál na svého spoluhráče.

67
    Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Sami Khedira.

66
    Wojciech Szczęsny sbírá nepřesný centr soupeře a přerušuje hru, která dává prostoro k dalšímu vystřídání hostí.

65
    V posledních minutách sledujeme spíše ustavičný boj uprostřed hrací plochy. Lecce cítí, že se dnes proti Juventusu dá hrát.

63
    Juventus se velmi rychle dostal zpět k míči. Centr do vápna, kde se pokoušel jeden z hráčů o střelu. Ale jeho pokus z první přinesl střelu nad branku.

62
    Stará dáma nyní operuje na pravé straně hřiště. Nakonec se dopouští faulu na Biagia Meccariella.

61
    U míče jsou hosté, kteří musí zařadit další rychlostní stupeň, aby si vrátili své vedení zpět.

60
    První čtvrt hodinka druhého poločasu nám zatím přinesla to nejdůležitější z dosavadního průběhu zápasu.

58
    Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Danilo, přichází Juan Cuadrado.

58
    Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Žan Majer, přichází Andrea Tabanelli.
    56. Matteo MANCOSU - 1:1

56
    Lecce právě vstřelilo branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je MATTEO MANCOSU, který zamířil do pravé poloviny branky a rozjásal stadion.
    55. de Ligt zahrál ve vápně rukou

55
    Lecce po rohu dostalo míč do vápna a Matthijs de Ligt zahrává rukou a je tu penalta i pro domácí celek!

54
    A velmi blízko k tomu měl Matteo Mancosu, který doběhl odražený míč a vystřelil pod horní tyčku. Wojciech Szczęsny vyráží na roh.

53
    Lecce tedy inkasovalo z pokutového kopu. Nyní budou muset více útočit a pokusit se o vyrovnání.

52
    Po centru se k míči dostal Matteo Mancosu, ale nacházel se v ofsajdové pozici.
    50. Paulo DYBALA - 0:1

50
    Juventus právě vstřelil branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je PAULO DYBALA, který přesně zamířil k pravé tyčce a nedal brankáři žádnou šanci.

49
    A VAR nakonec mění celou situaci! Hlavní sudí ukazuje na penaltu!
    48. Faul na hranici vápna, po kterém byla odpískána penalta pro Juventus.

48
    Jacopo Petriccione chtěl blokovat střelu Pjaniće, ale místo toho fauloval. Vše se odehrálo na hranici vápna a hlavní arbitr se ještě půjde podívat na kameru, kde to přesně bylo.

47
    Juventus začal aktivně a po svém první útoku ve druhé půli se dostává k zahrávání rohu.

46
    Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Diego Farias, přichází Gianluca Lapadula.

46

První poločas přinesl aktivní hru Juventusu. Ten se po čtvrt hodině hry radoval z branky, která byla následně odvolána pro ofsajd Higuaína. Stará dáma i nadále tlačila na obranu Lecce, která zatím v prvním poločase odolala. Uvidíme, jestli se jim to podaří i v následující druhé pětačtyřicetiminutovce.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2
    Ve druhé minutě nastavení zaútočilo Lecce a Wojciech Szczęsny musel u své pravé tyčky likvidovat dobrou střelu.

45+1
    Rozhodčí nastavuje ještě dvě minuty. V úvodním minutě došlo k faulu hráče Juventusu u postranní čáry.

45
    Blíží se nám závěr prvního poločasu a na potenciální branku si budeme muset počkat do druhého poločasu.

43
    Centr z pravé strany byl sražen a následně defenzíva domácích odkopává míč až na půlku svého soupeře. Ten rozjíždí další útok.

42
    ...po kterém přišlo rychlé zakončení, respektive hodně nebezpečná přihrávka před branku, která zůstane nevyužita.

41
    Nezdařený útok Lecce a jejich sok se vydává do protiútoku...

40
    Ani následný další roh nemění stav zápasu a Lecce drží stále remízový stav.

39
    Federico Bernardeschi se pokoušel o změnu stavu ve skóre. Ale jeho dalekonosná střela nenadělala žádné problémy brankáři.

37
    Respektive domácímu celku se slušně daří držet nyní soupeře daleko od své branky.

36
    Soustavný tlak Juventusu rázem opadl a nyní se hraje spíše mezi oběma šestnáctkami.

34
    Nakonec přišlo zakončení z větší dálky, nicméně Wojciech Szczęsny jen pohledem kontroloval, jak míč opouští hrací plochu mimo jeho branku.

34
    Dobře myšlená přihrávka do vápna, ale defenzíva Juventusu si pohlídala kombinaci soupeře.

33
    Lecce stále nechce půjčit míč soupeři.

32
    Domácím se nyní dařilo delší dobu držet míč na půlce soupeře, ale nepodařilo se jim dostat k ohrožení branky.

30
    Půl hodina hry je za námi a favorit zápasu má, dle předpokladů, více ze hry a snaží se o prolomení defenzívy Lecce.

29
    Čtvrtý roh hostů, který byl zahrán trochu jinak, než ty předchozí. Nakonec se Juventus dostal i do zakončení, ale opět mimo střílel jeden z jejich hráčů.

28
    Po delší době se Lecce dostalo do blízkosti branky soupeře a vyslalo před ni dlouhý a vysoký centr.

27
    Gabriel nebo nějaký obránce nejspíše tečoval při té střele míč a Juventus zahrával roh, ze kterého se neprosadil.

26
    Velká šance hostů! Jeden z hráčů se dostal k pěkné střele a míč poslal jen kousek vedle pravou tyč! No, tak tohle už volalo po brance!

25
    Dobrý míč nyní poslal jeden z hráčů před branku Lecce. Jen škoda, že si tam nenabíhal žádný další hráč Juventusu.

24
    Hráč hostí se pokoušel na hranici vápna vybojovat míč, nicméně byl sám proti třem bránícím hráčům, kteří nakonec dokázali celou situaci vyhodnotit správně a přesouvají hru na půlku hřiště.

22
    Křižná střela z pravé strany a míč se odkutálel jen kousek vedle levé tyčky branky Lecce.

21
    Kombinace Staré dámy na polovině hrací plochy. Lecce se zatím jen brání a v posledních minutách se nedokáže dostat do zakončení.

20
    Po delším ošetřování hostujícího hráče, zahrávali hosté standardní situaci, kterou se defenzívě soupeře podařilo odvrátit.

18
    Žlutou kartu dostává Luca Rossettini (US Lecce).

17
    Ti zatím spíše faulují, konkrétně nyní Luca Rossettini, který si podal Dybalu.
    15. Neuznaná branka hostí.

15
    Juventus dal branku. Sandro poslal střílenou přihrávku z levé strany a na ni si hbitě naběhl Gonzalo Higuaín. Nicméně po předčasné radosti hostů branka neplatí pro ofsajd.

13
    Žlutou kartu dostává Marco Calderoni (US Lecce).

12
    Avšak ani tento roh nepřinesl první vážnější akci Juve.

12
    Gonzalo Higuaín se dostal k přízemní střele, do které obětavě padl jeden z obránců a bude následovat další roh.

11
    Centr na zadní stranu vápna a ten se domácím podařil odvrátit.

10
    Roh pro Juventus...

10
    Emre Can si zasekl míč na hranici pokutového území a nakonec padá na trávník. Faul domácího obránce to nebude, Can spíše podklouzl.

9
    Juventusu zatím nelepí kombinace a jejich soupeř úspěšně rozbíjí jejich akce.

8
    Trma vrma v pokutovém území Lecce. Hráč se snad na třikrát pokoušel vystřelit, ale ani jednou se mu to nepovedlo.

7
    Wojciech Szczęsny zachytává centr soupeře a bleskurychle rozehrává na své obránce.

7
    Domácí nezahrozili ze svého rohového kopu a jejich soupeř se pokouší dostat míč pod svou kontrolu.

6
    Lecce si po svém útoku vybojovalo rohovou možnost.

4
    Hosté vhazovali dvakrát aut v blízkosti obou střídaček. Nyní se do žádné útočné akce nedostali.

3
    Takže první větší příležitost si připsal domácí celek, jak na to odpoví favorit duelu?
    2. Brankář Juventusu v prvním ostřejším zákroku.

2
    Wojciech Szczęsny musel čelit první střele soupeře a to byla hodně jedovatá střela doprostřed branky!

2
    Viděli jsme první zakončení Juventusu, které nebylo nebezpečné pro brankáře Gabriela.

1
    Hosté rozehráli svůj dnešní duel. Největší hvězda týmu, Ronaldo, má odpočinek a uvidíme, jak se jeho celku povede bez jeho přítomnosti.

1

US Lecce: Gabriel – Calderoni, Rossettini, Lucioni, Meccariello – Tachtsidis, Petriccione, Majer – Mancosu (C), Farias, Babacar.
    Náhradníci: Vigorito – Benzar, Falco, La Mantia, Lapadula, Riccardi, Rispoli, Šachov, Tabanelli, Vera.

Juventus FC: Szczęsny – Danilo, Bonucci (C), de Ligt, Sandro – Can, Pjanić, Bentancur – Bernardeschi, Higuaín, Dybala.
    Náhradníci: Buffon, Pinsoglio – Demiral, S. Khedira, Matuidi, Rabiot, Rugani, Olivieri, Kwang.

Rozhodčí: P. Valeri.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Vzájemná utkání

Oba celky se spolu naposledy utkaly v sezóně 2011/2012. Lecce je totiž letos nováčkem Serie A. Tehdy jednou vyhrál Juventus, a sice těsně 1:0, poté se zrodila remíza 1:1.

Juventus FC

Hosté z Juventusu Turín, kam se před sezónou z působení v Paris Saint-Germain vrátil letitý brankář Buffon, jsou zatím na prvním místě s dvaadvaceti body. Na paty jim však dýchá milánský Inter, jenž má o bod méně. Turínští fotbalisté po osmi odehraných kolech sedmkrát vyhráli a jedno remizovali. Dosud tedy ještě neprohráli a rádi by v tom pokračovali i nadále. Jediným týmem, který Juventus obral o body, byla Fiorentina, která doma uhrála bezbrankovou remízu. Naposledy se Juventusu dařilo doma proti Bologně, kterou porazil 2:1. A stejným výsledkem pak před svými diváky porazili v rámci Ligy mistrů Lokomotiv Moskva. A i v LM jsou dnešní hosté na prvním místě v tabulce, a sice ve skupině D.

US Lecce

Fotbalisté dnes domácího Lecce jsou v tabulce na šestnáctém místě a na své konto dosud zapsali sedm bodů. Dvakrát vyhráli, jednou remizovali a pětkrát odešli ze hřiště jako poražený tým. Naposledy urvali remízu na hřišti AC Milán a na bodový zisk by rádi navázali i dnes před svými diváky. Ovšem nečeká je vůbec nic jednoduchého. Do jejich teritoria totiž přijede hvězdný Juventus Turín a ten si rozhodně jede pro plný bodový zisk. Uvidíme, zda domácí celek favorita potrápí anebo bude zápas v jasné režii hostů. To nám samozřejmě napoví až samotné utkání, které si nenechte ujít.

Hezké sobotní odpoledne u italského fotbalu. V rámci italské Serie A je na programu deváté kolo a my se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy US Lecce a Juventus FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.