Montreal – Toronto 5:2 (kon.) | Tampa – Nashville 2:3 (po pr.) | Philadelphia – Columbus 7:4 (kon.)
Boston – St. Louis 3:0 (kon.) | Dallas – Pittsburgh 0:3 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 5:1 (kon.)
Colorado – Anaheim 2:5 (kon.) | Winnipeg – Calgary 2:1 (po pr.) | Edmonton – Florida 2:6 (kon.)
Detroit – St. Louis 4:5 (po pr.)
Boston Bruins
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
St. Louis Blues
Neděle 27.10.2019, 01:12 • TD Garden, Boston • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (02:39:47)

3. Zdeno Chára (BOS) 0+0

Boston Bruins v repríze finále Stanley Cupu 2019 na domácím ledě porazili St. Louis 3:0 a po třech domácích porážkách v řadě s tímto soupeřem zase rozradostnili TD Garden. Vítězný gól zaznamenal David Pastrňák, který v 15. minutě otevřel skóre zápasu a vedení dokázali domácí postupně navyšovat. Ve 30. minutě se trefil z pravého kruhu Bjork a v poslední minutě skóroval do prázdné branky Carlo.

Brankář Tuukka Rask vychytal svou druhou nulu v sezoně.

59:49
    Kotouč míří z obranného pásma Bostonu, který dnes obhájce Stanley Cupu vynuluje.
    59:11 Brandon CARLO - 3:0

59:11
    Bruins právě vstřelili branku!
    BRANDON CARLO zachytil puk na vlastní modré čáře a střelou přes celé kluziště přidává Bostonu pojistku v podobě třetího gólu. Bez asistence.

58:58
    Kotouč doklouzal až na zadní mantinel obranné třetiny Blues. Nejedná se o zakázané uvolnění.

58:43
    St. Louis marně hledá cestu zpět do útočného pásma.

58:02
    Hosté si dlouho posílali puk jen podél mantinelu. První pokus o střelu zachytil Chára, jehož střelu přes celé kluziště zastavil už ve středním pásmu jeden z hráčů Blues.

57:24
    Binnington odjel na střídačku, Blues hrají v šesti!

57:00
    Pastrňák hledal výtečnou přihrávkou na pravé straně brankoviště Bergerona. Tomu střela nesedla a puk neposlal na bližší tyč, místo toho napálil ze dvou metrů beton nepřesunutého Binningtona. Komerční pauza.

56:10
    Tlak, který vytvořilo St. Louis před několika minutami, je minulostí. Už dobré dvě minuty se nedostali pořádně do útočného pásma, natož aby ohrozili Raskovu branku.

55:40
    Bjork nahodil do útočného pásma a odjel střídat. Jeho spoluhráči bojují o puk na zadním mantinelu a šetří čas.

55:02
    Nahození Blues přišlo ještě před červenou čárou. Zakázané uvolnění.

54:30
    Bruins získali trochu oddychu, když drží puk ve středním pásmu. Do útoku se jim přejít nedaří.

54:00
    Domácí se usilovně brání. Bortuzzo pálí od modré jen na zadní mantinel.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 15. Pastrňák (Krug, Marchand), 30. Bjork (Grzelcyk, Heinen), 60. Carlo

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, Grzelcyk, Clifton – Marchand, Bergeron, Pastrňák – DeBrusk, Coyle, B. Ritchie – Bjork, P. Lindholm, Heinen – Nordström, Kuraly, Wagner.
    St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Parayko, Pietrangelo, Bouwmeester, Faulk, Dunn, Bortuzzo – Schwartz, B. Schenn, Sundqvist – Steen, R. O'Reilly, Perron – Sanford, Bozak, Thomas – Blais, Barbašev, MacEachern.

Rozhodčí: Kozari, Hebert – Nansen, Shewchyk