Chlumec n/C – Plzeň 3:4 (po pr.) | Mladá Boleslav – Zlín 3:1 (kon.) | Ostrava – Slavia 2:0 (po pr.)
Č. Budějovice – Sparta 0:4 (kon.) | Liberec – Teplice 2:0 (kon.)
FC Baník Ostrava
2:0 (0:0)
SK Slavia Praha
Středa 30.10.2019, 17:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • MOL Cup • 4. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na shledanou. (19:39:08)

Je dobojováno a v Ostravě se zrodilo překvapení. Slavia udělal v sestavě hned osm změn a tyto šachy se Pražanům hrubě nevyplatily. Baník byl po většinu utkání lepším a nebezpečnějším celkem, ale vyložené šance z první půle zůstaly neproměněny. Ve druhé půli jsme příliš gólovek neviděli, a tak duel dospěl do prodloužení.

Až ve 102. minutě zahřál domácí fandy úvodní gól. Centr Filla přetavil ve vedení Dame Diop a se Slavii bylo zle nedobře. Její zkázu dokonal ještě ve druhém prodloužení, konkrétně ve 116. minutě Tomáš Smola a do čtvrtfinále MOL Cupu tak postupuje po výhře 2:0 ostravský Baník.

120+2

120+2
    Stronati ještě musel v obranné fázi odkopávat míč do zámezí před Teclem, ale to nic na postupu Ostravy nezmění.

120+2
    Tohle již Baník zvládne. Holzerovu přihrávku z levé strany vápna hosté srazili jen na rohový kop.

120+1
    Hosté se ještě v nastavení mohli dostat na dostřel. Rána z otočky však lízla břevno a vše končí odkopem Laštůvky.

120
    Pavel Královec nastavuje 2 minuty i ve druhém prodloužení.

119
    V Ostravě panuje opravdu dobrá nálada. Aby také ne, Slezané vedou v předposlední minutě prodloužení nad obhájcem titulu, aktuálním lídrem FORTUNA:LIGY a účastníkem Ligy mistrů již 2:0.

118
    Žlutou kartu dostává Denis Granečný (FC Baník Ostrava).
    116. SMOLA - 2:0

116
    Baník právě vstřelil branku!
    Troufám si říct, že je rozhodnuto a do čtvrtfinále se podívá Ostrava! Při standardce domácích byli ve vápně Slavie jen tři hráči Slezanů, ale i tento počet stačil na druhý gól! Na centr Jiráska se nejvýše vyšponoval TOMÁŠ SMOLA, jenž hlavičku umístil přesně k levé tyči.

115
    Granečný velmi dobře zapracoval v obraně a následně míč ve spolupráci se Smolou vyvezli pryč. Baník navíc bude po faulu na levé straně zahrávat standardní situaci.

114
    Júsuf nyní fauloval domácího hráče ve středu pole a Pavel Královec ocenil tento zákrok žlutým kartónkem.

113
    Jan Laštůvka si posléze našel centr z přímého kopu a zabránil tak Slavii v další případné šanci.

112
    Hrubému se hrubě nepovedl centr od rohového praporku, ale poté se do míče z pětadvaceti metrů opřel Fillo, jehož pokus minul bránu Koláře,.

111
    Slezané navíc zůstanou na útočné polovině. Průnik Filla zastavili sešívaní jen za cenu rohového kopu.

110
    Fleišman svým důrazem znepříjemnil souhru Pražanů a nakonec po skluzu hostů bude Baník vhazovat.

109
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Dame Diop, přichází Denis Granečný.