Konyaspor – Gaziantep 0:0 (kon.) | Antalyaspor – Trabzonspor 1:3 (kon.) | Denizlispor – Başakşehir 1:1 (kon.)
Kasımpaşa – Besiktas 2:3 (kon.)
Antalyaspor
1:3 (1:3)
Trabzonspor AŞ
Neděle 08.12.2019, 14:30 • Antalya Stadyumu (Antalya) • Turecká Superliga • 14. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s Vámi a přeji Vám hezký zbytek dne! (16:31:01)

Druhý poločas byl na rozdíl od prvního klidnější, často to vypadalo, že se jen dohrává z povinnosti, ale k vidění bylo i několik velmi zajímavých šancí. Tu největší neproměnil v 85. minutě domácí Chahechouhe. Hosté zvládli první poločas, ve kterém Antalyasporu nastříleli tři branky, čímž si zajistili tři body.

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 10:3. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:13.

90+6

90+5
    Po kontaktu ve vápně ještě domácí chtěli penaltu, ale rozhodčí dal jasně najevo, že rozhodně pískat nebude.

90+3
    Hosté se dostali do úniku tři na dva, ale vůbec se jim nepodařilo zakončit, Nwakaeme po přihrávce Sorlotha míč nedokázal zachytit.

90+2
    Domácí se snaží ještě o závěrečný tlak, ale zatím se jim vůbec nedaří branku Trabozonsporu ohrozit.

90
    Rozhodčí v druhém poločase nastavuje pět minut nad rámec základní hrací doby.

89
    Nwakaeme našel ve vápně Ekubana, který se rozhodl o střelu z první, ta mu ale vůbec nesedla, rozehrává tedy domácí brankář.

88
    V akci opět Cakir, jenž opět zneškodnil velkou možnost Chahechouheho, který střílel z velkého úhlu.

88
    Žlutou kartu dostává Serdar Özkan (Antalyaspor).

87
    Žlutou kartu dostává Serkan Asan (Trabzonspor AŞ).

87
    Sorloth společně se spoluhráči skvěle drží balón, domácí teď nemají mnoho šancí zaútočit.
    85. Šance Chahechouheho

85
    Největší šanci druhého poločasu nyní zahodil Chahechouhe, který po náběhu dostal pohlednou přihrávku, ale z velké blízkosti nedokázal překonat připraveného Cakira.

84
    Centr do vápna Trabonsporu chytá Cakir, domácí další šanci nedokázali využít.

83
    Domácí získávají balón a rychle spěchají vpřed, mají možná jednu z posledních šancí na zvrat.

82
    Cakir vytahuje další skvělý zákrok, po ráně z větší dálky dokázal vyrazit míč na rohový kop.

80
    Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Yusuf Sari, přichází Madžíd Hosejní.

79
    Nwakaeme měl možnost centrovat od pravého praporku, ale místo toho zvolil kličky, a následně míč ztratil.

78
    Mikel ukázal skvělé individuální schopnosti, vyvezl míč po levém křídle, ale následně byl faulován, hosté budou rozehrávat.

77
    Sorloth zůstal osamocený na pravé straně, dostal přihrávku a neohrožený spěchal s míčem dopředu, nakonec ovšem hledal Nwakaemeho, kterému se vůbec nepodařilo jakkoliv zakončit.

76
    Sorlothova šance na ohrožení branky přerušena, útočník hostů se nacházel v ofsajdu.

75
    Střídání v týmu Antalyaspor: ze hřiště odchází Doğukan Sinik, přichází Amilton.

74
    Do konce utkání zbývá zhruba čtvrt hodina, domácí operují s míčem před vápnem Trabzonsporu se snahou vstřelit branku.

73
    Stále se čeká na vyšetření obou raněných, kteří se srazili v hlavičkovém souboji, pokračovat se bude za malou chvíli.

72
    Po střetu zůstávají na trávníku ležet hráči z obou celků, na hřiště spěchají ošetřovatelé.

71
    Pokus z hodně velké dálky, jehož autorem byl domácí záložník Ozmert, končí těsně vedle pravé tyč hostující branky.

69
    Náprava mohla přijít nyní, domácí rozehrávali další rohový kop, jenž ale nakonec také větší nebezpečí nepřinesl.
    68. Šance Antalyasporu

68
    Ve velké šanci opět domácí, kteří se dostali ve vápně k odraženému míči, po kterém ovšem přišla střela pouze do připraveného Cakira.

67
    Mikel se snažil po nepřesnosti domácích o rychlý protiútoku, ale při snaze obejít jednoho z protihráčů míč ztratil.

66
    Po nevyvedeném rohu ze strany domácího mužstva se přesunujeme k praporku na druhou stranu, kde se chystají rozehrát hosté.

65
    Fotbalisté Antalyasporu se nakonec ve vápně přece jen dostali ke střele, tu ovšem dokázal na roh zblokovat jeden z pohotových obránců.

64
    Až teď se dostali blíže k brance Trabozonsporu, ale stále nevidíme zakončení.

63
    Domácí si opět pouze vyměňují přihrávky na středu, ale do útoku se neženou.

62
    Domácí opět pohrozili, Akyol se dostal do zakončení zpoza vápna, které Cakirovi z rukavic vypadlo, brankář Trabzonsporu nakonec celou situaci zvládl.

60
    Odchod Sturridge ze hřiště byl velmi emotivní, fanoušci po hráči Traboznsporu házeli všelijaké předměty, což vyústilo až ve žlutou kartu pro bývalého hráče Liverpoolu, který si to nenechal líbit.

60
    Žlutou kartu dostává Daniel Sturridge (Trabzonspor AŞ).

59
    Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Daniel Sturridge, přichází Caleb Ekuban.

58
    Hra se teď trochu uklidnila, když domácí déle drží míč a kombinují na půlící čáře.

56
    Mikel na polovině hřiště fauluje ve výskoku, rozhodčí hru přerušuje, k míči se dostanou domácí.

55
    Po faulu měli domácí k dispozici přímý kop z velké dálky, kapitán Angelo vzal všechno na sebe a zkusil štěstí v podobě střely, která končí těsně vedle pravé tyče!

53
    Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Kamil Çörekçi, přichází Abdurrahim Dursun.

52
    Velká šance i na druhé straně, spolupráce Sorlotha se Sturridgem ovšem nakonec k zakončení nevedla, druhý jmenovaný ve vápně míč ztratil.

50
    Další velká šance! Centr z pravé strany mířil přímo na hlavičku Chahechouheho, který nedokázal míč nasměrovat mezi tři tyče.

49
    Po zakončení se k odkopu od branky dostane hostující brankář Cakir.

48
    Domácí začali druhý poločas velmi aktivně, další příležitost na poslední chvíli zachránili hostující obránci.

46
    Hned na začátku druhého poločasu měli možnost na snížení domácí, střela z penaltového puntíku ovšem neměla dostatečnou razanci.

46
    Střídání v týmu Antalyaspor: ze hřiště odchází Paul Omo Mukairu, přichází Serdar Özkan.
    Střídání v týmu Antalyaspor: ze hřiště odchází Fredy, přichází Aatif Chahechouhe.

46

V prvním poločase jsme sledovali velmi zajímavý fotbal plný velkých šancí, ze kterých nakonec čtyři skončili v síti. Nejprve se hned ve 3. minutě trefil Alexander Sorloth, následně domácí dokázali srovnat po trefě Čelůstky. Ve 25. minutě se pak prosadil Nwakaeme, kterého ve 45. minutě následoval Sari, který poslal Trabzonspor do vedení o dvě branky!

45+1
    45. Yusuf SARI - 1:3

45
    Trabzonspor právě vstřelil branku!
    Hosté před koncem poločasu navyšují své vedení! YUSUF SARI zůstal ve vápně úplně osamocený, po přihrávce si zpracoval balón a nakonec ho se štěstím poslal za záda bezmocného Kaplana. Asistence: Kamil Çörekçi.

43
    Hosté kombinují na vlastní polovině a snaží se alespoň na malou chvíli uklidnit hru.
    41. Velká šance domácích

41
    Mukairu měl na kopačce vyrovnávající branku, když zůstal ve vápně osamocený a dostal přihrávku, po které ihned pálil, jeho pokus byl na poslední chvíli zblokovaný.

40
    Sorloth na druhé straně se naopak do zakončení vůbec nedostal, po přihrávce byl ve vápně skvěle zdvojen domácími obránci.

39
    Snaha o vstřelení vyrovnávající branky z pohledu domácí je velká, další akce končí po nevydařeném zakončení.

38
    Sturridge se dostal ke střele zpoza vápna, ale rána mu vůbec nesedla, protože před vystřelením zakopl o svého spoluhráče, který se na zemi svíjel bolestí.

37
    To na druhé straně domácí střílí z každé příležitosti, další rána Sinika byla tentokrát obránci zblokována.

35
    Naopak Trabzonsporu se v posledních minutách útočit nedaří, ani jedna z šancí na ohrožení branky nebyla nijak zajímavá.

34
    Antalyasporu se pohrozit podařilo, po velmi nepřehledné situaci se před hostujícím vápnem dostali k zakončení, které ovšem bylo velmi nepřesné, skončilo vedle levé tyče.

33
    Po nepovedené akci Trabzonsporu mají šanci zaútočit domácí, kteří na malou chvíli uklidňují hru.

32
    Na zemi zůstává sedět jeden z hostujících hráčů, který nyní musí být ošetřován.

30
    Dlouhý balón z kopaček fotbalistů Antalyasporu končí až u hostujícího brankáře, který ihned hledá své spoluhráče.

29
    Žlutou kartu dostává Hakan Özmert (Antalyaspor).

28
    K zakončení z velké blízkosti se málem dostali domácí, po centru z hloubi pole jeden z hráčů jen těsně nedosáhl na centrovaný balón.

27
    Mikel hledal spoluhráče dlouhým nákopem, jeho myšlenka vypadala velmi slibně, naopak provedení bylo špatné.
    25. Anthony NWAKAEME - 1:2

25
    O branky dnes není nouze! Tři rohy v řadě vrací vedení Trabzonsporu. Autorem druhého gólu je ANTHONY NWAKAEME., který zůstal osamocený na zadní tyči, odkud neměl problém míč nasměrovat mezi tři tyče. Asistence: Daniel Sturridge.

25
    Do třetice všeho dobrého, hosté napotřetí rozehrávají od praporku.

24
    Uvidíme druhý rohový kop v řadě. Po prvním centru ve vápně Antalyasporu zasáhl jeden z obránců.

23
    Sorloth při snaze zvítězit v souboji o míč ve vzduchu fauloval, dopředu mohou postupovat domácí.

22
    Nebezpečný centr do vápna poslali domácí, s nepříjemným míčem si nakonec poradil John Obi Mikel.

21
    Na druhé straně došlo ke kontaktu ve vápně, po němž hosté žádali penaltu, rozhodčí ovšem zůstává v klidu.

20
    Domácí ožili a ihned se snaží o další nátlak, tentokrát však byli obránci Trabzonsporu připraveni.
    17. Ondřej ČELŮSTKA - 1:1

17
    Antalyaspor právě vstřelil branku!
    Utkání vyrovnává ONDŘEJ ČELŮSTKA! Po rohovém kopu se míč dostal na křídlo, odkud přišel centr do vápna, kde míč jeden z domácí hráčů prodloužil na zadní tyč, odkud se přesně k pravé tyči trefil jediný český zástupce. Bez asistence.

17
    Centr z rohového kopu našel hlavičku jednoho z fotbalistů Antalyasporu, který hlavičkoval k tyči, brankář Cakir míč vyrazil na další rohový kop.

16
    Po akci Antalyasporu se dostanou domácí hráči k rohovému kopu.
    14. Šance domácích

14
    Obrovskou šanci měli domácí, když míč po přihrávce nedokázal ani jeden z obránců zpracovat, nakonec naštěstí pro Trabzonspor míč chytá Cakir.

13
    Nwakaeme předvedl povedenou individuální akci, po které přihrával do vápna na Danila Sturridge, přihrávka nebyla ovšem vůbec přesná.

11
    Dlouhý nákop na střelce jediné branky byl sice přesný, ale norský útočník nedokázal míč zpracovat, nakonec se k němu dostali domácí.

10
    Domácí se poprvé v zápase dostali ke střele, který končí na tribuně za Cakirovou brankou, Sinik střílel z velké dálky.

9
    Albayrak se dostal do úniku u postranní čáry, snažil se odcentrovat, ale nakonec ho skvělým skluzem zastavil obránce Asan.

8
    Hosté poklidně kombinují ve středu pole, Mikel našel na levé straně Sturridge, jenž pokračuje v kombinaci Trabzonsporu.

7
    V akci opět velmi aktivní Sorloth, ve vápně se dostal k míči, ale tentokrát se mu nepodařilo ideálně zakončit, zaútočit mohou hráči Antalyasporu.

6
    Na druhé straně také pohrozili domácí fotbalisté, kteří se snažili o první střelu, proti byl ovšem Alexander Sorloth, který společně se Sturridgem domácím míč odebral.

5
    Další šance hostů, tentokrát opět z levé strany, odkud přišel centr od Sturridge, Kaplan ale pozemní centr zlikvidoval.
    3. Alexander SÖRLOTH - 0:1

3
    ALEXANDER SÖRLOTH potvrzuje střeleckou formu! Po pohledné kombinaci na polovině hrací plochy dostal dlouhou přihrávku od Sturridge na levou stranu, dostal se do vápna a střelou mezi nohy poprvé v utkání překonal brankáře Kaplana. Asistence: Daniel Sturridge.

2
    Útočný faul domácích znamená rozehrávku Trabzonsporu z vlastní poloviny, míč míří až k brankáři.

1
    Úvodní rozehrávku si vzali na starost hráči hostujícího Trabzonsporu, kteří nastupují v modrých dresech, domácí pak v bílo-červené variantě.

1

Oba dva týmy nastupují na hrací plochu! Utkání začne za několik okamžiků.

Antalyaspor: Kaplan – Sangaré, Čelůstka, Ângelo, E. Albayrak – Sinik, Akyol, Özmert, Blanco – Fredy, Mukairu.
    Náhradníci: Boffin – Alpsoy, Çamdal, Dursun, Gelson, Chico, Chahechouhe, Kurtulus, Amilton, S. Özkan.

Trabzonspor AŞ: Çakır – Asan, Türkmen, Campi, Çörekçi – Obi Mikel, Parmak – Sari, Sturridge, A. Nwakaeme – Sörloth.
    Náhradníci: Kardeşler – Avdijaj, Dursun, Ekuban, Erdogan, I. Fernandes, Hosejní, Onazi, Cafer, Üzüm.

Rozhodčí: Ugurlu Y. K.

Naopak hostům se daří, nachází se na čtvrté pozici. Trabzonspor v probíhajícím ročníku nasbíral třiadvacet bodů za šest výher a pět remíz. Fotbalisté hostujícího celku nastříleli 24 branek, inkasovali jich čtrnáct, v posledních pěti zápasech nenašli přemožitele, i když v posledním utkání pouze remizovali na domácí půdě s Galatasaray. Nejvíce gólů za Trabzonspor vsítil v letošní sezóně čtyřiadvacetiletý forvard Alexander Sorloth, jenž se v zápase proti Galatasaray trefil poosmé.

Antalyaspor

Domácí mužstvo se v probíhajícím ročníku trápí, nachází se až na šestnácté pozici, která zaručuje sestup. Hráči Antalyasporu mají na kontě pouze dvanáct bodů, jenž získali za tři výhry a tři remízy. Za třináct utkání nastříleli pouze dvanáct branek, naopak jich inkasovali třiadvacet. Antalyaspor nevyhrál už šest ligových utkání v řadě. Nejlepším střelcem mužstva je doposud dvaatřicetiletý záložník Serdar Ozkan, který se dokázal trefit třikrát.

Basaksehir – Antalyaspor 2:0
    Antalyaspor – Gaziantep 1:1
    Rizespor – Antalyaspor 1:0
    Antalyaspor – Besiktas 1:2
    Sivasspor – Antalyaspor 2:1

Dobrý den! Vítám Vás u textového přenosu zápasu 14. kola turecké Superligy, ve kterém se střetne domácí Antalyaspor proti Trabzonspor AŞ.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Adam Mitáš

Branky: 17. Čelůstka – 3. Sörloth (Sturridge), 25. A. Nwakaeme (Sturridge), 45. Sari (Çörekçi)

Karty:   29. Özmert (ANT), 88. S. Özkan (ANT) – 60. Sturridge (TRA), 87. Asan (TRA)

Antalyaspor: Kaplan – Sangaré, Čelůstka, Ângelo, E. Albayrak – Sinik (75. Amilton), Akyol, Özmert, Blanco – Fredy (46. Chahechouhe), Mukairu (46. S. Özkan).

Trabzonspor AŞ: Çakır – Asan, Türkmen, Campi, Çörekçi (53. Dursun) – Obi Mikel, Parmak – Sari (80. Hosejní), Sturridge (59. Ekuban), A. Nwakaeme – Sörloth.

Rozhodčí: Ugurlu Y. K