Florida – Dallas 7:4 (kon.) | New Jersey – Washington 3:6 (kon.) | NY Rangers – Toronto 3:6 (kon.)
Edmonton – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Buffalo – Los Angeles 3:2 (kon.) | NY Islanders – Anaheim 5:6 (1:2 po s.n.)
Minnesota – Winnipeg 0:6 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:3 (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
HC Slavia Praha
Sobota 21.12.2019, 12:30 • ŠKOENERGO Aréna • turnaj O Pohár DHL • 30. kolo

Z Mladé Boleslavi se prozatím loučím, těším se ještě od 17 hodin u zápasu zdejšího B týmu proti Velkým Popovicím. (14:41:27)

Hokejisté si podávají ruce a následně odjíždějí do kabin.

Hokejisté si podávají ruce, utkání nakonec vyznělo o něco lépe pro Bruslařský klub, který utkání ukončil po 49 sekundách prodloužení.

60:49
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    VLADISLAV HOUŠKA rozhodl o tom, že druhý bod zůstane v Mladé Boleslavi. Brankáře překonal střelou z kruhu. Asistence: Samuel Dotter, Jan Grim.

60:24
    David Sýkora si najel do útočného pásma, tam se ale nedostal ke střele a hosté tak důrazně hráče napadali, až ho z pásma vypudili.

60:01

Jelikož byli oba hráči vyloučeni ve stejný čas, bude se hrát tři na tři a po uplynutí trestu hráči zůstanou na trestných lavicích, dokud se hra nepřeruší.

V Mladé Boleslavi se po třech minutách přestávky bude hrát prodloužení.

60:00

59:45
    Na ledě se čím dál více vyostřují emoce. Hlavní sudí současně vylučuje. Andreje Moravčíka (MBL) vykázal na dvě minuty za sekání a Tomáše Marečka (SLA) taky na dvě minuty za hrubost.

58:58
    Michal Pittr přerušil hru, vhazuje se po jeho pravici.

58:53
    Po souboji o puk u mantinelu se přerušila hra.

58:34
    Rozhodčí Wagner vydal pokyn k pokračování hry, nyní vhodil ve středovém kruhu puk.

58:34
    Domácí rázně protestují a asistent kapitána Matěj Houška diskutuje s rozhodčími. Zatím hra nepokračuje.

58:34
    Slavia právě vstřelila branku!
    Pražané se usadili v útočném pásmu a dvojnásobnou početní výhodu využili. Po střele od modré čáry byl v brankovišti pořádný závar, čehož využil DAMIEN HRADIL a vyrovnal. Slavisté se hodně radují, je pravděpodobné, že si z Mladé Boleslavi odvezou body. Asistence: Mikuláš Hovorka, Dominik Němeček.

58:23
    Bruslaři zatím poměrně dobře brání.

58:09
    Slávisté se dostali do útočného pásma, jejich branka je i nadále prázdná.

57:45
    Oddechový čas pro hosty.

57:45
    Velice nepříjemné vyloučení pro domácí. Menší trest za držení dostal Vladislav Houška (MBL). Bruslaři tak budou hrát dál čtyři proti šesti.

57:35

57:34
    Mladoboleslavští jen těsně minuli branku hostů.

57:15
    Slavia hraje šest na čtyři, brankář je na střídačce.

56:43
    Slávisté znovu přišli o pásmo a musejí se vracet pro puk.

56:25
    Domácí se dostali do protiútoku, ale Pražany podržel brankář.

56:04
    Hra byla přerušena před Oliverem Šatný, oba týmy střídají.

55:23
    Po krátké chvíli vyslali Bruslaři kotouč dokonce až k Michalu Pittrovi, sešívaným se zatím nedaří usadit v pásmu a vytvořit si šance.

55:03
    Domácí vyhodili puk do středního pásma.

54:41
    Začala přesilová hra Slavie. Dokáží hosté vyrovnat a odvézt z města automobilů body?

54:35

52:35
    Jakub Petržilka (MBL) byl za faul vyloučen na pět minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Dvouminutový trest za něj odpyká Vojtěch Polák. Na dvě minuty byl za hrubost zároveň vykázán Ondřej Holý (SLA). Dvě minuty se tedy bude hrát čtyři na čtyři.

52:35
    Tvrdý faul na slávistického Maxima Havrdu u mantinelu, po němž se hráč hostů sesul k zemi.

51:22
    David Sýkora chtěl vystřelit z mezikruží, bránilo ho ale hned několik sešívaných, proto se k zakončení ani nedostal.

51:02
    Z pravého kruhu vystřelil Jan Závora, ale Michal Pittr včas sklapl své betony a puk vyrazil.

49:37
    Slavia neudržela útočné pásmo, o protiútok se tak mohou pokusit Středočeši.

47:06
    V posledních minutách se hra často překlápí z jedné strany nahoru, hraje se také poměrně rychlejší hokej než v předchozích částech zápasu.

45:44
    Eric Mežnar mohl zakončit do poloprázdné brány, rychle mu ale vzal kotouč jeden ze slávistů.

45:03
    Domácí se dopustili zakázaného uvolnění, hra se přesouvá před brankáře Mladé Boleslavi. Zatímco sešívaní vystřídali, domácí nemohli.

44:44
    Domácí se dostali do protiútoku, proti střele z pravého kruhu však zasáhl brankář Michal Pittr a přerušil hru.

43:32
    Puk je ve středním pásmu. Slávisté se snaží přejít znovu do útočného pásma, ale Bruslaři poměrně dobře brání.

42:07
    Velice hezký gól. DAMIEN HRADIL si najel do pravého kruhu a zakončil ke vzdálenější tyči. Asistence: Lukáš Křenek, Jan Bureš.

40:48
    Z pravého kruhu vystřelil Havrda, brankáře Šatného tím ale výrazněji neohrozil.

40:01

Hokejisté jsou zpět na ledě, utkání může pokračovat posledním dějstvím.

Druhá třetina patřila Mladé Boleslavi. Ta ji vyhrála 2:0 a právě dvěma góly otočila průběh utkání. Slavia doplatila mimo jiné na svá vyloučení.

Další třetina začne přibližně ve 14:01.

40:00

39:27
    Druhá třetina se dohrává v útočném pásmu sešívaných.

38:43
    Bruslaři se znovu dostali do pásma a po střele z pravého kruhu přerušil slávistický brankář hru.

38:13
    Využitá přesilovka. Puk se dostal na modrou čáru k DAVIDU SÝKOROVI, který se napřáhl a tvrdou střelou překonal Michala Pittra. Puk zamířil pod břevno, až nadhodil brankářovu lahev s pitím. Asistence: Andrej Moravčík, Miroslav Vasilev.

38:05
    Domácí hrají přesilovku dobře, drží pásmo a často střílejí.

37:27
    Menší trest za držení dostal Mikuláš Hovorka (SLA).

36:21
    Z levého kruhu vystřelil Vladislav Houška, puk ale trefil plexisklo.

36:04
    Zakázané uvolnění ze strany Slavie.

34:08
    Domácí přímo před brankářem opomněli Lukáše Křenka, který puk zvedl a zakončil, Oliver Šatný však inkasování povedeným zásahem odvrátil.

33:43
    Bruslaři byli v ofsajdu, hra se přerušila a následuje buly ve středním pásmu.

33:22

32:37
    Pražané jsou usazeni v pásmu, od modré čáry vystřelil Mikuláš Hovorka a způsobil tím rozruch v brankovišti. Ten však Oliver Šatný zvládl a přerušil hru.

32:19
    Slavii se nedaří usadit v pásmu, Středočeši se opět osvobodili.

31:49
    Hosté několika střelami prověřili pozornost Olivera Šatného, Bruslaři se následně chopili puku a zavezli jej na opačnou stranu herní plochy.

31:22
    Domácí půjdou do čtyř. Za pozdní dohrání vyloučil rozhodčí na dvě minuty Jana Závoru (MBL).

30:30
    V mezikruží se dostal ke střele bez přípravy Tomáš Dlask, ale minul.

30:10
    Mladoboleslavští se drželi dlouho v pásmu, k výraznějším šancím se ale nedostali.

28:00
    Od modré čáry vystřelil David Sýkora, jenže Michal Pittr na puk dobře viděl.

26:56
    Oliver Šatný přerušil hru, oba týmy vystřídají a následuje vhazování po levé ruce mladoboleslavského brankáře.

25:06
    Puk se odrazil od ochranné sítě, hra tak byla přerušena a bude se vhazovat po pravé ruce Michala Pittra.

24:45
    Oba celky střídají, Mladá Boleslav se chystá zpoza vlastní branky vyrazit opět do útočného pásma.

23:27
    Bruslaři setrvávají v útočném pásmu, slávisté však poměrně dobře napadají a domácí se do dalších šancí nedostávají.

22:50
    Domácí se dostávají do vedení, prosadil se SAMUEL DOTTER. Asistence: Jakub Petržilka, Ján Petriska.

22:33
    Jakub Petržilka si najel do pravého kruhu, ale ke střele jej sešívaný nepustili.

21:45

20:01

V první třetině měla více ze hry Slavia Praha, která se dostala poměrně brzy do vedení. Domácí měli k dispozici několik přesilových her, které se jim nepodařily, z početních výhod však neskórovali ani sešívaní. Domácí v 17. minutě vyrovnali, a tak je po úvodních 20 minutách skóre nerozhodné.

Další třetina začne přibližně ve 13:17.

20:00

19:45
    Za faul na Matěje Hasila dostal dvouminutový trest Michal Simon (MBL).

18:48
    Domácí se dostávají do útočné třetiny, Eric Mežnar však nezachytil přihrávku, a tak Středočeši o pásmo přišli.

18:41

18:01
    Slávisté se znovu dostali do útočného pásma, jenže Bruslaři po chvíli zachytili puk a v oslabení ujeli k Michalu Pittrovi.

17:35
    Oliver Šatný trochu povyjel do klubka útočících hráčů a vyrazil kotouč.

16:41
    Ještě jedno vyloučení. Za nedovolené bránění byl na dvě minuty vykázán kapitán domácích Samuel Dotter (MBL).

16:21
    Gól, který viděl snad jen brankový rozhodčí, možná útočící hráči. To, jak puk propadl do brány, není úplně jasné, bylo to nejspíš nějak pod Pittrovými betony. Nejprve vystřelil Eric Mežnar a úspěšně dorážel JAKUB PETRŽILKA. Vše se událo poměrně ve velké blízkosti brankoviště. Asistence: Ján Petriska.

15:54
    Mladá Boleslav je v útočném pásmu, hostům stále nedovolila vystřídat.

15:35
    Zakázané uvolnění pražského týmu.

14:35
    Po ubráněném oslabení jsou hosté znovu při chuti. Od modré čáry prověřil brankářovu pozornost Mikuláš Hovorka.

13:36

13:33
    Po další tvrdé střele téhož hráče přerušil Michal Pittr hru.

13:19
    Na modré čáře se napřáhl Karel Křepelka, ale puk nezamířil mezi tři tyče.

12:43
    Bruslaři byli v útočném pásmu asi 10 sekund, poté se Pražané znovu osvobodili.

12:17
    Damien Hradil dokonce dojel až mezi kruhy a puk tak dlouhé sekundy zůstává v obranném pásmu Mladé Boleslavi.

11:48
    Začátek nerovnovážné hry vychází lépe slávistům, kteří hned dvakrát za sebou během několika sekund vyvezli kotouč z pásma.

11:36
    Slavia bude hrát znovu ve čtyřech. Za sekání byl na dvě minuty vyloučen Matěj Hasil (SLA).

11:12
    Utkání sleduje 120 diváků.

10:55

10:26
    Pražané se znovu osvobodili, přesilovka Bruslařů se chýlí ke konci.

10:10
    Tváří v tvář brankáři vystřelil Michal Simon, ale Michal Pittr byl pozorný.

09:29
    Boleslavi přesilovka zatím nejde, slávisté poslali puk až za Šatného.

08:55
    Je tu první vyloučení. Za držení odjel na trestnou lavici Mikuláš Hovorka (SLA).

07:56
    Slávisté střídají a domácí se mezitím pokoušejí usadit v útočném pásmu, jenže Ján Petriska od modré trefil plexisklo a následně odjel taktéž střídat.

07:08
    Po střele z pravého kruhu přerušil Oliver Šatný hru.

06:39
    Domácí se pokusili také o protiútok, jenže k puku se dostali Pražané a Mladá Boleslav se pro něj musela vracet až do vlastního obranného pásma.

05:55
    Slávisté se ujímají vedení, do něhož se dostali po rychlém protiútoku a při skrumáži u branky propadl po střele VOJTĚCHA MALÍNKA puk za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Mareček.

04:30
    Eric Mežnar si s pukem najel mezi kruhy a vyslal na Pittra ráznou střelu, jenže brankář Slavie byl pozorný.

03:26
    Z pravého kruhu vystřelil Maxim Havrda, střela však nebyla úplně přesná.

02:13
    Michal Pittr přerušil hru po jedné ze střel.

01:43
    Vhazuje se před brankou Slavie, domácí byli na buly úspěšnější a dostali se ke střele, puk se však odrazil od jednoho ze sešívaných, slávisté se tak mohou přesunout do útoku.

00:10
    Hned po deseti sekundách odpískal rozhodčí domácím zakázané uvolnění.

00:01

Dobré poledne, zatímco hokejisté Slavie dorazili z prosluněné Prahy do mlhou zahalené Mladé Boleslavi, nyní už se na ledě schyluje k vhození úvodního buly tohoto utkání.

BK Mladá Boleslav: Šatný (Zeithaml) – Křepelka, Sýkora, Dotter (C), M. Houška (A), Přenosil, Rudolph – Závora, Polák, Dlask, Petržilka, Grim, Mežnar, V. Houška, Petriska, Vasilev, Moravčík (A), Šíma, Simon

HC Slavia Praha: Pitr (Pánek) – Hovorka (A), Němeček, Štíbr, Bureš, Mareček, Srdínko, Holý – Kižlin, Štrombach, Havrda, Hradil, Hasil, Malínek, Křenek, Míšek, Labuzík, Janča (A), Petrák (C)

Rozhodčí: Wagner – Bosák, Povová.

Dobrý den z Mladé Boleslavi, kde se po obědě střetne domácí Bruslařský klub se Slavií Praha. Zatímco se domácí nacházejí na 8. místě se 43 body, Slavii se v této sezóně nedaří a je třetí od konce tabulky, tedy sedmnáctá. Na svém kontě má zatím 29 bodů. Zda boleslavští junioři splní roli favorita, nebo slávisté překvapí, se dozvíme v sobotu odpoledne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 17. Petržilka (Mežnar, Petriska), 23. Dotter (Petržilka, Petriska), 39. Sýkora (Moravčík, Vasilev), 61. V. Houška (Dotter, Grim) – 6. Malínek (Mareček), 43. Hradil (Křenek, Bureš), 59. Hradil (Hovorka, Němeček)

HC Slavia Praha: Pittr (Pánek) – Hovorka (A), Němeček, Štíbr, Bureš, Mareček, Srdínko, Holý – Kižlin, Štrombach, Havrda, Hradil, Hasil, Malínek, Křenek, Míšek, Labuzík, Janča (A), Petrák (C)

Rozhodčí: Wagner – Bosák, Povová