Mladá Boleslav – V.Popovice 3:4 (1:2 po s.n.) | Pelhřimov – Radomyšl 4:3 (kon.) | Kolín B – Kralupy n. Vltavou 3:8 (kon.)
po s.n. (1:2)
BK Mladá Boleslav
3:4 (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
HC Slavoj Velké Popovice
Sobota 21.12.2019, 17:00 • ŠKO ENERGO ARÉNA • Krajská liga: Středočeský kraj • 15. kolo

Z Mladé Boleslavi přeji pěkný zbytek večera a především klidné Vánoce.

Při odchodu do kabin vynadala sudím ještě jedna z místních fanynek, sdělila jim její negativní názor na jejich práci. Citovat to však z důvodu vulgarit není možné.

Utkání, které trvalo hodinu a půl, nakonec rozhodli hosté až v samostatných nájezdech. Domácí získali bod, hosté dva.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavoj Velké Popovice.
    Rozhodující nájezd si připsal MARTIN VACEK, a vystřelil tak svému týmu druhý bod z boleslavského ledu.

4. série
    1:2
    Mareš minul.

4. série
    1:2
    Medřický si položil gólmana a taky poslal puk do pravého dolního rohu.

3. série
    1:2
    Tregl trefil pouze brankáře.

3. série
    1:2
    Vacek překonal brankáře a nakonec poslal puk do pravého dolního rohu.

2. série
    1:1
    Rovný zakončil do pravého dolního rohu.

2. série
    0:1
    Synáč se trefil mezi vyrážečku a levou tyč.

1. série
    0:0
    Ďuráč provedl kličku, ale nakonec ho vychytal brankář.

1. série
    0:0
    Freisler si zajel až do rohu, odkud trefil břevno.

Samostatné nájezdy začínají.

Nájezdy začnou hosté.

V prodloužení ani jeden tým nerozhodl, odehrají se samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Je tu ještě zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

63:49
    Matěj Kmec přikryl kotouč u levé tyče a přerušil hru.

63:25
    Oba celky vystřídaly, hosté zahajují útok za vlastní brankou. Připomínám, že se již hraje tři na tři.

62:49
    Na gólmana ujížděl Dominik Tregl, kterému se však nepovedlo zakončení.

62:39
    Bruslaři vyhráli vhazování a ženou se do útoku.

62:35
    Lukáš Kukačka (VPO) a František Uřidil (MBL) se do sebe pustili u hostující střídačky, oba hráči dostali 2+2 minuty za hrubost.

61:52
    Hraje se čtyři na čtyři, puk je v útočném pásmu domácích.

61:47

61:28
    Bruslaři neudrželi útočné pásmo, pro puk museli do střední třetiny.

61:09
    Domácí zahajují útok zpoza vlastní brány, prodloužení zatím nabízí opatrnější hokej.

60:32
    Boleslavští se usadili v útočném pásmu, Velké Popovice zatím dobře brání.

60:15
    Mladá Boleslav už hraje přesilovou hru čtyři na tři.

60:08

60:01

Pro Mladou Boleslav to bude poprvé v této sezóně, kdy si zahraje prodloužení. Hrát se bude tři na tři, po skončení obou trestů budou hráči na ledě ve čtyřech do nejbližšího přerušení. Poté se bude hrát znovu tři na tři.

60 minut hrací doby nerozhodlo, následovat tedy po třech minutách bude prodloužení.

60:00

59:46
    Trenér Jiří Zörkler naordinoval svým svěřencům poslední pokyny na 13,5 sekundy, pokud se nic nestane, následovat bude prodloužení.

59:46
    Oddechový čas pro domácí.

59:46
    Je tu ještě jedno vyloučení. Za napadení jednoho z boleslavských hráčů u mantinelu vyfasoval menší trest Lukáš Kukačka (VPO).

59:23
    Mladá Boleslav vyhodila puk až k Tomáši Lorencovi.

59:07
    Utkání nejspíš skončí prodloužením, ani jeden z celků se nikam moc nehrne.

58:51

58:17
    Domácí zavezli puk do vlastního útočného pásma.

58:08
    Za sekání byl na dvě minuty vykázán Ondřej Bílek (MBL).

58:00
    Bruslaři znovu do pásma nepronikli, domácí navíc faulovali.

57:30
    Boleslavští ztratili pásmo a hosté jeli dva na jednoho, finální střela Jana Synáče nebyla přesná, puk totiž zamířil na plexisklo.

57:12
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Z kruhu namířil ONDŘEJ BÍLEK a našel skulinku přesně u levé tyče. Domácí vyrovnali na 3:3. Asistence: Dominik Tregl.

57:04
    Domácí drží pásmo a střílejí na branku.

56:51
    Hosté budou hrát tři proti pěti. Dvě minuty za hrubost dostal jeden z hostů. Kapitán Velkých Popovic dlouho diskutoval s hlavním sudím, ten se ještě poradil s čárovým kolegou, ale trest platí. Na trestnou lavici odjel Lukáš Kukačka (VPO), tři na pět by se mělo hrát dlouhých 97 sekund.

56:28
    Šance pro Mladou Boleslav. Za hákování byl na dvě minuty vyloučen Martin Nejedlý (VPO).

56:26
    Oba týmy hrají v plném počtu.

55:53
    Z mezikruží vyslal tvrdou ránu Aleš Mareček, puk ale trefil plexisklo.

55:17
    Domácí se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat a jsou i s pukem v útočném pásmu.

54:26
    Vyloučení na obou stranách. Za držení byli shodně vykázáni na dvě minuty Ondřej Bílek (MBL) a Lukáš Kukačka (VPO).

53:58
    Tomáš Lorenc přeložil hru, bude se vhazovat v pravém kruhu.

53:05
    Hosté se znovu ženou na domácí branku, Boleslavští brání.

52:32
    Velké Popovice tak otočily průběh zápasu a vedou v Mladé Boleslavi 3:2, připomínáme, že skóre v úvodu onlajnu nezobrazuje z důvodu technických problémů skutečný stav. Přehled gólů naleznete v sekci "branky".

52:32
    Velké Popovice právě vstřelily branku!
    Do levého kruhu si i s pukem najel JAN SYNÁČ a vymetl pravý horní roh Kmecovy brány. Asistence: Lukáš Kukačka.

52:12

51:58
    Mladé Boleslavi se podařilo vyhodit puk, oba celky střídají.

51:48
    Hosté mají velký tlak a domácí se brání s vypětím sil.

50:39
    Bruslaři v kruhu opomněli Martina Vacka, ten však nakonec tváří v tvář brankářovi minul.

50:12
    Domácí půjdou do čtyř. Menší trest za hákování dostal František Uřidil (MBL).

50:02
    V mladoboleslavském brankovišti byla velká skrumáž, po níž puk nakonec skončil za brankovou čárou, jenže hlavní rozhodčí rozpažil. Proč, to těžko říct, nicméně diskutujícím velkopopovickým hráčům nevyhověl.

49:29
    Obrovskou šanci měl Milan Ficek, který mohl z kruhu zakončit do částečně odkryté branky, jenže nakonec puk netrefil.

49:07
    Pozornost boleslavského gólmana prověřil také Petr Culka, Matěj Kmec je i nadále úspěšný.

48:13
    Jan Synáč si najel až k Matěji Kmecovi, který následně přerušil hru.

45:44
    Čárový rozhodčí odpískal zakázané uvolnění Bruslařskému klubu.

44:27
    Boleslavští jsou i s pukem v útočném pásmu a snaží se uspět. Od levého mantinelu vystřelil František Uřidil, jenže Tomáš Lorenc na puk dobře viděl a ukryl ho v lapačce.

42:02
    Mezitím je tu icing Bruslařského klubu.

41:29
    Do kotle Mladé Boleslavi dorazil skalní fanoušek i s bubnem a hlasitě svůj tým žene kupředu.

40:55
    Hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění. Trenér hostů se zlobí na čárového sudího s tím, že to bylo tečováno a hlavní rozhodčí následně rozhodnutí čárového odvolal. Vhazuje se ve středovém kruhu.

40:01

Omlouváme se za chybné skóre v kartě tohoto zápasu, je způsobeno technickými problémy. Přehled gólů naleznete v kartě branek. Děkujeme za pochopení.

Hokejisté už přijeli na ledovou plochu, utkání bude pokračovat.

Ve druhé třetině vstřelily Velké Popovice dvě branky a vyrovnaly. Mladá Boleslav tolik šancí již neměla. Čeká nás tak zajímavá třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 18:32.

40:00

38:14
    Po střele z kruhu vyrovnal JAN SYNÁČ. Asistence: Lukáš Kukačka.

37:47
    Od modré čáry vystřelil Luboš Rejna, ale boleslavský Matěj Kmec na puk dobře viděl a zasáhl lapačkou.

36:46
    Domácí se stále drží v útočném pásmu, soupeř se stále má co ohánět.

35:40
    Z levého kruhu vyslal ráznou střelu, po níž úspěšně zasáhl lapačkou gólman, Dominik Tregl. Domácí nyní soupeře přehrávají.

36:41

34:41
    Hosté se nemohou usadit v pásmu, domácí bojují a znovu vyhodili kotouč.

34:20
    V oslabení jel sám na bránu Franc a zakončil mezi betony, jenže brankář puk vyrazil.

33:44
    Po jedné ze střel zazvonila tyč mladoboleslavské branky.

33:31
    O puk se bojuje u mantinelu, Velké Popovice drží útočné pásmo.

33:11
    Hosté ujížděli na bránu, z čehož gól nepadl. Následně dostal dvě minuty za sekání Lukáš Christov (MBL).

32:36
    Hra byla znovu přerušena, opět se vhazuje před Tomášem Lorencem.

30:49
    Hned po buly vystřelil z mezikruží Dominik Tregl, brankář Velkých Popovic byl i tentokrát připraven.

30:45
    Skrumáž před svou bránou Tomáš Lorenc zvládl a přerušil hru.

30:04
    Od modré vystřelil Lukáš Franc, puk však mezi tři tyče nezamířil.

28:08
    Michael Schulz ujel k bráně a zakončil, jenže Tomáš Lorenc svůj tým podržel.

27:34
    Mladoboleslavští se nyní musejí hodně ohánět, Velké Popovice mají více ze hry, zvlášť po vstřelené brance se čím dál více tlačí do brány.

26:23
    Školácká chyba boleslavského brankáře. Matěj Kmec si moc vyjel z brankoviště, toho využil JAKUB TABÁŠEK, který objel bránu odjel a zakončil do prázdné. Bez asistence.

25:03
    Na branku ujížděl jeden z velkopopovických hráčů, z pravého kruhu vystřelil, ale Matěj Kmec udržel čisté konto, když vytasil parádní zákrok lapačkou.

24:16
    Opět icing, tentokrát na straně Mladé Boleslavi.

23:38
    Hra se v poslední době často kouskuje a dochází k častým přerušením. Tentokrát se vhazuje po levé ruce Matěje Kmece.

23:26
    Nyní je odpískáno zakázané uvolnění na druhé straně, a střídat tak nemohou hokejisté Velkých Popovic.

22:40
    Závar před vlastní bránou Bruslaři zvládli a po chvíli vyhodili puk, za což si vysloužili potlesk publika. Bylo to ale za cenu zakázaného uvolnění.

22:10
    Domácím oslabení zatím jde a hostům se nedaří dostat do výraznějších šancí.

20:20
    Domácí faulovali za svou bránou, za což dostal Lukáš Franc (MBL) za krosček na dvě minuty.

20:01
    Velké Popovice zahajují třetinu téměř půlminutovou přesilovkou.

20:01

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:43.

20:00

19:17
    Před bránou zakončil Petr Culka, brankář Mladé Boleslavi přerušil hru.

18:51
    Velkým Popovicím se zatím nedaří dostat do útočného pásma.

18:28
    Ondřej Bílek (MBL) byl potrestán na dvě minuty za vysokou hůl.

17:59
    Slibná šance domácích, která ale gólem neskončila. Po střele z kruhu přerušil Tomáš Lorenc hru.

17:18
    V levém kruhu byl osamocený jeden z boleslavských hráčů a dostal se ke střele, puk však bránu minul.

16:07
    Milan Ficek ujížděl za pukem, jenže k němu vyjel zároveň i brankář Popovic, jenž jej chytil dřív. Prvně jmenovaný tak skončil v leže vedle brány.

15:05
    Domácí mají puk na svých hokejkách a pokoušejí se proniknout znovu do útočné třetiny.

14:21
    DOMINIK TREGL si najel mezi kruhy, odkud našel místo v levé části Lorencovy brány. Bez asistence.

13:48

13:23
    Lukáš Moucha ujížděl na branku, ale jeho střela postrádala větší důraz. Tomáš Lorenc bez problému zasáhl.

12:13
    Popovice jsou v pásmu, z pravého kruhu vystřelil Martin Hrubant, ale trefil pouze připraveného Matěje Kmece.

11:48
    První vyloučení zápasu. Za hákování byl na dvě minuty vyloučen Jan Vondrlík (MBL).

10:50
    U pravé tyče Petr Culka zakončil, ale puk trefil vnější síť.

10:15
    Milan Ficek z pravého kruhu neuspěl.

09:11
    Za nahozeným kotoučem ujížděl Michael Schulz, jenže puk už nedostihl.

08:59
    Hosté byli důrazní v útočném pásmu, ale jednu z dorážek zastavil Matěj Kmec pomocí svých betonů.

08:17
    Mladá Boleslav se drží v pásmu, ale k výraznějším šancím ji Velkopopovičtí nepustili.

07:41
    ŠKOENERGO aréna potemněla, což znamená jediné – domácí vstřelili branku. Na konci povedené souhry stál FRANTIŠEK UŘIDIL, který poslal Bruslaře do vedení. Asistence: Dominik Ďuráč.

07:19
    Sám na branku si chtěl ujet Martin Vacek, jenže domácí Franc jej dohnal.

05:51
    O puk se bojovalo u mantinelu, Lukáš Kukačka si nakonec sjel k brankáři a vystřelil. Puk však trefil připraveného Kmece.

02:59
    Jeden z domácích hokejistů namazal puk na hokejku Aleše Marečka, který v mezikruží bez váhání vystřelil, Matěj Kmec svůj tým ale podržel.

02:25
    Domácí se dopustili zakázaného uvolnění, vhazuje se před Matějem Kmecem.

01:34
    Chvíli se hrálo ve středním pásmu, ale i poté přerušilo hru postavení mimo hru.

00:49
    Hned v první minutě byla hra přerušena kvůli ofsajdu.

00:19
    Utkání sleduje 70 diváků.

00:01

Domácí slavnostně nastoupili na led, moderátor nyní čte jména boleslavských hokejistů. Mezitím už dorazili i rozhodčí a hosté, utkání může začít.

Mladá Boleslav nastoupí ve značně oslabené sestavě. K dispozici bude mít pouze jednoho brankáře, čtyři beky a deset útočníků. To hosté mají k dispozici o něco širší kádr.

BK Mladá Boleslav: Kmec – Uřidil, Bílek, Holoubek, Franc (A) – Rovný, Tregl, Moucha, Christov (C), Milan Ficek, Mareš, Schulz, Vaníček, Vondrlík (A), Ďuráč

HC Slavoj Velké Popovice: Lorenc (Jizba) – Mocek, Kolaja, Nejedlý, Braniš (A), Petráček – Vacek, Dulovec, Medřický, Culka (A), Kukačka, Mareček, Synáč, Hrubant, Freisler, Tabášek, Rejna (C)

Rozhodčí: Jan Tasch — Jan Kovačík, David Labuta.

Mladá Boleslav stále vévodí tabulce krajské ligy, skupině východ, již ale ne s takovým náskokem. Bruslaři vedou konkrétně už jen o jeden bod před Čáslaví. To Velké Popovice jsou druhé v sousední tabulce západní skupiny a mají na svém kontě jen o dva body méně než Boleslavští – konkrétně 27. Dá se tedy očekávat vyrovnané utkání, mírným favoritem by možná mohli být Velkopopovičtí, protože Mladá Boleslav nevyhrála za poslední měsíc žádný zápas, naposledy brala body v polovině listopadu z derby s Mělníkem.

Dobré odpoledne z Mladé Boleslavi, kde v 17 hodin vypukne jak pro B tým Mladé Boleslavi, tak pro velkopopovické hokejisty poslední utkání tohoto kalendářního roku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 8. Uřidil (Ďuráč), 15. Tregl, 58. Bílek (Tregl) – 27. Tabášek, 39. Synáč (Kukačka), 53. Synáč (Kukačka), rozh. náj. Vacek