Edmonton – Nashville 3:2 (kon.) | Montreal – Toronto 2:1 (po pr.) | Tampa – NY Islanders 3:1 (kon.)
Florida – Pittsburgh 2:3 (kon.) | New Jersey – Los Angeles 3:0 (kon.) | Washington – Philadelphia 2:7 (kon.)
Columbus – Colorado 1:2 (kon.) | St. Louis – Dallas 2:3 (po pr.) | Vancouver – Calgary 2:6 (kon.)
Vegas – Carolina 5:6 (0:2 po s.n.) | Detroit – Boston 3:1 (kon.) | Buffalo – Anaheim 2:3 (kon.)
Edmonton Oilers
3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Nashville Predators
Neděle 09.02.2020, 01:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (04:00:28)

1. Leon Draisaitl (EDM) 2+0
    2. Mike Smith (EDM) 27 zák., 2 góly, 0.931%
    3. Connor McDavid (EDM) 0+1

Je konec. Edmonton Oilers zvítězil nad Nashville Predators po skvělém obratu 3:2.
    O první branku zápasu se postaral ve 13. minutě hostující hráč Craig Smith. Druhá perioda byla velice vyrovnaná, ovšem o něco málo ze hry měli více hosté a ti se ve 38. minutě dočkali gólu, který dal Bonino. Ovšem Alex Chiasson načal osm vteřin před koncem třetiny velký obrat. Na 2:2 srovnal ve 44. minutě nejproduktivnější hráč Leon Draisaitl. A v 54. minutě právě Leon Draisaitl rozhodl o výhře Edmontonu.

59:50
    Nashville si dlouho přihrával kotouč na modré a posléze zaútočil z pravé strany, ovšem domácí se nahrnuli před bránou a nepustil puk.

59:23
    Oddechový čas pro hosty.

59:23
    Poté Predators sevřeli soupeře, ale přihrávka byla zblokována mimo hrací plochu.

59:06
    Opět se Edmonton dostal ze svého pásma, ale ani nyní nezakončil.

58:42
    Josh Archibald minu prázdnou bránu zpoza modré čáry! Velká škoda pro domácí.

58:26
    Josiho tvrdá rána od modré byla ztečována a otřela se o vnější tyč domácí svatyně!

58:14
    Hosté hrají bez brankáře!

57:58
    Posléze Oilers sice vyhodili puk ale jen na zakázané uvolnění.

57:20
    Nebezpečná rána hostujícího hráče zpoza modré čáry byla zblokována.

56:46

56:27
    Domácí pořádně sevřeli unavenou formaci soupeře, ale Predators se nakonec dostali k puku a odpálili jej pryč.

55:42
    Znovu se Rinne roztáhl v brankovišti, ale Oilers zůstávají u kotouče.

55:23
    Pekka Rinne předvedl dva skvělé zákroky! Nejprve betonem vyrazil pokus domácího hráče a posléze z dorážky vychytal také McDavida!

54:46
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mikael Granlund – 2 min., podrážení).

54:36
    Mikael Granlund se parádně dostal za obranu, ale následně vypálil jen vedle domácí svatyně.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 40. Chiasson (McDavid, Klefbom), 44. Draisaitl (Nugent-Hopkins, Yamamoto), 54. Draisaitl (Nugent-Hopkins, Klefbom) – 13. C. Smith (Josi, Johansen), 38. Bonino (Hamhuis)

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – A. Larsson (A), Klefbom, Bear, Nurse, Benning, Jones – Kassian, McDavid (C), Gagner – Yamamoto, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – Chiasson, Haas, Benson – J. Archibald, Sheahan, Khaira.
    Nashville Predators: Rinne (Saros) – Fabbro, Josi (C), Ekholm (A), Tinordi, Y. Weber, Hamhuis – Mikael Granlund, Johansen (A), Duchene – C. Smith, Turris, F. Forsberg – Arvidsson, Bonino, Grimaldi – Blackwell, Sissons, Trenin.

Rozhodčí: Jake Brenk, Justin StPierre – Darren Gibbs, Devin Berg