Edmonton – Nashville 3:2 (kon.) | Montreal – Toronto 2:1 (po pr.) | Tampa – NY Islanders 3:1 (kon.)
Florida – Pittsburgh 2:3 (kon.) | New Jersey – Los Angeles 3:0 (kon.) | Washington – Philadelphia 2:7 (kon.)
Columbus – Colorado 1:2 (kon.) | St. Louis – Dallas 2:3 (po pr.) | Vancouver – Calgary 2:6 (kon.)
Vegas – Carolina 5:6 (0:2 po s.n.) | Detroit – Boston 3:1 (kon.) | Buffalo – Anaheim 2:3 (kon.)
Washington Capitals
2:7 (1:1, 0:3, 1:3)
Philadelphia Flyers
Neděle 09.02.2020, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Utkání mezi Washingtonem a Philadelphií je u konce. Hosté zvítězili překvapivě vysoko 7:2 a nechali zapomenout na předchozí domácí porážku s New Jersey. Druhý nejlepší tým NHL dnešní utkání zcela nezvládl. Capitals si totiž nepohlídali 23. až 25. minutu, ve kterých hned třikrát inkasovali. Dalším klíčovým bodem zápasu byl fakt, že Washington nevyužil ani jednu ze svých početních výhod na konci druhé části. Ve třetí třetině se už prosazovali hosté a utkání se de facto jen dohrávalo.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního dne! (04:06:58)

Československá stopa v utkání

Michal Kempný (Washington) 0+0, +/-: -2, 2 střely, čas na ledě: 18:34
    Radko Gudas (Washington) 0+0, +/-: -1, 3 střely, čas na ledě: 16:14
    Martin Fehérváry (Washington) 0+1, +/-: -1, 1 střela, čas na ledě: 18:14
    Jakub Vrána (Washington) 0+1, +/-: -2, 2 střely, čas na ledě: 13:06
    Richard Pánik (Washington) 0+0, +/-: -1, 1 střela, čas na ledě: 13:35
    Jakub Voráček (Philadelphia) 0+2, +/-: +1, 0 střel, čas na ledě: 18:31.

Hvězdy zápasu:

1. Sean Couturier (Philadelphia) 2+0
    2. Claude Giroux (Philadelphia) 1+2
    3. Brian Elliott (Philadelphia) 25 zákroků, 2 inkasované góly.

59:33
    Ještě jednu šanci měl na druhé straně Morgan Frost. Talentovaný hokejista ale Ilju Samsonova nepřekonal.

59:07
    Začala probíhat poslední minuta utkání. Washington ještě aktivně napadá v útočné třetině.

58:45
    Oshie objel bránu. Hůl Kuzněcova ale najít nedokázal.

58:03
    Radko Gudas ukázal, že má také velice šikovné ruce. Jindy spíše důrazný zadák se krásně prokličkoval před bránu, ale ve velké šanci už nedokázal zvednout kotouč dostatečně pod horní tyč.

57:07
    K volnému puku v mezikruží se dostal Michal Kempný. Elliott si proti jeho pokusu stačil vybruslit a zasáhnout.

56:39
    Alexandr Ovečkin vystřelil zápěstím z levého kruhu. Kotouč ještě jemně tečoval Wilson, ovšem Brian Elliott se svým zákrokem neměl větší potíže.

56:00
    Myersova přihrávka z otočky mířila před bránu. Kempný se ale stačil vrátit na své obvyklé místo.

55:25
    Dowd pouze nahodil za bránu Flyers. Dnešní zápas se v posledních minutách už jen dohrává.

54:42
    Hagelin chtěl přihrát na opačnou stranu kluziště Gudasovi. Český bek se ale k puku nedostal.

54:22
    Laughton odpálil puk na střídačku svého celku. Následovat bude poslední komerční přestávka dnešního utkání.

53:50
    Washington měl možnost na vstřelení své třetí branky v zápase. Alexandr Ovečkin ale z pravého kruhu promáchl.

53:22
    Ovečkin se chystal vystřelit z mezikruží, jenže obránci Flyers dobře zapracovali.
    52:17 Jevgenij KUZNĚCOV - 2:7

52:17
    Washington právě vstřelil branku!
    Domácí si připisují čestný úspěch. T. J. Oshie se protáhl jako nůž máslem po pravém křídle a šikovnou žabičkou našel JEVGENIJE KUZNĚCOVA. Ruskému hráči kotouč odskočil, ale přesto nakonec proskočil mezi betony Elliotta. 2:7. Asistence: T. J. Oshie a Martin Fehérváry.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 19. Oshie (J. Vrána, Bäckström), 53. Kuzněcov (Oshie, Fehérváry) – 16. Couturier (Giroux, Voráček), 23. M. Raffl (Aube-Kubel), 23. Couturier (Voráček, Braun), 25. J. van Riemsdyk (Niskanen, Pitlick), 43. Aube-Kubel, 46. Konecny (Giroux), 49. Giroux (Konecny)

Washington Capitals: Holtby (49. Samsonov) – Carlson (A), Kempný, Fehérváry, Orlov, Gudas, Siegenthaler – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – T. Wilson, Kuzněcov, J. Vrána – Pánik, Eller, Hagelin – Hathaway, Dowd, Leipsic.
    Philadelphia Flyers: Elliott (Lyon) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Hägg – Voráček, Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes (A), Laughton – Pitlick, Frost, J. van Riemsdyk – Aube-Kubel, Bunnaman, M. Raffl.

Rozhodčí: Lambert, Kozari – Gibbons, Shewchyk

Diváci: 18 573